Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kornelia
27. nov 2011

@hlavinka Super,ze uz más termin,drzim palce.Ja tiez zajdem asi v utorok,lebo som si prave dala znova xanax a mudela som aj vcera vecer a to je u mna uz velmi vela.Citim,ze to ide dolu vodou,asi nemam na vyber.Bojim sa,co ked seroxat tentokrat nezaberie,u mna fungoval vyborne a zabral do dvoch tyzdnov na prvykrat.Ma niekto z vas skusenost,ze mu pomohol rovnako aj na druhykrat?

filipal
28. nov 2011

@kornelia ako dlho serotax beries?

hlavinka
28. nov 2011

Ahoj holky, hlasim navrat od lekare. Tak mam Zoloft.
A ted co s tim kojenim? kojili jste i potom, co jste si ten prasek vzaly? Nebo jste odstrikaly a vylily jednu davku mlika? Dekuju moc.

havja
28. nov 2011

Ahoj baby, tak je dnes tak krááásny den, aspon u nás, a ja mám pocit, že sa nedožijem rána.Zas ma to draplo, tie bláznivé myšlienky, tlak v hlave mám, že čakám, kedy mi praskne, studené nohy, ruky, ale potím sa ako v lete, trepe mi srdce, pichá ma občas hlava, trasem sa ako osika..elenium zrejme nezaberá, neni som schopná nič urobiť, len čakám, či to bude horšie 😒 😒 či to prestane... 😒 áááááááááá..

kornelia
28. nov 2011

@filipal Ja momentalne neberiem nic uz od prveho jula tohoto roku, Seroxat som brala 2,5 roka a rok som vysadzovala. Teraz si sem tam, ale fakt len ked je najhorsie, ako aj vcera vecer, davam Xanax, no za tie tri roky som pozila 1 balenie a teraz som az nacala druhe, tak dufam, ze to je uplne minimum a v norme. Vobec ho nemienim brat denne, len mam pocit, ze sa to vracia a tych uzkostnych atakov je stale viac a hustejsie.

anait
28. nov 2011

@havja nooo, dieťa isto spí, tak si si mala rýchlo šupnúť relaxáciu...ak si to nespravila ešte, tak sprav 🙂 a zhlboka dýchať do brucha... a pokús sa na to nemyslieť...neboj, vždy to prejde, to sa stáva... teraz je otrasné počasie, tie ranné hmly a nízke tlaky a často zamračené (teraz je aj u nás krásne), to nám nepridáva veru...ale zvládneme 🙂
@kornelia ja sa teda osobne dosť teším, že si toľko vydržala bez AD, pre mňa je to veľmi motivujúce...držím palce, snáď to prejde aj bez návratu k nim... neskúsiš predtým ešte niečo iné? homeopatiu alebo niečo prírodné alebo terapiu alebo neviem čo...ja som skúšala všetko, kým som sa vrátila znovu k AD...

kornelia
28. nov 2011

@anait Prave toto je teraz moja velka dilema, ak s tym mas skusenosti napis, ako to prebiehalo , co vsetko si vyskusala, co pomohlo, no ked beries znova AD, tak asi naozaj nic nezabralo vsak? Ja som najviac zvedava na terapiu, tu velmi zvazujem, vsetci tu o nej pisete, len sa bojim, ze nenajdem spravneho psychologa. 😖

anait
28. nov 2011

@kornelia no neviem, nemám pozitívne skúsenosti s týmto...mne sa to vrátilo po pár mesiacoch a v oveľa horšej forme, skúšala som homeopatiu, kineziológiu, individuálnu i skupinovú terapiu, prírodné doplniky od výmyslu sveta; jediné, čo si myslím, že mi pomohlo boli pravidelné masáže raz za týždeň a každodenná jóga... tak či onak to už bol len doplnok liečby antidepresívami, tie isté mi už nezabrali, potom nemohli nájsť ďalšie, zmenila som doktorku, až tá trafila ´dalšie, na ktorých teraz fungujem, ale určite mi nezaberajú tak dobre ako tie predošlé...ale sú takí ľudia, ktorým tie isté zaberú zas a znova, tak to sa neplaš, ja som asi špecifický prípad celkovo 😀

