Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kejka
8. máj 2009

🙂 🙂 🙂
Ahoj kočky
tak jsem v rychlosti nakoukla.Byli jsme celé odpoledne na zahradě,mám dost,furt pleju a za pár dní můžu znovu.Roste to všechno jako blázen,už jsou i zelený jahody.Za měsíc můžeme dlabat. 😉 😉 😉
Hlásím,že dnes najíždím na půlku Espritalu,páč už jsem opět kilo přibrala a to už teda fakt nechci,tak uvidím,co to se mnou udělá.
Jinak je mi dobře.Marti,Dzio zdravím a užijte si prodlouženého víkendu.
Zítra nás čekají kolotoče,to zase vypláznu peněz. 😝 😝 😝

majacska
8. máj 2009

ahojte.. tak ta panicka porucha je velmi rozsirena, vcera som bola u kamaratky, ktoru som nevidela 2 roky, a lieci sa na PP. V skole kde pracujem su tiez dve. Od psychiatricky viem, ze tato choroba bola rozsirena cez 2 svetovu vojnu...a teraz znova

kejka
9. máj 2009

😉 Hezké poledne přeju 🙂

Tak jsem na noc vzala jen půl Espritalu,v pohodě.Usla jsem jako miminko a cejtím se ok.
Včera večer se tu přehnala menší buřina,trošku sprchlo,tak je dneska chladněji,ale dá se.Odpoledne jedu nakoupit,pak klasicky zahrada.Kolotoče až zítra.
Majacsko ahojky-koukám,že máme skoro stejně staré děti 😉 😉 😉 Já zatím vnoučka nemám-blahopřeju ti,ale svojeho prcka 4letýho. 😉
Užijte si sobotu a doufám,že jste všechny v pořádku.

martina1975
9. máj 2009

ahojte babenky, tak ako? Ja dnes úplne v pohode. Zdá sa, že AD zaberajú. Teraz som prišla z práce. A idem si na zajtra chystať varenie. Budeme mať segedínsky guláš. Dávno sme ho nemali. 🙂 Tu sa voľako mračí, asi príde búrka, lebo je tu strašne dusno. Tak peknú sobotu Vám prajem. Pa 😉

hemi
10. máj 2009

čaute baby . Nepíšem , lebo mi bolo hrozne .
Prajem krásny deň matiek.
🙂

kejka
10. máj 2009

Zdravím kočky,
Přeju Vše nej........ke svátku matek,ať jste všechny v pohodě.Hemi ☹ ☹ Co se děje kočko?
Marti ty jsi pracovník,kde proboha děláš i přes svátky a víkendy?????????To je dobře,že je ti líp.
Hlásím,že druhý den jsem na půlce AD a je mi ok,tak budu pomalu pokračovat a vysazovat,páč chci jiný-už bez toho abych přibírala.
Včera byl kolotoč,malej nadšenej,já jen vytahovala prašule.........,dneska jdeme na zahrádku,ale jen zalejt a trochu ho nechat vyběhat.Nějak se to venku honí,fučí vítr-no nic moc počasí. 😒 Fotila jsem,tak hodím něj.fotky mladýho,jak se mu líbilo na atrakcích. 😀 😝
Tak se mějte krásně 🙂 🙂

anika09
11. máj 2009

Ahojte,
ja som tu nova, mam 41 a dost dlho sa trapim PP asi je to ono lebo vsetko tomu nasvadcuje.Mam dve krasne deti a do takeho stavu som sa dostala ked mi syn ochorel ako dvoj rocny.Prisli na mna triasky, busenie srdca,atd.
On sa z toho dostal chvala bohu 🙂 , ale ja sa z toho nie a nie dostat..... 😒
Brala som Seroxat dva krat po dva roky.v septembri sa mi ho podarilo vysadit a vydrzala som 8 mesiacov, vcera som dostala take zavrate ze moja doktorka mi kazala si dat stvrtku a po dvoch dnoch prejst na polku a cakat.
Neviem asi som zabudla ake su zaciatky, ale aj ta stvrtka so mnou dost kyve mam neskutocne stavy vie mi niekto poradit ci je to normalne? 😒
bola by som rada keby mi niekto odpisal niekedy mam pocit ze len ja sa z toho neviem vyskrabat.
Inac mamka moja co si pamatam mala tieto stavy kym nepresla do prechodu moze sa to dedit? ☹
Nikdy som este nebola na polke moze mi zabrat tak ako cela tableka?Ja som zacala stale na celej potom som to znizovala myslte ze to bude stacit?
Dakujem za akukolvek odpoved a as cas 🙂 🙂 🙂

