Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

zobaka
30. jan 2015

@indiga123

zle sny som mala vzdy, potom pri pracovnom vycerpani som prestala spavat, hodinu som spala potom hore, alebo aj 50 x som sa zobudila, prisli dni ked som nespavala vobec, cez den trpnutia hlavy, derealizacie,mdloby, uzkosti, ranny plac, strasne stavy 🙄 citliva som na svetlo, pri neone hned mam kolapsy, ku koncu zrutenia aj na zvuky, mala som pocit, ze zosaliem v praci (mame tam hluk) a ked sa ku mne niekto ozval strasne som sa prelakla, uz som bola uplne mimo az som po prelezanom vikende v pondelok nevstala, moj smer bol psychiatria 😔

quiduska
30. jan 2015

@gerci90 ked budem mat chvilku tak isto napisem ...

martina2322
30. jan 2015

@zobaka aj ja mám presne také isté problémy. Ako keby si písala o mne 😒

zobaka
30. jan 2015

@martina2322

a ako zvladas pracujes? ides vyskusat nejaky iny liek? ☹

martina2322
30. jan 2015

@zobaka nie, nepracujem. Som na pn. Stala som sa sama sebe vazňom, koli zvyrazňujúcim sa panickým atakom. Aj napriek liečbe. Beriem Mirzaten 15 mg. Ale depresie a ranné skľúčenosti aspoň ustúpili. Prežívam asi len vďaka neurolu.
Veľmi má to trápi koli deťom. Nikam nemôžem s nimi chodiť sama, bojím sa, a som slabá. Maly syncek 7 r. to veľmi prežíva so mnou, niekedy mám pocit, akokeby sa zosypal spolu so mnou. Lekárka mi odporučila denný stacionar Spirare v Bratislave na psychoteapie. Tak uvidím...

zobaka
30. jan 2015

@martina2322

presne aj mna najviac ta slabost desi, ja som vlastne depresiu dostala z tých stavov, magneticku rezonanciu si mala robenu? ja by som sa chcela vratit do prace, sa aj bojim dlho byt na PN hrozne emocie sa vo mne striedaju, strach z buducna, otazky co dalej 🙄 a stale nie som presvedcena, ze to je "len" psychika 😖

martina2322
30. jan 2015

@zobaka presne aj mne nastúpila depresia ako posledná, po úzkostných stavoch a šialenej nespavosti. Najhoršie, že ja som ani nechapala, čo sa so mnou deje. Chodila som s týmito stavmi už pomaly bezvládna každý týždeň obvodnej dr, že mi je zle , za mesiac som schudla 10 kg a ona nič !!! Že ona nevie čo by to mohlo byť...žiadne odporučenie na neurologiu, alebo kardiologiu, endokrinologiu...a takto som odchádzala od nej bezradná, zúfalá, nevyspatá... Až ja sama som sa dopatrala na internete, čo by to asi mohlo byť. Takto som sama navštívila psychiatričku.... Ale ani ona nepatra ďalej po príčine. Až teraz ja sama som sa objednala na endokrinologiu, kardiologiu a ešte sa chcem objednať aj na tú neurologiu na ct alebo mr hlavy. Ale toto chodenie a objednávanie a nekonečne objednávacie doby má strašne vyčerpávajú...že človek si musí dnes sám hľadať diagnózu a prípadne sa aj sám liečiť, lebo lekárom je to jedno...tiež sa mi nechce veriť, že je to iba psychika.

