Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

hemi
11. dec 2009

Ahojte baby . Kubaka , Andy . budete si ma pamätať.
Prešla som dlhú cestu . Ani neviem , či budem môcť dlho písať , nakoľko som dosť vyčerpaná.
Takže : Po 8 mesiacoch , čo som sa od začiatku pýtala od neur.( pre veľkú bolesť hlavy a netolerancii liekov) na vyš. a mi ho nedala , tak som si vybavila CT čko , kde bol nález a trebalo ho doplniť MMrkom. Mám v mozgu ischemické ložiská staršieho typu. Takže pred tromy rokmi to asi neboli pan. záchvaty , ale mini mŕtvice.
Momentálne beriem Efectin , no veľmi som mala než. účinky , skúšala ho vysadiť , ale ešte horšie. Meniť ďalej nechcem a už vonkoncom nevládzem , pretože neviem , či Vám hovorí niečo meno Pavol Traubner. - je to neurológ ( veľmi uznávaný), ktorý lieči známe osobnosti.
Ako som sa k nemu dopátrala , nevládzem napísať , ale objednal ma na 13.1.010. Je to pre mňa ďalšia večnosť , no nie som v poriadku ( ani psych. ani neur.). Denne fungujem cca. 2-3 hod.
Plakať sa mi stále chce , neviem to zahnať.
Musím končiť a ísť si trochu odpočinúť.
Všetkým prajem veľa uzdravenia , lebo to je najdôležitejšie v živote.
Hemi

sheherazada
11. dec 2009

jojo, manžel. No už je doma, začal chodit do práce, to Tritico bere asi 4 měsíce, trochu to pomohlo, ale nic extra. Už nastoupil i do práce, pak mu mudra přidala ještě seropram a zároven u toho snižoval tritico. Vypadal jak narkoman při abstáku, bylo mu zle, klepal se¨, průjem, kolíbal se, no síla. Tak to přestal brát, a zůstal i tritika, te mu dr řekla, že má postupně tritico vysazovat (bere ho 4 měsíce, mi to přijde brzo na vysazení) a jak mile ho vysadí, začne brát esprital. tritico snížil před 2 týdny o třetinu a ted mu začíná bejt zase blbě, jak od žaludku, smutek, no připomíná mi to začátky. Andy asi momentálně radu nedá, ale neměl někdo něco podobného?

andy.a
11. dec 2009

čaute 😎 😎 😎 😎 😎 😵 😵 😵 😵 😵 😵
žijem,ale asi takto 😝 😝 😝 😝
veru,ako píša Hroška,total busy 😝 😝 😝 dnes sme robili o 2 hod.dlhšie ako je prac.doba 🙄 🙄 🙄 a to ťaháme od rána bez obednej pauzy 😲 😔 😝

ozvem sa večer/hádam sa mi podarí 😉 /,zatiaľ papáčko 😵 😵 😅 😅 😉 😉

hroska
11. dec 2009

Hemi ahoj 🙂 , aj ja sa Ti este pamatam, ze si sa objavovala na MK alebo Ta baby a Andy casto spominali,je mi to luto, ale to si musela nejaky velky stres v minulosti zazit podla toho neurologickeho nalezu. S tym Efectinom ja nemam osobnu skusenost, ale moja krstna ho uzivala a velmi dobre jej zabral, myslim, ze on zabranuje spatnemu vychytavaniu serotoninu aj noradrenalinu, tusim 😕. Traubnera samozrejme poznam, on je medialne znamy, ale aj jednej mojej znamej zachranil zivot, operoval ju a uspesne, inak by to neprezila a bola fakt velmi zle. Drzim palce moc, aby Ti to rychlo uslo do toho 13.1. a urcite sa ozvi, ked budes moct a daj vediet o sebe. 😉

Sheherazada tak je dobre, ze ho mas doma a ako tak to ide 😉 , no Andy sa Ti mozno ozve co a ako, ale podla mna to zhorsenie moze mat z toho, ze ta znizena davka mu je velmi malo. Napr. u nas v rodine tiez jeden clen berie Trittico na noc a cez den dalsie AD a vpohode. Takze neviem, preco by musel to Trittico vysadit a dostat sa az niekde naspat "na podlahu" a az potom zacat esprital....Ale to je len moj nazor. Napr. tu su niektore baby take sikulky, ze si vedia uz aj same regulovat davku a tak si vedia namiesat, ze su vpohode, napr. na jesen zdvihnu......atd. Samozrejme, ze na to Ta nenahovaram, aby to robil Tvoj manzel. Asi by mal ist radsej zkonzultovat s Dr., ked sa mu prihorsilo, je to lepsie ako riskovat navrat depresie.

