Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

mamina222
6. jún 2016

@marusia12 ako sprisnene?

marusia12
6. jún 2016

@mamina222 malokto prejde posudkom

adrika19
6. jún 2016

@kutuska Máš niečo na ukľudnenie? Neurol alebo niečo podobné? Ja som užívala v začiatkoch neurol 3x denne.

adrika19
6. jún 2016

@domkaaaa Ja užívam Ad už druhý rok a tiež som mala minulý týždeň nejaký slabší atak až som odišla z práce radšej. Taká som bola vyplašená z toho. A to som rok a pol v pohode. Neviem čím to je.

adrika19
6. jún 2016

@domkaaaa Ako dlho užívaš AD? 2 roky?

domkaaaa
6. jún 2016

@adrika19 ano 2 roky a 2 mesiace nove a takyto atak fuha skoro som ho nerozdychala ... Som vyplasena

domkaaaa
6. jún 2016

A ako sa citite po ataku? Ka som uplne nesvoja palia ma ruky mam oblieva pot 😢 Davate neurol?

domkaaaa
6. jún 2016

@ametyst123 ametyst pozrebujem tvoju podporu ... Mavala si este ataky aj pri uzivani ad??? 😢

apolka77
6. jún 2016

@kutuska kym zaberu ad, prejde minimalne 6 az 8 tyzdnov, pocas tejto dobe je nutne brat neurol alebo nieco podobne, teda rozhodne aspon ked vies ze ides do stresovej situaciue ako je navsteva k dr., nakupne centrum atd..keby si si predtym dala neurol asi by si takyto atak nedostala...

apolka77
6. jún 2016

@domkaaaa tak isto aj ty domka, viem ze ty tu alventu beries uz vyse 8tyzdnov, ale akonahle sa ocitnes v tazkej situacii, nasad neurol..naco sa trapis?

ja beriem svoje ad 26 den, ale bez neurolu nevidem do obchodu alebo medzi ludi..ked som doma, tak v pohode..vecer ked na mna idu uzkosti a neviem zaspat hodim neurol..krasne zaspim..mala davka 0.5mg..takze to vychadza 2xdenne neurol niekedy cez vikend iba raz a citim sa celkom dobre..nemam pocit ze len prezivam...
zacala som uz aj cvicit a pocitovat radost...neviem pri tebe mam pochybnosti ci ti ta alventa zabrala, ale zas ked si skoro vobec nebrala neurol tak je tazko povedat...na paniku vraj najlepsie zabera paroxetin, ale vraj ma aj najviac neziaducich ucinkov..ja neviem zatial som nepribrala..ani zle od zaludka mi nebyva..pomaly si zvykam...ak ta ta uzkost sprevadza casto, spomen to dr., ako to zhodnoti...inak ti neviem poradit, ale po 2 mesiacoch by si mala pocitovat znacne zlepsenie...

apolka77
6. jún 2016

@adrika19 ty si len na udrziavacej davke, mozno prezivas viac stresu..neviem..ak by sa ti to opakovala zvysila by som si na nejaky cas na 15- 20mg...ja som vyse 2roky brala 20mg..a nemala som pocas toho ziadny atak ani nic podobne...pripadne ked citis nepohodu nasad jednorazovo neurol...

domkaaaa
6. jún 2016

@apolka77 ja sa roho neurolu branim ako cert kriza 😢 ... Podla mna mne ta alventa nesadla ... Doktor mi povie aby som isla do nemocky ... Baby poradte ist do nemocky?????

janka_banka
6. jún 2016

@domkaaaa domka ale ak Ti lekárka predpísala neurol k tej alvente, tak je dôležité ho na začiatku liečby brať !!!! On začne byť návykový po 4 týždňoch, prípadne viac ... a ak pôjdeš do nemocnice, tam ti ho tiež určite nasadia, lebo tie ataky Ťa v liečbe vracajú späť .... nemusíš ho brať stále, ber ho podľa potreby ak budeš cítiť, že na Teba ide atak ...

