Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sardinka333
30. mar 2015

@anait liekov sa neboj - rizikové su prvé 3 mesiace kedy sa vytváraju základ orgánov dieťatka, to máš už dávno pradávno za sebou a tvoje dieťatko už naberá len na váhe. Lieky v tomto štádiu su už relativne bezpečné. Konkrétny preparát ti povie tvoja psychiatrička, určite si tam neni prvá ani posledná. Mna moja uistila že v prípade potreby nasadíme lieky, nepovedala konkretne ktore, ja som brala cipralex ten som vysadila hned na začiatku tehotenstva. Pozor si daj aj na kojenie - može udržovať uzkostne poruchy - hladiny hormonov sa menia. Posielam ti niečo o tejto problematike, prečítaj a uvidíš, porad sa s doktorkou...
http://www.solen.sk/pdf/67d0d2961a66baceb95bf87...

anait
30. mar 2015

@sardinka333 dakujem za reakciu aj za clanok, nastudujem 🙂

zobaka
30. mar 2015

@rosea

vsetko je na nas, ver tomu 😉 ked si pojdes za tým, co chces, das to, popripade kludne napis, ale presne, do detailu na nic nezabudni, co cez den jes, vsetko a kolko a ja ti poviem, kde robis chyby, ako dlho sa snazis schudnut?

rosea
30. mar 2015

@edimamija bol ale ja som to tak nevnímala lebo človek ak nieje psychoterapeut nevie ti pomôcť aj keď chce

edimamija
30. mar 2015

@rosea rozumiem. Ja mam manzela velmi malo doma. Ale on sa na to pozera uplne inak. Ako keby to nebolo nic. Ako keby len nejaka chripka,ze prejde ta to..

rosea
30. mar 2015

@edimamija lebo tomu nechápe ako to dokáže ničiť človeka

edimamija
30. mar 2015

@rosea a ako mu to vysvetlit ked ho to mozno ani nezaujima?

rosea
30. mar 2015

@edimamija tak to už ja neviem možno by ťa navigovala práve psychologička a možno si len ty myslíš že ho to nezaujíma možno áno len ty máš taký pocit že nie ale to ja neviem

edimamija
30. mar 2015

@rosea tazko sa mi tu pise. Mam aj tu pocit,ze ma niekto pozna.. A takto je to tazke..

gretyka
30. mar 2015

@edimamija Ja som pred rokom tiez brala cez den benzak (lexaurin) a na noc som mala mirzaten a mne ta kombinacia nestacila. Tak som isla na kontrolu a povedala som doktorke (ak sa dobre pamatam chodime k tej istej, ze?),ze to nie je ono a vymenila mi lexaurin za AD escitalopram, takze som mala kombinaciu 2 AD escitalopram a mirzaten a az tato kombinacia ma nakopla. Som aj odvaznejsia aj viac happy 😀, este ma prepadnu uzkosti,ale ja som spokojna aj tak ako som....takze kludne chod za Dr. a ona ti nieco prida alebo zmeni. A chodila som aj na psychoterapiu, len mne sa uz stav chvalabohu natolko zlepsil, resp. uz som ani nemala co hovorit psychologicke, ze uz od febr. nechodim. a vo febr. som vysadila aj mirzaten, lebo uz chvalabohu dobre spim. Mne inak Dr. tak opisovala tieto lieky, ze Mirzaten vytvori tu potrebnu hladinu serotoninu a escitalopram tu hladinu udrziava...tak nejak....🙂 Co sa tyka manzela, moj to asi tiez nechape, aj to nejak extra neriesi, raz za cas sa opyta, ci este mam tie pocity...skor nasi sa ma zvykli viac vypytovat,ale teraz uz ani oni...asi je to zbytocne riesit, lebo ten kto nezazil, nepochopi...preto je dobre toto forum, ze tu sa vyzalujes ludom s podobnymi problemami....😉

