Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

danielagabriela
14. apr 2014

@lenka3330 ahoh no mne dnes zmenila liekyz citalecu na alventu a ze ta nahla zmena mogla byt ovplyvnena aj mojou chripkou, ti mohol byt vraj spustac toho, ze choroba je dost aj na psychiku a ked mi lieky neucinkovali este tak, ako malo, ale moze to byt aj tym picasim nieco...
A tebe je ako, lepsie?

danielagabriela
14. apr 2014

@esselte no mne lieky najskor sadli, mala som citalec rano a na obed, bolo mi lepsie, ale som ochorela a ostalo mi zle aj psychicky, tak mi zmenila na alventu, od zajtra, tak uvidim, dufam, ze uz bude lepsie

danielagabriela
14. apr 2014

Ahojte baby, kto beriete Alventu, ako ste ju znasali na zaciatku, ja mam strach si ju zajtra nasadit, lebo mi je aj bez toho dost zle, tak ja neviem...

talulah27
15. apr 2014

@anina63 ahoj anka ja len nejako nestíham prispievať ale čítam si pravidelne ako sa vám darí 😉

@gretyka že vraj sa hypnoterapia používa ked terapeut potrebuje aby si pacient spomenul na nejaké veci z detstva alebo napr pri znásilnení je normálne že si nepametáš niektoré úseky alebo určité časové obdobie alebo pri nehodách. ja to mám zo stresu a musím to prekonať sama a na to mi nepomôžu ani AD len na sebe pracovať 🙂 a ja som tak dúfala že ma niekto pár krát zhypnotizuje a bude fajn 😎 no ale čo už ked už bojujeme dalej.

@indiga ahoj ja mám diagnostikovanú tetaniu aj panickú poruchu. tetania je viac menej vrodená no a pp si nejakým spôsobom uženieš. ale v podstate pri tetanii sú dosť bežné tie fyzické prejavy čo popisuješ trpnutie pocit na odpadnutie atd. no a z toho strachu že čo sa s tebou deje sa zvykne pridať aj pp. inak tetania je nedostatok magnézia v tele. ja som mala výsledky na tetaniu vysoko pozitívne. a pp potom na seba nedala dlho čakať. no a tvoje pocity že sia ko v bubline sa volajú že derealizácie. tiež to poznám a je to velmi ale velmi nepríjemné. ale derealizácia je vlastne obranný systém mozgu. ked už vkuse nad sebou rozmýšlaš a vkuse sa pozoruješ a hlavne ked sa tak ako ja bojíš že ti z toho precvakne tak už je proste mozog preťažený a buchne ti tam eso v podobe derealizácie a ty si z toho ešte viac v prdeli ako predtým. ja som na tom podobne tiež sa bojím že sa zbláznim. ale chodím na psychoterapiu a tam preberám s psychologičkou svoje pocity atd a vela vecí mi vysvetlila a to dosť pomáha. tak skús niekoho v tvojom okolí nájsť a uvidíš že bude lepšie ale cesta je to dlhá predlhá tak sa drž 😉

krásny den babenky a držte sa 🙂

ja1980
15. apr 2014

Ahojte žienky, prišla som vás pozdraviť. Ja sa cítim dobre aj v tomto počasí, do rána som síce nespala najlepšie, resp. zobudila som sa o 03.45 a už som nezaspala, tak mám dnes skorý príchod do práce. Nech je zasa teplo a slniečko 🙂 O dva mesiace si ho dúfam užijem až-až 😉
@lucinka0921 kde si ?
@172 ako si dopadla na kontrole ?

esselte
15. apr 2014

@indiga123 no také pocity som nemala, ale mala som pocit na vracanie, točenie hlavy, zmeny tlaku, pocit na odpadnutie, teplo na tele, zvieranie na hrudi, búšenie srdca

esselte
15. apr 2014

@danielagabriela ja mám pocit, že už tu každý berie alventu, takže len sa pýtaj, ja ju neberiem, lebo že vraj je skôr na depresiu a ja mám len paniku, ja beriem paretin, ale ľudia, čo tu píšu, cítia po alvente zlepšenie, takže malo by to byť fajn

ja1980
15. apr 2014

@esselte myslíš že tá alventa je lepšia ako citalopram ? Či je silnejšia ?

