Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

bernusha
8. okt 2016

@domkaaaa ..poruchu udrzuje precitlivenost,VYHYBAVE SPRAVANIE,neprimerane obavy...TAK ZIADNE VYHYBANIE!!!! ☺😙😙

flakulka
8. okt 2016

Baby poprosim vysvetlenie kedze som tu nova v klube mne pred rokom zomrel otec nahle 61rocny.znasam to dost zle mam za sebou vela smutku a myslela som ze cas vsetko zahoji.a teraz to vypuklo ked uz som si myslela ze je dobre zostalo mi zle zacali trpnut ruky nohy tvar a bolo mi velmi zle obvodny mi dal xanax a preslo to .Ale ked sa to zopakovalo 4krat tak som sa rozhodla navstivit psychiatricku.Vravela mi ze som sa smutkom uzavrela a telo to uz neunesie a dala mi Alventu z ktorej mi bolo hrozne-vedlajsie ucinky z 1tablet. A tak mi zmenila Coaxil a dnes som vzala 3tabl.a hroza triaska a stuhnute svaly.Zaciatky su taketo stavy? Lebo mne je horsie ako bez liekov.uz neviem ci vydrzat alebo prestat uzivat???

simka1454
8. okt 2016

dnes mám aj ja od rána smutnú náladu a cítim od obeda úzkosť,triasli sa mi ruky,deti išli na svadbu,ja som v dome sama,som smutná že nemám kamarátku s ktorou by som sa porozprávala,cítim sa hrozne osamelá

olivia77
8. okt 2016

@schwarzbacherova, bachovky si sama miesam, kedze s nimi aj robim, no a mam namiesane v jednej flasticke Mimulus, Aspen, Rock Rose, Cherry Plum, Star of Betlehem a Impatiens... a mala som aj uz aj esenciu Larch a Agrimony... skusala si uz bachovky, ci nie?

schwarzbacherova
8. okt 2016

@olivia77 nEeskusala ale chcela by som nemam ani depresie ani nic ine ale mam take divne stavy občas asi zo stresu ,z novej roboty vedela by si my poradit ake aj kludne cez ip

olivia77
8. okt 2016

@schwarzbacherova, pisem spravu 🙂

mijo53
8. okt 2016

@flakulka dva roky je čas kedy sa na človek vyrovnať so stratou blízkej osoby so všetkými bolesťami na tele a na duši

olivia77
8. okt 2016

@mijo53, myslim, ze cas, za aky sa clovek vyrovna so smrtou je velmi odlisny, to sa neda zovseobecnit, niekto sa vyrovna za pol roka, niekto za 3mesiqce a niekto nikdy... a casom az dam moze ochoriet z toho trapenia... nie je to nic neobvykle...

abbey1
8. okt 2016

@mijo53 Nedá mi neopýtať sa, kde a ako ste sa dopracovali k tým 2 rokom? Bola by som veľmi opatrná s takýmito vyjadreniami, môžu narobiť veľa škody na duši človeka, ktorý sa so stratou vyrovnáva. tvrdiť, že 2 roky je čas, kedy má byť už človek vyrovnaný, je scestné a nedovolia si to tvrdiť ani ľudia pracujúci dlhodobo v oblasti poradenstva. Práve po roku i viac sa zvyknú vyskytovať tie pocity skutočnej straty, uvedomenie si, že je to konečné.

olivia77
8. okt 2016

@abbey1, presne, uplne suhlasim, tesne po smrti blizkej osoby je to najprv sok, no az casom prichadza clovek nato, ze o toho cloveka prisiel, uvedomuje si, co sa vlastne stalo... a rokmi to este moze kludne nabrat na sile... napr. pripad mojej maminy... ked jej zomrela mama, bola v soku, nevedela, co sa vlastne stalo... je tomu teraz uz 5 rokov a casto hovori, ze nikdy sa s tym nevyrovna, nezmieri, stale ju ma v hlave a nevie prijat fakt, ze preco nemohla zit dlhsie, ked nemala este tak vysoky vek... takze 2roky nemozu byt nejaky meter pre vsetkych... na taketo veci vlastne neexistuje ziadny meter, co ma byt za aky cas a ako, atd... kazdy sme uplne iny, inak citlivy, inak vnimavy...