ametyst123
6. jún 2016

@domkaaaa Ahojky Domkaaaa, prepáč, že neodpisujem hned, ja sa k PC dostanem až večer, ked už deti spia... 🙂 .... Tak ja momentálne beriem Brintellix polku ráno, polku večer, a Rivotril polku tabletky 3x denne, inak ja beriem Rivotril už dosť dlho.... asi tak pol roka.... a Brintellix asi 3 mesiace.... a stále mám nejaké problémy, raz je to krk, raz ma bolí hlava, ked mám menzes, tak to je ešte horšie, a najviac ma štve to, že ma stále bolí pod pravým rebrom.... ale poviem to takto, mám pocit, že tie tabletky mi na uzkosti zaberajú, ten Rivotril beriem aj nadalej, až pokým nebudem mať pocit, že ho môžem obmedzovať, a nakoniec vysadiť.... ale momentálne, kedže niektoré z týchto problémov mi nadalej pretrvávajú, som momentálne na PN-ke, a lekárka mi robí vyšetrenia, ktoré som predtým neabsolvovala.... niektoré áno, ale niektoré nie.... tak neviem, uvidím, čo mi povie, a pokiaľ mi nič nezistia, budem jasná, .... 🙂 .. budem vedieť, že je to psychika, a potom urobím tak ako mi radila moja psychiatrička, zvyšiť dávky ADčiek.... teraz ich zvyšovať nechcem, kedže chodím na odbery... a tak.... ale potom zvyšim.... Ja sa snažim myslieť naozaj pozitívne, a aj ked mi je zle, snažím sa to "rozchodiť"... 🙂 .... a nemienim sa furt len trápiť.... aj ked mi je zle,.... začnem sa lutovať, ale potom po chvili si uvedomim, že sa len lutujem, a to nechcem..... ja dufam, že to prekonám.... 😉 lebo sa to prekonať a vyliečiť dá.... takže ja tomu verím... a ked to tak môžem zhrnuť, tak vlastne nemám také ataky ako predtým, nehovorím, že občas nejaký ten atak nepríde, ..... občas mám ataky.... ale vôbec to nie je tak často, ako predtým... a to je dobré.... ja som ochotná si počkať hoc aj rok, len nech mi to prejde.... to chce čas.... tak dufam, že to zmáknem.... a dufam, že aj Ty to zmákneš, a Domkaaa, prečo si fakt nezoberieš ten Neurol, ked Ti je zle?.... šak to je atak jak vyšitý, to sa chceš takto trápiť?..... aspon Ta to ukludní, a rozhodne by som pouvažovala, či máš dobré ADčka.... alebo ber aj benzáč....
Porad sa s lekárkou, že Ti dobre nie je, a nech proste niečo robí.... 😠 ..... Držím Ti palceky, drz sa... Ty to zvládneš, neboj sa.... a porazíš to, ten strach.... ktorý je v našej hlave..... 😉

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ametyst123
6. jún 2016

@janina145 Ahojky Janina, a Tebe ten Brintellix, celkom pomohol, nemáš vôbec ataky, alebo uzkosti?.... a okrem toho máš ešte čo predpísané?.... Nejaký benzáč?... Napiš mi prosím Ta, nech viem, či mne ten Brintellix zaberá, alebo nie.... Ja mám pocit, že áno.... ale bolesti brucha mám, aj hlavy, aj krk mi robí problémy.... tak neviem.... ale zase na druhej strane, dnes som napr. išla k lekárke ... dlho som tam sedela,.... a zvládla som to.... mala som v kabelke po ruku flašu s vodou, a Rivotril... keby niečo... a žuvačky... ktoré ma občas (aspon si tak nahovaram.... 🙂 ) ukludnujú..... 🙂 .... ale zase na druhej strane ma od nich bolí žalúdok.... 🙂 ... ale aspon prekonám lahšie prípadnú uzkost, či už v obchode, alebo kdekolvek idem....

