Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

zobaka
28. feb 2015

Baby nezavodnuju vas ad? 😝

martina2322
28. feb 2015

@zobaka ano, aj mna zavodnuju. A to beriem zatial len jedny AD. Tiež niekedy vypijem naraz skoro liter čaju a vyjde zo mna len par kvapiek. Ked si nasadím aj druhé AD , asi ma to cele zaleje vodou. Cítim to aj na sebe, mam silnejšie nohy a brucho napriek tomu, že skoro nič dokopy nejem. Strašné toto s nami. Akokeby toho nebolo dost. Je to ako za trest táto choroba, len neviem čo som komu urobila 😠

zobaka
28. feb 2015

@martina2322

ze :( idem si kupit nejaky caj na odvodnenie

martina2322
28. feb 2015

@martina2322 Ešte aby sme aj diuretiká brali, ako starí ludia. Ja som tolko liekov nikdy nebrala ako teraz. Len na teploty a bolesť hlavy, aj to ak už bolo moc zle. Celé zle toto 😠 😒 🙂

martina2322
28. feb 2015

@zobaka Vidíš, dobrý nápad ten čaj. To ma nenapadlo 🙂

zobaka
28. feb 2015

@martina2322

😀 ja som tiez nic nebrala, po 30tke asi dole vodou, astma, ad, no kurnik sopa, skoda, ze nie je na trhu liek bez vedlajsich ucinkov

zobaka
28. feb 2015

@martina2322

idem po vrbovku, ta nikdy nesklamala 🙂

martina2322
28. feb 2015

@zobaka dakujem za radu. Určite vyskúšam 🙂

zobaka
28. feb 2015

@martina2322

nie je za co, fakt vyborne odvodnuje, clovek az vyzera lepsie je skvela na oblicky inak

gerci90
1. mar 2015

Dobre ranko.Najdem tu maminu ,ktora musela uzivat AD pocas tehotenstva?!rada by som vymenila informacie ako to zvladala,ci babo bolo ok.,ci musela byt zastavena laktacia atd. DAKUJEM

martina2322
1. mar 2015

@zobaka ahoj zobaka moja, prepač, že ťa otravujem. Chcela by som sa ťa spýtať, kedže reaguješ na lieky asi ako ja. Kedy sa ti prejavovali najviac tie nežiadúce účinky lieku? Hlavne v noci? Alebo aj cez deň. Mohla si vôbec nejako fungovať? Pýtam sa preto, lebo ja chodím teraz do psych. stacionára 3x do týždńa na 3 hod. Tak neviem, čo mám robiť, či tam budem vladat vôbec dochádzať a vediet sa sústrediť. Som si povedala, že prinajhoršom im tam skolabujem alebo povraciam alebo čo....nebudem asi prvá ani posledná... 🙂

martina2322
1. mar 2015

@zobaka a kedy je najlepšie vziať neurol. Pre užitím AD alebo po užití nejakú dobu? Myslím na zmiernenie tých nežiadúcich ǔčinkov. Ďakujem.

zobaka
1. mar 2015

@martina2322

ahoj, absolutne neotravujes cosi, rada pomozem 🙂 no ten jeden nocny atak, ktory bol fakt desivy, nastastie sa uz neopakoval, aj ked som sa velmi bala, ked sa prebudim v noci citim uzkost, no a cez den ked som napr. isla do OC citila som dost neprijemnu zmatenost, to som pred ad nemala, taky neklud, sialenstvo, strasne neprijemne to bolo 😕 ale ukludnovala som sa, ze predsa v tom mozgu sa meni hladina serotoninu, tak to reaguje vseliako 🙄 jeden den cca asi 3-4-5 den od zaciatku brania som mala strasne depersonalizacie a derealizacie, ze som myslela, ze ani nie som, nezijem, alebo zijem s dusou niekde daleko, v noci desive sny a po prebudeni zmatenost, kde sa nachadzam, vsetko je uz prec, okrem tých desivych zivych snov a nocnych uzkosti

no a neurol si zober, kedy budes mat potrebu, nezavisle na brani ad

martina2322
1. mar 2015

@zobaka fuu, no pekné zážitky. 😲 Uz teraz sa bojím, čo bude. Si na PN? To si hrdinka, ze si to nevzdala 😉

pandrava
1. mar 2015

@gerci90 ahoj no ja mam dve deti a pri oboch tehotenstvach som brala polovičnu davku ad a su obidve uplne v poriadku klop klop a co sa tyka kojenia prvu som kojila ale dostala som poporodnu depresiu tak som po troch tyždnoch skoncila a pri druhej som už radsej nekojila.

zobaka
1. mar 2015

@martina2322

tak proste si musis povedat, ze to vydrzis, som na pn, ale uz sa musim vratit do prace, mam hystericky zachvat, pri tej predstave, lebo vzdy tam som sa zrutila 😖 a ty?

gerci90
1. mar 2015

@pandrava velmi dakujem za odpoved .mozem vediet ake lieky a kolko mg? A vedeli lekar.aj pri porode ze uzivas Ad? A naco konkretne si ich musela brat?

pandrava
1. mar 2015

@gerci90 no ja mam socialnu fobiu a uskosne stavy beriem na to eliceu a xanax teraz beriem jednu eliceu a polku xanaxu rano a večer celý xanax no a v tehotenstve som brala len polku elicei a rano štvrťku a večer polku xanaxu samozrejme po konzultacii s psychiatrom.a doktori to vedeli musela som doniesť potvrdenie od psychiatra a nosiť ho v teh. knižke.

