Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anina63
31. mar 2014

@172 Ahoj a zdravím aj ostatné dievčatá 🙂 ja tu nakuknem ráno a potom až neskoro večer ked prídem z práce.Ešte zajtra a potom voľno 😀 Tak ako @esselte aj ja bojím povedať,ked je trochu lepšie lebo..... 😝 a @lucinka ešte jeden koncert a budeš celkom fit 😀 prajem ti to a aj nám ostatným. 🙂

3009
1. apr 2014

@filipal aj ja som rada, že si tu dala vyjadrenie k užívaniu trittica. Ja si myslím, že akékoľvek AD ak pacientovi nesadne a užíval by ho dlhodobo mu môže spôsobiť zdravotné problémy, ale na to sú dr., aby to posúdili aké AD komu treba.

esselte
1. apr 2014

@sikea ahoj, tak sa ani nečuduj, musia sa dať hormóny dokopy a kedy sa to stalo?Prečo?napíš mi do ip, ak nechceš tu.Ja celkom fajn, ale veľmi nechválim, mám dostať menzes, takže dnes divne,ale už sa to upravuje

esselte
1. apr 2014

baby, kde ste všetky,niet , čo čítať, nemusíte písať len o chorobe

esselte
1. apr 2014

@bronka13 už si tu dlho nebola, čo sa deje?

marlenka75
1. apr 2014

Ahojte kočky, tak včera som bola u psychiatričky, nasadila mi Sertralin 50 a Xanax 0,50, včera ako tak,no dnes som uplne ospalá, neschopná, deprasívna a pritom vonku je také krásne slniečko ☹

danielagabriela
1. apr 2014

@marlenka75 ahojno super, zr si sa odhodlala a bola u toho dr. Prve dni byvaju dost tazke, ale to ty asi vies, skus sa doma niecim zamestnat, mne pomohlo to najviac...drzim palce, nech ti to co najruchlejsie prejde

timino
1. apr 2014

ahojte dievcata tak dnes som bola prvy krat po dvoch mesiacoch v praci,zvladla som to dobre tak dufam ze to tak bude stale,prajem pekny den

kalexis
1. apr 2014

ahojte
chcem sa spytat ci mate niekto skusenost že by vam AD narušili cyklus? ja beriem atarax 25 mg 3 krát denne a valdoxan 25 mg večer. a meska mi to už 11 dní, testy negat, zajtra idem k lekarke.
Stalo sa vám že by vám lieky spôsobili meškanie alebo posun cyklu? budem vdačná za každú odpoved.

marlenka75
1. apr 2014

@danielagabriela Ďakujem ti, musím to zvládnuť a ty ako sa máš?

danielagabriela
1. apr 2014

@marlenka75 no raz je lepsie, raz horsie, ale teraz je uz nepirovnatelne lepsie ako na zaciatku🙂 ale je pravda, ze ked di chcem dat odpocinkovy den tak mi je horsie a este aj na dalsi den to musim rozchadzat, tak treba sa co najviac premahat

danielagabriela
1. apr 2014

@kalexis ahoj no ja beriem lieky cez dva mesiace a mam opacny problem, ze som dostala skor o tyzden a tak.... ale ak si na zaciatku liecby, tak to moze byt aj z toho..skus pozriet aj pribalovy letak, ci to yam nie je spomenute🙂

danielagabriela
1. apr 2014

@timino to je super, ze si to zvladla bez nejakych vacsich tazkosti🙂 drzim palce, aby to tak bolo uz stale

kalexis
1. apr 2014

@danielagabriela pravze som citla, tak je tam vsetko mozne ale o ms tam nic nieje 😖 liecbu mam 4 mesiac tak neviem, idem k lekarke zajtra. uvidim co mi povie....dam vediet, mozno to aj inym pomoze

danielagabriela
1. apr 2014

@kalexis tak ak so dpteraz nemala s tym problem, tak to asi liekmi nebude... drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo, hlavne podla predstav🙂

talulah27
2. apr 2014

ahojte tak dnes ma čaká dalšie sedenie u psychologičky tak sa jej chystám opýtať na tú hypnoterapiu. dosť ma štve tento stav ako na hojdačke raz horšie raz lepšie a teraz som ešte aj pred menzesom a chorá tak nič moc.
kde je naša bronka13?
ozaj @lucinka je to uplne super ako robíš pokroky 🙂 čoskoro budeš podla mna úplne bez liekov 😉

anina63
2. apr 2014

@talulah27 Ahoj,daj vedieť ako to prebieha u psychol.Pekný den 🙂 Zdravím aj ostatné žienky a popíšte niečo.