abbey1
8. okt 2016

@olivia77 Píšeš mi z duše. Bohužiaľ, mám osobnú skúsenosť, počula som desiatky ľudí hovoriť o vyrovnávaní sa s tak bolestnou skutočnosťou a každý si ju prežil a vyrovnával sa s ňou úplne inak. Neexistuje žiadny recept, žiadne hranice kedy.

umabell
9. okt 2016

@flakulka ahoj je mi luto co sa ti stalo... Ano zaciatky mozu a vo väčšine prípadov si taketo neboj prejde to len vydrz... Pomahaj si xanaxom...drzim palce...

timea179
9. okt 2016

@flakulka ak lieky beries kratsie ako mesiac tak vydrz,ja mam momentalne nove lieky ktore som kedysi brala a tiez mi nieje najlepsie...

mijo53
9. okt 2016

@abbey1 kto to povedal? psychológovia tak hovoria, že do 2 rokov by sa človek mal vyronať sám, a žiť normálne a potom už nastupuje terapia

mijo53
9. okt 2016

@olivia77 no to je samozrejme, že človek má blízku osobu ak s ňou mal dobrý vzťah v hlave až do svojej smrti, ale nebude stále plakať, smútiť, lebo ináč sa musí liečiť a vieš, že silno veriaci smútia menej, lebo veria, že všetci sa raz stretnú

abbey1
9. okt 2016

@mijo53 Položila som ti rovnakú otázku prvá. Zovseobecnujes, že psychológovia. Môžeš hodiť linky?
Nikdy som sa to nedocitala, nikdy s to nepočula terapeutov povedať.
Čo podľa teba znamená vyrovnať sa? Po 2 rokoch výjazde smútok a spomienky? Možno i hnev,..? Terapia ma nastúpiť hneď, ked človek cíti, že mu môže pomôcť. Našťastie, ľudia nemusia čakať 2 roky. Niekto sa cíti vyrovnany a funguje po pár dňoch, týždňoch,... Avšak často oveľa neskôr stačí maličký podnet a všetko sa prevalí. Ja si stojím za tým, že človek sa po strate blízkeho naučí s tým žiť, nanovo sa tešiť, mať rád, ale nevyrovná, lepšie povedané nezmieri, sa s tým nikdy.
Množstvo vypocutych príbehov po krátkej i dlhej dobe od straty ma v tom utvrdilo.
A vyrovnať sa sam a žiť normálne? Nuž, popravde neviem, čo si pod tým predstavujes. Väčšina ľudí ráno vstane, oblečie sa, máje, pracuje, venuje sa rodine, priateľom, to vsak neznamená automaticky, že sa vyrovnal.

abbey1
9. okt 2016

Sorry za preklepy, píšem na mobile pri varení a neprecitala som si následne vy svoj príspevok.

ivka1302
9. okt 2016

@mijo53 Ja fakt neviem kde ty chodis na tvoje nazory 😂😂😂😂😂A kde sa maju ti silno veriaci stretnut? Nie kazdy veriaci je spaseny veriaci. Kzdy smuti tak dlho ako to citi a nepotrebuje k tomu stanovene dva roky 😂😂😂😂Toto je prvy krat co davam uplakanych smailikov ale inak sa neda

apolka77
9. okt 2016

dievcata,
nechytajte sa za slovicka, ja som tiez v jednej relacii (damsky magazin?) ked hovorili o smrti pocula ,ako jedna pani psychologicka povedala, ze dva roky je cca doba kedy by mal - mohol smutiaci o- pustit "vyrovnat sa" so smutkom...jasne slovo" vyrovnat sa" asi nie je spravne..lebo blizky clovek nam bude chybat do konca zivota..ale bolo to myslene asi ako zmierenie sa, ze toto je zakon života, ktory respektujem.....
myslim, ze ked miesto bolesti nastupia pekne spomienky tak je to dobry znak...jasne a nanestastie vela ludi sa roky topi v ziali a mozno to poviem tvrdo ale je to niekedy aj ich vyber...no plakat roky, mucit sa a prestat zit si urcite vyzaduje odbornu pomoc...

