Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

qidko
1. feb 2016

@evak12 Kedy si bola posledny krat pri lekarke?Vies aby si jej to povedala alebo psychoterapie si neskusala?Viem ze Ti je tazko a boli to ale Ty svoje deticky lubis a oni to vedia netrap sa tym bude Ti potom horsie

umabell
1. feb 2016

@babika1234 a vlastne vsetky benzace a ine pridruzene svinstva su navykove..... Ale pomahaju 😵 😅 😅

eliska13
1. feb 2016

@junova tiez sa mi PP objavila po 2 pohreboch v rodine a v jednom roku som prezila vela zleho a uplne ma to polozilo

umabell
1. feb 2016

@evak12 aj mne je pred kramami hnusne.... Skus ist k lekarovi mozno ti treba nieco pridat alebo zvysit neviem.... Aj ja sa bojim vsrtkeho ked to na mna pride. A beres len toto nemas k tomu nejake ukludnovaky?

evak12
1. feb 2016

@umabell bola som u neurologicky,predpisala mi Timonil,ale bojim sa ich zobrat,mam?nebude mi este horsie?jooj

qidko
1. feb 2016

@eliska13 Myslim ze mne to tym zacalo december 2014 zomrel svokor bol uzastny bol mi ako otec vtedy som sa zosypala bola zachranka a potom mi odporucili Lexaurin 3 a potom z nicoho nic rano Ked som vstala nevedela som udrzat rovnovahu prisiel kolotocvysetreni a druha operacia chrbtice po 6tyz.som sa vratila z nemocnice a zacali ataky vraj to bol spustac mojej depresie

umabell
1. feb 2016

@lehotka napodobne... Ako roboti sice bez atakov ale 😝 😕 😝. Spitomin ti zabera? Mne vobec nezaberal... Aj ja som mala alventu nepribrala si po nej?? Fetaci a rivotril? 😅. Boze plasia nas na hovado.... Viem ze su navykove.... Ale co uz.... Kolko mg riva si uzivala? Ja mam 0,5mg a tu si polim rano a poobede sem tam capnem aj vecer...

eliska13
1. feb 2016

@nikollla s tym sa chodi na preliecenie do nemocnice.Moju babku pred x rokmi tak znicili liekmi, ze jej uz nic nezaberalo.Treba riesit prvotnu pricinu preco si nervozna u psychologa jogou behom spomalit tempo...skus postupne pomalicky znizovat po malych kuskoch nech telo nema sok, ale najlepsie by bolo byt iba na AD a nie dlhodobo na benzakoch

evak12
1. feb 2016

@qidko poslednykrat som bola koncom januara,dnes som jej volala ci mam brat lieky Timonil,ktore mi predpisala neurologicka,a ona mi povedala aby som vecer polku skusila,no neviem bojim sa

umabell
1. feb 2016

@evak12 ano daj si je to epileptikum aj ja mam rivotril nieco podobne.... Ved nato ti ho dala aby si sa ukludnila 😉 😉. Netrap sa preco sa bojis si ho dat?

lehotka
1. feb 2016

@umabell zatiaľ mám pocit že spitomin nič moc, alventa asi OK, nepribrala som, ale uz pol roka mi je na Prd...a neviem ako ďalej, rivos som brala 0,5 mg ráno a večer, hrozne ma vystrašil ale bez neho mi nie je dobre 😬

eliska13
1. feb 2016

@lehotka necitala som vsetko mas socialnu fobiu, ked sa najlepsie citis doma? Preco mas pocit, ze Ti psychologicka nepomohla? Oni obcas hovoria kruto, ale ma to svoj zmysel ja som sa raz aj urazila a ukoncila terapiu🙂) ale po case som prisla na to, ze ma pravdu.Ucinok chodenia k psychologovi je niekedy vidno po pol roku, roku ...je to dlhodoba zalezitost

evak12
1. feb 2016

@umabell ale ja rano beriem paretin,nevadi?

