Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janka_banka
11. feb 2016

@somebunny Alvetna je fajn, beriem ju už pár rokov a nevysadzujem ju 🙂 ... možno časom, ak to povie lekárka 🙂 ... nechám to na ňu ...

somebunny
11. feb 2016

@janka_banka a po zvyseni si nemala problemy a nepribrala si

majinulka
11. feb 2016

@juliailuj + eliska 13 Vďaka dievčatá za rady. Na objasnenie, o čo vlastne v synovom prípade ide sem kopírujem môj skorší príspevok, v ktorom som všetko opísala: Takže: Jemu to začalo pískaním v ušiach, keď rezal drevo s manželom. Vtedy sa s tým nevedel zmieriť boli sme na krčnom, všetko OK, na neurologii mal urobené CT tiež OK. Po čase si na to začal zvykať. No čo čert nechcel, jeho spolužiačke zistili sklerózu multiplex. Rozprávala o tom v škole a môj syn je taká blbá povaha, že si všetko strašne pripúšťa. Tak si spojil to svoje pískanie v ušiach s touto chorobou a začal si vyhľadávať príznaky na internete. Samozrejme mu všetky príznaky sedeli. K tomu si ešte našiel ďalšie choroby, ktoré naňho všetky pasovali - ALS, svalová dystrofia, polyneuropatia, parkinson a neviem čo ešte.Jedného dňa mi volal na ceste zo školy, že dostal triašku celého tela, bolesť v nohách, ako keby sa mu zasekával krk a nohy ho nevládali niesť. No a odvtedy sa začal pozorovať. Triasli sa mu ruky, a cítil ťažšie nohy, ťažko sa mu chodí, lebo cíti napäté nohy. Že sa nemôže uvoľníť. Tak sme znova navštívili neurologičku, ktorá už na dverách videla, že je v strese. Dala mu urobiť magnetic. rezonanciu. Ten čas čakania na vyšetrenie - mesiac, boli preňho muky. Stále bol presvedčený, že tam niečo bude. Na ten čas nám lekárka predpísala Lexaurin. Tak som mu ho dávala obmedzene - týždeň, potom 3-4 dni vydržal, potom zas asi 5 dní, všetko raz na deň po 1,5 mg. Nechcela som aby si naňho navykol. Výsledok MR bol v poriadku. Neurologička nás poslala na psychiatrické vyšetrenie. Vzala odbery na TSH hormón štítnej žľazy a ten bol v poriadku, tak som viac endokrinológiu neriešila. Ale asi som mala? (Už sme objednaní na 16.2.16) Aj všetky minerály a krvné vyšetrenia mal v poriadku.Samozrejme, ďalší mesiac čakania na psych. vyšetr. čo mu neprospelo. Na chvíľu sa upokojil, až kým znova nepočul v škole, čo rozprávala jeho spolužiačka. Konečne sme sa dostali k psychiatričke. Tá mu hneď nasadila Paretin a diagnostikovala zmiešanú úzkostnú poruchu. Nepridala mu k tomu žiadne anxyolytikum s odôvodnením, že k jeho veku také veci nepatria a musí tie nežiadúce účinky vydržať. No ten prvý týždeň bol hrozný. Začala som aj pochybovať či som urobila správne, že som mu ten liek vôbec dala. Keďže on všetko prežíva 2x viac, nevedela som čo z tých účinkov je od tabletky , alebo je to jeho strach, že čo bude? Stále hovoril, že je ešte viac napätý a tá tabletka mu všetko len zhoršuje. Ale on to napätie mal aj predtým. Po týždni sme zvýšili tabletku na celú. Stále hovoril o napätí. Čo sa mu však zlepšilo, že v noci spí, chutí mu jesť, nemal žiadne nevoľnosti,sem tam ho pobolievala hlava. Teraz po dvoch týždňoch hovorí,že necíti už chvenie a nemôže plakať keď chce. Tak neviem, či je to normálne. Ale sám hovorí, že je už smelší ako predtým. Mám stále pochybnosti o doterajšej liečbe. A možno je správna, len uňho je to ťažko posúdiť. Som ako na hojdačke. No a potom nasledovala kontrola u psychošky, ktorú som opísala vyššie ohľadom jej reakcie na psychoterapie. A ešte neviem či to nemôže byť ten tetanický syndróm, lebo neurologička mu takéto vyšetrenie nerobila. Keď som mu navrhla, že pôjdeme k inému neurológovi, tak to kategoricky odmietol, lebo on už nechce nič počuť o chorobách a tam by mu niečo našli. Ledva, že som ho prehovorila na endokrinologické vyšetrenie, že je to len v rámci prevencie. Ak by to aj bol tetanický syndróm, myslím si, že tam je liečba magnéziom a to on berie stále tak neviem, či sa k tomu ešte niečo pridáva? Má 18 rokov. A to som si myslela, že konečne dostane rozum. Veď je odo mňa a manžela o hlavu vyšší. 😎 Ale Pán Boh mu nadelil do vienka o dosť viac citlivosti ako mal. ☹ 🙂 A také povahy to majú v dnešnom svete riadne ťažké.

