Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lialia7
9. mar 2012

@kornelia Skusim sa teda najma hybat, pretoze ako pisem, tak ja som hrozne zle jedla, vobec mi nechutilo, mala som nervozitu v zaludku a velmi som schudla, takze ja si myslim ze sa zblaznil aj moj metabolizmus ako som si dala tabletky a ukludnila som sa, tak si uklada zasoby pre pripad dalsieho "hladu". Ale pohyb 100% pomoze. Ja jem Update, ale na ranajky mam vzdy nieco z pekarne, no to by nemalo az tak vadit, horsie je keby som to jedla poobede. Nejem ani vyprazance, ani mucne jedla vyslovene - ako buchty, knedle a biele pecivo.. A sladkosti, tie si dam, dnes som si dala torticku rano, co som si kupila ze tofefee, co za zabijem :P Poobede vzdy len nejaku Updete tycinku alebo ich mliecnu cokosku si dam 2-3 tablicky.. Pijem vodu cistu filtrovanu s citronom.. Fakt skoda hovorit.. Co by zo mna bolo keby som sa napratala normlne ako niektore moje kamosky alebo kolegyne, za chvilu by som sa ledva gulala.

Prajem inak krasny a slnecny vikend, drzte sa!

lialia7
9. mar 2012

@havja Jo, ja dnes idem na cinsku masaz, co som si kupila cez zlavy - neviem ci si z Ba, ale vraj je dobra, dam referencie, ked absolvujem. Tiez som si kupila thajsku masaz v savoi a okrem toho mam svoju maserku, chodim k nej kazdy vikend na hodinovu masaz a hrozne mi to pomaha, aj mi naprava chrbticu a pokazde puka a mam povyskanovane stavce, udajne mam najhorsie spazmy ake tam chodia, mam ich aj na krku.. Po masazi tych 5 dni mi je dobre a potom uz citim bolesti, ale pri tyzdnovych intervaloch sa to da zvladat, horsie je ked mi masaz vypadne a ja cakam 2t, vtedy mam hroznu bolest krku a chrbta... V podstate ci mas blok krcnej chrbtice udajne zistis aj tak, ze ked zvesis krk - tzv poza obesenca, tak hrozne boli krk, taha.

havja
9. mar 2012

@lialia7 ja ho ani zvesiť nemožem, uplne ma spichalo 😀 😀 niesom z BA, ale aj tak daj referencie, ako bolo som zvedavá, dufam, že ti to pomôže... 🙂 a aj ja mávam tie bolesti v intervaloch, ked nejdem na masáž, náhodou týžden tak neviem, či si hlavu uťať, alebo čo...A mávaš aj tenzne bolesti, take neskutočne tlakové????

lialia7
9. mar 2012

@havja Ano mam tocaky, tenzne bolesti hlavy a aj bolesti ramien. Ale ja mam na RTG potvrdenu blokaciu C5-C6 a tiez mam vraj uplne rovnu krcnu chrbticu bez uhlenia, co je velmi velka chyba :( Ja som chodila na gymnastiku ako decko, preto mam tu hypermobilitu, aj som sutazila a tiez mi pritom vyskocili platnicky a kadeco, takze ja som na chrbticu mrzak..

lialia7
9. mar 2012

Inak sulpirid v kombinacii so seroxatom super, vobec nemam uzkozti, ale drazdenie na svetlo a farby, bolest hlavy este mam. To len tak pre info...

kornelia
9. mar 2012

@lialia7 Tiez sa musim drzat striktne moja, bohuzial tiez mam geny, ktore nepustia a keby som len tak jedla hala bala uz by som mala nad 100 kg urcite.

kornelia
9. mar 2012

@lialia7 a hovori sa sportovanie v detstve je vyborne, tak ako je to ??

lialia7
9. mar 2012

@kornelia :D No ja myslim, ze sutazne sportovanie v kazdom veku je na prd, ked decko rastie, tak este horsie.. Rekreacne je to super.. Ja teda podla svojich kamosiek z gymnastiky viem, ze ja som narastla ako som to nechala na cca172cm a oni su malinke, zakrpele, prestali rast, pritom predtym sme boli rovnako vysoke...

lialia7
9. mar 2012

@kornelia Vies, len ja take geny nemam. Mamina ma pri 165 asi 50 kg, otec je tiez stihly a brat tak isto. Ja som mala na vyske 49 kil pri mojej vyske a po porode maxi 65kg. Teraz mam tak isto ako po porode co je zatial moje maximum a to som jedla o dost viac predtym ako teraz, ked sa fakt kontrolujem.. Ja som z toho dost smutna, nie ze priberam, ale pretoze sa citim divne, nie som na to zvyknuta - akoby som to nebola ja - nemotorna, nafuknute brusisko, prsia mam o cislo vacsie, proste ako obor, veci su mi natiahnute :(

kornelia
9. mar 2012

@lialia7 toto je zaujimave, skoda, ze som nesla na gymnastiku, xixi, ja mam 180cm 😀

kornelia
9. mar 2012

@lialia7 Poznam to, ale pohyb pomoze uvidis, tiez som sa tak citila, ked som zacala zhadzovat a uz je to super. A nezabudajte kocky, zep red menzes mozete mat aj o 2kg viac, lebo telo zadrzava vodu, preto to nafuknute brusko a ostatne. Po menzese to mate prec. 🙂

daniela1974
10. mar 2012

@kornelia tak to ja som pred menzesom uz 9 mesiacov 😎 😎 😎 😎 😎 😎

evagy
12. mar 2012

@lialia7 uvidím čo to so mnou urobí ked sa budem stravovať podla update. nutne by som potrebovala isť dole na 65 kg, terza mám 70 a to je už na mna moooc.

