Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anina63
23. feb 2014

@bronka13 Bude dobre,uvidíš 🙂 Drž saaaaaaa,hlavu hore 🙂 🙂 🙂

hroska
23. feb 2014

@esselte no ja PP nemam, takze naozaj tie zvlastne pocity, ktore popisujes vobec nemavam. Ja som mala 2x v zivote "zvlastny pocit" a trval cca toho pol roka a dr. mi povedali, ze sa vola Depresia 😉 😀 😀 😀 😝 podla mna este beries Paretin kratko na to, aby si bola uplne stabilozovana. Ja som sa zacala ako tak stabilizovane citit az po pol roku a uplne dobre po roku uzivania. Takze treba byt trpezlivy.A to, ze atak este na teba pride nie je nic neobvykle, dolezite je, ze funfujes, stav sa zlepsil a ataky sa cim dalej tym viac zoslabuju, nie?A uz uzivas tych 30mg? Kolko dni uz ?

aneta174
24. feb 2014

@lucinka0921 je to lepsie ae musim prewkonat strach a chodit von

aneta174
24. feb 2014

@edimamija ahoj ako davno so sa ti neozvala

lucinka0921
24. feb 2014

@aneta174 a ako to zvladas?Mavas ataky?A ked si doma,tak je ti ako?A sama si uz niekde bola?Aku mas vlastne diagnozu?A coho sa bojis?

esselte
24. feb 2014

@hroska Vieš čo, ja mám také obdobia, že mi je úplne fajn bez atakov a zrazu bum a príde zmena, dnes som sa zobudila o 5.00 a už potenie a moje príznaky, cítila som, že to prichádza, pričom do piatku som bola úplne v pohode, ešte som aj lekárka povedala, že je dobre, už v sobotu doobedu mi bolo divne, poobede už dobre a včera ráno trocha horšie, dnes už zle, lieky užívam stále tie isté, tak to asi nie je z liekov, veď ma v práci až chválili, že som plná energie a už je to tu znova.Ešte som si nedala 30 mg, chcem počkať do prázdnin, na budúci týždeň máme prázdniny,budem doma, tak si nasadím 30 mg, ale beriem 20 mg ešte iba dva mesiace, podľa mňa ešte nemôžem čakať zázraky

aprilka90
24. feb 2014

@lucinka0921 Jo to máš pravdu, to víš já beru to poprvé takže jsem s toho taková vyjukaná. Ale jak říkáš, kdyby se to třeba i mě vrátilo určitě šáhnu zpět po AD, protože opravdu nechci mít ty stavy jako před tím .... blééé, ted mi je hej 😀 usmívám se, nic mě netíží a je mi všechno celkem fuk .... sem přesně taková jako jsem byla když jsem neměla malou a byla svobodná, cítím se volně a né svázaná tak jak jsem se cítila od začátku co se holka narodila .... ted si jí užívám a ona mě 😵

edimamija
24. feb 2014

@aneta174 ahoj no veru davno.. ako sa mas? Dufam ze mas same dobre spravy.

lucinka0921
24. feb 2014

@aprilka90 no vidis,tak to je super.Takze sama zistis,ze hoci budes na AD,ale mozes krasne zit ako predtym 😉 Tak ako niekto sa lieci na cukrovku,vysoky tlak,tak mi berieme AD a zijeme normalne,mozno este lepsie 😉 Tak super,len tak dalej,nech je ti len uz lepsie a lepsie 😉

anina63
24. feb 2014

@aprilka90 Ahoj,môžem sa spýtať,že aké lieky ti dal dr. a akú diagnozu ti určil? Inak veľmi ti prajem,aby bolo iba dobre a užívala si si malú 🙂 Drž sa.

aprilka90
24. feb 2014

@anina63 Lexaurin a escilatopram, diagnozu jsem měla jako nepřetržitý strach a neschopnost vymanit zlé myšlenky 😉 protože mám nemocnou dcerku a všude jsem viděla nějaký nebezpečí a pak jsem se psychicky zhroutila když mi doma upadla do bezvědomí... a začlo to tím, když jsem jí poprvé oživovala ... to mi to spustilo

aprilka90
24. feb 2014

@lucinka0921 děkuju! 😵 A díky tomu že u nás permanentně svítí sluníčko a je teplo tak je to úplně super 😵 😵 😵 😵