kejka
11. máj 2009

Anika vítej.S tímhle ti pomůže určitě Andy,je to naše dobrá duše.Psychiatrička,která sem chodí-poradí a je moc hodná.
Jsme stejně staré,mě je 42let a nejsem ok už 14 let.Myslím,že už nikdy nebudu.Nemocná duše už asi zůstane pořád-nebo mozek. 😒 Musíš čekat až AD zaberou,někdy to trvá až 14dní,takže ty začátky jsou hrozné,člověku je na padnutí.Je to normální,než to zabere.Myslím,že do přechodu máš hodně daleko. 😉
Půlka tabletky určitě nezabere tak jako celá 😕 😕 😕 AD nejsou návykové,jen se musí postupně vysazovat ne naráz.To ted dělám já. 😉
Drž se-Andy ti určitě napíše,co a jak.
Holky jak je dneska?
Tady leje od rána,nic moc teda. 😖 😖

anika09
11. máj 2009

Kejka,
neviem ci ti prisla moja odpoved uz som Ti pisala len nikde ju nevidim nevien ci som nieco zle neurobila...
Ak by Ti neprisla tak Ti dakujem ze si mi napisala aj to pomohlo.
Moja mama brala Neurol dva roky v malych davkach a predstav si ze jej to pomohlo ja sa bojim aby som nebola zavisla neviem to pochopit kazdy vravi ze Neurol je navikovy ale ona ani nezvisovala davky ani neostala zavisla
nerozumiem tomu...... 😕
u nas je krasne teplo,a vecer len trochu poprsalo...... 🙂

kejka
11. máj 2009

Anika jestli chceš,tak mi písni na IP 🙂 🙂 🙂
Na Seroxat návyk není.Myslím,že to tu Andy psala.Musela by jsi jí o pár stránek nazpátek.
Moje mamka bere lexaurin-já také a na ten návyk je. 😖 😖 😖
Držím ti pěsti ať je líp,znám tyhle stavy,je to na mlácení hlavou o zeď. 😖

kejka
11. máj 2009

Aniko máš IP 🙂 🙂 🙂

anika09
11. máj 2009

Ahoj Kejka,
na IP som ti pisala mas tam postu 🙂 🙂 🙂
ukludnujem sa , okolo mna beru lieky na tlak a su mladsi a budu ho brat uz asi do konca zivota, tak isto aj na cukrovku beru lieky tak ja poberem AD ☹ ☹

kubaka
11. máj 2009

Aniko - určitě nejsi jediná, kdo se s PP potýká a určitě nejsi jediná, kdo si myslí, že je jediný, kdo se z toho nedostane 🙂 🙂 Na to můžeš vzít jed 🙂 Já se plácala taky v hrozných stavech, vůbec jsem nevěděla, kdy to přejde, a zda-li vůbec to přejde a co se to se mnou vlastně děje a zda budu někdy myslet,věřit si a pracovat zase normálně jako dřív.... a všechno se zase normalizovalo 🙂
Ovšem recidivy zažívám - 😒 právě v jedné jsem a musela jsem i zvýšit zase na chvíli dávky AD. Takže v tom určitě nejsi sama 😵 Je nás požehnaně a všechny to prožíváme zhruba stejně - prostě máme deprese, PP, úzkosti... se vším, co k tomu patří.

kejka - raději hlavu šetři - já vzala plyšového medvěda a tím jsem mlátila do peřin 😀 Ten prach, co se rozvýřil, mě hned odvedl myšlenky jinam... 😅

martina1975
11. máj 2009

Ahojte holky tak ako po predlženom víkende?

No teda česť výnimkám, ja som bola v práci piatok, sobota, nedeľa. Dnes to celkom ušlo. Robila som len 4 hodiny poobede. Dúfam, že už AD čoskoro naberú plný účinok- berem to už 10.deń pol tablety Citalopramu. Už sa neviem dočkať chvíle, keď ráno vstanem s radosťou a s pocitom, že ma nič nebolí. Dnes ma trocha nohy zasa boleli. Ale aspoň, že mi začalo chutiť jesť. To je úspech. Tak a vy ako, prečo nepíšete. 😉

Neboj Anika bude dobre, chce to len trpezlivosť. Ja poznám tie stavy a viem sa vžiť do Tvojej situácie. Ja to zažívam pravidelne raz za rok. Vysadím len obdeň, myslím, že som OK. 2 mesiace dobre a potom bác. Zasa na vyššie dávky. Ale už som povedala, že to neurobím. Aj keď mi bude dobre, poctivo budem brať pol tabletky denne. Ja si myslím, že taká dávka nikomu neublíži. Tak sa držte holky a píšte 🙂 Pa