lialia7
12. mar 2012

@evagy
@kornelia
Tak ja dnes zacinam so striktnym update 🙂 A zacnem behat vecer, tak 5 kil musi ist dole 🙂
Eva, budeme chudnut spolu, aspon to bude lepsia motivacia, ked uvidim ze niekomu to ide dole 🙂

lialia7
12. mar 2012

@kornelia Tak to si poriadna vyska 🙂 Ja mam tak 172cm, ale kamosky z gymnastiky ostali fakt mensie okolo 160cm.

evagy
12. mar 2012

@lialia7 no už som obdržala balíček na dnes 🙂 to jedlo nevyzerá najlákavejšie ale tak ńechám sa prekvapiť, snáď to bude chutné. Dobre, ja vážim 70kg tak som zvedavá či to pôjde smerom dole. Robila som dukanovu dietu išli mi dole 3 kg ale to som nevydržala dlho držať a nabehla som na normál stravu, aj som kilo nabrala hned spať. 😠

kornelia
12. mar 2012

@evagy Ta strava je velmi chutna, mne velmi chuti, je ako domaca, aj privarky su super, naozaj ako z domacej kuchyne a davaju veeeeela, niekedy som obed jedla na dvakrat.

evagy
12. mar 2012

@kornelia tak som mala polievočku hrachovú, bola dobrá ale na mna velmi slaná. ale dala sa zjesť. som zvedavá na druhé a tiež sa mi zdá že je toho dosť na celý deň. aj pečivo som si objednala od nich, to si nechám na ráno.

lialia7
12. mar 2012

@evagy Ja som si dnes dala bolonske spagety a jablkove pyte ako dezert :P A Obe velmi dobre. Mne niektore ich jedla nechutia ale niektore super. Napr nedavaj si nikdy stavelovy privarok, ja som z neho grcala 3 dni a kolegyna detto - bez prehanania 🙂 Teraz mi ho ukazat, tak mi je hned zle, len ked si na to spomeniem... Inak ostatne dobre, najma tie platky rozne masa so zeleninkou uplna parada...

evagy
12. mar 2012

@lialia7 no ja osobne šťavel vôbec nemám rada a ináč všetko ostatné môžem. dnes som mala morčací tokáň s update špagetami. bolo to dobré, a poriadne som sa aj najedla. vôbec necítim hlad, takže zatial dobre som spokojná, uvidím zajtra ako bude. 🙂

kornelia
12. mar 2012

@lialia7 Mne chutil ten stavelovy privarok, len na mna bol dost sladky, ja ho mam rada tak nakyslo.

lialia7
13. mar 2012

@kornelia Ako nechcem znechucovat, ale teraz ked si na neho spomeniem, tak mi je naozaj zle.. Takto ze by mi nechutilo nejake jedlo si ani nepamatam.. Mozno len drzkova..

lialia7
13. mar 2012

@evagy Ja som mala vcera bolonske spagety uplne vymakane a na veceru dusenu zeleninu, dnes som si dala kolozvarsku kapusticku, velmi dobra 🙂 Moja oblubena od nich. A strudlu jablckovu po obede. Vecer opat zelenina na pare.. Uplne om vyradila normalne sladkosti, davam si len ich kolace a sladkosti. Hlavne je, ze som plna a nepocitujem hlad, diet y - hladovky ja nemozem 🙂

mimok
13. mar 2012

ahojte dievcence. Tak na nieco som prisla, ked je doma manzel alebo som s niekym, tak nemam take chvenie, mravcenie, uzkost a strach. Ale kec som sama, tak dostanem taky strach ze az a mam buchancovanie srdca a chvenie. No uvidime co bude do 27.3. vtedy idem na kontrolu

evagy
13. mar 2012

@lialia7 dnes som mala kuracie rezne s omáčkou zo zelenej fazulky, docela dobré. len tie ich polievky sú moc slané na mňa. a na dnes mám aj ich palacinku. je strašne malá a stojí skoro 2eurá!! keby som vedela ani nekúpim.

kornelia
13. mar 2012

@evagy palacinku si si dala ako desert?
to som ja nikdy neobjednavala, ale ako hlavne jedlo je faj a dost, no palacinky si robim doma sama z ich ingrediencii, lebo toho nikdy nie je dost, jeme to cela rodina aj tak, ked ich robim s ich lekvarom, je fantasticky ten marhulovy.
😉

poisonblu
13. mar 2012

kočky, ako je to, keď chcem prestať chodiť ku psychiatričke? mám nejaké lieky predpísané, ale nikdy som ich nebrala, a aj tak teraz čakáme baby...tak chcem čo najskôr skončiť u psychiatričky, aby nezistila, že som tehu :D na dôvody sa ma nepýtajte

evagy
13. mar 2012

@poisonblu však k nej nechoď a ona zistí že nechodíš a hotovo.

poisonblu
13. mar 2012

@evagy to sa da, len tak prestat chodit? ked akoze beriem lieky, tak ich asi nemozem len tak vysadit, ci?

daniela1974
13. mar 2012

@poisonblu podla mna da, k mojej dr ked som byvala v BA chodilo X mojich kamosiek a tiez prestali bez komentu a ona sa ma nikdy nespytala ze co sa deje, preco nechodia.
Jasne ze mozes, ved nemas nariadenu ustavnu liecbu 😀 😀 😀 teda ak niesi nejaky skryty deviant 😀 😀 😀 😀 si? 😀 😀 😀 😀 😀 😀