Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

dida232
19. nov 2015

Ahoj baby, tiež sa k vám pridávam. Mám PP. Moje problémy začali cca pred 3 mesiacmi, fyzickými ťažkosťami, pochodila som viacero dr a nakoniec som aj sama pochopila, že to je na psychiatra. Zatiaľ som bola 2x a beriem citalec+sulpirit+neurol. Zatiaľ ich beriem niečo málo cez mesiac a okrem tých začiatkov už sa tezaz cítim lepšie. Chcem sa opýtať..aj vám pri liekoch zaraploval menzes? mne teda riadne a pripisujem to práve tomu ale nežiadúce účinky na letákoch liekov som radšej nečítala, lebo to by som nespala z toho aj 3 dni 🙂 Teším sa, že som tu našla takúto tému, kde môžem konečne aspoň s niekym popísať a poradiť sa....ďakujem 😎

braga
20. nov 2015

mne menzes kvoli AD nikdy nehaproval. Podla mna to nie je ani tak tymi liekmi, ako skor tym stresom.

umabell
20. nov 2015

@dida232 ahoj, mne tiez neraploval menzes ale je to v neziaducich ucinkoch, takze kludne to mozes mat z toho a ak sa ti to neupravi tak chod na vysetrenie... bude ti lepsie uvidis a pomaly budes vysadzat ten neurol a zostanu ti iba AD... drzim ti palceky,,, aj ja som si s tým presla, minuly týzden sa to vratilo ale uz som ako tak v pohode tiez beriem Cipralex to je to iste ako Citalec plus rivotril.... ale davam sa do normalu, no ja sa liecim uz dlhsi cas 😉 😉

sardinka335
20. nov 2015

Inak čo počuvam v mojom okolí tak veeela ludi čo poznám a su na AD pripadne vysadili v lete...tak v tom zase ,,lietaju,, a zhoršilo sa im, jeden znamy je dokonca teraz koli depresiám aj doma na PN...
Jesen a zima su take obdobia kedy sa moze prihoršiť.

umabell
20. nov 2015

@sardinka335 ja by som sa bala vysadit a viem ze to robia ale mna by piclo, ja by som sa bala..... oni su tie ucinky z AD v tele take 2-3 mesiace ale potom sa to vrati stonasobne.... ja by som neriskovala....

braga
20. nov 2015

@sardinka335
ano, mne velmi zle robi ta tma, malo slnecneho svetla

dida232
20. nov 2015

Ahojte...ďakujem za odpovede 😲 Veru toto ponuré počasie nám moc nepomáha. V mojom prípade tiež to slnečného svetla pociťujem nedostatok a robí mi to zle.

umabell
20. nov 2015

@dida232 a ako sa ti to prejavovalo ? ta PP diky

braga
20. nov 2015

@dida232 ja som inak kvoli tomu mala doma specialne led diody, ktore maximalne simuluju slnecne svetlo. Pocitovo to fakt pomahalo.
Asi sa k tomu vratim, i ked to nie je najlacnejsie.

dida232
20. nov 2015

@umabell u mňa to začalo po návrate s malou z nemocnice "vraj to bol u mňa spúšťač" bolesťou na hrudníku ale neustálou...zvýšenou teplotou, v noci som zle spávala, cez deň unavená, ledva som zvládala urobiť to najnutnejšie, bola som ubolená..samozrejme plačlivosť, že som chorá a nik nevie prísť na to čo mi je, keďže som chodila od jedného vyšetrenia k druhému aj na pohotovosť. Vyvrcholilo to atakom, kde som opäť na pohotovosť išla, tam mi pichli diazepan. Potom už som to riešila u psych. už mi bolo jasné, že to je asi v hlave. Ale stále mám sem-tam blbé myšlienky ale cítim sa už oveľa lepšie ako na začiatku. Kočky vám sa to ako prejavuje? AJ vy sa pozorujete, kde vás čo pichne a hneď si nahovárate?
@braga nooo to je celkom dobrý nápad, ja som zatiaľ len zaviedla sviečky, ktoré mi mám zapálené stále a nejak ma to ukludňuje.