ametyst123
6. jún 2016

@kutuska Neboj Kutuska, dovtedy ADčka zaberú, určite Ti bude aspon lepšie... možno Ti zaberú na prvý šup.... a to že si vezmeš Neurol.... v pohode..... len s mierou,... nieže sa nadopuješ....a zaspíš uprostred obradu.... 😅 ... to by bola sranda.... 🙂 ... nie nie ... ja len tak srandujem, a neboj... svadba je stresová už sama o sebe.... ale vieš, čo je na tom najkrajšie.... že ten den je len Tvoj..... 😵 .... a stresmi si ho vôbec neužiješ..... a prejde taaaaaak straaaaašne rýchlo.... 😔 .... tak sa nestresuj, aký bude, ale si ho užívaj, lebo je to Tvoj den.... a o to ide..... je to len den vás dvoch.... a nikoho iného..... 😉 ... a to je na tom najsuper..... Nech sa potom starajú tí druhí..... 😉 načo ich máš?..... 🙂 ..... Prenechaj v ten den starosti niekomu inému.... a Ty si ho snaž len užívať..... lebo rýchlo prejde.... ani sa nenazdáš.... 😵 Držím palceky..... Inak my s manželom máme toho roku 10. výročie svadby.... 😅 ... som zvedavá, čo môj manželik vymyslí.... a ja tiež neviem,.... 😅 uvidíme..... 😵

ametyst123
6. jún 2016

@adrika19 Ahojky Adrika, pokial to bolo len ojedinelé.... tak si z toho nič nerob, ked máš stresové dni, tak to človek vo všeobecnosti prežíva ovela tažšie ako normál..... takže ak riešiš stresovú situáciu v týchto dnoch.... tak sa môže takýto atak objaviť.... bohužial.... ale pokial sa nebude opakovať... a Ty si aj hovor, že nebude, tak bude ok.... a ak by nie, tak by som zvolila iné Adčka, kedže tie staré už asi nemajú účinok.... zmenila by som AD, a k tomu aj nejaký benzodiazepín... na ukludnenie, aby si to pri tej zmene zvládla.... a neboj sa .... ono je to tak.... že sa niekedy môže toto vrátiť, práve "vďaka" stresom, problémom, ťažkou životnou situáciou, a podobne..... ale neboj sa .... bola si v pohode dva roky..... 🙂 šak to je super... ja o tom snívam... a kopec dalších dievčat... .tak vidíš, že si to za tie dva roky zvládala v pohode.... a to je super.... takže keby sa to "vrátilo" tak to zvládneš znova.... 😉 ....

ametyst123
6. jún 2016

@mamina222 Ahoj Mamina, dufam, že som nejak pomohla.... aspon snaha bola.... 🙂 😉

domkaaaa
6. jún 2016

Baby a ked ste mavali uzkosti mali ste uzkost aj z nejakej cinnosti? Napr ja si spomeniem na sex s mojim priatelom a mam uzkost 😢 Preco ked to ma byt vec na ktoru sa ma clovek tesit? Uplne az pot ma obleje

domkaaaa
6. jún 2016

@domkaaaa a hned mysoienky ako ja s nim budem sexovat ked mam z toho ukrutny strach

ametyst123
6. jún 2016

@marusia12 Ahojky Marusia, 🙂 ... pekné meno.... to je po rusky Mária, že?.... aspon, ked som sa dobre učila ruštinu.... 🙂 .... páči sa mi to.... Inak aj Ty berieš Brintellix...?.... Ja ho beriem 3 mesiace.... k tomu Rivotril.... Ty k tomu niečo ešte berieš?.... kludne mi môžeš napísať... hoc aj do správy.... Inak mne povedala lekárka, psychiatrička, že to je jedno z tých slabších ADčiek... predtým som mala Tianeptin Mylan 3 mesiace... to je vlastne Coaxil.... a bol dobrý... len mi ho prestala predpisovať, že vraj sa ťažko dá zohnať v lekárni..... 😒 tak neviem... ten Tianeptin mi robil lepšie... ako Brintelllix.... ale zase som ho brala až 3xkrát denne... ten Brintellix beriem 2 x denne ....ráno a večer ... polovičku tabletky.... ale rozmyslam, že zvyšim dávku ....ako mi radila doktorka.... Ty berieš kolko... a ako často...? Som zvedavá, tak mi napíš.....plííííís.... 😅 .... Díky....

