Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

apolka77
7. jún 2016

@ametyst123 ale to sa pise skoro na vsetkych benzacoch ze dlzka brania by nemala presiahnut 8 tyzdnov...ja by som to tak tragicky nebrala, hlavne ked sa to nebere pravidelne a vo vysokych davkach

janka_banka
7. jún 2016

@ametyst123 ďakujem za krásne slová, ako vždy si naozaj skvelá, vieš ako povzbudiť ... 🙂 ... a máš pravdu s tou robotou, ja to mám v práci presne také isté ako Ty, mladý ľudia sa vôbec nevedia správať a ja keď som ich o niečo požiadala, tak ma poslali doslovne do p...a obedy? Tak maximálne 15 minút ako Ty, ja ako poctivec rýchle rýchle do práce a keď som si chcela vyjsť mimo firmy na obed (čo je podľa mňa normálne sa ísť najesť aj niekam von), som si musela pýtať povolenie od šéfa a hľadať si náhradu na recepciu miesto mňa ... aj dnes mi volal šéf z práce, že kedy už prídem a to som na PN od minulého štvrtku, čiže ešte nie ani týždeň 🙂 ... a to som mu povedala, že budem určite PN min.3týždne ... no nech si tam fakt robia čo len chcú ... stále sa však neviem zbaviť pocitu zodpovednosti, že sa tam musím vrátiť ... lebo sa bojím zmeny ... ale to je len súčašný môj pohľad na vec ... najprv sa musím dať dohromady a keď budem mať viacej síl a budem psychicky silnejšia, tak sa budem na to pozerať inak a aj prácu si veru budem vyberať inak ... a ten Diazepan mi pani doktorka vysadila preto, lebo som ho brala dva mesiace a mala som pocit, že ma moc tlmí v myslení, alebo ako to napísať 🙂 ... a už týždeň som bez neho, tak snáď to vydržím, hlavne ma trápia depky ... a také debilné stavy, že mám pocit, že spím za pochodu alebo ako to nazvať ... musím sa premáhať myslieť, točí sa mi hlava a pod. ... ale to môže byť z vysadenia Diazepanu, tak už len vydržať ale veru som poriadne z toho na nervy, sú to stavy na prd :( ... bleee ... aj dnes večer som si poplakala nad sebou a tak niekedy neviem či plačem z tých stavov alebo z depky... ja to lekárke aj každý deň píšem a zatiaľ je to vraj na dobrej ceste, však čo by som aj chcela, keď som doma necelý týždeň ... držím Ti palčeky 🙂

simka1454
7. jún 2016

@ametyst123 ja mávam takéto stavy z roboty,ja sa strašne bojím niekde začínať, už som sa viac krát sklamala a hlavne ja mám neskutočné obavy zo vzťahov,šikany,to potom stále mám blbé myšlienky,že čo bude, ja to vôbec nezvládam tie strachy,úzkosti prekonať. Vtedy mi bolo lepšie keď ma vypísal na pn a samozrejme aj lieky som brala tak postupne som cítila že sa mi polepšuje no do roboty ma už nechceli zobrať keď som omarodila a odvtedy stále v jednom kolotoči,bola som na pohovoroch a nič stále a tera ešte aj z úradu že aby som išla do roboty kde sa robí aj nočná,no cítim že tie nočné nedám,keď som unavená aj počas dňa.

simka1454
7. jún 2016

@janka_banka
@apolka77
@ametyst123 dievčatá prosím Vás ako dlho beriete lieky a chodievate na kontroly. Ja by som chcela okrem liekov aj dáku terapiu,zajtra idem k doktorovi tak sa na to opýtam,lebo dnes som bola zas dosť zle.

domkaaaa
7. jún 2016

@apolka77 apolka si velmi vnimava a chapava zena ... Presne v romto je moj problem o ktorom rozpravam aj psychologovi ze nemam sebavedomie 😢 Pritom mi lazdy vravi aka som mudra a pekna fakt ...s priatelom som 9 rokov a musim vm povedat ze z kazdej strany pocuvam od dievcat komu vsetkemu sa moj priatel paci a ze mam o neho velky zaujem a bla bla je naozaj fakt pekny ale ja nie som s nim pre jeho krasu sme spolu 9 rokov vzedy taky pekny nebol hihi 😄 Ale proste ma trapi ze kazdy mi toro vravi

ametyst123
7. jún 2016

@apolka77 Suhlasím s Tebou, Apolka, 🙂 ...dosť ma zaskočilo, že tam niečo takéto bolo napísané, o tom Xanaxe, ved tiež si myslím, že benzáče sú dosť potrebné, ak má človek ataky, to sa bez nich zvládnuť velmi nedá, alebo dá, ale je to o nervy.... 😖 🙂 .... takže ok, takže potom by som Simke radšej poradila, nech zmení ten Citalopram.... po troch mesiacoch by jej už mal zabrať.... a nemalo by jej byť tak zle....a Xanax nech berie nadalej.... 😉