alika54
11. dec 2009

ahojky zdravim vas,,,,pred hodkou som konecne dorazila domkou,,,dnes som to mala rusne,,,cele doobedie stravene v nemocnici,poobede mala viki besiedku a potom simon koncert,,,a to nehovorim ze ma zajtra caka tazka skuska,,,no uplne super,,,uz ma ruka boli z pisania tahakou 😅 😅 😝 ,,,mi dnes ako naschval stehy na ruke vybrali a mam to citlivejsie,,,,dufam ze ste v poho den zvladli,,,,ja akosi som prezila len sa mi neako hlava tocila 😝 ,,,papa a pekny vecer

povuma
11. dec 2009

ahojte, pekny vecer, konecne piatok 😵

bambulik, ja mam ako diagnozu Panicku poruchu, tiez som mala skor telesne priznaky, bolest krcnej chrbtice, nechutanstvo, nezmyselny strach, triaska...prejde to neboj, ja mam Cipralex....

idem, mame vecer navstevu 😉 ....svokru 😝

kamilka.c
11. dec 2009

ahojte babulky...konecne doma

kamilka.c
11. dec 2009

asi viete lepsie travit cas ako ja to je dobre 🙂

andy.a
11. dec 2009

Hemi,držím palce 😉
a Cipralex si nemala ?? ten je najlepšie tolerovaný 😕

jasné,že profesora Traubnera pozná každý s IQ nad 100 😝 😅
len už teraz veľmi neambuluje,má veľa iných povinností,funkcií a pod....okrem iného je dekan Lekárskej fakulty v BA 😉 a chodí stále na rôzne akcie,kongresy a pod..aj dosť myslím ešte publikuje...takže máš šťastie,že si dostala ten termín ako píšeš 😉 /apropo,my objednávame už nové vyšetr.na 3.január.týždeň aj to už máme nenormálne plné pomaly do konca februára.../

ja som často na Teba myslela,reku že čo je s Hemi,keď sa tak dlho neozýva 😕 😒
verím,že Ti taká kapacita ako pán profesor Traubner pomôže 😉 aj niekoľko mojich pac.k nemu chodí 😉

Sheherezada,to aké dávky mal tvoj manžel,keď píšeš,že vyzeral ako narkoman ?? Seropram-u nás sa teraz už nedáva,len generiká- rôzne citalopramy sú pre dospelých od 20 mg vyšiie a Trittiico 150 mg t.j.celá zabl.,klasická dávka
Seropram by mu nemal robiť problémy,užívajú ho aj deti od 6 rokov 😉 ani v kombinácii s Tritticom 😕
nechápem tiež uvažovanie jeho lekárky...áno,jasné,ak chce Trittico nahradiť Espritalom-OK-nemôže brať predsa 2 sedujúce AD na noc....ale Trittico sa jednoducho prehodí na Esprital z 1 dňa na druhý,tam problém nevidím...pri Espritale postupne zvyšovať dávky podľa efektu a tolerancie,samozrejme 😕
v monoterapii sa ale Esprital málokedy dáva,zvykne sa ráno dať nejaké SSRI AD alebo duálne 😝 😅
a prečo Esprital...myslím,že Trittico je lepšie tolerované ako Esprital 😕 😕 😕
celé je to divné,asi by som radila zmeniť Dr... 😕 🙄

na malátnosť a únavu je dobré Gingio-to platí všeobecne 😉

Powuma,dúfam,že tú návštevu v zdraví a šťastí prežiješ 😀 😀 😝

Alli,čo si to mala s tou rukou a prečo si bola v nemocnici ?? 😕 nestíham totiž čítať všetko a už som sa na to aj pýtala,ale nikto mi neodpovedal 😒

andy.a
11. dec 2009

ešte ad lieky,čo tu boli spomínané :

Hapilux je SSRI s najdlhším vylučovacím polčasom..účinná látka fluoxetín,originál bol kedysi Prosac..možno poznáte z USA filmov,tam všetci užívali Prosac 😀 😀 😝 😅
4 mesiace je fakt málo na preliečenie,potom je veľké riziko recidívy...a teraz na jeseň resp.v zime vysadzovať lieky....to by som ani nepriateľovi neradila 😅 😕 😝 🙂

a citalopramin sa veľmi často dáva aj na psychosomatické problémy a depresie s bolestivými syndrómami...sú skúsenosti,že vykazuje určitý analgetický efekt...mnohým kočkám prešli chronické bolesti hlavy a migrény pri užívaní citalopramu 😉

inak,zdravím všetky nové,je vás tu toooooľko zasa 😕 😕 😝 🙂

kubaka
11. dec 2009

hemi, taky jsem na tebe myslela, jak se ti vede - no tady byl zakopaný pes - ale jsi teda třída, že tě to napadlo. To by jeden neřekl, co mladý člověkmůže mít. Dej vědět a vydrž, říkej si, že ti bude konečně pomoženo a příčina se našla .pa

andy.a
11. dec 2009

že citalopramin...to má byť citalopram prirodzene 😝 😝 😅 😕
prepáčte preklepy 😉

Hroška,sorry,ale Traubner je neurológ a nie neurochirurg,určite nemôže operovať 😕 😕 😅 😝

filipal
11. dec 2009

Andy, fakt mi je ta luto! a bude u vas vobec chodit Jezisko? 😝 😝

nevieme ani my co to mala Alika s rukou...iba ze jej ju operovali... ☹ a nebude ani piect. 😲

ja som ti odpovedala na otazky ohladom jogy, ale neviem ci sa to tu vobec da najst... 😒

mojej mame predpisala jej dr Tittico, dakujem za radu, hadam jej pomoze, len teraz zacala uzivat, lebo cakala tiez dlho na termin....