umabell
1. feb 2016

@lehotka ja som z alventy velmi pribrala a potila som sa hrozne ale inac mi bolo fajn... Len mi to zmenili teraz mam prothiaden25 rivotril a sulpirid 😅 😕 😕. Spitominu mozes zjest aj 8 mne vobec nepomahal tak mi dala rivotril a ten zabera 🙂. Povedz leksrke ze sputomin ti nezabera.... Aj amethyst tu pisala ze spitomin jej nezabral.... Ved riva si nebrala velmi vela.... Ale asi si si zvykla na neho.. Ja predtym sommala velmi zle kombinacie liekov a mala som abstaky 😅 😵 kolko alventy beties ja som mala 2x75 mg plus eliceu plus injekcie taku fada lekarku som mala narkomanku zo mna spravila... Ale mam inu tak bojujem 🙄. Ale konecne je lepsie.. Brala som cipralex potom escitil alectake prehanacky som mala schudla som od maja 11 kg akoze to by nevadilo ale vytrpela som si ako kon😡😡😡😡😡😡

qidko
1. feb 2016

@evak12 Musela so mrknut naco sa ten liek pouziva nepozna ho no skusit mozes len mi je cudne ze ich nekonzultovala s psych.mne lekarka dlho zvazovala ake lieky mi moze skombinovat lebo mam 3 od neurologa a 3 od psych.A nie vsetky sa znasaju

umabell
1. feb 2016

@evak12 ved paretin su antidepresiva nie? Ja si dam rano ad plus rivotril a plus sulpirid 🙄 kolko mg ti dali timonilu a co ti povedali kolko za den? Neboj sa daj si ako ti vraveli a polepsi sa netrp zbytocne.... Bude to oki neboj💜💜💜💜

evak12
1. feb 2016

dakujem za podporu,prvykrat si takto pisem ....estae raz velka vdaka
@qidko

umabell
1. feb 2016

@evak12 ved si volala s doktorkou pravda? Nebooj

evak12
1. feb 2016

@umabell dakujem pekne za podporu,velmi potrebujem aspon pocut nejake nazory

eliska13
1. feb 2016

@junova ak si na tom velmi zle treba ho brat, ALE ona potrebuje pracovat s tvojimi emociami a tie su pod vplyvom benzacov zmenene a tym padom nevidis svoj problem a potom Ta nemusi vediet odhadnut mala by si byt "cista" ta terapia Ti spravi ovela lepsie ako lieky.jasne, ak to je urgent a momentalne Ti je velmi zle ber ich, ale...baby ja citam, ze skacete z jedneho lieku do druheho boli ste aj hospitalizovane?lebo takto mi to pride od lekarky toto nezabralo skusime ine ..ja viem, ze topiaci sa slamky chyta, ale lieky a hlavne benzaky nic nevyriesia na dlhodobe problemy su AD ja viem ako mi bolo zle, ked som znova nasadzovala Seroxat a to pritom ten liek poznam

qidko
1. feb 2016

@evak12 Ja tu ties niesom dlho ale aspon viem ze niesom v tom sama najprv som sa hambila priznat ze mam depky ale teras to beriem tak ze je to tu a musim to zvladnut oporou mi je rodina a kocky na MK

umabell
1. feb 2016

@qidko pozri ale kolko nas tu je 😅. Neuveritelne pravda? Bohvie ci aj chlapi maju taketo forum niekde 🙄 😅 😅. Sama baba.....

junova
1. feb 2016

@eliska13 Aj ja som vždy všetko riešila. Snažila som sa všetkým pomáhať. A na seba som nemyslela. Je čas to zmeniť.