ametyst123
7. jún 2016

@simka1454 Ahojky Simka, takže ako správne Apolka poznamenala, ten Xanax, je dobré ked si ho zoberieš, ked ten atak máš, a skús si prečítať ten príspevok vyššie.... ale potom ten citalopram robí šarapatu.... mal by Ti už podla mna zabrať.... takže sa skús opýtať lekárky, či ho netreba zmeniť.... Inak mne Citalec... nerobil dobre, bolo mi z neho neskutočne zle..... ešte horšie ako pri PP ataku.... skončila som na pohotovosti z neho.... a vlastne Citalopram a Escitalopram.... atd sú myslím generiká... takže je to vlastne to isté... len s malými obmenami... ale zase na druhej strane.... niekedy sú novšie lieky, lepšie v tom zmysle, že nemajú tak vela vedlajších účinkov... ale zase tu písala nejaká babenka o tom, že brala všelijaké ADčka.... už neviem presne, ktorá dievčina to bola... a nakoniec jej zabrali staré klasické lieky... Adčkové... takže každá sme iná... a každej zaberie niečo iné... tak treba skúšať ... a kombinovať.... nemôžeš sa takto trápiť.... takže rozhodne za doktorkou chod, povedz jej o tom, ako zle si na tom, a nech s tým niečo robí.... Držím Ti palce... drž sa....

ametyst123
7. jún 2016

No dievčence, mám taký pocit, že vela z nás je tu aj takých, ktorým práca robí "vrásky" na čele.... 😒 .... mám taký pocit, že je nás tu dosť takých, čo sme nespokojné s našou prácou.... a tá nás stresuje, a bojíme sa o nu prísť, ale na druhej strane túto prácu, a vzťahy na pracovisku neznášame.... neznášame ten nátlak a ten stres, ktorý je na nás vyvíjaný.... ☹ Prečo nemôžeme mať skvelé práce....? Prečo sú ludia k sebe takí zlí, a doslovne niekedy aj zákerní, .... ?..... ja neviem, ja chcem mať v práci pokoj, chcem aby všetci boli ok, a žiaden stres, a tak si človek stihne v klude urobiť viac práce, ako ked je stresovaný, a dokonca ju urobí aj bez chýb, ale ked nad vami visia termíny, alebo stojí šef, alebo blbá kolegyna, ktorá vám nedá dýchať..... tak to už je o nervy.... Neviem prečo, ešte stále nepochopili naši šefovia, že dobré pracovné prostredie je lepšie, a my môžeme podávať lepšie výkony, ako ked na nás neustále vyvíjajú nátlak, a doslovne "šikanu" len aby sme urobili všetko tak, ako si šefovia zmyslia.... prečo nemôžu byť normálni?..... ale viete na čo som tiež prišla....? že vo väčšine súkromných firiem sú na pozíciach šefov práve takí ludia, ktorí sa tam dostali nie svojou vlastnou prácou, ale "inak".... a najhorší sú podla mna takí, ktorí "zdedia" po rodičoch firmu.... nikdy nevedeli, čo je to drieť, a dosiahnuť to, mať takú firmu... ich rodičia to vedeli... .ale ich rozmaznané deti nie... a tak nevedia od dobroty.... čo by robili..... alebo sú dalej takí šefovia, ktorí sa vôbec nerozumejú danému oboru.... a najlepšie je ked chcú vyzerať, že sa tomu rozumejú.... a nič nevedia urobiť tak, ako by sa to urobiť malo.... alebo sú ešte sefovia, ktorým s úspechom stupla aj slava do hlavy.... a tak nevedia, čo so sebou.... a ešte som zabudla na takých, čo si poziciu kupili.... NEviem, ale bohužial doteraz som sa nestretla s takým šefom, ktorý by sa vypracoval sám, a nestupla mu slava do hlavy, a vážil si prácu svojich zamestnancov, lebo si tým sám prešiel.....Skoda, je to smutné, že to tak je..... ale práve preto, ja osobne, si chcem hladať inú prácu... a budem skúsať dalej.... nechcem sa nechať vykorisťovať..... doslovne.... ved mi dokonca odopierajú aj nároky na to, na čo mám zo zákona právo... ale nebudem to tu dalej rozvádzať... kašlem na to...... uvidím, dúfam, že sa mi podarí niečo iné nájsť.... 😉 🙂

ametyst123
7. jún 2016

@simka1454 Terapie sú super nápad.... rozhodne by Ti pomohli,... aj ja nad tým rozmyslam, len tu vela možnosti, teda ziadne nemam... a cestovať sa mi uprimne povedané... nechce.... som asi lenivá..... alebo unavená.... to skôr..... 😔 .... takže áno, rozhodne terapie pomáhajú.... takže chod do toho..... 😉