juliailuj
11. feb 2016

@majulinka No tu sa ukazuje akú šarapatu dokáže net urobiť, ak človek získa naraz priveľa informácií,k tomu sugescia od spolužiačky.... Skús ho na to tetanické ukecať.. .ak si o tom čítala, mohlo by to byť.. ja som to schytala po pôrode a tiež som všetko mala v poriadku krv, CT aj MR a toto vyšlo pozitívne...a príznaky boli podobné..lenže ja som sa z toho veľmi rýchlo vyhrabala.... také ´´elektrošoky do ruky dávajú a z toho im výjde či je alebo nie je ta tetánia.... No magnézium b6 a vápnik sa dáva /papať veľa maku.,vyrobiť si z neho mlieko(návod na nete, rybí olej🙂).Kravské mlieko a mliečne práveže nie sú až tak dobré na toto).... ja som to zvládla sama... kvoli malej :/ u mňa to malo príčiny vyčerpanie z tehu a rozchodu.... Nech sa neľutuje, dodaj mu čímsi odvahu... ajaj aj naši si so mnou v tom veku užili... viem o čom hovoríš, som presne tá citlivá povaha:D ale vďaka pánu,už rokmi ==dostávam rozum==:D:D ako si to nazvala..ono to príde..len vydržať..a neutápať sa v diagnózach a precitlivenosti.... tetánia je zo stresu,strachu, z nejakej traumy,..a podobne... no a potom už len hypochondria:D utkvelá predstava,že človeku niečo je,aj keď všetko vychádza v poriadku..šak vieš... prepáč tie smajle..ale troška mi to pripomína mňa v tom veku(behačky po doktoroch... až to skončilo liekmi..) a tak dúfam,že aj ten tvoj sa bude na tom raz len smiať ..že nájde v sebe tú silu🙂 A ps: JE rozdiel magnézium a magnézium, nie je déčko ako dečko🙂 (copy ): Účinné sú iba samostatné prípravky magnézia, najčastejšie soli magnézia, ktoré individuálne určí lekár. Takzvané šumivé magnézium je menej účinné. Dôležité je hodinu, až dve pred užitím magnézia a po ňom neprijímať potravu s obsahom vápnika, čiže mlieko, syry, vajcia a podobne, pretože metabolizmus týchto látok si odporuje...

