Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

babetkomoje
19. apr 2014

@sikea no ved co ine nam ostava... To radsej ani nechcem vediet ako to cele so mnou dopadne .. Ale snad lieckybudu ucinkovat a prezijeme ako tak fajn zivot.... Moje jedine zelanie je jedneho dna zvladnut tehotenstvo.....

sikea
19. apr 2014

@babetkomoje no to ano mas pravdu.....a moc ti to prajem,aby si tehotenstvo v buducnosti zvladla bez problemov......ja ma tri deti mne uz staci ...

babetkomoje
19. apr 2014

@sikea joj to ti celkom zavidim 🙂 a uz si mala tento problem aj pred tym ako si si zalozila rodinu? Ci az po detoch?

sikea
19. apr 2014

@babetkomoje ja mam velke deti len tu tretiu mam malu a po nej ale byvalo aj pred tym zle aj pocas tehu ale vzdy to preslo

esselte
20. apr 2014

@sikea nesmieš na ad piť, nedáš si povedať?ja na ad vôbec nepijem, nič , ani hlt, ale zato priberám a to ma začína štvať, necítim sa pohodlne, určite je to z liekov

timino
20. apr 2014

@sikea ahoj na ad sa nesmie pit alkohol

timino
20. apr 2014

@esselte aj ja som pribrala z liekov ale dr,mi kazala aby som si kupila zelenu kavu v tabletkach ze to rychlejsie spaluje tuky tak uvidim,dostat to v lekarni

esselte
20. apr 2014

@timino dík za typ určite skúsim, už nechcem viac pribrať

ja1980
20. apr 2014

@esselte ahojky, ani 1 dcl červené ? pýtam sa preto, lebo budúci týždeň idem na oslavu bratrancovi tak či si môžem pripiť a cuckať ho celý večer, alebo vôbec nie 😒
A koľko si pribrala ? Ja som schudla 5 kg, ale nejem chlieb a večeriam najneskôr o 18-tej 🙂

esselte
20. apr 2014

@ja1980 ja jem ako slon, už s tým po veľkej noci musím prestať, zatiaľ asi tri kilá, ale hlavne na žalúdok a to mi strašne vadí, aj ja už začnem obmedzovať a nejesť večer, hoci večer ma to najviac ťahá, ja nepijem, ke´d tak len prípitok polovicu aj menej, ak je to nejake činzáno a tak, lebo raz som vypila viac, nie že so sa opila , ale vaic a na druhý deň mi bolo zle, tak radšej nič, alebo nealkoholické víno alebo radlera, je aj nealkoholické víno a potom sa aspoňnik nepýta, čo nepijem

sikea
20. apr 2014

Ahoj moja ja uz nikdy nebudem pit na ad leno ako,mne je uz druhy den to mi zato,mestoji .....aty sa mas ako?

sikea
20. apr 2014

esselte@ to patrilo tebe volake je to ti zmenene

ja1980
20. apr 2014

@esselte to fakt dostať nealkoholické víno ? Lebo ja pijem nealkoholické pivo aj na rôznych oslavách a to dosť blbo vyzerá 😉

aneta174
20. apr 2014

@lucinka0921 ahoj ako

babetkomoje
20. apr 2014

@ja1980 ja vzdy vsetkym hovorim ze som zasa sofer... Alebo skratka zez presvedcenia som abstinent askratka nepijem... Ludia uz si na to zvykli...

ja1980
20. apr 2014

@babetkomoje ja nie som šofér 😀 a vedia že beriem lieky na spanie, ale že beriem AD vie len moja priateľka 🙂 nevie to ani mm 😉

anina63
20. apr 2014

@babetkomoje Ahoj,chcem sa ťa spýtať či si prestala šoferovať kvôli tým stavom,lebo ja ano.Tak to si dobrá,ked to nevie manž..U mna to bolo nepriehliadnuteľné čo som bola v takých stavoch. Síce chodil so mnou aj dr.lebo ja som nebola schopná isť sama.A k tomu "pitiu" aj keby som si akože s niekym chcela pripilť,nikto ma neponukne,lebo si zvykli,že nepijem. Mne stačilo sa raz napiť čo mi bolo na zomretie a odvtedy nikdy.Je tomu skoro 20 r. 🙂

savanna
20. apr 2014

@esselte a neskusala si zacat cvicit? zlepsil by sa ti metabolizmus. hmm, tazko potlacit tie chute, ked to mas z liekov veru, dr. ti co na to povedala? urcite sa jej na to spytaj. ja ked som na mirtazene pribrala trochu tak mi hned povedala, ze radsej vymenime, aj ked teda mi ani nejako dobre nezaberal, tazke to nebolo tazke rozhodovanie 😀

