Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anina63
26. feb 2014

@esselte ja by som už najradšej so všetkými liekmi praštila do koša,človek sa snaží a nie je tak ako má byť.Neviem ktorá písala,že cvičiť,no ja na to nemám silu ani chuť.Dobre,že sa dotrepem do roboty a sem tam niečo vybaviť.Niektoré dni boli doslová výborné,prečo sa to vracia??????? MOJE NERVY 😀

172
26. feb 2014

@lucinka0921 @anina63 @esselte babeny neviem co dnes mam ale stale taky strach ze sa mi to vrati..je to normalne?

lucinka0921
26. feb 2014

@172 a preco ta to dnes tak chytilo?Nemysli na to,nemysli,ze sa ti to vrati,mysli len na to,ze sa ti to uz nevrati,ze uz budes uplne v pohode 😉

172
26. feb 2014

@lucinka0921 neviem nejak mi v hlavicke šišinkaa.. 🙂 ..ved lieky uzivam

esselte
26. feb 2014

@anina63 presne tak aj u mňa, výborné dni a potom znova zle, mne to tiež už vadí, v práci ako tak raz hore, raz dole, načo sú lieky, keď sa to vráti?

esselte
26. feb 2014

@172 presne ja to isté, lieky užívam , ale nie som v svojej koži,nemám náladu ako druhýkrát a ešte ten tlak na hrudi, ja už neviem, či z toho niekedy vyjdem

anna1950
26. feb 2014

@anina63 To je blbost co Ti povedala http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pil/systen... http://www.clinic24.eu/clanky/30/hormonalna-sub... precitaj si to Mne menil 2 krat jedny mi nesedeli.

andy231
26. feb 2014

@anina63 ahoj sorry za makcene pisem z tabletu nechce sa mi to tu hladat no ja budem mat v maji tiez rok co sa trapim najprv som brala len coaxil 5mesiacov lebo mi nerobil dobre tak som zvysovala potom znizovala zase zvysovala pomocou lexaurinu lebo som nejak citliva na lieky cakala ze bude dobre a potom mi nepomahal tak mi doktor pridal sertralin ale ja som ho pomalicky nasadzovala po 7dnoch po 25mg a teraz zase vysadzam coaxil uz mi ostala jedna tabletka lebo som brala tri lebo sa mi stav zlepsil ako som sertralin nasadila a dnes som volala s doktorom tak mi povedal ze mam skusit tu davku sertralinu len rano brat 100mg lebo teraz beriem rano 50mg a vecer50mg tak skusim ci nebude lepsie.mne uz pobede bolo dobre zase zakriknem a bude zle

andy231
26. feb 2014

@esselte a co si nesla po 5mg navysovat ja idem ten sertralin dat na rano a to pojdem postupne po 25mg len.

andy231
26. feb 2014

@1andrea111 ahoj beries coaxil.?to je tianeptin.ja ho vysadzam ja som po nom spala a cely den sa mi z neho zyvalo teraz som na to prisla ked ho vysadzam stale sa mi driemalo len som zneho mala divne stavy co som predtym nemala

1andrea111
26. feb 2014

ja by som ešte k tomu cvičeniu svoju skúsenosť. Ja nehovorím, že to ide, každý je individuálny, a viem že pri depresii je to ťažko, ale mne veľmi pomáha fitness na energiu. A nie je to tak, že prídem plná elánu do posilovne, ja sa tam mnohokrát dovlečiem. Som unavená, unavená keď idem na bežiaci pás, netrúfnem si ani minútu behu, len 20 min. chôdza. Jednoducho som unavená a vždy sa to v určitom úseku zlomí a začnem sa cítiť oveľa lepšie. A odchádzam odtiaľ so dobrým pocitom. Cítim sa sviežo. Ja len, že keď som to skúsila, bola som sama prekvapená.

lucinka0921
26. feb 2014

@172 ale to ti nesisinka z toho co ti je,ale z toho,vies coho 😉

1andrea111
26. feb 2014

@172 ahoj čo Ti pomôže báť sa? V čom sa situácia zmení? Pomôže Ti to? Nie, preto pošli strach preč. Nepomôže Ti k lepšiemu. Povedz mu, že sa tešíš na všetko čo príde, a o strach nemáš záujem. Odignoruj ho. Je jedno čo príde. Teraz je teraz. Nasilu sa sústreď na niečo iné, na niečo pekné. Čo si dnes pekné prežila? Poznám dobrú psychologičku z PE - Pastoreková.