esselte
15. apr 2014

@ja1980 myslím, že je lepšia, veľa ľudí ju berie a chváli si ju, môj švagor bol pre depresiu až v nemocnici, tam mu dali alventu, bral aj oxazepam asi 6 tabliet denne, poobede injekcie apaurin a mirtazapin na spanie, teraz je už len na alvente a cíti sa úplne super, takže má tá alventa niečo do seba a je to jedno z najnovších AD, ktoré nemajú veľa vedľajších účinkov, takže zaberie, neboj, len musíš počkať, mne AD zabrali poriadne asi až po mesiaci, a aj po nástupe do práce ešte prišli ataky, ale postupne sa to upravilo a to sa liečim už tri roky a sem tam ešte nie je ok

danielagabriela
15. apr 2014

@esselte ahoj, dakujwm za povzbudenie, dnes som ju nasadila a zatial ziadne nu, a to som dala rano 75, takze dufam, ze uz mi z nich zle nebude... nie je mi sice ok, ale lepsie ako posledny tyzden, ale urcite nie este z tej alventy🙂 a tebe je uz teraz dobre?

danielagabriela
15. apr 2014

@ja1980. Ahoj ja som brala citalec 20 rano a na obed tri mesiace a bolo mi urcite lepsie, je to slabsie ako alventa, ale ak ti je uz lepsie, tak urcite to staci, ale mne prisiel minuly tyzden taky stav, ze hroza, tak preto mi ich zmenila....

danielagabriela
15. apr 2014

@172 ako si vcera dopadla a ako si zvladla sama cestu?
@lucinka0921 kde si, stale pracujes bez zastavenia? A ako pokroky, stale sa ti dari prekonavat sama seba?

lenka3330
15. apr 2014

@esselte Ahoj, to sa nepretržite tri roky liečiš na paniku? Alebo si mala prestávku medzitým? Viem, že sa to lieči tak rok a pol.

lenka3330
15. apr 2014

@danielagabriela Mne niekedy dávno pred siedmymi rokmi asi, predpísala obvodná lekárka citalec, ale už po druhej tabletke som myslela, že ma asi picne. Musela som ich vysadiť, fakt každému asi zaberie iný liek. Najlepšie by bolo keby AD zaberali ako lieky na bolesť, to by sa nám ľahšie žilo. Ahojte.

kk77
15. apr 2014

@jablcko1982 Ahoj! Precitala som si Tvoje prispevky. Mam dobru kamaratku, ktora mi velmi pomohla, ked sa u mna objavila PP. Hned som jej volala co sa deje a pekne ma zdiagnostikovala cez telefon behom minuty... 🙂 A prave ju mi velmi pripominas. Kedysi davno som sa jej pytala preco zacala brat lieky, povedala mi, ze rozhodujuci moment bol, ked kvoli nejakej blbosti zase jacala na deti a oni na nu s hrozou hladeli co sa take deje s ich maminkou a preco na nich tak krici. Bola vkuse neskutocne unavena, povedala, ze uz okolo jednej poobede bola hotova a nic nevladala, nemohla spavat, proste hroza. Ked som sa jej na zaciatku liecby opatrne pytala na benzace, ze kolko si mozem dat, lebo zaciatky liecby boli pre mna hrozostrasne, tak ma hned upozornovala co a ako ale jednym dychom dodala, ze ona ich brala na zaciatku "hrste" co bola total v prdeli, ale potom prisiel den a ona pocitila ucinok AD a povedala, ze jej doslova svitol den a zacala ZIT! Nenechaj to zajst tak daleko, skus najst dobreho psychiatra a psychologa, nehlad iba na seba ale hlad na dieta. Co si bude pamatat, ako si bude pamatat teba, vase bezne dni, male velke starosti, riesenie problemov, uzivanie si vyletov, kin, sviatkov, dovoleniek. Aj ja som VS, aj ja som sa branila, aj ja stale pochybujem, ale vzdy si poviem, ze to nemozem urobit mojej rodine a nebudem sa hanbit uz len kvoli nim. Nepremarni dalsie roky zivota. Tak chod a zachran seba aj rodinu.

esselte
15. apr 2014

@danielagabriela kedy ako, niekedy to ešte na mňa príde, ale dosť na sebe pracujem, ako mi radí terapeutka, aby som to vedela zvládať, ak to príde, správne dýchanie, prechádzky, zmeny činnosti a tak

esselte
15. apr 2014

@lenka3330 vieš, ako u koho,áno liečim sa nepretržite, len mi lekárka menila lieky, ale ešte stále to nie je stopercentné a odhadnúť presnú dobu liečenia sa nedá, vracia sa to a to mi potvrdila aj moja kámoška, ktorá je tiež psychiatrička, je to porucha, ktorá sa , žiaľ, lieči dlhodobo, musíš na sebe veľa pracovať a naučiť sa zvládať , ak príde zle a to správnymi metódami, ktoré ma učí psychoterapeutka

maria43
15. apr 2014

@danielagabriela ahoj, mne nasadila po neuspesnej liecbe AD tiez alventu, ale bolo mi z nej velmi zle od zaludka, ani po dvoch tyzdnoch to nepreslo, tak mi ju vysadila. ale kazdy je iny, su tu baby na MK, ktorym zabrala vyborne. musis vyskusat, inak nezistis. drzim palce 🙂

lenka3330
15. apr 2014

@esselte Myslíš, že sa PP dá zvládnuť bez liekov?

