Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

qidko
9. apr 2016

@kafulienka citaj si knihu alebo kresli ja som sa rozhodla pre omalovanky pre dospelych velmi si ich chvalia dievcta na blogu teras som nasla klasicke detske omalovanky zabudla som na nich tak si ich omalujem lebo vecer som sama dcera robi tak sa musim zamestnat tak o hodku pojdem vencit psika to mi ties pomaha no slzy mam na krajicku ked vidim druhu volieru prazdnu stale to boli aj teras uz placem 😢 no co uz sa to nezmeni...ach jaj ☹

bambulka05
9. apr 2016

@qidko ahoj. Ked tak citam mas tie iste problemy ako ja. Tuhnutie nohy mravcenie, bolest. Je to tiez fyzicky priznak? Mne sa to vzdy zhorsuje aj v takomto pocasi. Tebe sa to kedy prejavuje??? Ja som uz na EMG bola. 18. idem po výsledky.

bambulka05
9. apr 2016

@kafulienka vitaj medzi nami 🙂

qidko
9. apr 2016

_-

evak12
9. apr 2016

no dnes som to asi prehnala,chcela som zahnat obavy,tak som upratovala ......ale uz nevladzem,idem asi nato prilis rychlo,ci?

qidko
9. apr 2016

@bambulka05 tie stavy mam uz dlho ani po prvej operacii neustupili a po druhej mi lekar povedal ze nervy su odumrete takze mi to ostane uz navzdy su dni kedy mi je lepsie ale pri zmene pocasia je to vzdy horsie 😝 mas aj neurologicke problemy alebo je to zalezitost psychiky

qidko
9. apr 2016

@evak12 obavy sa daju zahnat aj inak ako uprtovanim 😅 skus citat,alebo hraj hry s detmi ja ked je dcera doma hravame aj clovece damu alebo karty je to mozno cudne ala potrebujem sa zamestnavat ked mi je tazko 😝

bambulka05
9. apr 2016

@qidko no mne to vlastne začalo bolesťou chrbta tuhnutím ľavej nohy a mravčením. Poslali ma na magnetickú rezonanciu, ale tam sa nič veľkolepé nepotvrdilo. Absolvovala som magnetickú 2x. No potom mi to mravčenie prešlo do celého tela. Tak ma poslali na EMG a na psychiatriu s podozrením na tetániu. A vlastne tak som skončila na AD. Vraj by mali časom pominúť aj tieto fyzické príznaky. Ale zatiaľ tak ako vravíš ty. Jeden deň lepšie druhý horšie a tak. Je to tak striedavo oblačno. Chodím aj na rehabilitácie. NO ja sa tiež len obávam že budem s tým musieť už žiť. Ale kolegyni sestra to mala. Začala užívať AD a časom jej to vymizlo. Vlastne vďaka nej som to začala riešiť. Inak by som ešte dnes chodila po rôznych vyšetreniach.A tebe čo vlastne doktor na to povedal? Z čoho to môže byť? A prepáč, ale o akú operáciu išlo??

kafulienka
9. apr 2016

evak12,

ahoj, ako hodnotis ten pobyt v nemocke? ako mas nastavene lieky?

qidko
9. apr 2016

@bambulka05 mam za sebou druhu operaciu platniciek 4-5a teras mam nalez aj na 3 vraj pokial sa platnicka nevysune uplne tie vyrastky by nemali robit sarapatu mne odumreli nervy boli dlho pricviknute platnickami a vyrastkami a vela urobil aj ulomok platnicky ktory mi museli vybrat hrozilo uplne ochurnutie 😢 toto vsetko ma dostala az do terajsieho psychickeho stavu ale co narobime kazdy si musi niest svoj kriz a verim ze to zvladneme

bambulka05
9. apr 2016

@qidko takže nie je nádej, že to prestane. Och som myslela, že ked zaberú AD prejde to. Ja mam zatiaľ protrúziu disku 4/5, posunutú panvu. Chodím cvičiť raz do týždňa. Niekedy mi je fajn. Už dúfam, že to bude lepšie a potom prídu dni ako tieto a som zase tam kde som bola. Mne však neurolog povedal, že to nie je spôsobené chrbticou.

