Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

jesterka09
22. júl 2011

@anait tak já už možná těhu jsem.. zrovna jsem si říkala, že od zítra začnu brát jen půl tablety, fakt se cítím poslední dobou "normálně" tady se toho bojím, abych řekla pravdu ☹

jesterka09
22. júl 2011

@anait toto jsem se dočetla v příbalovém letáku: Seroxatem, spočívá v postupném snižování dávky, kterou užíváte, a to o 10 mg týdně. Pacienti většinou zjistí, že příznaky vyvolané vysazením přípravku Seroxat jsou mírné a sami ukončí léčbu během dvou týdnů.
Tak to zítra snížím na 10 mg a po 3 týdnech, kdy se vytvoří pupečník už nic brát nebudu - snad..

anka12
23. júl 2011

@leyla.x ahoj ja ho beriem uz rok, je to nenavykove AD

grankova
23. júl 2011

Poradte mi prosím

Po hormonálnej liečbe , ktorá ma dostala do prechodu som začala trpieť, silnými panickými záchvatmi .
Bojím sa takmer všetkého.
Došlo to tak ďaleko, že už 12 rokov som len doma .
Nechali ma aj na ZŤP-S
Moja lekárka mi zo začiatku nasadila seroxat 40mg a XANAX.
Nakoľko som dosť pribrala , pridala mi k tomu WELLBUTRIN.

Spočiatku mi bolo lepšie , ale posledný rok sa môj zdravotný stav, veľmi zhoršil.
Lekárka mi zamenila SEROXAT za > SERLIFT (dávkovanie 50,50,0)
Užívam si to od 6.06.2011 a cítim sa veľmi zle .
Som plačlivá, panické záchvaty sú pretrvávajúce, i keď v menšej mierte,

ALLE: *
Som veľmi nervózna, cítim v sebe vnútornú agresivitu, slabosť v svaloch.
PORAĎTE :
Mám sa vrátiť k pôvodným liekom , alebo vydržať ; a do kedy.
Moja lekárka je v súčasnej dobe do 15.08.2011 na RD

Ďakujem

o0800@orangemail.sk

Monika

anait
23. júl 2011

@grankova tak podľa môjho to znamená len toľko, že sertralín (čo je účinná látka v serlifte) ti proste nesedí... ale keďže ti posledný rok bolo zle aj pri užívaní seroxatu a ten má účinnú látku paroxetín myslím, tak doktorka skúša, že aká iná účinná látka by bola účinná aj pre teba, ono je to s tými AD také tipos bingo... liek alebo sadne alebo nie... takžee si myslím, že doktorka zvolí alternatívu C a to, že ti dá nejaké úplne iné lieky... ak je lekárka na dovolenke, tak to nevyhnutne znamená, že ju nejaká zastupuje, takže ja by som sa tam hneď v pondelok vybrala...
@jesterka09 to je fakt v príbalovom letáku? mňa picne...tak ale už vieš naisto, že si tehu? už máme gratulovať? 🙂

jesterka09
23. júl 2011

@anait nj je 🙂 dnes jsem začala s půl tabletou a je mi opravdu dobře, tak uvidíme jak to bude zítra.. Né nevím jestli jsem těhu, ale intenzivně na tom pracujeme 😉 hrozně se už na mimčo těším, naplňujemě ta představa, že budeme úplná rodina 😵
@grankova Mončo, ve Vašem případě bych volila jinou léčbu..

anait
24. júl 2011

@jesterka09 chápem, ja tiež šlapem na predstave, že sa mi podarí vynosiť a porodiť dieťa 🙂 držím ti palce, nech sa to podarí všetko...

anait
24. júl 2011

@jesterka09 ty máš ale krááááásneho syna 😵

luka12345
24. júl 2011

Ahojte .Objavila som tieto príspevky.Už dva mesiace mam depresiu , ktorá sa prejavuje tak,že som stále unavená, hrozne ma bolia oči,už som bola u očnej ,všetko v poriadku,stále sa mi točí hlava,mám zahmlené videnie,do práce sa musím premáhať.Všetko sa začalo stresom,práca,domácnosť,začala som chodiť do školy,stres pred skú ☹ škami.Dva mesiace som užívala SERLIFT 2tbl.denne aSULPIRID ,ale nepomohlo mi to nejako výraznejšie,teraz užívam ALVENTU 75 mg denne.Čakám ,čo bude.

