Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domkaaaa
18. dec 2015

@1257 a ako sa dnes citis? 🙂

domkaaaa
18. dec 2015

Tak strasne sa tesim na moment kedy sa mi konecne ulavi od tej uzkosti

1257
18. dec 2015

@domkaaaa Ja dneská otras mala som záchvat a celá som rosypaná ako domček s karát dala som si magnezko a mala by som si dať nervol 😀 ale sa bojím.Baby ako ja prežijem tieto vianoce 6 detí všedci sa tešia a ja hotová ani dýchať sa mi nedá. A čo ty?

domkaaaa
18. dec 2015

@1257 ako ja prezijem :D ledva prezivam :D ale nejak bolo nejak bude peciem kolace ...trebs sa zamestnat ak sa da

domkaaaa
18. dec 2015

@1257 vladzes nieco robit?

domkaaaa
18. dec 2015

Baby bola by som rada keby sa sem do debaty pripoja vsetky ktore momentalne bojujete s depresiou a ste na zaciatku lliecby 🙂

1257
18. dec 2015

@domkaaaa No ja som dnes tiež robila velké upratovanie,snažím sa ,ale vieš chýba mi vianočná atmosfera ako minule vianoce ☹ ☹

domkaaaa
18. dec 2015

@1257 neboj sa dat si neurol 🙂 escitalopram si si dala?

1257
18. dec 2015

@domkaaaa Ale kdeže nedala ,ale som sa objednala k psychiatrovi idem v pondelok a budem ich jesť ked aj neviem čo bude 🙄 aspon dúfam .A čo robíš aby si mala radosť? Ja neviem stále mi je zle.Ako na to zabudnúť nevšímať si to.

domkaaaa
18. dec 2015

@1257 to keby som vedela :/ ja nato myslim furt ...ako zle ti je?

domkaaaa
18. dec 2015

Z nicoho nemam radost

sardinka335
18. dec 2015

Baby mate niektora skusenosti so sukromnou temou resp. ako to založiť? Ja by som do toho išla.... 🙂 🙂 @mima4 ja som PC analfabet....
a tiež som uz nad tym uvazovala ze by sme tam mohli ist ,,do hlbky,, lebo predsa len niektore veci su pre nezainteresovaných ,,,psycho,, ale tu to nechcem pisať lebo by to mohlo byť zle pochopene ...uz sa mi raz aj stalo v inej teme, uplne inej teme ze nejaka diskutujuca to vytiahla, ze ,,si mam dať lieky,, a podobne hovadiny, pritom to nesuviselo s temou.. 😀 😀 😀

umabell
18. dec 2015

@sardinka335 ked pridem vecer domov tak zalozim budes moderatorkou? Alebo ktorakolkvek ina @1257 dostanes pozvanku neboj😘😘😘😘 skusim vecer alebo rano uvidim ako sa vymotam od mamy.....

domkaaaa
18. dec 2015

@umabell baby a eete jedba otazka na vas ak mozem ...ked ste mali uzkost trvala cely den? Alebo ste mali aj v priebehu dna prestavku kedy vam.nic nebolo?

mima789
18. dec 2015

Ahojte dievčatá. neviem, či úplne patrím do vašej skupiny, ale nedá mi nezareagovať. Presne viem o čom píšete. ja pred rokom som klikla a chceli ma hospitalizovať na PL. Našťastie som uprosila lekárku že ideme na dovču tak mi dala mega dávky liekov a ostala som doma. Nič ma nebavilo, bola som smutná z nevysvetliteľných dôvodov, plakala som, nebola som schopná doma fungovať ako žena, matka milenka( pre manžela). Bola som troska, ktorá už sa nedokázala tešiť s ružu, či kaderníčky. neustále som spala a spala. po 8.mesiacoch liečby som pribrala z liekov a bola ešte viac nešťastná. Ale aj napriek liečbe som sa necítila úplne v pohode. Pomohlo mi to len, že som prestala plakať a spať, keď už si telo zvyklo na lieky. nato som zistila, že som tehotná. Hneď sa liečba vysadzovala a ja som to zrazu začala zvládať aj bez liekov. samozrejme som bola náladová aj ľútostiva, ale k tehotenstvu to patrí. Absolvovala som aj niekoľko duchovných seminárov a to bolo vyslobodenie od úskočnosti a samoty a nechuti žiť. Túžba a radosť z tehotenstva a dobytie energie na seminároch ma s toho dostali. Samozrejme aj ročná PN. Konečne so oddýchla. MOJE DEPKY ZANIKLI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TEŠÍM SA 🙂 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dievčatá vydržať. Zahájte ak musíte liečbu a po čase možno ani to nebude potrebné. Teraz som po pôrode, kt. bol predčasný, ale aj tak sa teším, chodím von, venujem sa aj sebe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie to čo povedia iný, že som zlá matka a nesedím pri deťoch. Chce deti svokra nech sa páči, mama nech sa páči, idem na kozmetiku, bola som v divadle a to môj synček ma 2. mesiace. A prečo nie venujte sa aj sebe!!! Tak predchádzate vzniku depresie. Ja som toho na môj vek veľa prežila, ale už je to fajn a nechcem si pripustiť, že bude inak. Ak môžem niekomu poradiť a stal by o moju radu rada pomôžem. Prešla som si peklom na zemi. ale je dobre!!! Nevzdávajte sa, nepočúvajte okolie, počúvajte srdce. Čo Vás tešiť. 😉 A kašlite kto si čo myslí! Nik za Vás nebude nič riešiť tak nech ani nekecá. 😵