juliailuj
11. feb 2016

@majinulka To že nevie plakať.. to má z liekov.. ony tlmia pocity a emócie..ale podľa mňa je to nebezpečné..lebo ony sa len hromadia ´´pod pokličkou´´až to buchne:/ držte sa

juliailuj
11. feb 2016

@majinulka Jak tak čítam o tom Paretine, tak nič moc:/ je to začarovaný kruh tie lieky... chápem Vás ako matku,že ste na hojdačke a zvažujete, či ste urobili dobre..nedivím sa tomu... tá bezmocnosť musí byť desivá... Musí mať sny, musí sa na niečo tešiť.. a ísť si za nimi.. má ich?🙂

filipko14
11. feb 2016

@janula2511 presne tak, vsetky ukludnujuce lieky su navykove,ak ich clovek berie pravidelne a ich vydadzovanie je tazke. Ja si tiez ked ide na mna uzkost dam neurol alebo lexaurin,teraz aj castejsie,lebo sa nakopilo vela rodinnych problemov. Ale trittica by som sa vobec nebala,ja si ho neviem vynachvalit a pri jeho vysadeni ziadne abstaky ale tiez sa nesmie vysadit zo dna na den. Byt tebou urcite ho vyskusam . Ale samozrejme,nutit ta nemozem a ani nechcem.

janula2511
11. feb 2016

@filipko14 a ti trittiko jak dlho beries?a len vecer stvrtinu ze?a rano nie si zneho hotova jak klepnuta po hlave?a mozem sa spitat ty mas ake problemi?

qidko
11. feb 2016

Ahojte babulky som rada ze som Vas tu nasla ale vsimla som si ze Ked citam vase prispevky zacala som sa viac pozorovat a hladam co pasuje namna a potom si namyslam:( doteras so neskumala lieky a dnes som znova citala pribalove letaky na vsetkom co beriem a rozmyslala som ci robim dobre a nebude lepsie ak ich nebudem brat vobec od soboty do vcerajsieho vecera som bola bez neurolu no vcera som nemohla spat tak som ho znova zobrala a rano som uz bola v "prdeli"triaska ,plac proste hroza:( Nviete preco?

filipko14
11. feb 2016

@janula2511 ja uz skoro dva roky,nie,vobec,rano uplne v pohode a to chodim spat okolo jedenastej a vstavam o stvrtej. Citim sa vyspata a kludna. Ja mam depresie. Trittico je rozdelene na 3 casti,zacinala som celou tabletkou a postupne mi davku znizoval az na 1/3. Ale uziva sa vzdy len vecer,pretoze okrem antidepresivnych ucinkov,je aj na spanie. Budem sa opakovat,nie je navykove,tak mi povedal doktor.

evak12
11. feb 2016

@qidko ja na lieky zatial nedam dopustit,mne velmi pomohli,je na kazdom z nas ako to berie,je to v nasej hlave,a nikdy by som nevysadila lieky bez vedomia lekarky

aronna
11. feb 2016

ahojte dievčatá, teda po dlhšom uvažovaní napíšem aj ja. Ja sama mávam niekedy horšie a niekedy lepšie dni, ale je len na nás, ako ich strávime a dovolíme myšlienkam aby nás ovplyvňovali. Všetko je len v hlave, tie lieky nepomáhajú všetko funguje, ako placebo. Ako je možné, že niekto sa "lieči" 9rokov a stále mu je zle? Nedáva to zmysel. Prídete k psychiatrovi a ten vás na zaklade pár minút zdiagnostikuje. Oni sami nevedia čo Vám je oni len bezhlavo triafajú a nasadzujú lieky a ked náhodou trafia ten správny, tak len tie vaše symptómy potlačí. To aj ja vás zdiagnostikujem na základe toho čo pocitujete. Hladajte prícinu vo vašej duši! a pýtajte sa sami seba čo by ste chceli zmenit, ono vam to len tým chce niečo povedať, že možno nie ste na správnej ceste. Pozrite si ten film na youtube čo sem bol pridávaný v jednom príspevku. Ked sa nad tým zamyslíte je to naprostá pravda! Veď nikdy v živote neboli žiadne testy na chemickú rovnovahu, tak ako to oni možu vedieť že to máte! JA SAMA som prišla k týmto stavom, len na základe googla, kde som sa tiež našla v symptomoch chorob. A dovtedy som bola uplne v pohode a nič mi nebolo, ale nakoľko som veľmi citliva, tak som si to pekne všetko vsugerovala. a ako som googlovala, tak to bolo len horšie a horšie. Baby nevzdávajte to a hladajte príčiny nechodte tou lahšou cestou. Je veľmi vela alternatív, či už aj zdravá strava, čaje, bylinky. Uvidíte, že ked to zvládnete budete velmi silné!
Majte pekný večer 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

alezbet
11. feb 2016
Používateľ alezbet je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od alezbet.