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ametyst123
6. jún 2016

@domkaaaa Ahoj Domkaaa, tak si myslím, že Tvojim stresorom je asi Tvoj priatel, či nie?... Neviem, ale mať ukrutný strach zo sexu s priatelom....?.... Inak ja síce som "zo starej školy".... ja som síce za sex až po svadbe.... ale mne to nevadí, ked mi niekto povie, že som staromodna.... prečo sa tískať do niečoho, čo človek nechce.... ale zase na druhej strane doba sa zmenila, a ja chápem ludí, že v dnešnej dobe je to iné.... Takže otázka znie, odpovedz si sama, vo svojom vnútri, .... či sa Ti páči Tvoj priatel, či ho lúbiš, či on lúbi Teba, a tým by sex s ním teoreticky mal by byť ok.... ale pokiaľ máš napr. vnútorné presvedčenie, že sex nie.... tak zbytočne sa budeš nutiť do niečoho, čo nechceš.... a ked Ta Tvoj priatel lubi, tak to pochopí, ak nepochopí, nezaslúži si Ta.... ja zastávam názor, že ked pred svadbou s partnerom nič.... tak aspon viem, že po svadbe.... je len môj... a môžem mu veriť aj do buducnosti, že má silu vytrvať v tom, byť len so mnou..... ale viem, že je iná doba... a je vyvíjaný velky tlak na dievčatá a ženy... aby mali sex s priatelmi... považuje sa to za už "bežné"... aj napr. po nejakej diskotéke, alebo po pozvaní na pohárik, automaticky chlapi čakajú, že "niečo bude".... ale to tak byť nemusí...
Ale otazka znie aj inak, lebo neviem, či si predtým s priatelom mala vzťah normálny a zhoršilo sa to, po PP... alebo to bolo vzdy tak.... pokial sa to ale zhoršilo tou PP, tak Ti poviem, že zo začiatku, ked som tu PP dostala ja... a bývalo mi zle... nemala som chuť vôbec... samozrejme... že ked mi bolo zle, nedokazala som sa dostatočne uvolniť, a furt som myslela len na to, že čo ak nebudem mocť dýchať, čo ak ma bude bolieť brucho... a podobne.... a teraz?.... je to ovela lepšie... ja ked sa citim dobre, mám chuť, a to ma teší... a dokonca aj moj manžel tiež, už ho prešlo to obdobie, ked nemal chuť po začatí bratia AD.... Citalec.... pravdupovediac... obaja sme sa báli, že čo ak z toho nič nebude,.... 🙂 .... a ani čuduj sa svete... nebolo.... ja nič, on nič.... 😀 .... tak sme z toho boli mierne frustrovaní obaja.... 😵 .... ale my sa aj o takých veciach vieme porozprávať... a tak sme si povedali ... asi tak po týzdni... že to skúsime znova.... 😅 .... ja nič, mm áno .... a povzbudilo ho to.... 😅 .... povzbudilo to aj mna.... že to takto nemusí byť... a potom sme skúsili po istej dobe zase.... a už to islo..... takže asi tak....
Ja neviem, v čom tkvie Tvoj problém, či je to z PP, alebo to bolo už aj predtým, alebo Tvoj partner Ta už napr. nepritahuje, alebo ho proste nechceš,.... neviem, naozaj čo v tom je, ťažko takto radiť.... ale pokial sa to zhoršilo len po bratí Adčiek.... tak treba zmeniť lieky.... Ja myslím, že Ty máš asi Alventu, že Domkaaa....?.... Mne sa vidí, že Ti nezaberá tak ako by mala..... Mala by si ju zmeniť....a ten Neurol si kludne daj... aj napr. predtým, aspon polhodinku... ako idete na vec.... ked to ovšem chceš.... a uvidíš... ono Ta to uvolní... a bude to fajn.... Neviem, či som Ti poradila, ked chces možeš napisať do spravy.... Držím Ti palceky, aby si to nejako vyriešila, hlavne tak, aby si bola stastná....a spokojná.... 😉