jesterka09
24. júl 2011

@anait Děkuji ti moc 🙂)))

monfat
24. júl 2011

čaute.. lieky zabrali je mi super.....a čo sa týka budúcnosti ..... netuším čo bude..... budem to riešiť niekedy potom. 🙂 až na to spanie.... večer nemožem zaspať... tak uvidime 😉

monfat
24. júl 2011

@grankova 😖 och moja si si vytrpela.... držim palce aby ti už nejake lieky zabrali. 😉 hlavne chod k nejakehj doktorke... ak nemáš tu ktoru chceš.. tak si jednoducho nájdi inú.

jesterka09
24. júl 2011

@monfat To jsem ráda, že zabrali!!

anait
24. júl 2011

@monfat skús relaxáciu, postupné uvoľnovanie svalov... ja pri tom vždy, vždy zaspím ako zabitá 🙂 takže ty si ďalší príklad toho, keď zaberú opätovne tie isté AD? no ja som nejaká divná asi 😀

leyla.x
25. júl 2011

@anka12 kolik mg Trittica beres? Ja zatim jen zacinam na 50 mg.
.citim, ze potrebuji vic...:( a beres ho na depresi, uzkosti?

monfat
25. júl 2011

@anait no zajtra idem ku psychoterapeutovi a má ma učiť tu relaxaciu ako vravíš - uvoľňovanie svalov a tak... 🙂 tak dufam že sa to čoskoro naučím a budem krásne hajkať. 😉
PS: hej zabrali... myslím že hned na 4 deň či ako... a o týždeň kontrola, tak uvidíme či ostanem na 10 mg Citalecu alebo viac? uvidime

anka12
26. júl 2011

@leyla.x zacala som na 150 mg a teraz som na 50 a mam to asi na vsetko , lebo ja mam zo vsetkeho cosi ☹

leyla.x
26. júl 2011

@anka12 tak to je presne muj pripad, já mám GAD, depresi a i panickou poruchu. Je to strasny. Zitra jdu k psychiatrovi, zrejme mi navýší...

luka12345
27. júl 2011

Môžete mi niekto poradiť.Už som sem písala,brala som Serlift 2 mesiace,teraz beriem Alventu 6 dní,ale stále sa cítim ešte blbo,točí sa mi hlava,v práci sa musím premáhať, som stále napätá,je mi na zvracanie,mám také zvláštne tlaky vzadu v hlave,čakala by som,že lieky zaberú skôr,už som dosť unavená z tochto stavu,nemarodila som.Depresiu nemám prvý raz,môžem povedať ,že už od 20-tich rokov,vždy sa inak prejavuje,teraz mám 45rokov.Mám to aj geneticky dané.Takéto točenie hlavy mám prvý krát,vždy pri väčšej záťaži zlyhám.Nemali by už lieky zabrať?

nenella
27. júl 2011

luka12345
Ja Ťa chápem,tiež som sa pýtala a nikto mi neodpovedal.
Ja mám tiež uzkostnú poruchu s panickou poruchou.Ja užívam Serlift už rok.Doktorka mi ho postupne zvyšovala,lebo tiež som sa necítila lepšie.Teraz beriem 125mg.ráno.Môžem povedať,že až keď mi ho zvýšila na túto dávku tak sa začínam cítiť dobre.
Veľmi mi pomohli niektoré príspevky,ktoré som si tu prečítala.Naozaj niektoré kočky sú veľké optimistky a to ma tak povzbudilo.Ďakujem Vám babenky za to.
Naozjj,všetko je to len v našej hlave......
luka12345 vieš oni tie lieky nezaberajú hneď,trvá to určitú dobu,alebo tiež potrebuješ o trošku zvýšiť.
A hlavne si potrebuješ zamestnať ruky,aby si nemyslela na chorobu,alebo si zacvič, alebo bicykel.
Mne povedal jeden lekár,že nikdy nesmiem poslúchnuť chorobu,ona musím poslúchnuť mňa.Na to sa snážím myslieť
Keď ma prepadajú depres.myšlienky.
Tak skús ešte počkať a keď nie, tak to kľudne povedz lekárke.6 dní sa mi zdá dosť málo.
Akú dávku si brala Serliftu? Ja som začínala 0,25mg.
Držím Ti palce.

anait
27. júl 2011

@monfat no čo tie relaxácie, skúšas? A ako je? Ja dnes ze uplne zle, radsej uz idem spať

anait
27. júl 2011

@luka12345 dôverne poznám tocenir hlavy, poruchy videnia, zahmlene videnie, slabosť a mnoho ineho...len výdrž, lieky potrebujú cas...kúp si šumivé magnezko ako prvu pomoc a medovkovy caj

monfat
28. júl 2011

@anait ja neviem zatiaľ som bola dva krát na tie relaxacie a necítim nič ani teplo... ani ťažobu v rukách nohách.... neviem sa sustrediť, vobec mi to zatiaľ neide, tak uvidíme, neviem čo robím zle. 😒 Ale celkovo je mi už lepšie... akurát to spanie je na prd! 😀

luka12345
28. júl 2011

Ďakujem všetkým za radu.Hneď, ako som dočítala vaše príspevky,dala som si magnézium,aj keď nie šumivé,už by som sa chcela tých tlakov vzadu v hlave zbaviť,dnes mi bolo v práci dosť blbo,cítila som hroznú úzkosť, myslela som,že sa pred cudzími ľuďmi rozplačem, musela som sa ovládať.Skúsim to s tým bivcyklom.