drzim vam palce 🙂 viem, ze to nemate lahke

qidko
11. feb 2016

@evak12 To mi hovori aj syn a zlosti sa ze vsetko na sebe hladam len to zle asi to bude v hlave a mala by som prestat stym pozorovanim a mozno je to tou samotou kazdy den od rana do tej 16.niekedy je to ok a potom bum a je to zle

majinulka
11. feb 2016

@juliailuj No veď práve to! Jediná vec, ktorá ho baví, je šoférovanie. Čo je podľa mňa nie veľmi aktívna činnosť. No musím uznať, že šoféruje oveľa lepšie ako manžel. V tejto vec je zodpovedný, jazdí pomaly a s rozvahou. Čo u jeho rovesníkov nebýva zvykom. Aj manželovi vadí, že je pomalý. Jednoducho by potreboval taký obrovský impulz. Hovorím mu, aby začal s nejakým športom, hoci len obyčajný beh. Ale to ho vôbec nezaujíma. On je skôr taký filozof. Všetko bude rozoberať do takých detailných podrobností, že už niekedy aj mne dochádzajú argumenty. Každý deň rozmýšľam ako ho niečím nakopnúť, ale zatiaľ bezvýsledne. No ja na to raz prídem. 😠 😎

janula2511
11. feb 2016

@aronna ahoj uplne stebov suhlasim.aj ja cim viacej sa tomu zaoberam o to je to horsie.a cim viac googlim je to horsie.a ani nevravim o tejto stranke cim viac citam prispevky zien co sem pisu o to viac mi hrabe.

evak12
11. feb 2016

@qidko,dnes som prisla s prace v pohode,aj doma som sa uz dobre citila,odrazu je 18.00 a mne zacne od zaludka taka nevolnost a uz zacinaju tie stavy,len predychavam .....co myslis moze to mat nieco spolocne zo zaludkom?takto to stale zacinalo,uz je lepsie a zase baac

1andrea111
11. feb 2016

@majinulka koľko má syn rokov? Podľa mňa môžete vyskúšať aj psychoterapiu - veď tým nič nestratíte, môže len pomôcť. Liekom by som sa tiež nebránila.

tslobik
11. feb 2016

No keď to tu tak čítam......dnes bola u psych. a teraz mi kázala brať lexaurin každý deň. Doteraz som len podľa potreby, sem-tam, keď bolo najhoršie. Dnes som ani nemala ísť na kontrolu ale musela som, aj som sa tam rozrevala. Tiež toho mám teraz akosi veľa všetkého. Tak dúfam, že si naň nezvyknem........normálne sa začínam obávať. Inak, povedala, že v mojom prípade lieky ako AD-čka a pod. .....vraj to je otázne, navrhla mi psychoterapiu, minim. tých 20-25 sedení....vraj nie som vysporiadaná so životom a bolo by potrebné sa vyrozprávať.....Len z práce tam chodiť - to je nereálne, a neviem dokedy tam majú prac. dobu, budem zisťovať.

eliska13
11. feb 2016

@tslobik. A vies co Ta nici? Vacsina psyvhologiciek je do 14 hod.V mojom okoli vela ludi berie lieky kvoli praci, ze maju stres, hypo...ludia nemaju cas si oddychnut stale v jednom kole je to smutne