simka1454
8. jún 2016

@ametyst123 presne všetko do bodky sedí ako si písala , všetko by bolo lepšie keby si každý uvedomil svoje správanie. Ja som som zažila presne takú šikanu, všetko čo som spravila bolo zle doslova mi stále hovorila že na p...... nebudem tu ani písať také slová ale malo som to denno denne od rána až do poobedia,nič nebolo dobré a už aj veľa nechýbalo aby ma sotila zo schodov. Samozrejme nikto s tým nič nerobil,všetci boli ticho. Ja som odtiaľ odišla a tá dotyčná tam je stále. A dokonca aj predo mnou viem že preto odišli dáke ženy a po mne tiež. Ja som inak toto mala aj od malého decka doma ,že nič nebolo mame dobré čo som robila a na všetko mi hovorila že to pokazím. Ja som teraz v takom stave že sa dokonca bojím doktora čo mi povie,teraz ráno tam idem a či sa nebude pozerať že mi už celkom šiši.Prepáčte za výraz ale takýto mám pocit.
Na tie terapie sa chcem opýtať ale vôbec netuším či ich u nás niekto robí, v tých väčších mestách také funguje ale toto je malé mesto tak neviem. No chcem sa opýtať ale aj to sa bojím. Ja som teraz úplne mimo rozmýšlania, mám stále také myšlienky plné obáv a hlavne strachu že či sa môžem vôbec niečo pýtať.

ametyst123
8. jún 2016

@simka1454 Simka, no je problém, ked od malička Ti bolo vtĺkané do hlavy, že všetko, čo robíš, pokaziš, to človeka oberie o jeho sebavedomie, a Ty ho podla mna teraz potrebuje ale poriadne pozdvihnuť, neviem, či nie je až celkom na dole na zemi.... 😔 .... ale vieš, rodičov si nevyberáš, a ked máš šťastie, máš dobrých rodičov, ale pokial nie, tak to je problém.... ale chcem Ti povedať aj druhú vec, práve preto, že sa Ta takýmto spôsobom snažili rodičia deptať, tak práve preto, že to vieš, a si to uvedomuješ, urob všetko preto, aby to na Teba už nemalo vplyv. Si dospelá a samostatná osoba, aj ked to sebavedomie potrebuje pozdvihnúť, ale neboj sa vyjsť z ulity, si skvelá žena, a dokažeš veci robiť dobre, to mi môžeš veriť, len Ti to bolo vždy popierané.... ale Ty si šikovná, a aj ked si to možno teraz nemysliš, ver mi, že Ty si skvelý človek, a ja v Teba verím,... aj v to, že si už nedáš skákať po hlave, a že to sebavedomie naberieš, ak nájdeš možnosť tých terapií, rozhodne ich podla mna potrebuješ, aby Ti psycholog pomohol Tvoje sebavedomie pozdvihnuť... a vyrozprávaš sa, povieš čo Ta trápi, a uvidíš, ja verím tomu, že Ty na sebe popracuješ, a to, že Ti bolo v detstve toto Tvoje právo slobodne sa rozvíjať, doslovne upierané, tak teraz už nie si viazaná na to, čo Ti kto povie, ani Tvoji rodičia, resp. mama, takže máš právo konečne slobodne "dýchať".... 😉 .... a určite prídeš na to, že šikovná si, hlavne sama sebe si to potrebuješ dokázať, a ja verím tomu, že to dokažeš.... pozri ved si chodila do práce, sama si si na seba zarobila, takže čo kto môže hovoriť, že si nešikovná?.... A to, že tá kolegyna tyranka Ti nedala dýchať, bohužial, vždy sa nájdu také osoby, ktoré samé majú pocit menejcennosti, a preto potrebujú zhadzovať druhých, len aby nevyšlo na povrch, aké neschopné sú oni samé..... 🙂 ... Takže tá dotyčná má rozhodne nízke sebavedomie, a preto si ho takýmto spôsobom vybíjala na iných, bohužial..... ale práve preto, ja by som sa ohradila.... ona nemá právo Ta šikanovať !!! Ešte raz to zopakujem, nemá právo Ta šikanovať, ani Ti nadávať...ani nič podobné !!! Ty nie si ani jej decko, ani nič také, aby si mohla toto dovoliť, tak sa budeš musieť naučiť, aj na tých terapiách, aj sama, že sa netreba báť, povedať si svoje, a takisto pred všetkými ju zhodiť, ako to robila ona Tebe.... netoleruj to.... pozri si toto.... prečítaj si..... https://sk.wikipedia.org/wiki/Mobbing a pochopíš, nikto nemá právo Ta ani slovne urážať.... a inak .... poradím Ti ... ak je to zamestnankyna, a nie vedúca pracovníčka, alebo aj ked je to vedúca pracovníčka.... vzdy si zapni nahrávanie na mobile.... dnes je tooolko možností.... 🙂 .... ja som si svoju kolegynu nahrávala, aby som mala dokazy, keby niekedy k tomu prišlo, ako sa ku mne správala.... aby som to vedela pred šefom dokazať.... je to Tvoja obrana, a rozhodne by som to nenechala zájsť až tak daleko.... lebo ako si môžeš prečítať v tom článku.... to sa bude len stupnovať a zhoršovať, pokial nezasiahneš, a nevzoprieš sa, aj ked to chce vela síl... a je to stres.... ale ja som to dokazala,... povedala som svoje kolegyni.... čo si o nej myslím..... a tiež , že sa mi nepáči že ludí očiernuje pred šefom, a ešte sa k tomu aj sama priznala..... 🙂 ... samozrejme, že aj toto som si nahrávala.... (ale nepoužila som to....) lebo to čuduj sa svete prestalo... správa sa teraz ku mne inak, milšie, a aj podlízavejšie, lebo sa bojí, že nabudúce si to tiež nenechám líbiť.... a zase sa na nu vykričím tak, ako predtým.... takže .... o čom to svedčí?... že teda má nízke sebavedomie.... a nechce, aby vyšlo najavo, že ho má..... preto zhadzuje druhých.... Tak sa nedajme.... hoci nám ide o prácu, ale teraz je na mieste otázka.... čo je podstatnejšie....? práca, ktorá nás zničí....ked s tým nič neurobíme, alebo naše zdravie... či už fyzické ale aj to psychické....? podla mna, ked by sme "umreli".... čo by sme tým len vyriešili.... ked si necháme zničiť zdravie? Velké NIČ..... nájdu si náhradu..... a bude to pokračovať dalej.... a tak, kedže si chceme zachovať svoje zdravie.... čo je podla mna prvoradejšie....tak si musíme povedať to svoje, a nenechať sa týrať..... Otázka... necháš sa týrať od iných napr. blizkych ludí?.... Je to týranie... a je to trestné.... Tak prečo sa nechať týrať od človeka, ktorý je ešte k tomu cudzí?..... Aké má na to právo...? ŹIADNE....!!! Tak sa neboj s tým niečo urobiť, a neboj sa, najdeš si prácu, a budeš v nej skvelá, a hned od začiatku, ak by sa také niečo vyskytlo, si treba slušne povedať to svoje... a nenechať sa tyranizovať.... Lekárovi kludne povedz, čo Ta trápi.... lekár je od toho, aby riešil naše zdravie, a toto k zdraviu rozhodne patrí..... ! .... Takže nebudeš vôbec za šiši... a kludne sa opýtaj, nech Ti niekoho prípadne poradí..... alebo si kludne nájdi sama hoc aj cez internet..... A neboj sa ..... ten strach.... to je to, čo chceme poraziť... a prečo by mal ovlaádať náš život...?..... Takže sa neboj, a kludne sa pýtaj čokolvek kohokolvek.... 🙂 😉 ... Kto sa nepýta, nič nevie, a nič sa nedozvie.... 😉 😉 😉 ...Len odvahu....! 😉 😉 😉 😉 😉 😉 Držím Ti palceky..... Drž sa..... som s Tebou.... 😉