anika09
11. máj 2009

Ahojte kocky,
dakujem Vam za povzbudive slova, vynasnazim sa byt trepezliva a vyckat moju chvilu 🙂
Zajtra zase vstanem v nadeji ze bude o cosi lepsie aj ked viem ze este si pockam asi zacnem suchat koberce 🙂 🙂 🙂
idem spat dufam ze sa uz konecne vyspim lebo aj s tym som mala problem ☹
prajem pekny vecer a krajsie zajtrajsky 🙂 🙂 🙂
piste a budem aj ja to bude znak ze este zijem 🙂 🙂 🙂

kejka
12. máj 2009

🙂 Ahoj kočky,hezké dopoledne přeju
Tak mám třetí noc s půlkou AD,zatím v pohodě.Asi to bude dobrý,tak po týdnu zkusím čtvrtku na pár dní a vysadím.Nechám si napsat jiný-pokud možno něj.na stejno,jen bez toho abych přibírala. 😒 Včera jsem s nechutí vlezla na váhu,to se snažím nežrat,stejně mám kilo nahoře.Takže už 7kg 😖 😖 Myslím,že mi to bohatě stačí,páč nechci na léto vypadat jako koule. 😖 😖 Zatím se cejtím ok,tak snad to půjde dobře.
Anika určitě zaberou,však si je brala,tak víš,že to chvilku trvá.Je fakt,že je dobrý,snažit se na to nemyslet a něco dělat.Ale někdy to nejde. 😒
Marti tak to jsou supr zprávy,že začínáš dlabat-dobrý 🙂 🙂 🙂
Kubaka s tím polštářem jsem se zasmála. 😀 😀
Dneska tu svítí sluníčko,ale je docela zima,tak uvidíme odpoledne,jak to bude vypadat a kdyžtak pomastíme na zahradu.Dvojka se učí,až se z něj kouří,přesně za týden maturuje.Uffffffffff to budu mít nervy na huntě. ☹
Holky pište,co Hemi,Dzio,Juli a další?????????????????? 😕 😕

anika09
12. máj 2009

Ahoj Kejka,
dnes je to treti den som na polke a musim povedat ze je to lepsie este boli zaludok ale uz nemam take zavrate 🙂
rano som bola zaniest syna do skoly a skocila na kavu s kamoskou teraz som doma 😉 😉
Susedovi tiez maturuje dcera dnes ma prakticke matury a potom odborne takze viem asi co prezivas lebo mu uz dvakrat o prestavke volala 🙂
moja mama ked som maturovala tak som ju nasla so studenymi obkladmi na hlave mamky su uz take my sme uz raz take 😎 😎
co mas dne s na programe?a ako maly? mas teda 4 chlapov doma to Ti nezavidim mas sa co obracat 🙂 🙂 🙂
tak peny den a drz sa 🙂 🙂

kejka
12. máj 2009

Aniko ahojjj.Tak to je fajn,že jsi ok,kafe s kámoškou bode-alespoň jsi pokecala. 🙂
Mám doma jen tři chlapy-nejstarší už tři roky bydlí se svojí holkou v podnájmu-chtěli být spolu,už to táhnou 7let,takže o něj se stará ona.My obě rodiny jen sponzorujeme,protože oba končí VS,takže nejsou výdělečně činní-sem tam něj.brigáda,ale moc času nemají-finišujou. 😉 😉 Ale i tři mít doma je dost.Ty kotle guláše 😀 😀 Mám štěstí,že dvojka dobře vaří,takže mě hodně u plotny zastoupí.Ted to po něm nechci,jen at se učí.Je na gymplu,tam praktický nemají,jen měli maturitní písemku z češtiny-tu dal za dvě 😉 😉 No holt to budu muset vydržet,učí se poctivě,blbej nejni,tak to snad dá.Pak ještě příjimačky. 😅 😅 Moje máma byla úplně v klidu,když jsem maturovala,vůbec se nevzrušovala.Jen jsem jí zavolala do práce,že je hotovo 😀 😀
Malej v pohodě-ted si stříhá nějaký obrazce záhadný,pak dostane dlabanec a jde se do postele. 🙂 Jinak program podle počasí,ale vypadá to na zahradu,tam se nejvíc vylítá. 🙂 😉
Od zítra mám chlapa doma,má dovolenou,páč mění práci,v týhle krizový době dostal fakt nabídku,co se neodmítá,takže od pondělí pak nastupuje na novej flek.Bude víc prašulek. 🙂 🙂 🙂
Co máš dneska v plánu??????????????