ja1980
2. apr 2014

ahojte, pekný deň 🙂

anina63
2. apr 2014

@ja1980 Ahoj,aj tebe pekný den ako sa držíš?

anina63
2. apr 2014

@elisha3274,@maria43,@simka1111,@andy231,@lenka00,@svija,@mary1995@,timea179,@katka9102,@lucijeje,@janka1012,@betty222,@bronkav,@maruska3v,@savanna a iné kočky napíšte ako sa máte,či ste vonku z tých stavov a pod.čo vám pomáha.Povzbudte 🙂 🙂 🙂

anina63
2. apr 2014

anina63 @elisha3274,@maria43,@simka1111,@andy231,@lenka00,@svija,@mary1995@,timea179,@katka9102,@lucijeje,@janka1012,@betty222,@bronkav,@maruska3v,@savanna a iné kočky napíšte ako sa máte,či ste vonku z tých stavov a pod.čo vám pomáha.Povzbudte emoticon emoticon emoticon

ja1980
2. apr 2014

@anina63 držím sa fajn, spanie úplne že fantázia, ráno žiadne krútenie hlavy alebo únava, len sa mi zdá že sa mi častejšie sníva ako predtým 😕 veď ale keď som nespávala, kedy sa mi malo snívať ? 😅

Už sa mi dvakrát stalo že som si zabudla zobrať AD, musím si na to dávať pozor a málokedy sa mi stane že mám "stiahnutý" žalúdok, myslím že som v pohode 😉 myslím že mi pomáha slniečko, v robote sa snažím nestresovať a robiť len do výšky platu 😀 a už začneme chodiť aj na chatu takže budem myslím ešte v lepšej kondícii a v lete dovča v Turecku tak to bude už úplne že paráda 😉

gretyka
2. apr 2014

@anina63 ja beriem lexaurin a mirzaten a mam pocit, ze ten mirzaten mi hned zabral, citila som sa lepsie, sice sa v noci zobudim,a le nemam problem zaspat. Necitim sa dobre vtedy, ked sa v noci nevyspim, resp. ked sa casto budim, tak vtedy citim tu unavu svalov, co som zvykla aj pred liekmi citit. A byva mi zle aj pred menzesom, ale aj to je lepsie, nez byvalo. Ona mi vtedy povedala, ze depresia mam vplyv na PMS. Tak neviem, ci je to pravda, ale odkedy beriem lieky, tak aj PMS je o nieco lepsie. AJ ked zuriva som bola riadne pred tym nez som dostala (vcera som dostala). Dnes som bola na kontrole a povedala som jej, ze sa citim lepsie, tak mi nechala tieto lieky a na kontrolu mam ist az o 2 mesiace. Potom sa zas uvidi, ze co.

gretyka
2. apr 2014

A dost som pribrala, odkedy nekojim aj beriem lieky (2 mesiace), tak plus 5 kg hore, musim s tym nieco robit, lebo si pomaly nebudem mat co obliect (nohavice a tak). Len ja som v stravovani nedisciplinovana a pohyb nestaci. 😅 Nuz takze takto.

macademia
2. apr 2014

ahojte, neviem či to sem patrí, chcela by som sa len podeliť o moje trápenie. Žijem v zahraničí už rok a nezvládam to tu, musím zostať potrebujeme peniaze, prepadajú ma depky, vždy keď si myslím, že už je dobre tak prídu. Ja viem, že oproti iným problémom, s ktorými sa ľudia pasujú, toto nič nie je. Len nie je mi najlepšie. Neviete mi poradiť, ako to zvládnuť?

esselte
2. apr 2014

@gretyka aj ja som pribrala a mám neskutočnú chuť na jedlo, na sladké, na všetko, určite je to z liekov

esselte
2. apr 2014

@timino super, no vidíš, vravela som ti, že v práci bude ok, lebo máš hlavu zapratanú inými vecami

esselte
2. apr 2014

@macademia ak to nezvládaš, bu´d sa vrať, alebo tam skús pohľadať terapeuta, možno bude stačiť na tvoje problémy, aj terapia

danielagabriela
2. apr 2014

@macademia ahoj, skus zvysit prijem vitaminov, hlavne magnezium s B6, cecko a cajiky na ukludnenie, dobra je trezalka- lubovnik bodkovany, medovka pred spanim... drzim palce, aby bolo lepsie🙂

danielagabriela
2. apr 2014

@ja1980 aj ja som zabula sem tam zobrat lieky, ale teraz som si kupila v zdtav. Potrebach, taky rozdelovac na lieky, kde mas na kazdy den policko a podla toho vies, ci si si tabletku zobrala🙂