ametyst123
11. feb 2016

@qidko No, tak tolko blizkych, čo Ti zomreli..... viem Ta pochopit plne..... u mna to bol najprv ocko nečakane síce pred niekoľkými rokmi, a to ma asi zasiahlo najviac.... aj vtedy som schudla na 49kg a cítila som sa zle... ale vtedy som ešte nemala nič diagnostikované..... a nemala som také stavy, ako mám teraz pri PP.... ale už asi vtedy to bol taký prvý "podnet".... a potom babka a dedkovia, a ujo so synom, a teta, naša dobrá známa a potom moja mamka.... pred 5 mesiacmi....
Obdivujem Ta, že sa dokážeš premôcť a chodíš a ideš, a snažíš sa nemyslieť na to.... je to super ... máš môj obdiv.... ja sa každý den premáham ísť do tej práce.... a vydržať tam.... a predýchavam.... ale ked prídem domov.... som hotová,.... a niekedy asi to bude liekmi, normálne zaspím až do 7.-8.00 hod. večer..... lekárka mi povedala, že mám rozdeliť Rivotril na štrťky.... a brať ho častejšie v kratších intervaloch.... lebo že toto ma tak uspáva, ale zatiaľ včera som to skúsila zmeniť, ale nedalo sa.... cítila som sa zle..... takže som naspäť prešla na pôvodný "scenár".... 🙂 a ked nebudem chorá, myslím, že teraz mam aj chrípku alebo čo.... tak ked to prejde potom skúsim, zmeniť to dávkovanie.... uvidime.....

ametyst123
11. feb 2016

@filipko14 Hej, rozvod je jeden z troch najhorších stresov v živote, som kdesi čítala, okrem ešte úmrtia v rodine, a tiež svadba... 🙂 . Zaujímavé.... takže ked lekárovi povieš, že máš problémy, a potrebuješ takéto lieky... a on Ti ich nedá... a sestrička áno..... tak čo z toho vyplýva?..... Podla mna jedno jediné..... sestrička vie zrejme viac, ako ten Tvoj lekár..... No Bohužial škoda, že máme aj takých lekárov, čo študujú za peniaze, a nie z vlastného presvedčenia pomáhať ľudom.... dokelu, škoda, že som nepočúvla moju mamku... mala som byť lekárka... to by sa mi teraz a aj u mojich blízkych, čo už tu nie sú..... vrátane mojej mamky.... zišlo..... 😖 A medotrigin by som nebrala tiež..... radšej ten Lexaurin.... a tie Adčka..... spolu .....nič viac....toť môj názor....ale urob, ako uznáš za vhodné.... ako sa Ty hlavne budeš cítiť.... a ináč skús sa poradiť aj s iným lekárom.... ja neviem,... ja som konzultovala lieky od psychiatričky aj so svojou obvodnou lekárkou.... chcela som vedieť aj jej názor..... viac ľudí... viac názorov.... a človek sa viac dozvie..... 😉

qidko
11. feb 2016

No vidim babulky ze nie len mne je na figu nebude to pocasim alebo cim to bude su to fakt hrozne zmeny

Taha ma na spanie tak to idem skusit mozno to vyde a pospim pekny zvysok vecera 🙂