ametyst123
8. jún 2016

@simka1454 PS: 😀 ... zabudla som ešte napísať, že v mojom druhom zamestnaní som mala šéfku, ktorá bohužial bola aj spoluvlastníčkou firmy... a tá nadávala každému zamestnancovi, Ty idiot, Ty debil, .... a do p...., atd atd.... čo sa až nedalo počúvať... a ja som z tam odišla po mesiaci a pol.... lebo na mna si zasadla z tých kolegyn najviac, kedže som bola nová.... škoda len, že som vtedy nemala viac rozumu.... bola som ešte dosť mladá.... tak som radšej odišla, ako toto trpieť.... ale dnes by som to už riešila inak.... nahrávala by som si takéto "rozhovory".... a všetky nadávky... a potom by som išla za nou, kedže to bola nadriadená, a povedala by som priamo, že si takéto jednanie neprajem... samozrejme slušne.... a pokial by ma "počastovala" zase takýmito urážkami... tak by som jej povedala, že mám nahraté, ako sa ku mne alebo aj ku ostatným správa.... ....ver mi, že by hned povedala, že ma prepustí z práce,... ale práve v tom je to, že aj tento rozhovor by som si nahrala s druhým telefonom..... a tam už je to jasné.... že sa Ti vyhráža prepustením, kedže si sa ohradila proti šikane..... a tak by som jej povedala, že aj toto si nahrávam... a prípadne ked ma chce prepustiť, alebo robiť nadalej dusno v práci, tak to posuniem ďalej.... bud Inšpektorátu práve, alebo to budem riešiť súdne.... a ver mi, že máš rukolapné dokazy... o jej správaní, a vyhražkach, resp. o vyhražaní sa tým, že Ta prepustí.... 😉

Takže rozum do hrsti, dievčatá.... nedajme sa ničiť.... a svoje zdravie.... prečo by sme to mali tolerovať... ved je to týranie... ked blízkeho človeka, rodinného príslušníka nemôžno týrať ani psychicky ani fyzicky... tak ako si môže dovoliť toto cudzí človek...?...No nemôže....nemá na to právo....