ametyst123
6. jún 2016

@kutuska Tak to máš atak jak vyšitý,.... takto sa presne prejavuje atak... bohužial...čiže máš panickú poruchu.... takže za prvé... Citalec môže predpísať aj obvodná... a pozor... vôbec to nie je slabý liek... práve naopak..... Citalec má dosť vedlajších učinkov.... ale zase niekomu sadne, a niekomu nie.... môj muž berie Escitalopram Mylan... to je to isté ako Citalec.... ale to už mu predpísala psychiatrička.. lebo najprv mu predpísala obvodná Citalec... a ten nebol dobrý.... bolo mu z neho zle.... ale Escitalopram je vlastne myslím ,že generikum... ale nemá také vedlajšie učinky.... ale pozor na každého učinkuje inak.... Inak Kutuska, ja sa Ti maximalne divím, že spolu s tým, nezoberieš aj Neurol.... ved lekárka Ti ho nepredpísala len tak pre srandu... práve na začiatku tohto brania AD... sa Neurol berie ako ukludnovak, aby si tie zlé stavy, čo sú vlastne ataky... zvládla... kým začne učinkovať ADčko... ADčko sa potrebuje v organizme nakumulovať... a potom si udržiava svoju hladinu v tele.... ale na to potrebuje čas minimálne 1 mesiac, niekedy aj dva... a až potom človek vie, či mu AD zaberá, alebo nie.... preto Ti lekárka hovorí počkať až do 16.-teho.... aby vedela, či Ti to aspon trochu zaučinkovalo alebo nie.... A ten Neurol rozhodne ber, tak jak Ti povedala lekárka... inak, keby Ti lieky nezabrali, chod normalne za nejakou psychiatričkou, a ona už môže predpisovať aj iné lieky... nielen Citalec, Neurol, Frontin.... ale aj kooopec inýcch liekov.... takže moja, velmi velmi Ti držím palce.... aby si sa toho nebala,... kludne si Neurol daj.... pozri mám známeho, čo bral Neurol dlhšiu dobu, a nestal sa závislým... ale je pravda, že tento liek je návykový... ako všetky benzodiazepíny.... ale otázka znie... a ADčka nie sú návykové?.... ked si od nich musiš odvykať... a postupne znižovať dávky... a nie naraz.... tak sú vlastne návykové tiež.... tak čoho sa bojíš...?.... Neboj sa a držím Ti palce... Ty to zvládneš... ja som sa tiež strašne bála ísť napr. do velkeho obchodu... a chytila ma panika pred pokladnou... a som si povedala,.... no a čo... tak sa tu skotulam... a bude... a čo teraz poskladám sa?..... a predavačka za pultom sa na mna len tak usmiala.... a hned som si pomyslela, že to zvládnem, šak sa nič nedeje.... nič hrozné sa už aj tak stať nemôže... .a z tou najhoršou možnosťou som počítala... takže som sa toho prestala báť.... a vyšla som pekne... cez pokladnu... so zaplateným tovarom... a odšoferovala som domov aj s nakupom.... 😉 .... Neboj sa takých vecí... teš sa z maličkostí, že napr. kúpiš to, alebo ono... na svadbu.... šak je to pekné.... teš sa a nestresuj sa, lebo to velmi rychlo zbehne, a potom si povieš... dokelu šak som si to mohla užiť, a ja som sa len strachovala, aby to bolo dobré.... Inak PS: so skúseností viem, že sa vždy nejaká jediná minimálne jedna vec.... poserie.... 😀 sorry za výraz.... ale u mna sa na svadbe pokaslalo kopec vecí..... fuha.... to by bolo nadlho.... 😀 ... ale ja si svadbu pamatám tak, že som sa zabávala, a boli aj super chvile, a to sa mi na tom páči, že mám z tej svadby pozitívne spomienky.... a škoda, že to prebehlo tak rýchlo... je mi za tým smutno.... 😅 ... pri terajších skusenostiach, by som už kopec vecí brala celkom inak.... a hlavne by som si to užívala naplno... bez strachu... či sa niečo pokašle.... alebo nie.... 😉

adrika19
7. jún 2016

@apolka77 Prečo už neužívaš paroxetín keď Ti bolo po ňom dobre?

