Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anina63
14. máj 2014

@timea179 😀 😀 😀 a počkaj zajtra a piatok,bude ešte krajšie.

vladka.t
14. máj 2014

Prepacte ze sa tu votriem k vam nachvilu....som v 9tom tt.a nas ocko od nas odisiel,zablokoval pristup neviem sa k nemu dostat.strasne mi chyba idem sa zblaznit :((

gretyka
14. máj 2014

Ahojte baby,
citam si vas,ale ani neviem co napisat...escitalopram znasam dobre, ci sa polepsilo, sama neviem, este sa stale musim nutit k veciam, tak mozno este nezabralo uplne alebo uz neviem, asi to chce len trpezlivost...
Musim sa vsak s vami podelit o toto: moj muz je pravy opak mna, snad skoro vsetko vidi pozitivne, optimisticky...pisal mi pred chvilou, ze mi kupil studentsku pecat a ja som zo srandy napisala, ze dakujem, ze nech mi rastie zadok, ze? a on na to: ze nie zadok, ze od cokolady ide do uzadia depka a zlepsuje sa nalada...😀
No a nelub ho....😀

@vladka.t zablokoval pristup do bytu? a kde byvas teraz? preco odisiel?...kludne sa vypis aj to ti pomoze...je mi to luto, co sa ti stalo.... ☹

timea179
14. máj 2014

@anina63 to dufam 😀 🙂

172
14. máj 2014

Ako sa dnes mate babule?

timea179
14. máj 2014

@172 boliii hlava z pocasia 😒

lenka00
14. máj 2014

@kachita to je mi lito, ale taky jsem tipovala PP a nasvedcuje k tomu i to, ze je to tak casto a nikdy nic nenajdou...chystas se na svatbu? a kdy ji mas? ja se taky chystam na svatbu a musela jsem zvysit AD, ale nezda se mi, ze by to bylo kvuli svatbe, protoze to nejak moc neprozivam...ted jsem navysila asi tyden, mam sileny prujem, silene me boli hlava a nemam chut nic delat...snad bude lepe pro vsechny tady 🙂

lenka_21
14. máj 2014

@mimok vies ono cela ta nasa choroba je v tom, ze sa musime naucit pracovat so strachom...mne to dost pripomenulo moje tehotenstvo, hlavne na zaciatku. Kedze islo o vytuzeneho a vymodleneho potomka, rok predtym som potratila tak som sa neskutocne bala ...ked ma nieco bolelo, pichalo a pod.tak som sa bala, ze to je nieco zle ...ked mi nic nebolo tak som sa opat bala, ze je to nieco zle a takto som sa v tom motala stale... nakoniec som sa snazila vzdy nieco robit ked na mna prisli taketo myslienky...zavolala som kamoske, zacala som citat, pustila som si oblubeny film, isla som na net a pod. proste snazila som sa ten tok myslienok pretnut. Ak som sa uz najviac bala, mala som zlatu gynekologicku a ta ma hned skontrolovala a odchadzala som domov s lahsim srdcom. Uvidis aj ty akonahle sa zacnes lepsie citit budes sa menej strachovat...

@mirulka147 tak ako, uz je trosku lepsie?

@kachita asi by bolo dobre pohladat niekoho na psychoterapiu...musi byt nieco co ti tie zachvaty sposobuje. Nemas predtym ziadny naznak...vies vedela by si hned zobrat magnezko a beznak... Tiez ked som citala spatne tvoje spravy mam pocit, ze to je PP...

Baby, tak mna dnes caka pohovor ...vo firme nam rusia pracovne miesta (vraj integracia) a toto je sanca na miesto. Verim, ze mi to vyjde ...ak nahodou nie od juna budem mat viac casu na MK 😀 😀 😀

kachita
14. máj 2014

@lenka00 Svadbu mam 21.juna. Tiez si myslim, ze to nejako neprezivam, ale tie tlaky a nestihacky, kto vie, telo hovori inou recou. Doktorka mi sama povedala, ze mam byt rada ze to je len panika, alergia je ovela ovela vacsie svinstvo.
Mne abo nesedia AD alebo mam nizku davku ale kedze zmeny znasam dost zle, tak mi teraz pred svadbou nechce menit lieky a mam si davat benzak. Ak sa to zopakujem pojdem zase za nou. Mozno ze tie stavy mi vyvolavaju samotne lieky. Uvidime. Nabuduce budem sikovnejsia a mudrejsia.

kachita
14. máj 2014

@lenka_21 Na psychoterapiu nemam podla poistovne uz narok, takze ma psychologicka berie len z dobrej vole raz za 1,5 mesiaca. A kedze som taketo zachvaty predtym nemala, neviem ich spoznat. Pride to nahle ako blesk z cisteho neba. Citim predtym taku triasku ale psychicky sa citim v pohode. Vzdy sa to deje vecer po celom dni. Sadnem si, najem sa, ze reku uz mam oddych a je mi fajn a potom bum! a zachvat jak svina.

kachita
14. máj 2014

Odporucam: http://audiosvet.com/2014/05/14/sokujuce-pravdy...
A aj ine clanky toho portalu 🙂

lenka00
14. máj 2014

@kachita tak ja mam o tyden drive 😉 vypada to, ze ti ty leky asi vazne nesedi...ja taky zmeny a nasazeni novych snasim velmi spatne...na pp se dava rivotril, tak ten si muzes treba tyden pred svatbou nasadit, at to cele v phode zvlanes 😉

lenka_21
14. máj 2014

@kachita a uz si s nou hovorila? Ona netusi co to moze sposobovat ... no asi je jasne, ze ty nemozes oddychovat., musis byt neustale v pohybe. Rozmyslam co tu vymysliet ...ja som mala panicke ataky zopar krat a nie je to bohvieco. Inac mne sa ataky spustaju ked mi je zle...od zaludka, alebo ma nieco boli... 😕

kachita
14. máj 2014

@lenka00 Tak drzim palce, nech svadba krasne vypali.