janka_banka
8. jún 2016

@simka1454 ja chodím k lekárke pravidelne každý mesiac a terapie 4xmesačne u psychologičky, ale najviac mi pomáha moja pani lekárka, ktorej píšem sms skoro každý deň ak mám zlé obdobie, síce moc neodpisuje, ale nevadí, je dôležité, že vie presne čo sa so mnou deje a ak treba upraviť lieky, pichnúť injekciu, tak nemá problém aj cez víkend ... mám šťastie, že ju mám ale v podstate to má aj svoje nevýhody, lebo sa jej stále držím ako barličky a už by bolo dobré sa "osamostatniť" ... asi vieš ako to myslím ... 🙂 ... držím palce a hlavne sa popýtaj na tie terapie, to je lepšie ako lieky...

janka_banka
8. jún 2016

@ametyst123 jáááj ametyst moja zlatá, ja mám presne tieto isté otázky ako Ty ... prečo prečo prečo??? Ja si fakt niekedy hovorím, že som z inej planéty, že toto nie je ani možné, aby sa takto k sebe ľudia správali ... ale je to aj v nás, niekto si povie, že no a čo....??? Kašlem nato, dôležité je, že ma práca živí...prečo to neviem aj ja??? Akoby sme fakt v tomto svete plnom zlého sa nevedeli aklimatizovať, alebo sme málo odolné? Ja sa na jednej strane bojím, že prídem o prácu, lebo som si tam už zvykla, viem, akí sú ľudia ... na druhej strane sa túžim od nej oslobodiť a veriť, že v druhej práci to bude lepšie ... ale je to ťažké, sa rozhodnúť ... jaaaaj ... všetko chce čas a po čase sa nato budeme pozerať úplne inak 🙂 ...

simka1454
8. jún 2016

@ametyst123 ďakujem za Tvoje slová,sú pre mňa veľmi povzbudzujúce,máš pravdu moje sebavedomie je na bode mrazu,ja si vôbec neverím,stále sa všetkého bojím. Dnes som bola u doktora a hanba nehanba opýtala som sa aj na tie terapie a povedal mi kto ich v meste robí,tak sa pôjdem osobne objednať. Teraz by som tak spala som unavená,išla som ráno o siedmej na autobus a prišla som domov na obed a odporučil mi aj pnku tak som ešte išla k obvodnej si ju dať vypísať. Aj tak som momentálne na úrade práce ale tam im to úplne jedno jednajú tam so mnou tak že mi dávajú najavo že som pre nich nič. A bude asi najrozumnejšie dať sa predovšetkým do poriadku,máš pravdu zdravie je prvoradé,ja teraz len prežívam každý deň,vôbec sa neviem z ničoho tešiť,tolko sĺz čo som už vyplakala.

@janka_banka vieš čo moja presne toto isté si hovorím aj ja že mám pocit že som z inej planéty a nechápem prečo sa to tu všetko deje takto,prečo nemôžu byť ľudia k sebe ohladuplní,prečo niekto sa na niekom potrebuje vŕšiť. Veď aké by to bolo výborné keby každý príde do roboty,či zamestnanec či vedúci alebo šéf a bez kriku by sa aj viac roboty urobilo.

ametyst123
8. jún 2016

@simka1454 Super Simka, no vidíš, dokázala si to, sa opýtať, a aj Ti poradil lekár terapeuta... čo je skvelé... 😉 ... a vidíš, prekonala si ten strach, a opýtala si sa... 😅 a to je super.... si silná žena, aj ked si to o sebe zatial nemyslíš, ale uvidíš, tie terapie Ti pomôžu, a budeš sa cítiť plnohodnotne, lebo Ty si plnohodnotný človek, a vôbec nemáš dôvod cítiť sa menejcenne.... to mi ver...! 😉 ... Takže Ti držím prsteky.... A s tou PN-kou si urobila dobre.... oddýchneš si, pochodíš si na terapie, a budeš na tom omnoho lepšie, daš sa dokopy... a Tu ide hlavne o zdravie, človek nemôže takto fungovať donekonečna ... to sa proste nedá.... takže super.... zvládla si to.... a bude lepšie... uvidíš.... 😉 ... Už teraz si urobila pre seba v tejto chvili maximum, a vraj to nedokážeš?... A dokazala si.... opytala si sa.... 😅 .... Ja som na to prišla, ked som chodila na VŠ... že ked som sa neopýtala, nič som nemala, žiadne knihy, skriptá, ulohy, zadania, ale ked som sa opýtala, osmelila, zistila som, že všetko ide hladšie.... a lepšie... proste ked sa neopýtaš, nič nemáš, nič nezískaš, nič nevieš, nič nedosiahneš,.... a takto to ide lahšie, vždy sa treba pýtať, aj ked možno človek vyzerá "za idiota".... 😅 ... ale to vôbec nevadí.... jaaaaj ja keby som sa nepýtala, vieš o kolko vecí, by som sa bola v živote už ukrátila?..... To by bolo na dlho..... Takže vravím, kto sa pýta, veľa vie..... a treba sa pýtať... a to platí aj u doktorov..... Takže držím palce... a si skvelá... dala si to... a dáš to zas.... už stačilo tých slz.... usmev na tvár a ideš.... 😵 ...