zobaka
30. jan 2015

@martina2322

Martinka, tak ja mam za sebou kolecko, kardiologia, neurologia, endokrinologia, CT, posledne mi uz ostala ta psychiatria 😝 ☹ aj ked je pravda, ze neurologicka ma poslala do centra spanku, ale akosi som sa zlakla a nesla som, tam ti dali kilá elektrod a monitoruju ta celu noc

katarina_br
31. jan 2015

Dobrý deň, prosím vás má niekto skúsenosti s liekom ESCITALOPRAM Zentiva? Po zlých skúsenostiach s liekom Serlift sa bojím už niečo užívať. Prosím vás o skúsenosti s escitalopramom. Ďakujem pekne

quiduska
31. jan 2015

@zobaka
@martina2322
Baby ja som na tom tak isto ako Vy. A tiez ma to velmi trapi hlavne kvoli detom. Trpim drpresiou a panickou poruchou 11 rokov, vystriedala som uz dost liekov a stale som nenasla to co by bolo to spravne. Samozrejme mam za sebou vsetky vysetrenia ako pisete Vy cez Ct , kardiologiu, neurologiu, eeg, ekg, spirometriu a vsecicko je v najlepsom poriadku, len hlava a dusa je "pokazena". Prajem Vam vela sil, musime bojovat hlavne kvoli detom.

zobaka
31. jan 2015

@quiduska

ahoj a ake lieky beries a ako dlho? ako zvladas pracu? ci si doma? ja osm strasne zufala, neviem odkial kam... ☹

zobaka
31. jan 2015

@katarina_br

Ahoj, beriem ho týžden, prve dni priserne potenie, jeden den stav zmatenosti, potom jeden den a la som zdrava, potom atak v noci a ostala mi depresia, teraz cakam, kedy pride zlepsenie, inak pred rokmi som brala Serlift, neziaduce nastupujuce ucinky mal podobne, ale po cca 3 mesiacoch prisla ulava, akurat mi uplne znicil spanok a sex,potom so m ho vysadila, snad Escitalopram bude lepsi 😝

quiduska
31. jan 2015

@zobaka
Chvalabohu som na materskej takze som doma. Ale ked to na mna prvy krat prislo tak som bola 3/4 roka na PN. Teraz momentalne prechadzam zo seroxatu na cymbaltu, vecer anafranil a na ataky rivotril.
Boli aj pekne obdobia, to nemozem povedat, ale teraz uz velmi dlhu dobu cca 4 roky to neni bohvieco, tak skusam. Uz sa citim ako pokusny kralik v tabletkach... Uz dom vymenila aj dvoch doktor. Je to beh na dlhe trate.

zobaka
31. jan 2015

@quiduska

ja som tiez menila dr. po 12 rokoch so somatickymi prejavmi a uzkostou uz ani velmi neverim, najlepsie obdobie som mala, ked som bola na rodicovskej cca 5-6 rokov dozadu, rapidne zhorsenie nastalo po roku a pol extremneho stresu v praci, zacali ma opustat sily, zvysovali sa uzkosti, nastala nespavost a nakoniec depresia...vobec neviem, co dalej so zivotom 🙄 🙄 🙄

quiduska
31. jan 2015

@zobaka
Viem presne ako sa citis. Uz tolko krat som bola ma dne... A vzdy si myslim, ze uz to nezvladnem, ale vzdy to nejakym zazrakom ustojim. Musis dufat a verit, ze bude lepsie. Ja mam teraz tak zle obdobie. Mam dve malicke deti rychlo po sebe. Jeden ma 2,5 roka a druhy 1,5 roka. Do teraz som vsetko zvladala a zrazu od jesene nastal zlom a ja som zostala uplne bez energie a chuti zit... Neviem co bude dalej, teraz mam najvacsi strach z nasadzania novych a vysadzania starych liekov.
Ty trpis cim? A ake lieky mas?

zobaka
31. jan 2015

ja hlavne, ako som pisala somatickymi priznakmi, trpnuteie, stavy na omdletie, vycerpanost, slabost, derealizacia, uzkost, oficialne amm panicku poruchu a uzkostno depresivnu poruchu, ale ktovie, co vsetko cloveku je, len lekari nie su schopni odhalit to, mam Ecitalopram

martina2322
31. jan 2015

@zobaka no ved to, ze nikomu sa nechce patrat po pravej pricine nasich problemov...my by sme potrebovali Dr.Hausa, ten by na to prišiel...

zobaka
31. jan 2015

@martina2322

ano, to stale hovorim 🙂 alebo nejaku specialnu nemocnicu v zahranici pre prominentov 😠

lienka737
31. jan 2015

@zobaka
@martina2322
@quiduska
ach baby, ja mám teraz tiež zlé obdobie, nechce sa mi žiť.....