kamilka.c
11. dec 2009

ahoj andy.a chcela som ti napisat ale nevedela som opat ako zacat, dakujem za privitanie

kubaka
11. dec 2009

andy - když mi došel Cipralex - mohu do úterý užít jako náhradu 20 -citalku - obrácený přechod mi nedělal problém, tak předpokládám, že tři dny Citalecu by mohly vydržet. Doktor byl týden pryč, nevím, jak jsme to spočítali.
dík

andy.a
11. dec 2009

Filipa,nemusíš ma ľutovať ..ešte týždeň hádam nejako vydržíme a potom dovol . 😀 😀 😝
a Ježiško bude samozrejme chodiť 🙂 😉 😵

veru ťažko tu niečo násjť,keď sa tu toľko prispieva...a niekedy teda kopec srandy/viď ďatle a komíny a podobné veci 😀 😀 😀 😝 /,to akoby nemala táto téma taký názov ako má 😀 😀 😝

čauko,Kamilka,ty sa len chystáš k Dr. ?? 😕 🙂 😉

andy.a
11. dec 2009

Kubaka,jasné Cipralex je v podstate odovodený od citalopramu/Citalec/,len neviem,či bude stači 20 mg Citalec ako náhrada za 10 mg Cipralex 😉
ale inak by nemal byť problém 😝 😉

kamilka.c
11. dec 2009

ano andy v utorok

alika54
11. dec 2009

cao cao,,,,tak skoncila som s ucenim,,,uz sa mi fakt nechce 😝 ,,,mno a ta moja ruka??? mala som na palci obrovskobunkovy nador,,,no je to zatial v poho a aj vysledky dnes prisli a je to neskodne takze tak 😉 uz len trochen bolka 😅 ,,,,tak sladke snicky vsetkym a snad zajtra v zdravy prezijem 😀 😅 papa

povuma
11. dec 2009

ak to tu ozilo, ked prisla andy 😀 ...svokra nakoniec neprisla, tak si vegetim, a uvolnujem sa pri Uvolnete se prosim...zboznujem Krausa 😅

kubaka
11. dec 2009

díky, dám si víc, ale jeto jen do úterka, takže to přežiju

filipal
11. dec 2009

Povuma, ako to, ze neprisla? 😕

jasne, ze ozilo, vsak si aj Andy zasluzi aj my na noc ozijeme... 😉

kamilka.c
11. dec 2009

ahoj povuma alika filipal
no u nas bezi daky psychopaticky film aspon sipim ze tam bude psycho

povuma
11. dec 2009

filipal, zdrzala sa na nakupoch a uz bolo potom aj dost hodin.... 😒 prileti inokedy, jezibaba 😀 vravela ze do osmej stiha aspon na chvilu dobehnut, ale nestihla...aj tak dobre 😀

filipal
11. dec 2009

no teda, vy pri telke....a ja pri morcatach a notebooku 😅
manzelika som uz zase nechala sameho, pozera nieco o nejakom knazovi, ktory putoval 1000 km a vyliecil sa z rakoviny....
aspon vieme co davaju! 😀

kamilka.c
11. dec 2009

no ja vam mozem robit isto televizny program lebo mm pozera snad vsetko

filipal
11. dec 2009

Kamilka a ty nepozeras s manzelom telku? mate v tej istej izbe aj pocitac?

kamilka.c
11. dec 2009

ano sme v jednej izbe a mame dva pc vedla seba takze ej to vynimocne ze nesedi vedla mna ale teraz sa siel sprsit sa cudoval ze som uz po sprche ani si nevsimol ze tu vo "vkusnom" pyzame beham no pravda od sexi zeny to ma daleko 😅 on je taky skor panelakovy a podobne serialy co teraz nase bezia

filipal
11. dec 2009

no, nic, uz idem spat....dobru nocku nocnym sovam 🙂 🙂

sheherazada
11. dec 2009

andy......manžel má trittico 150mg,ty stavy mu začly když zvýšil citalopram z 10mg na 20mg,jenže zároveň začal snižovat trittico na 100mg...hodně podobný stav měl i dnes.Tak to skoro vypadá že to nebylo tím citalopramëm ale snížením trittica.Jen po tom citalopramu měl průjem a bolesti břicha,to po vysazení zmizelo.Od doby co snižuje trittico mu je čím dál víc špatně od žaludku,nechuť k jídlu a zvyšuje se mu napětí a hrozný návaly úzkosti.Já myslím že by měl u trittica zůstat.Možná k tomu ještě něco přidat,jenže ta dr. si asi neví rady co dál.Esprital mu chtěla dát kuli zkoušce na spánek,měl s ním stále problémy.Ale co se vrátil do práce se spánek zlepšil,tak to už vlastně nemá smysl.Myslíš že ty stavy co má můžou být z vysazování toho trittica?Skoro to vypadá že ho nebude schopnej vysadit,ty stavy sou hrozný ☹