ivka1302
11. feb 2016

@juliailuj ja tiez bojujem s depresiou bez liekov nieco podobne ako si teraz dala pozriet na you tube o antidepresivach som uz videla atiez to bolo z Ameriky ja neviem kolko dievcat z fora si to pozrelo priznam sa ze keby som ja sama uzivala lieky tak si to asi nepozriem aj ked je to smutne ale viem sa vzit do koze kazdej zienky ktora tymto prechadza a viem ze ked je uz tak zle ze si myslis ze nemoze byt horsie tak clovek siahne po vsetkom na co mu niekto povie ze mu to pomoze a bude mu po tom lepsie. Fakt suhlasim s nazorom ze psychicke choroby alebo resp.diagnozy psychickych chorob su prehnane lebo kazda tu bojujeme s niecim inym ale v podstate mame jednu a tu samu poruchu. To ako to ktory psychiater pomenuje nezalezi. V zavere toho filmu je ale otazka. Budeme liecit depresiu alebo sa budeme snazit odstranit tu pricinu ktora depresiu sposobuje? Kocky kolko z vasich psychiatrov vam navrhlo miesto noveho lieku ze sa budete viacej sustredit na ine priciny ktore by vasu depresiu aleo PP mohli sposobovat. Ja som to tu nikde necitala. Jedna dolezita vecicka v tom filme chyba cely film je iba ako nebrat lieky ale otazka vsetkych ktori tie lieky beru je .... Ked nebudem brat lieky co mi pomoze? chapete?Kde je cesta von z tohto labyrintu. Suhlasim julailuj ze lieky nie su cesta. Nemali by teda miesto psyciatrov nahradzat viac psychologovia aby sa nestavalo to ze doktor povie ze uz ma toho dost ze niekomu nezaberaju lieky alebo sa stale neciti dobre.Doktori sami nevedia co liecia a hlavne ake vsetky vedlajsie ucinky ma vsetko to co predpisuju. Vzdy som rada ked si precitam ze sa niekto dostal z depresie ako aj ty to je skvele😌😌👏👏👏Spominala si ze si robila s ludmi ktori mali taketo problemy a dostali sa z toho vdaka comu? Co pomohlo napr. tebe ? Ja sa snazim dva roky a pokusam sa pocuvat svoje telo ale vzdy ma to nejako znovu prekvapi😂😂😂navstevovala som aj psychologicku a riesili sme vsetko od detstva az po dnesok ale mam pocit ze na koren veci som stale neprisla. Je super ked sa tu prida niekto ako ty a povzbudi nas vsetky a hlavne ze si si tym sama presla vies o com to je🙂😊

ametyst123
11. feb 2016

@majinulka Dievčatá tu na fore veľmi odporúčajú aj psychoterapie.... a aj ja by som chcela chodiť... a dostať zo seba tie všetky problémy.... niekedy mi stačí porozprávať a vyplakať sa mužovi, a hned je mi lepšie... takže rozhodne odporúčam ísť na psychoterapie.... lebo ako tu každý hovorí, je to v hlave.... a tú hlavne treba preliečiť..... nielen liekmi.... a ked syn hovorí, že mu to nerobí problém.... tak rozhodne s ním na to chod..... ja keby, že mám možnosť... a nechodím do roboty....kde mám fakt problém si čo len dovolenku vybrať.... tak by som rozhodne išla.... 😉 😉 A čo sa týka správy.... ja som tiež bola u psychiatričky, a kedže mi tiež žiadne papiere nedávala.... a moja obvodná ich chcela... tak som mala dôvod pýtať tie papiere.... a v pohode mi ich dala....resp. vytlačila mi všetko od začiatku, jak som začala chodiť k nej..... takže rozhodne pýtaj papiere, on Ti ich dať musí.... a chod na to tak, že potrebuješ aj obvodnej doložiť do karty... lebo to žiadala.... 😉

ametyst123
11. feb 2016

@qidko Ahoj Qidko.... to asi preto si mala triašku... lebo si Neurol vysadila náhle.... tieto lieky sa proste nevysádzajú zo dna na den... a ked si ho brala pravidelne.... tak to čo si mala.... boli zrejme absťáky, preto že si si ten liek nezobrala niekoľko dní..... Ako často ten Neurol berieš? .... Musíš vysadzovať postupne.... už som to tu písala..... po štvrtinke vysadzovať ....ale nie že týžden.... a potom zase znížiť.... aspon mesiac.... brať o štvrtinu menej... potom ked cítiš, že je to ok.... tak zase znížiť o trošku.... a tak postupne..... Podla mna to bola asi chyba nebrať vôbec...... a s lekárkou si to konzultovala? myslím to vysadenie liekov.? Ja by som sa radšej poradila..... Sama by som to takto určite neriešila.... Držím palčeky.... nech sa Ti to podarí zvládnuť...

