Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

braga
5. dec 2015

@sardinka335 Tak ja uz tieto veci vyslovene filtrujem, doslova som radsej dobrovolne neinformovana, ale radsej nech neviem polovicu z toho, co sa deje, akoby som sa mala uzierat.

braga
5. dec 2015

@umabell
ano, u mna tak isto. Tvarit sa pred synom ze je vsetko ok je vycerpavajuce :(

dida232
5. dec 2015

Ahojte dievčatá...no ja podobne, čo sa týka televíznych novín a celkovo správ, tak tomu sa vyhýbam už pár týždňov, potom sa mi snívali zlé sny o vojne a stále nad tým rozmýšľam, čo bude ...no koniec..nepozerám to a hotovo. Celkovo sa vyhýbam už negatívnym veciam ak sa dá, lebo to si človek pustí tv alebo net a hneď na neho padne kopec zlých správ..heh. Inak mne stále celkom fajn pretvrváva dobrý stav a darí sa mi stále to udržať, tak som rada. Prajem vám pekný zvyšok víkendu a ráno si nájdite poriadneho Mikuláša v čižme 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀

modrofuzik11
5. dec 2015

spat spat spat, vyspat sa do ruzova. pre mna to bol najlepsi "liek". a robit veci, ktore ma bavia s ludmi, ktorych mam rada.

umabell
6. dec 2015

Ahojte myslíte ze by som si nemohla zvysit Cipralex z 10mg na 15mg? Mam aj ten Rivotril ale som z neho ako nafetovana a to je fakt mini davka, mne uz sibe fakt... lezie mi to na nervy vsetko 🙄 🙄 🙄 🙄

mima4
6. dec 2015

@umabell ahoj, mozes, docasne na par dni (cca tyzden) zvysit si takto davku, predpokladam ze 10 mg je jedna tabletka, tak to budes mat 1,5 tabletky. Ak mas to momentalne narocne a nezvladas, urcite uzivaj aj magnezko, aj dve tabletky denne od Jamieson (obsah mg v jednej tabletke 250 mg)

umabell
6. dec 2015

@mima4 oki skusim, magnezium hlcem to magne B6... kua musim ist tento tyzden k lekarke, idu sviatky takze sa musím zasobit😀 bolo mi uplne super od maja a teraz hop lezie mi to na nervy vsetko ale ten rivotril som z neho ao nafetovana ale bojim sa ho nedat..... stale nieco do prdelky tam.... Ja som brala predtým Alventu a zmenila mi na tento Cipralex bolo fajn nejako sa to dokakalo...

mima4
6. dec 2015

@umabell neviem ci magne B6 obsahuje dostatok horcika ale vitaminy skupiny B pomahaju telu lepsie absorbovat horcik, preto (to teraz uvazujem) ci nie je lepsie sammostatna poriadna tabletka magnezka a potom tabletka B komplexu. Ale urcite magnezko brat v ramci jedla, poriadne zapit a minimalizovat mliecne veci dve hodiny pred a dve po jeho uziti.

umabell
6. dec 2015

@kk77 ahoj no ako s tou Eliceou? je to rozdiel medzi cipralexom ?ja tiez uvazujem o Elicey lebo Cipralex je drahýý... a ma to iste zlozenie

umabell
6. dec 2015

@cuperka ahoj no ako si dopadla u lekarky? zmenila ti nieco?

kk77
6. dec 2015

@umabell ja neviem, este je to kratko co ju beriem. Zatial necitim nejaky extra rozdiel. Preco si prestala s Alventou?

umabell
7. dec 2015

@kk77 zmenila mi to lekarka neviem,,, menila som povedala ze zbytocne beriem davky vysoke ja som brala alventu a aj Eliceu.... neviem ved zajtra tam idem a porkecam s nou nech mi nieco da alebo zmeni lebo necitim sa nejako uzasne.. a tieto rana su zabijak...