umabell
21. nov 2015

@dida232 mne to zacína nechutou do vsetkeho, k tomu sa pridruzia tlaky na hrudi , a ako keby mam elektrosoky v rukách, bojím sa vtedy ze umrem.. neda sa mi poriadne ani nadýchnut, doktorka mi kazala ze mam vtedy dýchat do sacku aspon 1Ominut ze to pomaha... potom nastanu strachy ze mi to nikdy nezmizne, ze nebudem nikdy ako predtým, ako sa postaram o maleho, nic ma nebaví cumim ako tela na nove vrata a samozrejme sa lutujem 😒 😒 😒 a pritom viem ze su to hluposti stale si potom nadavam no otras ako taký mimozemstan si pripadam vtedy..... bojim sa dat lexaurin, ze budem na nom zavistlá, bojím sa vsetkeho ako ťapa.... ale snazim sa davat co najmensie davky teraz mam rivotril 0,5mg a davam si polku a normalne mi zabrali.... takze teraz som ok a v pohodke.... ach jáááj otrasne stavy.... ale prezijeme sme nejaké bojovnícky nie???

cuperka
22. nov 2015

Mne to zacina hned rano len co vstanem,trasie sa mi zaludok mam zaludocnu nervozitu,ruky ale zoberiem si spitomin a polku lexaurinu a potom je troska lepsie nie uplne dobre,niekedy vsak mi nepomoze ani to,tiezxsa bojim ze sa tohto svinstva nikdy nezbavim a ze tieto stavy nikdy neskoncia,1.12. Idem na kontrolu tak som zvedava ale budem si asi pytat ine liekyvlebo lexaurin to viem ze je navykovy tak to nechcem a ten spitomin to je nic,nezabera

umabell
22. nov 2015

@cuperka mala by ti to skombinovat s nejakými AD pretoze lexaurina a spitomin ti to nevyriesi len na chvilku, spytaj sa lekarky nato, povedz ze sa citis stale rovnako.... mozno skusa takto ale mne pomohli az AD... prajem vela stastia... a ja by som isla aj skor necakala by som do 1.12 ked sa citis zle netrap sa ....

dida232
22. nov 2015

Ahojte...cuperka, tiež si myslím, že AD je lepšie ako "oblbováky", tie naozaj len na chvílu pomôžu ale nevyriešia. Čo sa týka tej návykovosti, mne dr dala 3x denne neurol 0,25 ..keď som jej povedala, že je to nejak moc a že sa bojím návyku, tak jej odpoveď bola, že sa nemám čoho báť, že to by som musela brať naozaj dlhodobo a oveľa vyššie dávky. Síce si ho dávam ale vynechávam...napr. si dám len večer alebo len 2x za deň..podľa toho ako sa cítim. Umabell jasné, že to dáme a prežijeme a aj sa vyliečime...veď už to, že to nejak riešime, je krok k tomu, že bude dobre.... 🙂 😀

dida232
24. nov 2015

Ahoj dievčatá..ako sa dnes mávate? Ja včera skvelý deň a bolo mi parádne, dnes naopak ☹ celý deň je mi nejak ponuro a premáham sa. zmyslela som si variť hneď dva chody (bude aj na zajtra), len nech ten čas dnes čo najrýchlejšie ide a už je zajtra ...hádam bude zas dobre. 🙂 Vy ako?

sardinka335
24. nov 2015

Jááj baby nechcem vam brat iluzie v tento ponury den...ale depresia, uzkosti, paniky to je ,,neliečitelne,,, nikdy to neodide uplne - pár rokov je pokoj a potom zase udrie. Na vyliečenie po cca 9 rokoch uz neverim - verim, ze s tym dokazem zit a zijem. Dnes nič moc...do všetkého sa nutim, nič ma nebavi...