qidko
12. feb 2016

@ametyst123 Lekarka mi ho dala koli spanku a vysadila som ho narz myslela som ze Ked dokazem spat aj bez neho tak ho nepotrebujem ze bude stacit Lexaurin 3aEsc.myl. Za hlupost sa plati tak mi treba .No dnes je to lepsie .S lekarkou som to nekonzultovala beriem ho 9m a potom ako mi bolo urcite ho budem brat Dakujem 🙂pekny den prajem

eliska13
12. feb 2016

@ivka1302 suhlasim s tebou na 50%.Ak clovek prekona velky stres co som si vsimla vela z nas sa zlozila po smrti blizkeho po velkej zivotnej zmene...schudne za par mesiacov, rano zvracia, cele noci nespi, poti sa, busi mu srdce,hnackuje a po rozume mu chodia zle uzkostne myslienky su urcite lieky na mieste.Ved je dokazane, ze po strese psychickom vypati sa prejavi znizenie serotoninu prave tymto sposobom.Aj mne sa zdal bez liekov moj problem obrovsky az mi to je dnes smiesne ako som veci nafukla a plakala nad hlupostou.a teraz s cim s tebou suhlasim ano netreba sa spoliehat cely zivot na liek, treba zistit co to sposobilo a predchadzat tomu, a chodit na terapie.U niekoho je to partner, zla praca, frustrovanost.U mna to vzdy vypuklo vo velkych ziv.zmenach.Nepozerala som ten prispevok na youtube videla som iny rozhovor mamiciek, ktorym zomreli deti po uzivani AD mozno myslis to iste....mam aj knihu od Virapena neziaduci ucinok smrt.Lieky, ktore tam opisuju sa dnes uz nepouzivaju, vsetko ma neg,ucinky kolke ste citali pribalovy letak od Ibalginu? a farmacia je biela mafia jasne, ze tam napisu vsetky nez,ucinky a niektore len pre istotu.Za tie roky mozem za seba napisat Lexaurin a benzo som brala iba pri zacati liecby inac som na Seroxate 20mg, ktory mi super pomohol 10 r som nemala panicky atak, som hlupa, ze som ho pred 2 rokmi vysadila v pre mna zlomovom obdobi a pol roka som sa zase davala do poriadku.
Dlho pred tym som ho brala uz len kazdy 3 den bolo mi fajn potom sme stavali dom, cele dni som stresovala po nociach sedela za NB, strava hrozna cele dni v aute az som ho vysadila uplne po 3 mesiacoch som zacala doobeda plakat, bola som zo vsetkeho vystrasena a sama si za to mozem ja viem, ze som sa presilovala telo mi to jasne davalo najavo.
Nikdy som nemala pocit, ze mi to znicilo moju citlivost, ked ma nieco hneva vedia mi vyhrknut slzy, nestala som sa odludom prave, ze zmizol nadmerny strach o mojich blizkych rodicov a zije sa mi lahsie.
psychologicka mi povedala, ze mam riesit iba to, co viem ovplyvnit a nemam mysliet co bude o pol roka, rok...co je moja obluba, ktora ma stresuje🙂) zacnem rozmyslat ake to bude, ked syn bude teenegaer, aku bude mat raz pracu, ci som dosiahla v zivote co som chcela, je mi luto starych ludi akinsu osameli ja som az prilis empaticka
Aj ja, ked som videla, ze psychiatricka je iba stroj na predpisanie receptu som vedela, ze moja cesta musi byt psycholog a tam som sa nasla.A povedala som jej veci, ktore som ani netusila, ze mi tak lezia na srdci a trapia.Sme silne len ustrachane kazda z nas znesie ovela ovela viac ako si mysli🙂

tslobik
12. feb 2016

@qidko Ahoj a teraz berieš lexaurin 3 a escital.myl.? Ja to beriem takto. Len sa bojím ten lexaurin pravidelne, resp. každý deň 1. tbl.

tslobik
12. feb 2016

Ženy, ako vám pri tejto našej diagnoze pomáhajú manželia, partneri? Ja mám totiž pocit, že naše manž. práve kvôli mojim stavom ide pomaly dolu vodou. Môj je dosť kľudas, ale povedal, že často už nevládze som mnou ani on. Neviem čo s tým....Ako ste na tom vy?