@anina63 ja som prave kvoli tymto stavom nikdy ani soferovat nezacala 😀 😝 nemam vobec vodicak, jednak nemam vztah k autam nerada sa vozim - byva mi zle a jednak ked neberiem lieky, tak mam prilis velke uzkosti na to, aby som sa na to dala no a zase ked uz beriem alventu, tak sa mi z nej obcasne zvykne motat hlava. Aj ked iba trochu a takto pri chodzi to nejako nevadi, ale ked si predstavim sediet za volantom tak by to veru vadilo a dost 😒

savanna
20. apr 2014

ja tiez takmer vobec nepijem, sem tam na chate si dam poharik vina, ale to je mozno tak 3-4 krat do roka, toho sa podla mna nejako nemusite bat. teda nemozem hovorit za druhych, lebo na kazdeho to vplyva inak, ale mne z pohara vina nikdy nic nebolo ani hned potom ani na druhy den.
no ale raz som si aj ja trochu viac vypila to som bola na par dni na navsteve u kamaratky no a citila som sa trochu ako nadrogovana teda, potom som v noci vstala a isla na zachod a normalne ma tak zatocilo, ze som sa rozplaskla aka dlha taka siroka na zem 😀 😀 tak teda odvtedy uz som radsej iba pri tom jednom pohariku a aj to iba vino, tvrde mi aj tak vobec nechuti.

timino
20. apr 2014

@savanna ahoj prosim ta a to ti dr.vysadila mirzaten zo dna na den?aku nahradu ti dala?

esselte
20. apr 2014

@sikea nepi, ja sa mám celkom dobre, niekedy ešte príde trocha divne, ale teraz ma štve to, že z tých liekov nie jem, ale žeriem a priberám

esselte
20. apr 2014

@ja1980 áno dostať nealkoholické víno biele, červené a ružové, ružové my chutí najviac

esselte
20. apr 2014

@savanna ja a cvičiť? bože, vieš, aký problém mám cvičiť, ja sa vôbec neviem prinútiť, ale musím obmedziť jedlo, ja ke´d veľa nejem , schudnem, ale to si musím riadne odopierať, ale vezme si aj tvoju radu k srdcu a skúsim aspoň rýchlu chôdzu

danielagabriela
20. apr 2014

@savanna ahoj, citam, ze beries alventu, ako dlho a ake davky? Mne vymenila citalec za alventu, beriem zatial tyzden, ale zda sa mi, ze ma zacala z nej boliet hlava a ako typises, tak maaj mota, ale zatial dost....

leni333
20. apr 2014

Ahoj babetkomoje,ja uzivam tento venlafaxin asi 4 roka mala som predtym ozaj dobre obdobie a dost dlho ze mi stacilo davat si obden 75 mg,ale vravim,prislo tehotenstvo a to bola total nocna mora ako mi byvalo zle a takisto aj asi dva mesiace po porode sa mi vratila depresia a prisli paniky,tak som aj prestala kojit a je mi teraz tak zle ako mi nebolo za cele obdobie co uzivam lieky.Teraz beriem 3krat za den 75 mg + rano a vecer nejake nove mi dala a ten neurol ked mi pride zle....inak aj ja mavam taketo myslienky,ze co bude dalej,bojim sa ze to nikdy neprejde a ze mi bude stale takto zle a takisto uz som aj myslela nato ze aby som neskoncila niekde na psychine zatvorena 😢 taketo myslienky svedcia o tom ze sme este vobec neni OK

leni333
20. apr 2014

@esselte liecim sa asi tak 7 rok,bolo mi fakt uz aj dobre,ze sme aj uvazovali o vysadeni pomaly,ale po porode hruza,vsetko sa vratilo,teraz beriem venlafaxin uz 3krat denne plus nejake nove mi dala ako doplnujuce na noc a ja si davam este aj Neurol,pretoze ked to na mna pride inak sa neda,len si ho rychlo šupnut.Inak aj ten Rivortil kvapky som mala od jednej znamej,ze na skusku a zdalo sa mi ze po troch kvapkach som bola dost otlmena.Ty ho uzivas pravidelne?

gretyka
20. apr 2014

@timino
@savanna to by zaujimalo aj mna. Mam pocit, ze nezabera a brutalne som pribrala...☹
@esselte ja zas radsej budem cvicit ako sa obmedzovat v jedle...neviem sa nejak krotit...☹

anina63
20. apr 2014

@savanna 😀 😀 😀 si ma pobavila.Joooj a ja som rada šoferovala,len keby som mala toľko benzínu 😀 A ako bolo dobre,ked som si išla sama autom do a z práce.Nebola som na nikom závisla. A alkohol-napijem sa nealkoholického piva a som napitá.........

babetkomoje
21. apr 2014

@anina63 ty mas PP uz 20 rokov? Vau to je celkom sila.... No ja praveze mne sa uzkostne navaly prejavuju pri specifickych situaciach... Stalo sa mi to uz aj pri soferovani ale tieto veci som uz prekonala a nerobi mi problem kamkolvek soferovat a ani mhd mi nerobi zle... Ja mam uzkostne myslienky a navaly skor co sa tyka zivota ako takeho... Buducnosti a podobne. Mam strach z celej buducnosti a z toho ako to dalej bude a pri tychto automatickych myslienkach ktorych sa neviem zbavit mam najvacsiu uzkost....

babetkomoje
21. apr 2014

@leni333 a ako si prezila tehotenstvo? Mavala si uzkosti pocas neho? A Alventu si brala aj pocas tehu? Babatko je v poriadku? Neboj pomalicky sa to zacne davat do poriadku... Mne to tentokrat trvalo tiez ovela dlhsie ako inokedy... Beriem alventu znova uz 2 mesiace... No az teraz sa zacinam znova citim ovela lepsie... Tak asi treba vazne len vydrzat a verit. Ked ti to uz zabralo zaberie to znova a bude dobre som si ista 🙂