quiduska
31. jan 2015

@zobaka tie stavy na omdletie doverne poznam. To je strasny pocit. Ja mam tiez vacsinou psychosomaticke stavy.
@lienka737 a ty cim trpis? Depresiou?

lienka737
31. jan 2015

@quiduska áno. Niekedy je lepšie, niekedy horšie obdobie a niekedy úplne taký zachvat, že koniec.....

quiduska
31. jan 2015

@lienka737 poznam to doverne. Vzdy si myslim, ze uz ma to nemoze prekvapit a vzdy prekvapi

panika1
1. feb 2015

Ahojte. Chcela by som Vás všetky povzbudiť. Ja mám PP už niekoľko rokov, ktorá sa mi cyklicky vracia. Teraz mám aj ja zlé obdobie. Je fajn vedieť , že nie som sama na svete so svojou úzkosťou. Verím ,že bude lepšie.

ribera
1. feb 2015

Ahojte, mam drobnu radu, ktora moze niektorym z vas pomoct. Rastlina lubovnik bodkovany je antidepresivum. 1 cajova lyzicka na salku. Pije sa vecer. Neuziva sa dlhodobu. Nemoze sa kombinovat s antidepresivami. Tie z vas, ktore neuzivaju lieky, tak by ste to mali vyskusat. Ked ste prave na dne, tak spravit si za salku. Par dni po sebe. Nemusi ucinkovat na kazdeho. Ale za pokus to urcite stoji. Euforia z toho nie je, ale zazehna to najhorsie stavy. Drzte sa.

katarina_br
2. feb 2015

@zobaka Ahoj a v akej dávke berieš escitalopram? Ja mám brať polovičku t. j. 5 mg tabletky na obed + lexaurin ráno polovičku a na obed polovičku. Nikdy pred tým som lieky tohto typu nebrala (teda okrem toho serliftu čo som brala cca 4 dni po polovičke a v noci stavy stašné, fuj. Doktorka mi ho kázala okamžite vysadiť). A čo si mala na mysli, keď si písala že si mala v noci atak? Ak nechceš o tom písať vo fóre, kľudne môžeme aj IP. Katka

kachita
2. feb 2015

@quiduska Presne ako pises, 11 rokov s toutou mrchou teda PP a uzkostno depresivnou poruchou, momentalne beriem Escitalopram ale nemozem povedat ze som za vodou. Stale su to len barlicky. Ked mi je psychicky dobre, som uplne zdrava osoba. Ked sa ruca psychika, mam vsetko. A dokaze to kopirovat vsetky mozne choroby. Pracovny stres nezvladam, najlepsie mi je doma v klude. Deti este nemam, ale tesim sa.

quiduska
2. feb 2015

@kachita ja teraz prechadzam zo seroxatu na cymbaltu tak som zvedava co bude. Ja kvoli detom sa musim naucit byt samostatna. Akonahle zostanem sama s detmi uz aj ide na mna stav...

katarina_br
2. feb 2015

@kachita Ahoj. Ak sa môžem spýtať, ako dlho berieš escilatopram (zentiva s pepermintovou príchuťou). Aké máš s ním skúsenosti? Ako dlho trvalo, kým začali účinkovať, kým sa ti zlepšil zdravotný stav? Vďaka

katarina_br
2. feb 2015

@quiduska To je presne aj môj prípad. Všetko je v najlepšom poriadku, kým mám spoločnosť. No akonáhle ostanem doma sama (staršia dcérka do škôlky a muž do práce), tak zle...Stále mám pocit, že sa mi krúti hlava, že idem odpadnúť...Jednoducho sa bojím byť doma sama s malou...Čo ak sa mi dačo stane, čo bude s ňou a podobné blbiny....

quiduska
2. feb 2015

@katarina_br presne toto mam. Toci sa mi hlava a bojim sa, ze odpadnem... Citim sa ako nesvojpravna