evapavla
31. júl 2011

ahojte, máte niektorá skúsenosť s AD a meraním BT, snažíme sa o bábo, teraz už druhý mesiac neviem zistiť kedy mám ovuláciu podľa teplôt. Čítala som, že AD znižujú BT alebo aj zabraňujú ovulácii 😒 .

svija
1. aug 2011

Ahoj, jdu vás po dlouhé době pozdravit. Někteří z vás si mě ještě možná pamatujete, nedá mi to, abych se tu nepochlubila, že dnes jsem byla na (snad) poslední kontrole u psychiatra, jsem po skoro dvou letech úplně bez léků a v pohodě 🙂 🙂 🙂 .
Dostala jsem teda krabičku léků do zásoby do šuplíku, že kdyby něco, že si je po telefonické konzultaci nasadím, než se dostanu k lékaři. Ale jinak je prý dost možné, že se mi moje poporodní hodně intenzivní obsedantně kompulzivní stavy, kombinované s depresí a nespavostí, už nevrátí. Stoprocentně mi to samozřejmě nikdo neslíbí, ale já tomu dost věřím 🙂 .
Tak jen abyste i vy, co na tom teď nejste třeba úplně dobře, věřili, že bude líp a že se to zase srovná, ať už s léky nebo bez nich 🙂 .

@evapavla - jé, tak koukám, že už se snažíte, my taky, tak držím moc palečky.

evapavla
1. aug 2011

@svija gratulujem 🙂 a tiež držím palce na snažilkovanie 🙂

mata32
2. aug 2011

Ahojte baby,
uz dlhsie si citam vsetky tieto prispevky a dodava mi to vela optimizmu na mojom stave. Liecim sa na PP uz 2 roky, beriem Escitalopram ale uz 20 mg denne a snazim sa prestat s lexaurinom ale vobec to nejde. Uz beriem len pol tabletky doobeda ale poobede ma prepadaju strasne stavy tak radsej zdupkam z prace a snazim sa upokojit bez lexaurinu. Strasne chceme babo ale viem ze musim vysadit lexaurin inak to nepojde. Moj psychiater mi odporucil Seroxat alebo Paroxetin, ale upozornil ma ze maju viac vedlajsich ucinkov ako escitalopram. I ked ja som ziadne vedlajsie ucinky nepocitovala pri escitaloprame. Ale 2 roky presli a mne nieje vobec lepsie, samozrejme ze su dni kedy som uplne v pohode ale posledne dni su dost na prd takze budem menit lieky. Ja len dufam ze sa z toho raz dostanem, je to bludny kruh ale doma mam manzelka jednu velku oporu aj v mojej rodine.
Prosim Vas, kto mate skusenosti s seroxatom a paroxetinom, ozaj su take desive tie vedlasie ucinky???

Dakujem za kazdu odpoved

evapavla
3. aug 2011

@mata32 , užívala som aj seroxat, nepamätám si žiadne vedľajšie účinky, jediné čo som na sebe vždy spozorovala bolo, že po AD chudmem. Teraz mám už pol roka Fevarin a tiež nevidím žiadne vedľajšie účinky. Mne veľmi pomáha psychoterapia, je dobre , že máš doma podporu 🙂 .

mata32
3. aug 2011

@evapavla: ano aj ja chodim na psychoterapiu a ano pomaha mi ale urcite mi treba zmenit leiky kedze za 2 roky sa moj stav nikaj nezlepsil po escitaloprame. Kazdy den je iny samozrejme, hlavne ked nie som v praci tak na PP ani nepomyslim ale su dni ked je to horsie. Mavam dost blbe pocity ale k ataku dojde zvacsa vynimocne, skoro vobec. Nejak to dokazem rozdychat ale takto sa neda fungovat. Pokusame sa o babo a v takom strese nemozem byt. Inak ani ja som nepribrala z AD, uvidime ako budem znasat seroxat alebo paroxetin., neviem co mi moj lekar odporuci. V kazdom pripade ti velmi pekne dakujem za odpoved, si ma potesila🙂