adrika19
7. jún 2016

@ametyst123 Ďakujem ale práveže sa mi nezdá, že by som mala nejaké stresové obdobie.Dúfam, že to bolo iba fakt ojedinelé a už sa to nebude opakovať.

adrika19
7. jún 2016

@domkaaaa Jasné, že sa po ataku človek cíti smutný a vyplašený. Do nemocky nechoď, daj si neurol, veď v nemocnici by Ti tiež dali niečo na upokojenie. A jasné, že keď je človek v nepohode tak na sex nemá ani pomyslenie. Uvidíš všetko sa zmení, keď Ti bude lepšie. Ja si pamatám, že som mala tiež atak po 4 mesiacoch užívania AD ale bolo to raz a už viac nie. Takže si pekne nasaď neurol a ver tomu, že bude lepšie.

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ametyst123
7. jún 2016

@kutuska No vidíš Kutuška, Neurol Ta ukludni, a budeš sa citiš kludnejšia, a pôsobí to práve na tie ataky, takže ja by som rozhodne ten Neurol brala dlhšie ako len dva týždne.... pozri ja beriem Rivotril... to je podobné ako Neurol, je to tiež ukludnovak.... a beriem ho už 6 mesiacov.... a hoci beriem ten najslabší 0,5 mg.... tak beriem z toho po polovičke tabletky 3x denne.... takže dva týždne je velmi krátka doba na to, aby Ti pomohol... a dalšia vec je, že ADčka Ti za dva týždne rozhodne nestihnú zabrať, lebo sa ešte nenakumulovali v tele, takže minimálne mesiac až dva by som ten Neurol brala tak, ako Ti predpísala lekárka.... Inak, ten Neurol Ta môže aj uspávať, ale ked más doma dieťa, ktoré chodí ešte na obed spať... tak si v tom čase pospi aj Ty.... naozaj ... a ked ho nemáš doma... a nechodíš do práce, tak si pospi, kolko len treba, ja viem, že máš nejaké povinnosti, ale mám pocit z Teba taký, že potrebuješ vypnúť, a vyspať sa..... A nemysli dopredu na to, že Ti včera bolo zle... lebo si hned pomysliš, a čo ked mi bude aj dneska tak zle?.... a už sa vezieš.... a ver mi, že ked si to "vsugeruješ".... vo svojej hlave... tak Ti aj zle bohužial bude.... takže radšej "zamestnaj" svoju mysel niečím príjemným... a na tamto vôbec nemysli.... A tak ako píšeš, ráno si kludne môžeš dať Neurol... neviem, aký máš, kolko mg... kolko Ti napisala lekárka.... tolko ber.... tak ako píšeš.... a možno dovtedy, Ti už aj zaberú ADčka.... ale ten Neurol si kludne môžeš dať.... a pred svadbou Ta ukludní... a budeš v pohode.... 😉 Takže žiadne strachy... a teš sa.... juuuuj, ja by som si takéto niečo rada zopakovala.... 🙂 .... mne sa moja svadba páčila, aj ked na nej bolo pár nepekných vecí... ale to sa vždy proste nájdu nejaké zádrhle.... 🙂 ... ale ani nemusia byť.... 😉 ... takže ja by som si to taaaak užila... kolko by sa len dalo.... 😅 .... škoda, že to tak rýchlo zbehne... ani si to nestihneš uvedomiť.... fakt.... takže práve preto Ti píšem, aby si sa z toho radšej tešila, a žiaden stres, lebo tak z toho nič nebudeš mať.... a svadba by mala byť tým najkrajším zážitkom v živote.... 😉 😵 ..... takže NO STRESS.... 😵 ....