ametyst123
8. jún 2016

@janka_banka Ahojky Janka, to je super, že máš takúto doktorku, ... tomu hovorí ochota.... 😉 naozaj... keby všetci lekári boli takí.... 😉 .... ale máš aj pravdu v tom, že treba skúsiť, aj trošku osamostatnenia... ako píšeš... 😵 .... ale ked Ti pomáha komunikácia medzi Tebou a doktorkou.... je to super... takže ja by som s tým len tak nesekla... a až keby som sa z toho dostala celkom úplne... potom by som skúsila aj to osamostatnenie celkové.... 😉 .... ale Ty vieš najlepšie, aký pocit z toho máš, takže je to tak dobre.... 😉 A máš pravdu, bohužial, ked si tu takto pozriem na toto forum, celkovo... zistujem, že sme tu práve také babenky, ktoré proste sme "viac citlivé" ako tí ostatní, a všetko si až príliš niekedy pripúšťame... a to je problém.... nie sme proste také, aby sme mali. ..."hrošiu kožu" ako sa vraví.... a preto vlastne tu všetky máme tieto psychické problémy... lebo sa nevieme akokeby vyrovnať s tým, aký svet dnes je.... ale svet nepretvoríme.... musíme začať od seba.... možno trošku sebakriticky, a určite menej sa trápiť nad "svetovým mierom"..... 😅 😅 😅 ..... treba aby sme sa zmenili my v tom zmysle slova, aby sme vedeli odolávať tomuto tvrdému svetu.... nehovorím, aby sme boli aj my tvrdé... to nie... potom by ten svet bol aký?... ale aspon sa naučiť , nepripúšťať si niektoré veci tak k srdcu, ako doteraz..... v tom by sme sa mohli zlepšiť.... 😉 ..... a naučiť sa viac brániť seba, a svoje postoje a záujmy.... a nenechať sa využívať..... 😉 To tým myslím.... 😉 Držme si palce... a určite sa nám to podarí.... 😉 😵 ... začnime si same sebe viac veriť.... 😵 a bude to fajn.... 😉

domkaaaa
8. jún 2016

Baby rozhodla som sa od zajtra zmenit alventu 😊 Drzte palce

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domkaaaa
8. jún 2016

S akymi ad mate tie najlepsie skusenosti?????

apolka77
8. jún 2016

@domkaaaa dakujem za kompliment, ale ja som taka ista, preto som vycitila tvoje obavy. Vsetko chapem, je tam spojenie nizkeho sebavedomia ktore sa jedno s druhym taha so ziarlivostou..nasledne hnevom na samu seba atd atd...vies domci, ale pomoct si vies len sama.
Proste skus si opakovat, ze tvoje stastie nezavisi od ostatnych..studujes psychologiu, chodis na terapie, velmi dobre vies kde je TVOJ problem,,to, ze si to priznas sama pred sebou z teba neurobi menej hodnotnu osobu...prave naopak, pravda byva oslobodzujuca...mozno by si bola prekvapena keby si povedala partnerovi o svojich obavach..ono ked na sebe nepopracujes ziadne AD to za teba nespravia...

no a teraz k alvente...kolko tyzdnov ju beries?
ja neviem ci by som vysadila, lebo moja skusenost aj ked s inymi AD je zabrali naozaj pomaly...skus si zhodnotit o kolko percent sa tvoj stav zlepsil.. 2mesiace sa urcite mozu brat aj benzace ty si to nebrala tak je samozrejme ze ti bolo zle...
paroxetin si brala?

ametyst123
8. jún 2016

@kutuska Noooo, tak to sa potom ani kvôli svadbe tolko nestresuj,.... ale si to uži.... a teš sa z toho.... 😅 .... držím Ti palceky, a neboj sa , zvládneš to, a ked máš pri sebe partnera, ktorý je s Tebou už tak dlho, tak potom čoho sa obávaš?.... nemusíš sa báť, a bude to super.... 😵 ... tento den je len váš, a máš pravdu svadbou sa nič nezmení, len sa budete volať manžel a manželka.... 😅 .... ale je to super... takže neboj sa , a všetko bude dobré.... Adčka dalej ber, kým zaberú... ešte je to dosť krátky čas... a ten Neurol kludne... ked máš ataky.. zober... a bude Ti dobre.... aj kludne v den svadby.... 😉 Držím palce.... 😉

apolka77
8. jún 2016

@simka1454 ty si na urade? ja ze na PN..No aj na urad mozes priniest potvrdenie od lekara ze si PN, ci?
ja by som nocne nemohla robit, ledva vydrzim do 11 uz spim a este s nasimi liekami..