qidko
9. apr 2016

@bambulka05 myslim ze ak ti to nerobi chrbtica casom sa to upravi ja idem v stredu na vysetrenie a hned sa objednam na dalsie rehabilitacie uz som rozmyslala ze si podam ziadost na kupelnu liecbu teras mam narok na 3tyzdne kazdy rok a posledna mi vyrazne pomohla nemusela som pouzivat Francuzke barly a teras uz chodim len s ortezou na nohe ale som rada ze aspon chodim tak sa nestazujem 😎

qidko
9. apr 2016

tak dievcata moje ja si idem splnit povinosti vychystat dceru a caka ma prechadzka takze mozno o hodinku som spat....pa 😀

evak12
9. apr 2016

@kafulienka ahoj,pobyt v nemcnici je v pohode,som na najlepsom oddeleni t.j,D,mame tam rezim,rozne terapie,hlavne oddych,si tam denne sledovana,nasadia ti liecbu ....,lieky berieme trikrat denne,naozaj som si tam oddychla.....ale obavy,ze to sa moze zopakovat su u mna stale,predchvilou som si aj poplakala na manzelovom pleci,ale uz mi je aj lepsie ......

bambulka05
9. apr 2016

@qidko no a tak máš aj nejaké lieky na to mravčenie či ako??? čo ti pomáha???

kafulienka
9. apr 2016

@evak12 no ved prave tie myslienky privolaju tento stav nam vsetkym....ze sa to moze zopakovat, ze co ked nebudem v noci spat, ze co ked sa zrutim, co ked nebudem moct vediet fungovat atd atd....

dnes mi bolo naozaj velmi zle...ale inak ked normalne fungujem, tiez neverim, ze ako to, ze mi moze byt niekedy takto zle....no a ucim sa posledne mesiace intenzivne identifikovat myslienky - z akého zdroja idu, viem, ze ta myslienka, ktora mi prinesie pokoj do duse je od Boha, ta, ktora vyvola atak a uzkost a strach je od zlého....pomaha mi, ked dokazem sa zasmiat a zosmiesnit tu myslienku...napr. slovami, ooooo uz si tu zase? prijimam ju....lebo ked bojujem, len jej dodavam energiu...

a inak moj manzel je presne pre mna najsilnejsia opora aj s dcérkou, aj mamka, aj kamosky...aj ja sa manzelovi niekedy vyplacem na ramene, stiskame sa....pre nich to tiez nie je lahke, ked nevedia, ako by nam pomohli....ale laska, ozajstna Laska dokaze vsetko....

qidko
9. apr 2016

@bambulka05 tak a uz som spat....beriem LIRIKU+AESCIN toby malo zaberat na obnovu nervov a to trpnutie s mravcenim tebe na to nieco dali

janka_banka
9. apr 2016

Ahojte dievčatá moje, no dnes sa nemám veru čím chváliť :( ... od rána depresie, smútok, plač ... nič sa mi nechce, mám pocit, že sa na mňa valí celá neprávosť sveta ... aké pocity však, takto keď to písem tak mi je to aj trošku smiešne 🙂 ... boli sme s manželom aj v Blave na chvíľku v Blave, ale ani to ma nerozveselilo, od rána som nervózna ako pes ... neviem, či je to počasím, ale neviem sa zmestiť do kože, na nič sa sústrediť ... no ale asi poznáte tieto dni ... a akoby som nemala ani energiu nič robiť, je to normálne??? Poznáte to? Ešte k tomu aj prší celý deň ... a Vy sa ako mávate? Dúfam, že lepšie ... inak lekárka mi včera písala, že za tieto stavy si môžem ja svojimi myšlienkami, ale nejako mi to nejde do hlavy, áno mávam chmúrne myšlienky, ale zase aby ma dostali do takejto depky??? Ja už normálne premýšľam, že pôjdem na týždeň trošku do nemocnice si poležať, nech si oddýchnem, popremýšľam o živote, čo vlastne chcem ... myslíte si že by to pomohlo???

