Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

adrioska
6. mar 2015

@dianockadianka Mojmu muzovi velmi chuti ta Gemerka...kolko z toho vypijes denne? nie je to nezdrave,ak sa to nestrieda s niecim inym?

dianockadianka
6. mar 2015
Používateľ dianockadianka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dianockadianka.

@adrioska Ahoj 🙂 o minerálnych vodách som v poslednej dobe čítala veľmi veľa.. kedysi som minerálne vody vnímala skôr ako bublinkové vody, perlivé.. nikdy mi nenapadlo, že každá má iné zloženie minerálov a už vôbec nie, že množstvo z tých minerálov je naozaj veľmi dôležitých... Budiš je napr. super po športe.. doplnia sa minerály, ktoré sa fyzickou aktivitou z tela stratili, Gemerka je zas protistresová..má ideálny pomer vápnika a horčíka 3:1, čo vlastne znamená, že horčík sa do tela efektívne vstrebáva... ja som veľmi dlho brala rôzne výživové doplnky a potom keď som prišla k neurológovi a povedal mi že mám kriticky nízku hladinu horčíka tak nastal šok... veď ako môžem mať nízky horčík keď ho jem denne?? a vtedy mi lekár povedal, že aby sa horčík vstrebal, potrebuje na to vápnik... aha :D ja pijem fľašu denne. dopĺňam ju potom pramenitou vodou a zeleným čajom. a ráno šálka zelenej kávy- očista organizmu 🙂 Nemyslím, že treba minerálky striedať- skôr si vyberať tie správne.. Gemerka sa dá piť v pohode celý deň- nemá vysoký obsah sodíka, takže nie je škodlivá vo väčšom množstve, ale keď mám napr. žalúdočné problémy a dám si Fatru, tak len pohár.. tá sa napr. neodporúča piť dlhodobo.. max ako kúra- keď sú žalúdočné problémy ako prekyslenie a to po dobu 3 týždňov..

adrioska
6. mar 2015

@dianockadianka super, tak si spravim aj ja takuto kuru. Ano aj mne velmi pomaha Fatra, mavam problemy aj s palenim zahy. Beriem magne B6, ale ktovie ci pomaha.

zobaka
6. mar 2015

@moni73

ano, fakt sa neboj, ber to ako cestu z pekla 🙂

dianockadianka
6. mar 2015
Používateľ dianockadianka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dianockadianka.

@adrioska Magne B6 je vhodné najmä na uvoľnenie.. je to kombinácia, ktorá sa odporúča napr pri svalových kŕčoch. Je to ale výživový doplnok, ktorým sa do tela jednorázovo dostane také množstvo horčíka, že sa nestihne vstrebať a väčšina sa z tela vylúči... preto sa odporúča dodávať do tela minerály prirodzene.. zo stravy...z jedla..a najmä postupne. Tu je zaujímavé, že aby sa vstrebal horčík, musí sa do tela dodať vápnik v určitom pomere (3:1 v prospech vápnika) takže ak nekonzumuješ dostatok mliečnych výrobkov, vápnik chýba a Magne B6 nestačí... Na pálenie záhy je dobrá Fatra. Buď ako prevencia- denne pohár Fatry alebo potom už keď je problém tak ako jeho riešenie, tu je lepšia Fatra extra (3krát koncentrovanejšia). Existuje napr. Fatrová kúra- Fatra sa pije 3-4 týždne fľaša denne. 🙂

ercin
7. mar 2015

Baby, ked Vas čítam, živo si spomínam na tie hnusne pocity kým mi zabrali lieky, pamätám, že som povedala, že sa viem vžit do stavu fetaka, ktorý si pri abstaku vezme dávku, lebo vie , že príde o chvíľu úľava, ja som mala stavy, že by som tiež vzala, keby som mala čo, ale vedľa mna boli moji dvaja chlapci a tretí v bruchu... Ataky som mavala aj poobede pri sieste, pár minút po zaspani som sa prebrala ako strela, srdce v krku, cela spotena, problémy s dychanim,panika a okolo mna všetko spinkalo, muž mi funal do ucha, a ja v krcoch. Potom som uz aj napriek unave nechcela spávať, bala som sa toho. A prešlo!
Lieky zaberu, treba veriť a ísť cestou najmenšieho zla, az kým nezaberu,teda len nevyhnutná záťaž okolo deticiek. Ja som sa stretavala s jednou starsou pani, co uz bola dlhsie v liecbe, a bola Ok, ona mi pomahala obcas s detmi a hlavne ma povzbudzovala, vedela velmi dobre chapat co prezivam. To, čo Vas trápi nie je skutočne take zle, len o tak mozog chybne vyhodnocuje, nechcem byt múdra , ale prežila som to a maly tu vedľa mna krasne spinka, modlim sa za Vas, čas je s vami a bude lepšie. Raz o tom budete rozprávať tak ako ja teraz, teda v minulom case 🙂

luccija
7. mar 2015

@ercin pekne si to napisala, kto nezazil nepochopi..