gretyka
30. mar 2015

@iloveme presne toto som citila aj ja, kym nezacali ucinkovat lieky a obcas to citim aj teraz, ak ma caka narocny den alebo tyzden. Tiez mam nastupit do prace v maji a velmi sa toho bojim. Viem,ze to muselo raz prist a ze proste musim tam ist, nemozem uz ostat doma, len....som zvedava, ako to budem zvladat...dufam, ze nebudem musiet podat vypoved (zo zdravotnych dovodov) ☹

anait
31. mar 2015

Baby mate niektora prosim vas skusenost s uzivanim Serliftu v tehotenstve??

edimamija
31. mar 2015

@gretyka Elenium = benzak? Presne tak to citom aj ja,ze to nestaci. Teda bolo to celkom fajn,kym neprislo toto sproste pocasie. Inak ked mam ist pre malu,resp. nasadnut do auta,chytaju ma uz predtym strasne hnacky. O escilatoprame mi niekto hovoril,tusim jedna ucitelka,ze odvtedy je jej dobre. No teraz jej uz mam pomaly volat,lebo uz to bude 6 tyzdnov co ich beriem. Ale ked sa bude menit pocasie tak to stale bude takto prebiehat tak to stacit nebude. A ked som aj v pohode,do mesta sa este stale neodvazim ist autom. Ani nijak iba ked mam 'osobneho sofera'. Ja s nou nezvyknem az tak riesit co sa z coho sklada a ako ucinkuje a mimochodom musim dodat,ze mi samotny lekar povedal,ze niektore lieky by ani nemali dat,len proste na nich tlacia.. Takze oni musia aj s tymi liekmi drzat nejaku normu.. Co je dost nepekne od farmaceutiky. Clovek sa moze s prepacenim do... len nech bere co mu ani dobre nie je.

iloveme
31. mar 2015

@edimamija tak ja napr. nemam problem ist do obchodu, na postu a tak.Ale soferovanie je tiez premna hrozna vec. Po roku stale citim nervozitu a bolest brucha, ked mam sadnut do auta. Ked som bola v puberte a chodili sme na disco, vzdy som predtym vracala. Potom som vracala, ked som zacala chodit smojim prvym priatelom. Kvoli tomu som si po rozchode s nim 3roky nechcela nikoho najst. Necitim sa dobre, ked sme vo vacsej spolocnosti, kde je viac ludi. Stale mam pocit, akokeby som ja bola menejcenna a oni su taky sebavedomi. Mne napr lexaurin vobec nepomaha, akoby to boli len cukriky a dokonca po 2tyzdnoch mi z nich zacalo byt zle. Teraz neberiem nic, lebo hocico som dostala, bolo mi priserne zle 😠

iloveme
31. mar 2015

@gretyka a ake lieky beries?

gretyka
31. mar 2015

@edimamija ano aj elenium je benzak aj rivotril....k mojej Dr. chodi dost vela pacientov, tak jej do urcitej miery doverujem (co ine mi ostava) a snad mi dava dobre lieky...mne pomohli, ale este chcem brat, este nechcem vysadzat. Dala mi aj Elenium na obcasne zle stavy. Celkom dobre ma upokoja.

gretyka
31. mar 2015

@iloveme escitalopram a brala som aj mirzaten, ten som uz vysadila....