umabell
7. dec 2015

@kk77 ja som pomaly vysadzala alventu, ostal mi Cipralex a a bolo v pohode uplne od maja mam vlastne Ciperlaex a teraz bum.... ach..... dufam ze je to prechodne neviem.. ☹

umabell
7. dec 2015

chcem sa spýtat, mozu sa skoro po 8 mesiacoch uzivania AD prejavit nejake neziaduce ucinky, alebo je to sposobene navratom tej choroby? A je mozne ze doteraz mi lieky zaberali a zrazu nie 😅 😅 boze co ja mam v hlave odtazok ako sprosta.... fuj

zuzulak1988
7. dec 2015

@umabell stale je to vedlajsich ucinkoch aspon podla mna ja som 8mesiacov co neberiem a vedlaajsie ucinky su uz az teraz na ustupe

umabell
7. dec 2015

@zuzulak1988 ale ja beriem stale... a ako dlho si brala AD?

sovidzka
7. dec 2015

ahojte zienky.. mam depresiu a skoncila som v nemocke, uplne som doma uz nefungovala.. nespala, nejedla, neschopna postarat sa o maleho.. myslienky strasne.. uz som to vobec nezvladala az ma muz odviezol do nemocky.. som tu 2 tyzdne a dali mi sulpirid a citalec. mam pocit ze nezaberaju.. kedy mozem cakat ze zaberu? aka je vasa skusenost? dakujem

dida232
7. dec 2015

AHoj @sovidzka ja beriem presne tieto lieky..neviem ako ich berieš ja citalec ráno a na obed a sulpirid len na obed....no v mojom prípadne lieky zabrali tak po troch týždňoch...prvé dva týždne sa mi stav skôr zhoršil ako zlepšil a až tak po mesiaci môžem povedať, že to bolo ako tak dobre. Držím ti palce, aby lieky čo najskôr zabrali a už bola doma s rodinkou.

betka239
7. dec 2015
Používateľ betka239 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od betka239.

drzim vam palce aby ste to zvladli

sovidzka
7. dec 2015

@dida232 a to ze budu zaberat pocitim ako na zaciatok? bo ja mam dnes total depku ze sa z toho nedostanem.. cele zle..

dida232
7. dec 2015

@sovidzka dostaneš neboj...vravím aj ja som mala prvé týždne hrozné stavy aj na pohotovosti som skončila...stav sa mi zhoršil, to sa prejavujú vraj aj nežiadúce účinky liekov. Ale neboj začne to ustupovať a bude ti lepšie..len vydrž. Inak mne doktoka po dvoch týždňoch, keď mi bolo zle zvýšila dávku...najprv som brala len jeden citalec..ty koľko berieš?

sovidzka
7. dec 2015

@dida232 brala som tyzden polku tabletky cize 10 mg tyzden a teraz mam druhy tyzden celu. cize 20. a sulpirid 50 k tomu rano a vecer. aha a este mi dali tretinku tritica na spanok.. preco si skoncila na pohotovosti prosim ta? ake si mala stavy? bo ja si uz pripadam jak blazen...

dida232
7. dec 2015

@sovidzka mne dala navyše ešte aj neurol 3x denne...ale už ho neberiem 🙂. No mala som také stavy, že mi až šibkalo....nahovárala som si blbosti a stále som sa bála, mala úzkosti..nakoniec na mňa prišliel taký atak, že som myslela, že zomrem...tak ma MM naložil do auta a odviezol na pohotovosť...pichli mi diazepan a bolo trošku lepšie...Neboj ako blázon si pripadá asi každá z nás, keď to na nás príde..a najhoršie, že si človek myslí, že sa z toho zblázni načisto ☹ . Sovidzka to prejde, len potrebuješ ešte trochu času a budeš ako pred tým, prídeš domov a pekne si užiješ predvianočný zhon 😎

sovidzka
7. dec 2015

@dida232 🙂 ake kraviny si si nahovarala, bo ja take ze co ked mam nejaku inu psychicku poruchu, co ked to neprezijem, co s malym a taketo uplne hluposti... jak blazen... a ako si to zvladala doma? ked si sa liecila? mas babo?