danielagabriela
15. apr 2014

@maria43 dakujem, no dnes som si ju dala a na moje velke prekvapenie ziadne nu, iba ma hlava boli, ale to asi aj z toho pocasia, takze dufam, ze zaberie. Som pocula, ze by to malo zabrat rychlo, tak som zvedava.
A teraz sa este liecis?

ja1980
15. apr 2014

@esselte ja nemám problémy, mne ten citalopram zabral, len som chcela vedieť či je slabší, alebo silnejší ako alventa 🙂 v pohode zvládam aj robotu a to som niekedy v takom strese že niekedy neviem čo skôr, keď sú porady alebo rôzne zasadnutia tak ich teraz v pohode zvládam. Beriem lieky presne 3 mesiace 🙂
@danielagabriela ja myslím že mne tieto lieky stačia, už dokonca dokážem hovoriť o smrti rodičov bez toho, aby som sa vždy rozplakala, ako to bolo predtým.

leni333
15. apr 2014

Ahojte,mne sa po pôrode strašne zhoršil zdrav.stav,prišla depka a panicke poruchy,normálne nedokážem fungovať,bojím sa aj niekam ísť,uvažujem o tej hypnoze,máte skúsenosť niekto?inak ja užívam venlafaxin od Alventy,uzivate niekto?

talulah27
15. apr 2014

@lenka3330 ahoj ja mám diagnostikovanú pp a neberiem žiadne lieky liečim sa od júla minulého roka chodím na psychoterapiu. je to občas ťažké ale dá sa t aj bez liekov len to chce velmi velmi vela sebazaprenia a pracovať na sebe a vydržať ked to príde 😉

3009
16. apr 2014

Ahojte babenky! Včera som bola prvýkrát u psychologičky na sedení, ktorú som si našla na internete. Zatiaľ sme sa len 2 hod. rozprávali, ale určite tam ešte pôjdem. Dnes ako aj včera mi je na nič. Od včera zasa znižujem dávku Lexaurinu, takže dúfam, že to nejako zvládnem, lebo hovorila som s dr. a tá mi navrhla zvýšiť Tiaprial, keď by mi nebolo dobre, ale chcela by som to nejako vydržať tie absťáky, aby som zase po čase nemala problém so znižovaním Tiapridalu, keďže je to neuroleptykum. Moce sa to akosi dokola, raz lepšie inokedy zasa nanič. Mal niekto absťáky pri vysadzovaní benzodiazepínov a ako ste zvládali?

anina63
16. apr 2014

@ja1980 Ahoj,citalopram je slabší ako Alventa,laicky povedané.Je rozdiel v tom ,že jedno je zo skupiny SSRI a druhé SNRI.Ja som brala Citalec a sadol mi dobre bez NU.

ja1980
16. apr 2014

@anina63 môžeš mi prosím Ťa definovať to SSRI a SNRI a NU ? Som neznalá týchto skratiek 😕
Ja myslím že mne citalopram stačí, našťastie tie depresie nie sú také zlé, teda už nie sú. Ja keď tu čítam, aké stavy niektoré baby majú, je mi ich strašne ľúto. Neviem si predstaviť že by som nemohla ísť sama von, do obchodu ...

Ďakujem a prajem pekný deň 🙂

protektinka
16. apr 2014

Baby vyskúšajte Rhodiolu mne veľmi pomohla proti depresiám.
Už som sem písala z kade som to objednávala ja.
Je to vedecky dokázané a hlavne je to rastlinný výťažok zo žeň šeňu v tabletách.
Dúfam, že pomôže aj Vám. 🙂

anina63
16. apr 2014

@ja1980 NU to sú nežiadúce účinky a tie ssri, snri si vygoogli je to tam pekne popísané aj ktoré lieky paria do tej ktorej skupiny a načo pôsobia.Ja mám tú smolu,že patrím k tým,ktoré majú tie horšie stavy 😝 a neprajem to nikomu.Všetko dobré a všetkým pekný aj ked upršaný den 🙂

ja1980
16. apr 2014

@protektinka a to sa môže kombinovať s AD ?

ja1980
16. apr 2014

@anina63 ďakujem, aj Tebe prajem pekný deň, ja sa teším že už len zajtra pôjdem do práce a potom doma budem oddychovať, prípadne ak sa počasie umúdri, vybehneme na chatu, včera tam padal sneh 😉
Pozriem si to a Ty sa moja drž 🙂 Chodíš do práce, či si doma ?