havja
28. nov 2011

@anait presne som to aj urobila, napísala som sem, a hned som bežala do spálne a počúvala chudíka... 🙂 ono je to skutočne balzam na dušu, ale ja sa neviem dočkať dna, pokial mi ad zaberú, ak vobec zaberu... ☹ Nemáš, alebo nemáte niektorá z vás každý den umierate? 🙂 Lebo mna pichne v hlave, a už mám pocit najzákernejšej choroby...zajtra ma čaká interné, obvodná ma tam poslala kvoli tomu búšeniu srdca, tak sa bojim aj toho, že načo...hroza, strach, panika....baby moje, čo nám to bolo nadelené do vienka, a ja som si myslela, že porod je najhoršia a najbolestivejšia vec na svete...velký prd!!!radšej by som každý den rodila ako toto... 😒

anait
28. nov 2011

@havja ja som tiež bola na kardiológii kvôli búšeniu a rýchlemu pulzu...tak mi dal nejaký oblbovák a že srdce v poriadku...všade kam som prišla mi dali oblbovák od Frontinu po Xanax, tak už mi to bolo divné ... až som pochopila, že mi fakt nič nie je a že fakt je to len v mojej hlavičke 😀

esselte
28. nov 2011

Ahoj, už 2 mesiace som na marodke kvôli panickej poruche, najprv som užívala escitil, ale bolo mi po ňom zle, tak mi lekárka predpísala venlafaxin actavis, je to trocha lepšie, k nemu beriem 3 týždne aj xanax, problém je v tom, že ak xanax nezoberiem, poobede mi už nie je veľmi dobre, nevydržím to a dám si tabletku xanaxu 0,5 mg.
Chcela by som poprosiť o radu, či s tým má niekto skúsenosti, pretože som učiteľka a čo najskôr by som sa chcela vrátiť k svojim žiakom, mám dosť slabú pevnú vôľu, chcela by som aby všetko išlo rýchlo, ale niekedy sa to asi nedá, za radu ďakujem, čaute všetci

poisonblu
28. nov 2011

ahojte, ja som bola dnes prvykrat u psychiatricky, lebo mam stres zo sefa, ktory po mne a kolegoch stale ziape a nadava nam...ja som z neho normalne roztrasena, hnackujem a proste je mi zle, uz ked ho len pocujem..psychiatricka mi dala neurol a sulpirid, o 2 tyzdne kontrola..doporucila pocuvat chudika-cesta uvolnenia. ja osobne sa na lieky necitim, ked som doma, je vsetko ok, mne len praca sposobuje stres. nemozem si vsak dovolit dat vypoved, tak to riesim zatial PN-kou. chceli sme s manzelom uz zacat pracovat na babatku, ale teraz skrz tie antipsychotika nemozeme ☹ dufam, ze v januari uz budeme moct a moj psychicky stav sa zlepsi.

hlavinka
28. nov 2011

Holky, jeste k tomu Zoloftu, kdo jste ho bral? Asi pred hodinou jsem si vzala prvni a jsem uplne prejeta, ospala, malatna, takova zpomalena☹ coz je teda pekne blby, myslela jsem, ze to nebude utlumovat☹ Vas to taky utlumovalo?
A taky je problem s mlikem, protoze Majda se na koneni budi brzy, tak po 2, 3 hodinach, cili holt bude mit nejaky davky v mlice☹ (Nechce flasku, ani s mym, ani s umelym mlikem - navic ja toho tolik neodstrikam, aby z toho byla davka na flasku☹ )

kornelia
28. nov 2011

@anait Tiez mam zakupene tri CD s jogou, chcem to vyskusat a ten chudik to su nejake relaxacne CD? idem pohladat po nete co najdem o tom.

kornelia
28. nov 2011

To CD je len jedno? Alebo je ich viac?

kornelia
28. nov 2011

juj ja som sa prave zapocuvala do CD, je to skvele!

filipal
29. nov 2011

@hlavinka Zoloft je fajn...ja som brala jeho generikum lebo na Slovensku sa original nepredpisuje (je drahy).
ta ospalost ta prejde. mne pri nasadzovani poradila lekarka, trosku to rozchodit...
neskor to prejde, byva dobre znasany. 🙂

@kornelia Cd je viac, pocuvas ten psychobalzam s Chudikom? joga na DVD vysla dobra kedysi v SME, ja podla nich stale cvicim...mam aj ine DVD, ale tieto su mi najprijmnejsie, pri mori, prijemny hlas....

filipal
29. nov 2011

@esselte mozno potrebujes na obed druhu davku Venlafaxinu. rano hlavnu davku a na obed polovicnu.
aku davku beries?pri tvojom povolani potrebujes dlhsiu PN, aby si sa dala dokopy. odhadujem, ze po Vianocnych prazdninach budes o.k.