Ty mi pripominas jednu kolegynu, presunuli ju na nase oddelenie ZOS, mala pracovat v administrative ale veduca ju uplne dohnala k psychiatrovi..a ine pracovnicky tiez z nej boli na prasky podali na nu aj staznost za sikanu, dokonca to bolo aj v TV, ale aj tak si nepomohli...doteraz tam je...a vladne 😔

v konfliktnych situaciach treba predychat a VZDY si povedat ze to, ako sa k tebe iny spravaju, NIE JE TVOJ PROBLEM..nepripustaj si ani nahodou ze je to tvoja vina...ludia si k tebe dovolia len tolko kolko im dovolis ty..keby na mna niekto zvysil hlas hned by som ho upozornila..razne, ze si to neprajem..viem ze je to tazke hlavne zo zaciatku, ale vsetko sa da naucit...
pises, ze tvoj psych. sa ta nic nepyta, len si pise..si tam ledva 5minut...ak mas s tym problem, nech ide s tebou niekto kto ta podpori...vidis ja som v tomto zas drza, by som sa pana dr. spytala co si tam pise, ked mu nic nehovorim 😉 ...odporucam vymenit psychiatra..ako ti ma usit lieky na mieru ked s nim nerozpravas? ved nema magicku gulu..
psychiater sa ma zaujimat o tvoj stav, nie len - je mi dobre nie je mi dobre-...to je dost malo na posudenie stavu...no a psychoterapie nutne potrebujes, trosku sa zorientovat v tom co sa v tebe deje a ako spravne reagovat..potrebujes nutne pracovat na sebe..ako kazda jedna z nas..

necesita
8. jún 2016

Ahojte baby.chcem sa s vami poradit.po roku a pol vysadzam ad coaxil.uz som na jednej vecernej tabletke a od jula by som mala byt bez.ale posledne dva tyzdne sa citim nesvoja,strasny strach,ze to pride zase odznova a tie bolesti hlavy,chrbta a zaludok su uz neznesitelne a znova ten bludny kruh.psychiatricka mi vravela,ze mam ist o krok spät s tabletkami,ak nebudem v pohode,ale mna by zaujimalo,ci je to normalne pri vysadzani.ci sa treba len prekonat a vydrzat to.ked som vysadzala benzac (7 mesiacov uzivania),tak to boli dva mesiace muky a peklo,ale zvladla som to a uz 9 mesiacov som sa ich nedotkla.tak neviem co dalej.v januari minuleho roku mi vravela syndrom vyhorenia.mala som neskutocne uzkosti,paniku s chorob a bolesti celeho tela.nespala,nejedla,cierne myslienky a v poslednej chvili som sla s muzom k psychiatricke.vravela,ze by mi dala este dva dni a skolaboval by mi organizmus.takze hrozne peklo,ale to asi vsetky poznate.no a moja otazka teda co dalej? Ci sa to tak deje,len treba zamestnat mysel.dakujem za kazdu jednu radu

majdus
8. jún 2016

Inak,dievcata,viete niekto nieco viac o suvislosti depresii a znizenej funkcii stitnej zlazy? Nejame skusenosti? Nedavno som to len tak zacula v Dr.Houseovi....cosi o uzloch.....a vrta mi to v hlave normalne,ze to asi spomeniem mojej dr na endokrino.... Vzdy sa bavime skor o pripadnych somatickych tazkostiach,nie psychickych. Dik.