domkaaaa
18. dec 2015

@mima789 som rada za tvoj prispevok 🙂 dufam ze aj ja sa zacnem tesit z malickosti 🙂.ked ja mam stale pocit ze nikde nie som v pokoji mam neskutocny neklud :( bojim sa ze sa z toho napatia zblaznim mali ste aj vy nepokoj?

mima789
18. dec 2015

@domkaaaa Ale áno. mala som pocit, že liečba je neúčinná. nepomohlo by Vám ak by ste sa porozprávali s niekym komu veríte a rada ho vidíte. Čo nejaké stretko? nemusí to byť cirkevné ak nie ste veriaca. Len tak sa vyrozpráva´t, čo vás trápi. mne toto pomohlo v najväčšej úzkosti. A začnite selektovať ľudí kt. sú ako obohrata platňa a furt sa sťažujú. to situáciu len zhoršuje!! Obklopte sa pozitívne naladenými ľuďmi. Ja som tiež prišla o par kamarátstiev, ale našla som nové a pozitívne naladené. A aký je ten nekľud, čo to vyvoláva, z čoho mate obavu?/ Alebo máš?

domkaaaa
18. dec 2015

@mima789 nemam obavu len mam proste uzkost zostat sama ☹ ale aj ked som s niekym mam uzkost proste som nepokojna dobre mi je iba na jednom mieste ..mkamkolvek idem necitim sa dobre

mima789
18. dec 2015

Beriete lieky? to, čo popisujete je u depresii normálne. Ja som sa bála komunikovať s ľuďmi a fungovať vo veľkom priestranstve. ako dlho to máte?

domkaaaa
18. dec 2015

@mima789 momentalne mesiac a pol :/ navysovali mi davku lieku ktore som brala ale nejak mi nesadla tato vyssia davka a neviem ci este zaberie :/ cakam ze ma ten nepokoj prejde

mima789
18. dec 2015

Každopádne cítite sa teraz sama nepokojná, ale ten od koho máte život je s Vami a ľúbi Vás. A neopusti. 🙂

mima789
18. dec 2015

Určite to zaberie. Niekedy to trvá dlhšie. Počítajte 6. až 8. týždňov.

domkaaaa
18. dec 2015

@mima789 tak tomu verim 🙂 ja mam strach ze sa zblaznim :( uz si namyslam ze mam inu psychicku poruchu :D

domkaaaa
18. dec 2015

@mima789 a ako si fungovala doma v praci? Proste pri beznych pracach? Lebo ja trpim pri vsetkom :(

mima789
18. dec 2015

To je normálne. Ja som si toho namýšľala!!! Len môj manžel na to mal iný pohľad. Neverila som mu kým mi nezrobili psychologické testy a zistili, že som normálna len totálne vyčerpaná. A verím tomu, že u vás je to taky tak. Inač by sme sa asi takto nebavili. Robili aj Vám vyšetrenia? Mne ich robili na základe toho, že som nereagovala na liečbu a mysleli si že mám bipolárnu depresiu, ale to sa nepotvrdilo.

mima789
18. dec 2015

V prvom rade som bola a som doma v kľude. Teraz na materskej. Čo bolo spúšťačom toho všetkého? To treba odstrániť.

mima789
18. dec 2015

@domkaaaa No pol roka ma zastupoval manžel vo všetkom. Ja som sa musela veeeeeeeľmi premáhať len k umytiu riadu. Samozrejme, že aj manžel mal toho dosť a občas sme sa pochytili, ale mala som v ňom oporu.

domkaaaa
18. dec 2015

@mima789 ja mam oporu u vsetkych a este vladzem upratat ale nemam z toho radost ako bezni ludia ....diagnostikovali mi panicku poruchu. Bojim sa a mam uplne nezmyselne scennare :D a spustac? Netusim ako mam odstranit pricinu ked sama neviem co to spustilo?

umabell
18. dec 2015

@domkaaaa moje vsetky sme si namyslali ja som myslela ze mi to v zivote neprejde... a takato ostanem a neboj bude dobre.... mzno fakt u teba treba viacej casu na zabratie a uvidis v januari ako sa to vyvinie,,,, a na akom mieste ti je najlepsie?

umabell
18. dec 2015

@domkaaaa ano my sme teraz ako robot 🙂 ale príde den ked to budes vsetko robit s radostou ako kedysi ver mi 🙂