172
26. feb 2014

@1andrea111 ahoj dakujem za radu,musim presne ako pises premyslat! Kde konkretne ma ambulanciu? ty k nej chodis?

172
26. feb 2014

@lucinka0921 veru ano a vobec mi to nebolo treba..

lucinka0921
26. feb 2014

@172 to ano,ale zase ako sa vravi,vsetko zle je na nieco dobre a mas dalsiu skusenost 😉 Vo vsetkom treba hladat len to pozitivne 😉

anina63
26. feb 2014

@andy231 hľadala som v pošte,ano písali sme 🙂 Ja som si myslela,že si už vysadila 😒 A to teraz berieš staré aj nové AD Keby človek vedel čo pomôže.....

andy231
27. feb 2014

@anina63 áno staré AD coaxil vysádzam a nechala som si len sertralin ešte jedna tabletka coaxilu týžden mám brat a potom vysadím uplne tak som sa rozhodla kedže mi nijako nepomáhal.doktor chcel najprv lex vysádzat ale ja som sa spýtala či nemôžem najprv coaxil a potom lex tak povedal že dobre.

172
27. feb 2014

nikto tu neni?

batyda
27. feb 2014

@esselte no to ja som mavala hrozne rana teraz je uz pohoda ale cez den ma to tiez chyti aj vecer niekedy a to su veru neprijemne stavy aj dnes v praci rano stres a uz som nervozna a neviem co skor robit a uz pride tlak na hrud a uz len predychavam ,,,,,

luckaprima
27. feb 2014

úplne skvele fungujúce veci na depku som ja "náhodou" našla tu: http://www.youtube.com/user/cestazdeprese/videos je tam k dnešnému dňu celkom 41 videí s názvom "cesta z deprese" a stojí za to ich postupne prelúskať a vyskúšať 🙂 a nie je to zďaleka iba o depresii ale o tom, ako funguje tento život, vesmír.. 😉

172
27. feb 2014

@esselte @lucinka0921 @anina63 kde ste vsetky?

lucinka0921
27. feb 2014

@172 tu som tu moja,ja som upratovala,teraz varim a pozeram tisic a jedna noc 😀 😀 😀

anina63
27. feb 2014

@batyda ahoj, ako dlho berieš lieky? Mne je tak na figu... 😒

172
27. feb 2014

@lucinka0921 ajooj teda ty fungujes...tiez som upratovala varila ale je mi divno unava nervozita ...mam sa bat??

lucinka0921
27. feb 2014

@172 nboj sa moja,to je prechodne.... Ja uz od vcera nervozna,ked si spomeniem na to,ze uz v utorok idem k dr.,normalne mi zovrie hrdlo 😝 A inak to preto tak fungujem,lebo priatel dnes pride domov,tak musim 😀

172
27. feb 2014

@lucinka0921 noo veru ideme k dr budem na teba mocnooo mysliet...hadam aj ja mam nervozitu s toho....sa smejeme s dcerkou citam jej ze ti pride priatel tak makas...a co dobre varis pre milacika?

172
27. feb 2014

@lucinka0921 @anina63 @esselte vravim dcerke ze jeden ma gunara a ona to je co mami chlapec kacice?? no mam dost z nej...trosku na pobavenie..

lucinka0921
27. feb 2014

@172 hahaha,no pekne,ked sa zo mna smejete 😀 😀 😀 ale nie,robila som ladvinky na cibulke a teraz si peciem hranolky a este tarhonu musim pre mojho milacika urobit 🙂

batyda
27. feb 2014

@anina63 ja beriem uz mesiac ,,,a stale cakam kedy pride ten den D a bude mi konecne fajn ale to asi este potvrva ,,,,