ametyst123
8. jún 2016

@necesita Ahojky Necesita, ja som brala Coaxil, resp. Tianeptin Mylan.... a to som si zistila, že to je toto.... ale brala som to len tri mesiace... 3x denne jednu tabletku.... potom mi ale lekárka povedala, že sa ťažko dá zohnať v lekárni, tak mi zmenila na Brintellix, tak neviem ,či mi len chcela zmeniť lieky... lebo po Tianeptine som sa citila celkom ok.... ale ked sa citiš momentálne tak, že máš znova bolesti hlavy, chrbta a zalúdku, tak by som sa vratila o krok späť... a to takto benzač neber.... ale skús si dať polku tabletky aj ráno, a večer jednu talbektu ako doteraz....alebo hoci len štvrtku tabletky, o trochu tie Adčka navýš, a uvidíš, ako sa budeš citiť.... poviem Ti, že moja teta, ked vysadzala lieky, tak vysadzala po štvrtkách,.. niekolko mesiacov.. jedna štvrtka... ked sa už citila ok, zase jedna stvrtka.... atd atd... ale ked citila, že to nie je ono... zase sa o stvrtku tablekty vrátila späť.... istý čas na nej pobudla... a ked už sa citila fajn... že sa aj citila na to, znižovať dávku... tak zase skúsila o štvrtku menej.... takže lekárka Ti podla mna neradí zle.... ale možno by som sa už k benzáču nevracala....a neboj sa ... jasné, že takéto myslienky Ta budú napadať... ale Ty sa musís naučiť ich zvládať a ovládať.... takže ak takéto myslienky máš a aj negatívne Ta ovplyvnujú, že Ti býva zle, tak asi to nebude ešte tak celkom všetko ok.... takže nevysadzaj zbytočne rýchlo... moja teta brala tabletky 7 rokov.... ale nikdy sa jej to už nevrátilo..... a nikdy by som ani nepovedala, že mala niekedy takýto problém... 😉 .... takže áno... zamestnať mysel, nemyslieť na "somariny"... a poraziť ten strach v hlave.... 😉 .... to je ten strach zo strachu... o ktorom tu stále píšem... že čo ak sa mi to vráti? čo ak mi príde zase tak zle?... čo ak hento? čo ak tamto...?.... Nie, nemyslieť na to, dokazala si to prekonať, je Ti podstatne lepšie ako na začiatku, takže si dokazala to zvládnuť, tak čo sa bojíš, že to nezvládneš? A keby sa Ti to aj vrátilo?... Ved si to už dokazala zvládať.... tak čoho sa bojíš...?.... Inak viem, že sú aj ludia, ktorí berú minimálnu udržiavaciu dávku napr. štvrtku tablekty denne.... podla toho o aké AD ide.... ale proste minimum.... aby mali pocit, že to zvládnu, a môžu takto normálne fungovať... hoci aj na liekoch..... ADčkach... dá sa to aj takto... ved nič tragického sa nedeje.... aj napr. takí ludia s problémami so štitnou zlazou, tiež musia napr. jesť tabletky každý den.... a to do konca života..! Alebo kopec dalších chorob je takých, pri ktorých sa musia brať tabletky už stále.... takže vôbec sa tým netráp.... a ked to nejde... netlač na pílu.... skús zvysiť o trošku ADčka... hoci je to akokeby krok späť... ale nie je.... uvidíš, že ked Ti bude lepšie.... potom to zase po čase skusiš znova....znižiť dávku....ok?...Držím Ti palce... a dáš to .... neboj sa......

ametyst123
8. jún 2016

@majdus Ano, štitna zlaza, môže aj priamo vplývať na to, že má človek depresiu, nie opačne..... ak máš problémy so štitnou zlazou, tá môže vyvolať depresiu .... preto túto štitnu zlazu treba riešiť, len neviem, ako to riešiš, resp. endokrinolog Ti nerobí ultrazvuk?.... Tam by malo byť vidieť, či nemáš aj nejaké uzliny... ale pozor... uzliny... sú uzliny.... štítna zlaza ... je stitna zlaza.... tak ja síce nie som doktorka.... ale ak si nebola napr. pol roka na vyšetrení š.ž. a máš s nou problém, tak chod znova, a nech Ti urobia odbery, ale aj USG.... a prípadne popros lekára, nech Ti pozrie aj prípadné uzliny, či ich nemáš zväčšené, atd..... uzliny sú na krku... trochu nižšie pod bradou... za usami, dalej tam kde je približne kľučná kosť, dalej v podpazuší, ale sú aj uzliny v tele, ktoré nie sú na povrchu a nachádzajú sa v organizme.... a môžu robiť šarapatu.... a tie si ani človek nemusí vôbec nahmatať.... a niekedy sa uzliny objavia, a zase zmiznú... a to tiež môže byť problém ich potom "nájsť".... ale ak už nejaké tie uzliny napr. na krku máš... a bolia Ta... ide skôr o zápalové ochorenie.... ale ak Ta nebolia... to už môže byť problém... nebolestivé uzliny.... môžu znamenať rakovinu.... lymfom.... nechcem Ta vobec strašiť, len ked sa na to pýtaš, tak Ti píšem.... Ja mám problém s tým, že ja som si nahmatala hrče na krku, ale endokrinolog ich vtedy vraj nevidel.... a ja neviem, či si to len namyslam, alebo je to skôr niečo zápalové... ale zase poviem Ti ... bola som na odber krvi... a žiadne zápaly... CRP... nemám.... takže neviem... skúsim isť na USG krku znova... ked ma posle... lebo predsa už som bola pred vyše 7 mesiacmi... takže možno ma posle... uvidíme.... ale možno si to len namyslam... a nič mi nie je.... a mám proste len tú Panickú poruchu.... a žiaden iný problém.... 😉

adrika19
9. jún 2016

@necesita A tebe ten Coaxil pomohol? Lebo ja som sa s ním trápila niekoľko mesiacov a nebolo mi o nič lepšie. Až mi dr. zmenila AD a potom už mi bolo viditeľne lepšie.

janka_banka
9. jún 2016

Dievčatá moje dnes mi lekárka predpisala Dulcevia, máte s týmto liekom niektorá skusenosti? Dakujeeeeem ❤😘

domkaaaa
9. jún 2016

@janka_banka to su nove ad?