gerci90
1. mar 2015

@pandrava aha dakujem ja mam mirtazapin 15Mg doteraz stacila jedna tabl.tyzdenne,no teraz si musim dat aj dve tabletky tyzdenne :/ trpim nespavostou.a som 5mes.a dako sa to zhorsuje!doteraz pri tej smiesnej davke. 15mg za tyzden jednu mi psych.povedala ze nevadi a ze si mam dat magnezko namiesto toho, ale to mi hovby zabera som zvyknuta na mirta a strachujem sa ze uz na dve tabl.tyzdenne. :( zajtra jej chcem volat.a este otazocka poprodnu si brala aj ked si uzivala Ad? A nemusela si pred porodom vysadzovat aby dieta nemalo absint.priznaky ?

demeterka
1. mar 2015

Dobry vecer maminy, ani neviem ci som tu spravne ked vkrocim do takej zabehnutej debaty ale mam takky problem a obavam sa ci tiez nejde uz o nejaku formu depresie. Som doma na materskej s dvoma detickami uz zachvilu siesty rok, co je fakt na mozog. Cas na seba nemam, deti su pri mne 24 hod denne 7 dni v tyzdni, nemame babky kam by sme ich odkladali, takze nejaka spolocna romanticka noc akoze ani v najtajnejsom sne nehrozi. Mam totalnu nechut k sexu, kludne by som vydrzala aj cely rok bez neho proste som unavena z domacnosti, uz ma to nebavi, vsetko mi vadi... muz je samozrejme nestastny lebo mu sex chyba, co mam robit? pred tym som bola postelova dracica a teraz nula bodov.

pandrava
1. mar 2015

@gerci90 nie nevysadila som nedalo sa mi.poporodnu depku som mala z mlieka udrelo mi na hlavu a ked mi zmizlo tak sa to polepsilo.treba sa poradiť s doktorom ked ti je zle bez liekov tak ti poradí ako na to mnemoj doktor velmi pomohol tiež som sa bala liekov.držím ti palce nech ti pomože a nech ste obaja zdravučký.

gerci90
1. mar 2015

@pandrava velmi pekne dakujem za odpoved, som kludnejsia ked citam ze to niekto zvladol tehu s Ad a uspesne.moj gyn.o tom nechce ani pocut neznasa lieky v tehu.a psychiatr.je onko pacient tak ma obmedz.mnozstvo pacientov za den tak jedine cez tel.s nou to zajtra dako dohodnut :( ja sa hlavne bojim o maleho hadam mu neublizujem s liekmi a bude dobre .este raz dakujem a potesim sa dalsim prispev.mamiciek kt.mali AD pocas tehu

pandrava
1. mar 2015

@demeterka nemusíš mať depresiu len si strašne unavena poznam to.ja som tri mesiace po porode a ani na to nepomyslim a tak isto to bolo pri prvom porode nemala som chuť ako bol rok dlhý.manžel tým nieje nadšení ale chape to.to je tým kolotočom cely den to iste a večer padam od unavy.

pandrava
1. mar 2015

@gerci90 to je normalne že sa mu to nepači ale on nieje v tvojej koži a keď bude tebe dobre bude dobre aj babatku 😉

demeterka
1. mar 2015

@pandrava no len mne to trva uz sest rokov v kuse a nielen par mesiacov po porode ☹ Som z toho nestastna... Aj to druhe sme splodili len preto lebo sme chceli dve deticky a velmi sa z nich tesime ale zeby som vtedy na neho s nejakou uzasnou vasnou skocila sa neda povedat... desi ma ten dlhy cas, mam pocit ze to nie je zdrave.

pandrava
1. mar 2015

@demeterka no ved ja to mam už skoro 5rokov a ked sa milujeme raz za čas tak použivam lubrigant.strašne sa mame radi ale tiež to nejde same.možno treba skusiť sexuologa ja by som to skusila len v našom zapadakove nikto taký nieje.

lili23113
1. mar 2015

ahojte kočky,,,dlhšie som tu nebola,chcem sa spýtať či je možne že po ADsa môže zvýšiť cukor a cholesterol,

ercin
1. mar 2015

@gerci90 určite ber lieky, viem čo hovorím, mám 3 synov,všetko plánované tehu, pri všetkých boli problémy, pri treťom uz od 16 týždňa, v osemnastom tyzdni som hľadala akéhokoľvek doktora, čo by mi urobil potrat, zachránil má môj psychiater, citlivo nastavil lieky, každý týždeň sedenia, niekedy aj 2 krát v týždni,je to druhý tatko môjho malého. Hladaj toho najlepšieho,rýchlo, liečba zaberie tak do 2 mesiacov. Lieky som pred pôrodom vysadila asi 10 dni, deticky sú zdravé,všetci cez 4 kila spontánne. A potesim ta ŽIADNA poporodna depka nebola, k liekom som sa nemusela vrátiť a kojila som každého 1rok.

frontin
2. mar 2015

ako sa prejavuje zavislost na frontine? ..

gerci90
2. mar 2015

@ercin dakujem za odpoved, tak tiež mš tehot.s AD za sebou, som rada že detičky su v poriadku a teda hlavne to tretie, je super že si kojila este aj rok a bez poporod, depky, smiem sa pytat na lieky ktore si uživala a kolko MG? a to aj počas kojenia?no ja som volala dnes mojej ci možem ten mirtazapin 15MG dva x za týžden po jednej tabletke užit v pripade potreby a už mi pov,že mam prist že zmení lieky, no neviem mam s toho strach bo na mirta dobre reagujem a nemam pocit že by som dako mohla tak nizkou davkou ohroziť maleho,dokonca mi jedna laktačna pov,že s tym liekom v takom množstve možem kludne kojit, no uvidime zajtra ale nerada by som menila teraz v 5mes, lieky a zas zvykala na nove.