mne 2 roky nazad zomrela krstna, mala som vycitky ze som ju neprisla pozriet skor, byvala 500km od nas..velmi som ju lubila a lubim...posledne tyzdne sa mi s nou sniva velmi casto a tak to beriem, ze toto je sposob ako sa ona so mnou rozprava, kedze pozemsky to uz nejde..tak ma navstevuje v snoch...vzdy su tie sny tak zive a tak laskave ze ine, ako verit, ze to tak je ,mi ani nenapadne...zije v mojom srdci, hreje ma svojou laskou a ja som za to vdacna...teraz sa s nou rozpravam ovela castjejsie ako ked zila..vsak cez den cas nebol, ale cela noc moze byt nasa teraz...ja viem, niekto sa zasmeje, ale snad niektorym smutiacim to pomoze..ze nie je dovod plakat a umarat sa, prave naopak tesit sa na taketo stretnutia v spanku.

lusinda28
9. okt 2016

Dievcata môže byť, že po xanaxe som strašne unavená, malatna? Keďže posledné dni boli dosť blbé tak som si vzala xanax, ale total nevládzem pomaly ani ruky dvihnúť..☹ môže to byť od xanaxu?

mm103
9. okt 2016

Dnešný deň je zvláštny zase ma chytajú blbé myšlienky.. dnes 17 deň AD...Ach 😔

junova
9. okt 2016

@apolka77 Ja keď som bola prvý krát u psychologicky tiež mi povedala, že keď smútok za blízkym presiahne určite hranice a trvá neprimerane dlho už sa stáva patologický a treba to riešiť u psychológa alebo psychiatra. Sú ľudia, ktorým blízky zomrie a oni sa z toho vyplacu ale povedia si život ide ďalej. A sú ľudia, ktorí sa s tým nevedia roky zmieriť, utapaju sa v žiali, nič ich nebaví, chradnu, nevedia sa zasmiať. Napríklad mne zomrela pred rokom babka, moja mamina ju ľúbila, doopatrovala ju ale berie to ako kolobeh života. Je s tým vyrovnaná, baví ju život, smeje sa. Pokiaľ by celé dni sedela a plakala, tak by sme jej sami odporučili psychologicku. Kiež by som aj ja vedela brať veci s takým nadhľadom. Keďže to neviem asi aj preto mám pocit pp.

junova
9. okt 2016

@junova nie pocit ale pp

domkaaaa
9. okt 2016

@mm103 neboj to prejde 😊 Aj ja ich mam a dnes 2 tyzdne

mm103
9. okt 2016

@domkaaaa musíme veru vydržať.... dúfam že si bola na zábave a je ti zase o kus lepšie...ja som bola tiež bolo super ale chýba mi spánok

mm103
9. okt 2016

@lusinda28 ja si myslím že áno pokiaľ si dlho neuzivala...

esselte
10. okt 2016

@lusinda28 ano,xanax na začiatku takto posobi,ale potom to uz bude ok

esselte
10. okt 2016

@flakulka musíš chvilu vydržať,aby lieky zacali pôsobiť,potrebuje to čas,pomoz si nejakým benzakom xanax,lexaurin a pod.kym ti nezaberu ad

mijo53
10. okt 2016

@apolka77 si asi jediná, ktorá to pochopila, spomínať može človek celý život, v srdci mať človeka tiež ale plakať? ja som po smrti rodičov tiež dlho plakala až mi mamka v sne povedali, že sa majú dobre, len keby ... a to keby znamenalo, len keby si už neplakala a od toho sna už len spomínam a modlím sa za nich každý deň

mijo53
10. okt 2016

@junova to presne som hovorila 2 roky stanovuje sa doba na smútok bez liekov, potom už odborná pomoc a preto človek musí dávať pozor