monikaboh
7. mar 2015

@ercin povzbudivy pribeh;ked mi bude zasa zle budem si ho citat...

anina63
7. mar 2015

@dianockadianka Ahoj,veľmi držím palce nech ti to vydrží a aj takéto reakcie vedia povzbudiť. Vďaka 🙂

anina63
7. mar 2015

@rosea Ahoj,tlak sa zvýši,ale to je z úzkosti.....neboj sa.

anina63
7. mar 2015

@monikaboh Ahoj,vydrž,keď zaberú lieky,budeš sa cítiť zo dňa na deň lepšie. Aj keď to nebude hneď na vyskakovanie,ale úľava sa dostaví. Mne to trvalo dlhšie lebo som nebrala lieky tak,ako treba - čiže nižšie dávky.Veľmi ti prajem,ale aj ostatným maminkám,nech ste v pohode.....viem čo to je.

lucia888
8. mar 2015

baby, ako fungujete s liekmi v praci? ja zajtra nastupujem a mam z toho riadny stres....

zobaka
8. mar 2015

@lucia888

bola si na PN? mna to caka tiez o chvilu, naspat do stresu a tepla, kde sa mi vsetko spustilo, priserne sa bojim, ad beriem vyse mesiaca, ty ako dlho?

mimok
8. mar 2015

Ahojte dievcence.Nemate niektira skusenosti s Lerivonom? Ako ste reagovali nan. Vcera vecer som si dala polku, ako dobre som spala ale dnes cely den otapena a mam strach. Ja mam stale strach, ze si nieco urobim, ako nechapem a to ma ubija. Okrem toho beriem 200mg Serliftu- rano 100 a na obed 100. Fakt chcem uz byt v poriadku. Dakujem Vam

frontin
9. mar 2015

ahojte baby mate niektora skusenosti s fevarinom? 100mg dnes mi ho predpisal psychyater plus este spitomin a este buspiron .. viete poradit ? ;) .... dakujem

demeterka
9. mar 2015

Dievcata musim sa pochvalit, prave som sa paradne vyhla liekom na depresiu, navštívila som kineziologicku, vrelo odporúčam robi to zazraky a vo vela pripadoch sa naozaj da liekom vyhnut. Odporúčam si to naštudovať a aspon skusit a nezavhrnut hned. Mne naozaj pomohla vo veľa kritických situáciách ked osm uz naozaj myslela ze skoncim na liekoch. A keby som to nezazila na vlastnej kozi tak neuverim, lebo som sa naozaj cítila beznádejne. Kineziologov je na slovensku vela, treba si najst toho svojho.
http://www.kineziologia.szm.com/

rosea
9. mar 2015

@sardinka333 presne tak sa aj cítim akoby som bola 2 týždne v bani a nie a nie zaspať aj keď som švorc

rosea
9. mar 2015

@sardinka333 ja somt eraz týždeň na dávke 1tbl čo je 50mg serlift tuším si písala že si ty brala? mám sa lepšie len som strašne unavená môže to súvisieť s prechodnými nežiad účinkami alebo to je vyslovene z lieku k dr idem vo štvrtok tak mu to chcem spomenuť lebo ma to obťažuje počas dňa sa mi chce spať a večer a v noci sa vkuse budím.
viem že je to ešte skoro pre nejaké super zlepšenie ale už si to zaslúžim 😝 už je to na mňa dosť stále si poviem že už nevydržím že som ako troska a zo dňa na deň prežívam toto nieje život iba prežívanie kto to zažil vie o čom hovorím kto nie nikdy to nepochopí môj muž so mnou súcití ale nechápe to sám mi povedal že by to chcel pochopiť ale nieje pre neho pochopiteľné že neviem v noci spať 😉 no čo už
Inak som si prečítala tie linky fakt super odporúčam dozvedela som niektoré veci ktoré som nevedela

zobaka
9. mar 2015

@rosea

pri Serlifte som musela brat hypnogen nemohla som pri nom spat, tiez som brala 50 mg, az som si to zacala polit 😝 strasne mi to liezlo na nervy, ale tu nespvost vacsinou robia vsetky SSRI, tento co mam teraz nastastie nie v takej miere, inak mne dr. vravel, ze to casom prejde, ze spanok opat pride 😅