janka_banka
9. apr 2016

@bambulka05 Bambuľka ja som mala to mravčenie, pálenie, tiež som sa pýtala na neurológiu, ale keď mi dala lekárka Diazepan, tak mi to prechádzalo a prechádzalo a môžem povedať, že po týždni už nič ... moja doka ma už taaaak pozná 🙂 ... ale treba vyskúšať všetky možnosti ... držím palčeky, bude určite už len lepšie a lepšie ...

janka_banka
9. apr 2016

@kafulienka ja to poznám s tými myšlienkami, ale zastav ich 🙂 🙂 🙂 ... to je tá najťažšia vec v živote, ja by som so svojimi 40-timi kilami skôr zrýľovala celú záhradu 😀 😀 😀 ... a nemocnica Ti pomáha??? Ty máš aj detičky? Ja sa bojím, že ich nechám doma, mám 4 a 7 ročné dcérky ... neviem, či zvládnem odlúčenie...a potom zase prichádzajú tie myšlienky, že ma prestanú mať radi ... a pod. a že prídem o robotu, ktorá ma baví ... proste dilino som, ja viem ... neviem von z toho začarovaného kruhu von ... ale doka mi aj tak povie, že to urobím jedine sama a zvyšovať lieky donekonečna sa nedá 😀 😀 😀

slavka1307
9. apr 2016

@janka_banka Doktorka Vám písala ? Vy si píšete s doktorkou ? A do nemocnice - už ste tam predtým bola ? Nezoberie Vám deti sociálka ?

janka_banka
9. apr 2016

@slavka1307 ČOOOOO???? Aká sociálka??? Preboha však mám manžela a normálne ochorenie, nebijem ich predsa ???? 😀 😀 😀 😀 .... nezmýlili ste si tému ???? 😀 😀 😀

slavka1307
9. apr 2016

@janka_banka Prepáčte. Nezmýlila. Mňa tiež nahovárajú na nemocnicu, ale mám dve deti a som rozvedená, tak sa bojím.

evak12
9. apr 2016

.....ja o chvilu odchadzam naspet do nemocnice,bol tu brat,svagrinka a ich deticky,a viete co?ani raz ma nenapadlo,ze premyslam o tom mojom stave .....velmi mi pomaha,ked mam sa cim zaoberat,rozpravat ....tak pekny vecer adakujem ze ste

qidko
9. apr 2016

@slavka1307 HALO-HALO ocom to pisete treba si precitat vsetky prispevky pozorne a potom nieco odpisovat 😠

@janka_banka WAU to co bolo normalane som to 5xprecitala ci to pochopim 😝

qidko
9. apr 2016

@slavka1307 HALO-HALO ocom to pisete treba si precitat vsetky prispevky pozorne a potom nieco odpisovat 😠

@janka_banka WAU to co bolo normalane som to 5xprecitala ci to pochopim 😝
@evak12

janka_banka
9. apr 2016

@slavka1307 Nieeeee moja, nezoberú Ti detičky, neboj, však máš určite rodinu, ktorá sa môže o detičky na čas postarať ... prepáč mi moju reakciu ... mrzí ma to ... prepáč ešte raz ... je to ťažké, ja to chápem, že sa bojíš, ja mám manžela, svokru a tak sa bojím, a Ty keď si rozvedená, tak verím, že máš strach ... skús to prebrať s lekárkou ... ja chodím k mojej lekárke už 12 rokov a pozná ma už ako vlastné topánky ... ja mám totižto hraničnú poruchu osobnosti, žiče lietam hore-dole ...a ak som dole, nervy sú v ťahu, neviem sa poriadne postarať o deti, som podráždená .... ale ako ja milujem svoje deti, tak určite aj ty svoje a iba šťastná maminka = šťastné detičky ... posielam cmuk ... a prepáč ešte raz ... vieš niekedy ľudia na nás reagujú ako na bláznov, keďže máme takéto problémy,ale pritom sme normálne, len citlivé a aj o to viac vieme ľúbiť ...

qidko
9. apr 2016

@evak12 ahoj drz sa myslime na teba uz bude len dobre ver si pa moja

slavka1307
9. apr 2016

@qidko No, nič. Prišla som sem hľadať pomoc, ale asi ste tu uzavretá skupina. Prepáčte.

janka_banka
9. apr 2016

@evak12 držkaj sa moja, myslíme na Teba cmuk cmuk cmuk ...