kachita
24. nov 2015

@sardinka335 No mat par rokov pokoj, to by bol pre mna zazrak. Ale co uz, aj horsie veci su, dolezite je si uvedomit, ze vsetko je docasne, aj dobry stav, aj zly stav, a stale treba mat na pamati ze to zle vzdy odozneje....len s liekmi , bohuzial, ale odozneje

umabell
24. nov 2015

@dida232 napodobne....... ale je aj spln... a ten zevraj tiez nato vplyva dnes by som vrazdila 🙂 🙂 ale zajtra krásny den... musíííííme.
@sardinka335 ani ja ti nechcem brat iluzie ale je to liecitelne 🙂 🙂 vazne a neplas nas tu 🙂 😅 😅 😅

dida232
24. nov 2015

No tak vidím, že dnes to vplýva asi na každú z nás ☹ súhlasím s babami-sú aj horšie veci a je to liečiteľné...chceme sa liečiť, tak sa vyliečime..chce to síce čas ale pôjde to. 😎 Uvidíte zajtra už bude fakt zas o niečo lepšie..ja som práve dogendžila tia dva chody, mám vystarané aj na zajtra ..okúpem a uspím dieťa a večer si s MM urobíme trochu pekný večer pri sviečkach, nejakej dobrej tv a kopec papanice. Takto som si to naplánovala a hneď je to zvládnuteľnejšie.

umabell
25. nov 2015

@dida232 ahojte no co lepsie? Večer vysiel? 😉 😉 ja celkom v poho .. len mam pocit , cim som starsia tak mi vadia ludia a potom mi je z nich zle... normalne akoby mam z oču, az na vracnie mi byva... bleeeee a potom ma napadne ze mi zase ide PP katastrofaaaaa. 😅 😅 😕 😕 😕

dida232
25. nov 2015

@umabell ahoj...no večer vyšiel a celkom fajn nakoniec bolo. Dnes som mala hneď z rána naháňačky s malou k dr a tak, tak nejak mi to prebehlo...no ale poobede zas hnus...som si musela aj neurol dať, čo som mala pocit, že na mňa atak lezie...nejak som to rozdýchala a potom to prešlo ale aj som na vás myslela, že ako som včera opisovala, že dnes bude fajn...na tam máš 😝 skoro ma to dnes riadne laplo. Ale teraz je ok...dieťa mi tu ešte pobehuje a hádam za chvílu bude kľud a trochu oddýchnem. Čo sa týka tých ľudí...bože dnes som bola trochu v meste, kurnik, tam sa to už hemží a začína predvianočný ošial...heh a ja som samozrejme ešte ani nezačala s nakúpmi a akože medzi tým húfom sa zas motať..tiež mám z toho nerv..ale zas mne až tak nevadia, že by mi bolo zle...len to nemám rada 🤐

sardinka335
25. nov 2015

@umabell však liečitelne to je - antidepresivami. Ale treba byť realista - aj roky moze byť pokoj a potom to moze znovu prepuknuť - hovoriť opak znamena klamať.
Keby to bolo tak lahko liečitelne tak tu furt niekto ,,neplače,, ako mu je zle a pritom berie lieky...Po 9 rokoch si uz nerobim iluzie ze budem niekedy 100% fit a nikdy sa to nevrati - budu lepšie dni, super dni a budu horšie dni. Ale po tých rokoch je to lepšie - človek ,,to,, už pozná a zhruba vie ako na to reagovať.

braga
25. nov 2015

ja by som to prirovnala k niecomu podobnemu, ako byt onkologicky pacient - samozrejme obrazne, v tom zmysle, ze u koho sa rakovina raz objavila, je povazovany za onkologickeho pacienta uz navzdy, aj ked bude dlhodobo v remisii.