lucia888
9. mar 2015

@zobaka ahoj, ano, bola som skoro rok na PN. Aj sa cudujem, ze ma vzali. Dnes prvy den, ak by boli vsetky take, mozno by som to ako tak zvladala. AD beriem este len 2 tyzdne. Myslim tym, tie posledne, ale skusam to s roznymi liekmi uz rok....stale nic. Preto som skoro vcera revala, ze ako to zvladnut. Ale sediet doma a len kukat von z okna tiez nie je to, co chcem a bavilo by ma....potrebujem aj kontakt s nejakymi normalnymi ludmi. Bude to tazke, ale co narobime....drzim palce, daj vediet, ako sa to dari.

rosea
9. mar 2015

@zobaka no čo som sa bavila s dr tak tiež mi to vravel že to chce čas že ten spánok sa upraví ako posledný a čo berieš teraz alebo začo ti to zmenil? je divné že cez deň som unavená a v noci nemôžem spať ale unava je asi z toho nedostatočného spánku predpokladám

rosea
9. mar 2015

@lucia888 tak držím palce nech ti je v robote super lebo aj ja si momentálne niečo hľadám ale strašne sa bojím ako to tam zvládnem 😒 ale máš pravdu je lepšie sa rozptyliť v práci ako doma sedieť a čumieť do blba a stále robiť to isté myslím chod domácnosti tiež to nieje bohvie čo.

zobaka
9. mar 2015

@lucia888

och, cize rok si skusala rozne lieky a nezaberali? :( no pekne 2 týždne na ad a praca :( mas okem depresie aj panicku poruchu? ja sa mam vratit po 2 mesiacoch na PN a uz stresujem som strasne stale vycerpana, zle spim, no nic moc 🙄

zobaka
9. mar 2015

@rosea

to som brala strasne davno ten Serlift asi 10 rokov dozadu, teraz ma Escitalopram ten menit nebudem, uz si ho asi necham, ako tak zaspim pri nom, nebudem riskovat ine lieky pri ktorých budem cumiet do stropu 🙄 je to na nervy, ze este nevyrobili nic poriadne 😠 kedysi som skusala Trittico, ale po nom sa nedalo na druhy den fungovat, cista narkoza, hypnotika moja dr. nechce davat, to je tiez nic moc brat no a tie priberacie ad na spanie to nechcem, to mi ani dr. nedava, nastastie 😀

monikaboh
10. mar 2015

Baby cudujem sa ako dokazete s tymi Ad fungovat.Ja si pripadam ako robot vzetko robim ako spomaleny film ☹ ☹ hoci uzivam lieky len 4 den viem ze nemozem cakat zazrak ale s ad za2 tyzdne to bude lepsie.tak sa utesujem.Lebo teraz nie som schopna fungovat;horko tazko nieco navarim a uz cakam kedy pojde drobec spat aby zom si mohla ist aspon lahnut na chvilku.Lebo s ttm spabkom je to tiez heozbe dam si vecer neurol zaspim Ke ked sa zobudim uz neviem zaspat ☹

rosea
10. mar 2015

@zobaka a pribrala si niečo z Ad?

zobaka
10. mar 2015

@monikaboh

ani mi nevrav, prvý týžden bol katastrofa, vsetko 100 x zhorsene, co beries?

zobaka
10. mar 2015

@rosea

predtým 7 kg za 4 mesiace, potom som ich vysadila, lenze to bolo navalmi hladu, co mi lieky robili podla mna, vkuse som sa citila nenajedena, teraz z Escitalopramu nemam take navaly a mam o 6 kil menej 😅 v neziaducich ucinkoch je sice v castých uvedene priberanie, ale podla mna ked clovek nebude jest rozky, sladkosti a pod. a bude cvicit, nemoze nejako extra pribrat, mne dr. povedala, ze pribera sa mirzatapinu akurat, ostatne sa da ovladnut volou

monikaboh
10. mar 2015

@zobaka zatial 5 den polku paretinu a od zajtra uz cely.tak da bojim ci mi nebude este horsie. K tomu mam rano na obed s vecer pilku neurolu.Ale nie vzdy si ho dam lebo som z neho akasi otapena. A tebe za kolko lieky zabrali??

zobaka
10. mar 2015

@monikaboh

no pravdupovediac asi za 6 týždnov, ale este nie je to uplne ok, ja som na polovicnej davkej, vyhovuje mi to takto, ked nebude navysim mozno, celu neberiem kvoli tomu, aby som sa vyspala SSRI blokuju spanie