filipal
29. nov 2011

@poisonblu mozno si si mala dat naordinovat radsej antidepresiva...ty si nechcela?
aj ked idealne by bolo zmenit pracu. viem, vzdy to nejde, ale lieky, ktore beries, su len na kratkodobe uzivanie. skor pri akutnom probleme, kedze, ty chces dlhodobo fungovat, potrebujes nieco proti uzkosti, tiez by som radila Venlafaxin.
alebo ak planujes graviditu, nieco zo skupiny SSRI, mrkni tabulku, ktoru som davala na predchadzajucej strane.

poisonblu
29. nov 2011

@filipal ja by som najradsej nechcela ziadne lieky..ja nemam depresie, smutok ani nic take..ja proste neznasam svojho kriciaceho sefa a z toho mam stresy, ked mam ist do prace...ked som doma, tak som uplne ok. hadam dr. vie co robi, ked mi dala take slabsie lieky....

filipal
29. nov 2011

@poisonblu to nie su slabsie lieky, len z inej skupiny. z navykovej. takze pozor, mozu sa brat mesiac.dva.
nemas depresie, maz uzkost (podla toho co pises) a uzkost sa lieci zial tazsie ako depresia.
aj materska je riesenie, vypadnes z prace.
len pozor, s neurolom by si nemala otehotniet.

poisonblu
29. nov 2011

@filipal a staci ked neurol prestanem brat tesne pred otehotnenim? pre mna by bolo tehotenstvo riesenim vsetkych problemov...prve babo som potratila, som sa tesila, ze konecne vypadnem z prace a takto to dopadlo...uz rozmyslam aj nad vypovedou (ak ma teda nevyhodi sef sam od januara), len manzelovi sa to tazko vysvetluje ☹

filipal
29. nov 2011

@poisonblu hod sa na PN- ku a lieky mozno nebudes musiet vobec brat. s psychickymi problemymi su PN ky dlhodobe, zatial mozno otehotnies....to by bolo najlepsie riesenie. a sef nech si ziape na seba. 🙄 🙄 ..otrasne!

jesterka09
29. nov 2011

@poisonblu holka, neurolu se neboj, stejně trvá než se miminko spojí s pupeční sňůrou (než se začne vyživovat) a jak budeš těhotná, tak budeš šťastná a na neurol si ani nevzpomeneš 😉

Můžu se septat je tu někdo s PP, kdo bral AD či tišící léky a po vysazení už se k tomu nikdy nevrátil? Po předchozí dohodě s psychiatrem jsem otěhotněla a musím říct, že teď docela trpím - psychická stránka - ale furt odolávám, abych cokoliv brala..

poisonblu
29. nov 2011

@filipal ja som na PN zatial do 12.12. ale dr. mi povedala, ze mi moze dat PN dlhsiu iba ak ma posudok od psychiatra. psychiatricka mi napisala diagnozu:adaptacna porucha. a este na mna tak pozerala, ze preco som na PN, ked mam len problemy so sefom...

kornelia
29. nov 2011

@poisonblu Paaaaaaani, vysvetli jej to a pochopi, alebo zmen psychiatra!
😖

kornelia
29. nov 2011

@filipal Jogu mam tri druhy kupene, som zvedava, este som sa do toho ani nepozrela, ale budem musiet a mozno sam i to zapaci, teda dufam. Mam jedno DVD klasicka joga, potom liecebna joga a jedna, na co sa najviac tesim je pod vedenim Wai Lana, znamej ucitelky jogy. Tak som zvedava. Ja co mam od nej tak su to vraj oddychove svicenia, som zvedava, len najst si cas, aby nik nebol doma a nik nerusil. 🙂

micchal
30. nov 2011

Ahojte, chcem sa spytat niekoho kto sa vyzna. beriem uz vyse roka na uzkost cipralex/escitil. od tej doby som strasne pribral, a nepaci sa mi to. nie a nie dat dole co i len kilo, snazim sa ale marne. dalo by sa toto AD zamenit za ine? cital som ze wellbutrin je velmi dobry na "chudnutie". je wellbutrin indikovany na uzkostnu poruchu? nikde som to nenasiel, vsade bola pisana len depresia. co vy na to?

esselte
30. nov 2011

@filipal Beriem 150 MG nie naraz, 2 krát po 75 mg večer po 2 hodinách, lekárka mi nekázala zatiaľ velú dávku naraz ale s rozdielom 2 hodín, v piato idem na kontrolu, tak uvidíme, díky, že si sa ozvala

filipal
30. nov 2011

@esselte cize prvu davku beries vecer? to sa necudujem, ze ti je uz popoludni horsie...uz ti doznieva davka z predchadzajuceho vecera. povedz to lekarke, podla mna potrebujes zmenu davkovania....