ewka0012
31. mar 2015

je tu velka diskusia tak sa pripajam aj ja,prezila som depresiu,mala som dost tazku poporodnu,prejavovala sa nespavostou,uzkostou,nechutou do jedla,zvracanim,hnackou,zimnicou,neschopnostou vstat z postele,nezniesla som ludi,svetlo,vypinala som mobil,zatvarala sa v izbe kde bola tma a ticho,mala som aj halucinacie...chtiac neschtiac som skoncila na psychiatrii a dva roky s prestavkami brala antidepresiva aj lieky na spanie.nevedela som sa s tym zmierit,hanbila som sa tam chodit,liecit sa,nechapala som preco sa mi to stalo,predtym som bola energicka,vesela kopa,ako tak som sa z toho dostala,antidepresiva neberiem,ale lieky na spanie este hej,bojim sa toho,ci to vobec niekedy skonci,ci sa to nevrati pri dalsom dietati,podla mna som to mala z tazkeho porodu,nedokazala som kojit,maly sa narodil nie uplne ok a vsetko to na mna dolahlo,verim ze to je hlavne tym ze v porodnici vsetko posrali ze som prisla odtial v hroznom stave,nebol ziadny bonding,mate niekto podobnu skusenost?

edimamija
31. mar 2015

@iloveme ale s tym soferovanim je to tak,ze ja by som predtym odisla aj na kraj sveta. Viem soferovat uplne skvele-to mi uz viaceri povedali,ze by som zvladla aj Rally,ale tak niekde nastala chyba-blok a odvtedy to takto je...

edimamija
31. mar 2015

@gretyka a aj s nimi soferujes? No neviem,dneska celkom pohodicka,to poobedie,ked malo prsat ma chytal plac,ale potom to nejak preslo ako uz 1000*

zelka11
31. mar 2015

ahojte kočky,ak beriete Escitalopram,aké denné dávky beriete?toto počasie je ozaj o nervy,cítim sa na prd,nič sa mi nechce,všetko ma bolí,prsia,chrbát,nohy☹ste na tom rovnako,či to len ja mám takto?

sardinka333
31. mar 2015

@ewka0012 ja som mala problemy prave po narodení syna, kojenie ako opisuješ - nočná mora, okolie do mna furt tlačilo ako musím a ja už hotová som sa bala ist na balkon že vyskočím...proste x faktorov sa u mna spojilo do uzkostnej poruchy. Vratit sa to može, ale zase človek je skusenejší po tých rokoch...a už vie čo čakať a hlavne sa nedať zdeptať inými ludmi.

gretyka
31. mar 2015

@edimamija ja nesoferujem, odkedy som spravila vodicak 😀, ale uz sa na to chystam....😉 😀

gretyka
31. mar 2015

@zelka11 ja beriem 10 mg

monikaboh
1. apr 2015

@gretyka mne vcera dr. Predpisala ten mirzaten. Nemozem spavat uz som z toho zufala tak mi predpisala 15 mg na vecer. Este som ho nebrala?Aj ty si ho mala na vecer a spala si po nom?

monikaboh
1. apr 2015

@zelka11 ja som tiez sko meteorologicka stanica. Uz den predtym ako ma prsat ma vsetko boli. 😀 a toto pocasie mi tiez nerobi dobre. Uz nech vide to slniecko a hned nam bude lepsie. 😉

zelka11
1. apr 2015

@gretyka ja beriem len polku,zatial,ale teda toto počasie,alebo ja neviem čím to je ,že ma všetko bolí,v noci sa mi ani spať nedalo,
@monikaboh

anait
1. apr 2015

@sardinka333 tak som si to prestudovala a veru sertralin je najmenej skodlivy aj v tehu aj pri kojeni, ale vsade pisu, ze najlepsie 1-2 tyzdne pred porodom vysadit....a ja som uz v 35tt, tak to je nerelne...cize ak ma aj upokojila ta studia, tak toto ma ohromne znervoznilo...

Chcem sa spytat, existuje nejaka sukromna skupinana tuto temu? Lebo kedysi tu riadne ficala diskusia a teraz mrtvo...

lelkeska
1. apr 2015

Ahojte,máte skusenosti s liekom Escitil?Dnes mi ho lekár predpisal miesto Serliftu.Dakujem.

gretyka
1. apr 2015

@monikaboh ano, mala som ho na spanie a spala som po nom ako babatko...ked zacal ucinkovat, tak som bola akoby omracena, takze hned do postele vtedy 😀....