kachita
14. máj 2014

@lenka_21 Ano, s doktorkou som hovorila, zatial len Atarax. A uvidime. Mam naozaj vraj nizku davku liekov, tak mozno toto zatazove obdobie len na to poukazuje. Dakujem za podporu, dievcence.

mimok
14. máj 2014

@lenka_21 tak dufam ze to skoro prejde. Teraz mam strach aj z toho, ze ja mam zapal zaludka a sa mi zhorsil a ledva do seba cosi dostanem a potom sa bojim, aby to neslo zo mna von. Je to dost neprijemne.

lenka3330
14. máj 2014

@mimok To Ti verím, že Ti je z toho zle. Ja zase nemám chuť vôbec jesť, potom ma bolí žalúdok a tiež mám z toho úzkosť. Od soboty zvyšujem AD tak neviem, či aj z toho mi nie je horšie. Ráno sa zobudím už o piatej nejaká vnútorne nervózna a už nemôžem zaspať. Kedy nám už bude dobre?

mimok
14. máj 2014

@lenka3330 Musime si uzivat to co mame a radovat sa z kazdej minuty, z kazdeho dna. Su ludia, ktori su na to. myslim este horsie, my to musime zvladnut kvoli blizkym, ktorych tu mame a nas lubia

lenka_21
14. máj 2014

@mimok krasne si to napisala...super, vidim, ze tie lieky naozaj zaberaju 🙂 😉 Na toto som myslela cely cas ja ked mi bolo zle..tiez som si opakovala, ze to este nie je az take zle 😀 , su na tom ini aj horsie...

anina63
15. máj 2014

@timea179 Ahoj,dnes ešte krajšie......bio päť.....napriek tomu všetkým pekný den prajem 🙂

mimok
15. máj 2014

Ozaj dievcence vcera som bola u doktora, nechal mi taku davku ako mala, teda 50 mg rano. Dost ma jeduje, ze stale mam taky strach, ked som sama s malou doma. Bojim sa, aby mi v hlave nepreplo a nieco neurobila sebe alebo malej. Myslite, ze by sa mi to uz nemalo zhorosvat, ked uz citim aj zmenu. Este mam take tlaky v hlave, neviem ci to je zo psychiky alebo z pocasia, alebo je to normalne. Dakujem Vam za podporu

indiga123
15. máj 2014

@lenka3330 Ahoj Lenka, čítala som vo vyššom príspevku že keď si navýšila AD bolo ti horšie. Ja mám rovnaký problém. Týždeň som brala pol tbl. Seroxatu a po týždni som si mala pridať ďalšiu polovičku aj na obed. Včera som si pridala a bolo mi znova horšie.Tak neviem či som si mala pridávať keď mi už bolo lepšie s menšou dávkou. Chystám sa dnes zavolať doktorke a spýtam sa jej na to. 😒

indiga123
15. máj 2014

@mimok Určite má na nás vplyv to krásne počasie a hlavne tlak a vietor.Akú máš diagnózu?Ja PP.

mimok
15. máj 2014

@indiga123 ja mam depresivnu poruchu

indiga123
15. máj 2014

@mimok Musíme to zvládnuť tak ako si písala vyššie, určite keď lieky zaberú bude nám lepšie. 😝

anina63
15. máj 2014

@mimok Ahoj,neboj sa,určite nespraviš nič.......sú to len myšlienky.Dnes je ozaj hnusný den....hlavu mám ako demižon 😎 😝

3009
15. máj 2014

@mimok tlaky v hlave aj ja som mala na začiatku liečby zakiaľ nezaberú AD. Zakiaľ sa neupokojí psychika, tak tie tlaky budú. Neboj bude lepšie, ber jeden deń za druhým a uvidíš, že za pár dní zasa bude lepšie ako dnes a tak to pôjde ďalej. Ja na začiatku liečby som verila doktorke a tá mi hovorila, že tie zlé dni zakiaľ nezaberú AD treba len prečkať pokiaľ možno v režime, keď musíš robiť len najnutnejšie veci. Aj ja som to tak robila a dnes po 1,5 mesiaca užívania AD je to fajn i keď mi nezabrali hneď prvé AD a musela som ich vymeniť. Drž sa a bude dobre.

lenka00
15. máj 2014

@mimok a jak dlouho uzivas leky? beres si neco na uklidneni? pred tim jsi uzivala stjne nebo jine? me zoloft - sertralin na zacatku lecby silene zhorsil uzkosti a dlouho trvalo nez to zaclo ustupovat...v tom tehotnstvi je to strasne neprijemne...ja to taky tak mela 🙄 na zklidneni jsem nic brat nechtela, protoze jsem se bala, at miminku neublizim, ale potrebovala jsem to jako sul...drz se a brzy bude lepe

mimok
15. máj 2014

@lenka00 uzivam ich mesiac a na ukludnenie si viem dat stvrtku diazepanu, to mi staci, dufam ze male bude v poriadku. Aj predtym som brala serlift.

lenka00
15. máj 2014

@mimok a ten diazepam 1xdenne?...ja brala taky to stejne jako ty v tehotenstvi az 75mg a ke keonci jsem se strasne bala vysadit, tak jsem rodila s 50mg a klepu, ze je vse v poradku a mala je slunicko 😉 mesic je na uzkost jeste dost malo 😖