dida232
7. dec 2015

@sovidzka áno mám 18 mesačnú dcéru. Presne takéto podobné veci som aj ja riešila. Tým, že ja som mala aj stále zvýšenú teplotua bolesť na hrudníku, tak ma lekári posielali od vyšetrenia k vyšetreniu a ja som to prežívala spôsobom: na plúcne(určite mám rakovinu plúc) na gastro(zas tam som mala nádor) a všade kam ma poslali, som zle prežívala a strach som mala, že čo mi nájdu. Tiež potom som stále plaka, že čo bude s malou, že ju chcem vidieť vyrastať ..no a tak..čo ti budem hovoriť..asi to isté ako ty. Potom ma už len niekde pichlo a už som sa bála čo mi je.......do toho táto situácia vo svete čo je teraz a už mi viac netrebalo...nervy v kýbli a zlé sny, nechutenstvo, napínanie na vracanie, ....no fuj 😠

sovidzka
7. dec 2015

@dida232 s tymi chorobami detto. tak mi to zacalo. tiez som mala od sklerozy po rakovinu pluc.. a to ma zlozilo. potom uz len nespavost, nechutenstvo, a napokon nemocnica.. kedy sa ti to stalo? kolko mala dcerka?

kk77
7. dec 2015

@umabell napadlo mi, ci ta cely ten cas nedrzala prave ta alventa a tych 8 mesiacov bol dobeh jej ucinku. Lebo ja ked som druhykrat vysadzala cipralex tak prave po 8 mesiacoch, ked som nic nebrala sa mi to prevalilo v celej krase naspat. To je taky moj napad vratit sa k alvente a nebrat cipralex. Nejaky cas dozadu tu bola @hroska a tej zabrala zo vsetkych ad iba alventa, skus pohladat vo fore.

umabell
7. dec 2015

inac ako čítam vidím ze sme sa tu zisli dobra partia 😅 😅 😅 😉 ach jáááj....
@sovidzka neboj bude dobre zaberu ti.... aj ja mam teraz na prd obdobie uvidíme zajtra idem k doktorke tak som zvedava co vymyslíme... drzím ti palce

umabell
7. dec 2015

@kk77 to presne mi tvrdíl lekarka... ze mam abstaky a teraz to vypuklo, ona chcela aby som nebrala vela AD no ale tiez mam pocit ze alventa mi robila lepsie ale zase som z nej bola nejaka spuchnutá sama voda alebo co... neviem... terajsia lekarka tvrdí ze mi zbytocne bolo nasadzovaných tolko liekov a teraz musím vydrzat lenze jej sa to povie.... ved uvidím zajtra.... kurnik sopa

kk77
7. dec 2015

@sovidzka dva tyzdne je kratka doba urcite pockaj este tyzden. Uzdravovanie sa zacne prejavovat tak, ze jeden den lepsie druhy zle a postupne bude viac dni dobrych ako zlych az budu len dobre. My sme mali tiez take myslienky ako ty a tie presne patria k prejavom choroby. Ked ti pridu na rozum neodhanaj ich, nechaj si ich prejst hlavou a potom si povedz, ze to su myslienky choroby a nie tvoje. Postupne by ta mali prestat otravovat az na ne uplne zabudnes. Tieti dni co ta cakaju su doslova o preziti, zit zacnes ked zaberu lieky, skus robit co mas rada a co ta aspon trochu robi stastnou, sustred sa len na seba, rozmaznavaj sa, dovol si viac nez kedykolvek v zivote. Ostatni to teraz bez teba chvilu jednoducho zvladnu aj o dcerku sa postaraju a ked sa preliecis vratis im to aj s urokami. To su moje osobne, prezite skusenosti. Never vsetkemu co vyprodukuje tvoj momentalne chory mozog, on nabehne a bude dobre. Urcite!