esselte
24. feb 2014

@lucinka0921 No to by som aj ja chcela vedieť, mne je dnes znova na figu, mne sa to tiež stále vracia

mirka276
24. feb 2014

@filipko ahoj. ja som tiez trpela depresiu minuly rok. starala som sa o jednu babku u nas v susedstve. malacsom ju rada a bola som pri nej ked umierala. bolo to pre mna strasne, neda sa to ani opisat, nikdy som to este nezazila. bola som v otrasnom stave, na každom kroku som videla smrt, ja som sa zacala sledovat, na vsetko som umierala hrozne. mam stvorrocneho syna a nezvladala som sa poriadne ani o neho starat. manzel mi velmi pomahal v tom case, parkrat bola u nas aj rychla. trvalo to asi pol roka. lekarka mi dala na mesiac uzivat lexaurin, branila som sa tomu, lebo je navykovy. ale nakoniec som ho predsa len najslabsi a len mesiac a veru pomohlo. v lekarni som si este potom po jeho dobrati kupila anxiolan a uz je dobre. verim, ze sa z toho dostanes a bude stale lepsie a lepsie. drzim palce.

anina63
24. feb 2014

@aprilka90 Tak to ti verím,lebo mne sa to prvý krát spustilo,ked som našla odpadnutého mm.Dakujem,že si odpísala.

172
24. feb 2014

@anina63 @lucinka0921 @esselte ahojte babenky tak ja vcera vecer a celu noc hrozne bolesti zaludka ...myslite ze to moze byt z AD? ja uz sa nikdy radsej nepochvalim ako mi je

anina63
24. feb 2014

@172 Ahoooj,ja žalúdok ako na vode a na grcanie.Len sa bojím aby neprišlo nič horšie lebo už som si prešla aj črevnou chrípkou a hotová katastrofa. Ja som strááááášne lenivá.Potrebujem upratať a ešte stále som v posteli-sama doma.Potrebujem sa rozbehnúť 😀 Joooooooooooooooj

172
24. feb 2014

@anina63 ahoj dnes ti tak je? ja tiez len sedim s dcerkou ma prazdniny a este som nic neurobila..

anina63
24. feb 2014

@172 piatok.so,ne mi bolo veľmi divne,aj som tie dni robila,takže nic moc.Už tak túúúžim ráno normálne vstať a nepremýšľať pred tým čo z načatým dnom 😝 Som lenivá 😀

aprilka90
24. feb 2014

@anina63 V pohodě .... no naštěstí můj mm to nese dobře a pomáhá a podporuje mě, bez něj bych na tom byla daleko hůř .. když jsem začínala brát AD hrozně jsem se toho bála, a on mě pak postavil před větu : Je ti přednější rodina, nebo se chceš užírat strachem? No a bylo to jasný, začla jsem je papkat .. říkám tomu "hepyprášky" protože Antidepresivum zní strašně 😀 😀

anina63
24. feb 2014

@aprilka90 to je veľmi dôležité,aby si mala podporu a ty ju máš,to je polovica úspechu 🙂

aprilka90
24. feb 2014

@anina63 no to jo ... hlavně mám fajn doktorku, která má stejně nemocný dítě takže mi rozumí ještě líp

aneta174
24. feb 2014

@edimamija da sa berem escitalopram zmenil mi primar ale este stale nechodim sama von som hlupa neviem to prekonat a ty

aneta174
24. feb 2014

@lucinka0921 anxiozna porucha hej chodim von sama na dvor bobyvame na dvore neviem coho ss bojim a mavam atakyaj doma

esselte
24. feb 2014

@172 No ja tiež, dnes som ešte nič nejedla, lebo mi je hrozne

172
24. feb 2014

@esselte zaludok tiez?

lucinka0921
24. feb 2014

@aprilka90 aj u nas je tak krasne,ja som uz aj pred dvoma dnami tusim grilovala 😀

lucinka0921
24. feb 2014

@esselte ta co to?Nebude to teraz tym,ze si zvysila?Ci?

aprilka90
24. feb 2014

@lucinka0921 😀 dobré .. to u nás v paneláku nepôjde 😀 😀 ale až budem na SK tak hej, a vela sa na to tresem 😎 už aby to bolo

lucinka0921
24. feb 2014

@172 ahoj moja a nebolo by dobre zajst za dr,nech ta niekde posle alebo neviem.Tak jedine z AD alebo mas nieco so zaludkom.