evak12
1. feb 2016

@qidko este jednu otazocku,ale preco len doma to na mna pride?v robote som celkom ok

lehotka
1. feb 2016

@umabell beriem alventu 75 mg, na obed 75 mg, spitomin mi napísala 3x10 mg, a večer trittico, keď nemám ataky tak mi to stačí akonáhle mam záchvat zase ten istý kolotoč, uz pol roka sa takto trapim😐😐predtým vyše roka bolo všetko OK 😕

qidko
1. feb 2016

@evak12 Neviem Ti to vysvetlit ale skus sa zamysliet ci to nieje tym ze zeny idu s prace do prace prides domov cakaju Ta dalsie povinosti okolo domacnosti venovanie detom nebude to tym?Mozno si to ani neuvedomis ale doma je niekedy viac stresu ako v praci

eliska13
1. feb 2016

@junova aj ja rozdat sa pre kamaratky postrazit deti ved ludia si maju pomahat, ked som ja potrebovala vynimocne syna na hodinku postrazit nikto nemal cas🙂 ale ja som z takej blbej rodiny takych dobrakov mam aj rodicov🙂) ja stale hovorim mne tato doba, kde kazdy mysli na seba, nehladi nalavo napravo len, aby on mal z niecoho profit vobec nesedi.A mam dost konflikt sama zo sebou k comu viest dieta byt dobrakom? Pomahat si v skole? Ve je medzi deti za tutmaka, ze ako druhacik este da svojej mame ruku, ked ideme zo skoly
Ucim sa aj ja nepripustat si zle veci prilis sa do vsetkeho citovo neangazovat a prave vela ludi ma emotivne zatazuje svojimi problemami.Mne staci spokojna rodina, sportovanie s detmi som taka rodinna kvocka a prave preto som sa snazila zbavit sa strachu, uzkosti nech to vsetko neprenesiem na dieta ako to moja mama preniesla nevedome na mna:(

janka_banka
1. feb 2016

@eliska13 Eliška ako keby som čítala samu seba 🙂 .... ja som presne taká istá a tiež som toho názoru, že my dobráci trpíme asi najviac ... ja stráááášne "lubim" ľudí a potom nato aj doplácam, žiaľ, dnešná doba je taká, že už vôbec neplatí "ako sa do hory volá, tak sa z nej ozýva" .... ja sa snažím byť dobrá a milá na všetkých ... ale tiež sa snažím, aby som bola sama sebou a aj v práci .... tak ako každý človek, ani ja nemusím byť vždy dobre naladená a ak sa mi nechce usmievať, tak sa neusmievam ... nechávam svojim pocitom voľný priebeh 😎 ...

eliska13
1. feb 2016

@qidko mas pravdu a zeny vsetko prilis prezivaju.Chlapi maju iny typ stresu maju zase zodpovednost za financie ci uz, ked je zena na MD...chlap, ked je po robote unaveny lahne k TV ci ide si zasportovat, zena po ceste domov rozmysla co bude varit, ulohy s detmi....volakedy zili rodiny spolu viacgeneracne verim, ze to nebolo super, ale pomahali si ci uz len strazenim deti varenim...teraz su rodiny same v bytoch domoch na hypo a chlapi dlho v praci..a citala som, ze viacerym je zle pred menzesom u mna je to tiez tak, ked uz dostanem menzes vsetko je ok nic ma neboli, ale predtym strasna vntorna nervozita skusam magne b 6 dlhodobo pupalkovy olej, ale nic nepomaha

janka_banka
1. feb 2016

@lehotka Lehotka a neprišla v tvojom živote nejaká zmena? Lebo mne tieto ataky a depresie nastali po nástupe do práce, keď som mala prejsť z materskej do práce, predtým 7 rokov pokoj a tento posledný rok sa trápim, už ako som cítila, že ma čaká zmena tak sa vo mne hromadil vnútorný stres, nepokoj, že to nezvládnem a to som sa snažila presvedčiť samu seba racionálne, na papier som si písala za a proti, že sa vlastne nemám čoho báť ale city a pocity neoklameš 🙂 .... ale aj táto zima je veľmi veľmi ťažká, veď žiadne slniečko ....