Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

edimamija
21. jan 2014

@esselte presne aj ja,aj tu najmensiu.

gerci90
21. jan 2014

baby to by zaujmalo aj mna ake AD v tehu..a ktore ste "prežili"tehotenstvo aj s AD..
ja som tu už par x pisala neviem či si ma dakto pameta, pisala som že som uživala mirtazapin 15mg.! ale ako začala tato depresivna jesen zas som prestala spavat a bolo mi mirta malo ,tak mi zvyšovala davku ako na hojdačke ,tak nakoniec sme pridali este ALVENTU 75mg rano...tak mam aj Alventu aj ten Mirtazapin:( VELMI TUžIME PO DRUHOM mimi,ale baby ja mam velky strach.ja som musela navštv.psyxiatricku koli nespavosti nič nmi nato nepomohlo jedine AD a čo teraz ked vysadim čo ked nezaspím?ale ako v tehotenstve nespať bože každy večer aj cez den rozmyslam že pojdem za psyxiatr.nech mi pomože znižit davku alebo vysadiť ale potom ma vždy premohne strach že nevymyšlaj bud rada že spavaš ach :( 😔

anina63
21. jan 2014

@kachita Ahoj, akoby som to písala ja....všetko sedí-báť sa samej seba,horor 😎

anina63
21. jan 2014

@kachita Ja si myslím,žeby si mala ísť,uvidíš,koľko síl v sebe nájdeš

bety222
21. jan 2014

@esselte ked mi povedala doktorka ,že to treba vydržať a malo by to zabrať,ale len ja sa trapim

bety222
21. jan 2014

@lucinka0921 mam oxazepan,ale ten beriem len polku na den,ale to je nič ,tak mi kazala aby som si nanho velmi nezvykla,

andy231
21. jan 2014

@bety222 ahoj a prečo si už ho nevymenila?? ved si chcela paretin ja som sa tiež trápila pri ňom vlastne stále ho beriem ale mne ten sertralin zabral tak už mi zmizli tie príznaky čo som mala.ja som mala tiež taký divný pocit v hlave ako si písala vyššie v príspevku a predtým kým som neužívala nič som to nemala a tie ataky v noci.ja idem v pondelok na kontrolu tak dúfam že mi ho vysadí už doktor.

bielytesak
21. jan 2014

Až si nás raz najvrchnejší kritik zavolá....všetky slnká zblednú...Každý tam bude iba sám...svoju vlastnú slzu každý sám si osuší....

aneta174
22. jan 2014

@edimamija odrazu to prislo necakane a bola som v pohode

edimamija
22. jan 2014

@aneta174 ziadna zmena nenastala,napr.zmena zamestnania,zac.skolky,skoly,rozchod alebo naopak skamaratenie?
Ja som sa mala vcera na s prepacenim h.... ale len navecer :-/

aneta174
22. jan 2014

@edimamija
@edimamija nic z toho nebolo a ty ked si bez liekoch ako to zvladas a pracjes a v robote ti je ako

aneta174
22. jan 2014

@edimamija a tebe ako sa prejavuje ked ti je zle

172
22. jan 2014

@hroska moja uz druhu noc som zle spala,nepokoj tazke sny ako nocne mory nebude to tym xanaxom? Nespim celu noc kludne musim vstavat k mame...stresujem alebi?? Uz sa bojim aj volat doktorke qby ma nedala do nemocnice...

esselte
22. jan 2014

@bety222 Ja ba som sa netrápila, asi by som skúsila inú lekárku, ja som brala xanax dva mesiace a v pohode som to vysadila, teraz beriem rivotril, ak zaberú AD, potom ti tie pomocné lieky už netreba, aj by som coaxil zmenila

esselte
22. jan 2014

@172
keď zle spíš, zo xanaxu to nie je , ja som ho brala na noc a bolo fajn, podľa mňa ti veľmi nezaberajú lieky, choď k lekárke a povedz jej, aby ti to skúsila vymeniť, možno ti nesadli, ty máš panickú poruchu alebo depresiu?

edimamija
22. jan 2014

@aneta174 tak raz tak a inokedy onak, od vcera sa citim dost mizerne, bude to pocasim, urcite nejaka zmena. nepracujem, ale ked som robila bola som stale v strese, ale to bolo sefom, mala som takeho chuja 😖 ty kde pracujes? a ake lieky vlastne beries?

172
22. jan 2014

@esselte ale mohla si spat celu noc v klude asi ze? Ja musim vstavat aj dva krat za noc k mame

lucinka0921
22. jan 2014

@gerci90 ahoj.Viem,ze sertralin sa moze brat aj pocas tehotenstva....Ale zase pocas tehotenstva mozes byt v pohode kvoli hormonom....Ale najlepsie je sa poradit s dr.

lucinka0921
22. jan 2014

baby viete co som teraz zistila?Ze ja nemam lieky az do toho 4. marca,takze musim volat,ci by ma nevzali skor...Myslite,ze ked poviem,ze mi dochadzaju lieky,ze ma skor vezmu?

lucinka0921
22. jan 2014

mna dnes asi jebneeeeeee!!! Nikto ma nechce zobrat skor,aj ked mi dochadzaju lieky a nevezmu ma ani ked niesom poistena ani s tym,ze si zaplatim sama!!!Je toto normalne????

aneta174
22. jan 2014

@edimamija ja opatrujem svokra medziitymsom chodila upratovat 1 tyz v jednej firme odkedy mi je tak nechodim berem serlift a neurol

edimamija
22. jan 2014

@aneta174 a ako sa dnes citis? 🙂

aneta174
22. jan 2014

@edimamija ako somar raz som hore raz dole nevladzem postat dlho na nohach to je moj najvecsi problem

aneta174
22. jan 2014

@edimamija a sama nikde nechodim a predtym som nemala problem bolo to pre mnasamozrejmostou

172
22. jan 2014

@aneta174 ja tiez opatrujem maminu...tiez nikde nechodim sama...ake lieky beries? A ako dlhi?aku mas diagnozi?

aneta174
22. jan 2014

Neurol a serlift fep poruvhs a betem 2 mesisc

aneta174
22. jan 2014

Dep porucha

esselte
22. jan 2014

@172 No to máš ťažké s tou mamou, to ťa určite dosť vyčerpáva a tebe to neprospieva, ale mama je mama, úplne ťa chápem

esselte
22. jan 2014

@lucinka0921 ja už ani neverím, že aj keď potrebuješ lieky, je to s lekármi problém, aj keď si to zaplatíš, fakt , to je to super zdravotníctvo a to si na Čechách, nie na Slovensku!!!

172
22. jan 2014

@hroska...ked mi je trosku horsie je zbytocne spanikarit?ja hned vyvolavam doktorke