dida232
25. nov 2015

@sardinka335 @braga...kočky, áno s tým musím súhlasiť, že aj keď sa z toho dostaneme, tak už navždy budeme riziková skúpina ľudí, ktorým sa to môže vrátiť. Ja len tajne dúfam, že niekedy v budúcnosti (možno v nejakom prechode) sa mi tie hormóny tak nejak unormálnia, že to zmizne navždy a bude po trápení...niekde som to čítala, že sa to môže a aj sa mozrejme nemusí stať. Ale teraz sa snažím byť optimista a stále tvrdím, že sa z oho dostanem, len to bude trochu dlhšie trvať.... 🙂 🙂 ale verím, že bude zas dobre.

sardinka335
25. nov 2015

@braga no aj mna to napadlo ale kedze sme tu ,,citlivé povahy,, tak som si radšej kusla do jazyka... 🙂
Vyliečnená nie si nikdy - len to spi, nemas priznaky, pripadne sa to zmierni. Potom pride stres, nedaj boze smrt v rodine alebo pracovne napätie a vieme svoje...kopa mojich znamych v lete ,,povysadzali,, a uz v tom zase lietaju - jeden v robote fofry, druhy ..proste ,,jesen mu nesadla,,. atd...a uz zase pekne ,,zobkaju,, svoje ,,adečka,,. Mne pomaha aj humor - inak je to strašny paradox lebo mna vo všeobecnosti povazuju za pohodovu a sranda osobu a ked poviem ze ,,čo,, tak nechapu. Ale u mna to nikdy nemalo take okate prejavy - ja viem trpieť v skrytosti.

sardinka335
25. nov 2015

@dida232 ješkove Dida!!! Porod, prechod to su na depresie, paniky, uzkosti ,,najhoršie obdobia,, a najčastejšie prichadza k navratu epizody ...no uz som ticho.... 🙂 Tabletky mam keby niečo... 🙂 🙂 Len nič sladke doma.. 🙂 🙂

braga
25. nov 2015

@sardinka335 tak ja som v tomto realistka - hoci sama som naposledy mala dost dlhe obdobie bez prejavov, v podstate skoro 8 rokov, vidim to na mojom otcovi, on sa s tym potyka cca 40 rokov. Raz je lepsie, raz horsie. Lieky berie uz 20 rokov.

dida232
25. nov 2015

Baby ja viem, že trepem a mrzí ma to, no fakt som v tomto nováčik, ako som spomínala mám to cca 3 mesiace a ani nemám nikoho koho by som poznala, že takéto niečo má. Preto moje názory sú možno v tomto ešte také optimistické a trochu sa v tom plácam. Pevne verím, že vás kt. sa s tým trápite už roky, možno to čo sem - tam tresknem naštve..Preto ak ma usmerníte, je to v poho 🙂 a aj to berte keď také niečo napíšem s rezervou niekedy 🙂 🙂

umabell
25. nov 2015

@sardinka335 aj ja mam rada humor a nikto mi zo začiatku neverill ze ja trpím PP nieto este depresiami, nad vsetkým som vzdy mavla rukov, popyskovala si .. a mala som u prdele ale dobehlo ma to som to asi skryvala celý zivot a dobehlo ma to ... nemala som bohvieake detstvo s otcom hlavne a hrala som sa na silnu velmi silnu niekedy som si pripadala ako bezcitná a hop sup tralala umabell sa posrala 😅 😅 😅 co uz, chvala bohu ze vymysleli malinke tajomne tabletocky co pomozu.... teraz sa mi smeje ale mala som stavy ked som chcela odíst zo sveta ☹ ☹ .. ale moj maly ma drzi a vzdy aj bude.. musííí a budem bojovat aj keby co bolo 🙂 🙂 😉 😉

umabell
25. nov 2015

A nechcem byt svina 😅 😅 😅 ale som rada ze to nemam sama, viete na co myslím.... 😝 😝 😝