anika09
12. máj 2009

Ahoj Kejka,
ja musim skocit do firmy, musim nieco vyriesit, potom pre syna ma dnes atletiku inac chcel by sa venovat odernemu pat boju, sermuje, plave , chodi na atletiku este treba kone zaradit a strelbu ani neviem kde sa to v nom berie, dcera hraje tenis a tiez chodi na gympl 🙂 🙂 🙂
no a este musim nakupit a pripravit nieco na veceru.........
mas sikovneho chlaoca co tu pozorujem na okolo tak chalani sa vobec neucia tak si ich vychovala dobre 🙂 🙂
Pozerala som tvoje fotky j ja nieco pridam len neviem ako my mame este psa maleho teriera a teraz je nadrzany lebo susdkyna fena sa hara 😀 😀 nepije ne je, nespi 😀
na fotkach mas celkom prima postavu nerozumiem tomu teraz si pribrala kolko?si ina? lebo ak vyzeras tak ako na foto tak ja si myslim ze je to super to by som mala skor ja zhodit 🙂
Som rada ze pises este sa ozvem 🙂 Ada

hemi
12. máj 2009

Ahojte baby. Vítam ťa Anikó. Anikó sama dobre poznám tie stavy , treba s tým bojovať.
Takže zmenila som psychiatra - je to chlap. Dohodli sme sa , že budem dodržiavať jeho pokyny. Povedal , že liekov je 50 druhov a nájsť ten správny je veľmi ťažké. Žeby bolo úplne zbytočné vystavovať ich , lebo tie vedlajšie účinky treba prekusnúť a vidieť , či človek vie fungovať , alebo nie.
Lenže ja mám problém , že si napr. chcem zdriemnuť teraz a neviem , tak ma ten liek navodzuje ( a zvnútra cítim veľkú únavu - možno je to len psycha , ale tak to cítim).
Na noc mi dal Trittico. Baby , mali ste niekedy ten pocit , že sa Vám žiada spať a od liekov ste nevedeli?
Držte sa

anika09
12. máj 2009

Ahoj Hemi,
ja ked som vysadila Seroxat tak spanok vobec nevedel prist, stazovala som sa a kazdy mi povedal ze mam vydrzat.
Hemi 8 mesiacov som sa trapila raz som pouzila Stilnox inokedy Neurol a nevedela som spat preto si myslim ze som naspat tam kde som nieje to sice najhorsie ako pred 4 rokmi lebo fungujem vtedy som nevedela ani o sebe, ale nenechaj to tak lebo spanok je dolezity a kym sa poriadne nevyspis tak to nebude ok.
Mne dala doktorka seroxat na vecer prvy krat a fungovalo to bez roznych oblbovakov lebo lieky typu Neurol ja povazujem za oblbovaky, teraz beriem rano a cakam co bude so spankom, ak to nebude dobre zmenim to a dam seroxat vecer........
Lieky na spanok a lieky typu Neurol sa daju papat tak 6 tyzdnov potom uz musis opatrne.k nevies zaspat nespi vytrap sa pockaj do vecera a mozno tak zaspi ze ebudes vediet o tom.... 🙂 🙂
Prajem vela trpezlivosti lebo ja viem co je to nespat naozaj a nikto mi neveril ☹
Drz sa a napis 🙂

hemi
12. máj 2009

ďakujem. Ja by som si aj rada cez deň zdriemla , ale nedá sa mi. Včera večer som spala , no ja cítim , že mi to nestačí . Pred tým som spávala 10 - 12 hod. a vtedy som sa cítila v poho. No odkedy beriem Zoloft , je to horšie so spánkom, ale zase viem ako tak fungovať.

kejka
12. máj 2009

Holky tak jsem si dala s malým dvacku-hodinku a něco.Můžu spát furt. 😀 Večer zatím spím dobře-ten Esprital je na spaní jako dělanej,to mě docela štve,že ho vysazuju,ale nechala jsem si napsat Diazepam,tak doufám,že když to pak nepůjde,tak to zaplácnu tím a usnu. 😔 😔 Je zajímavý,že přes den usnu kdykoli.
Aniko ty fotky z kolotoče už jsou se 7kilama navíc.Mě to fakt začíná vadit,nikdy jsem neměla břicho,hezky plochý a ted mám cejchu,jak těhotná. 😖 Takže néééé už ten Esprital nechci. 😀
Ten spánek se určitě upraví.Je to holky taky těhotensvím.Však se vám to blíží kočky. 🙂 🙂 🙂 🙂
No fakt nekecám,dvojka se učí a pořád. 😀 😀 Myslím,že jsou fakt vychovaný dobře.Nikdy jsem s nima neměla žádný potíže-ani v pubertě.
Ani máš doma sportovce.Lukáš-nejstarší když mu vyjde čas chodí už pár let na kendo.Baví ho to,ale moc nestíhá.Míla je línej jako vandrák,jeden čas dělal basket.Po mě teda nejsou,já jsem závodně běhala od šestý třídy až po střední školu. 🙂 A ted chodím občas večer,když je počasí a nejsem urvaná ze zahrady-to pletí je taky pohybu hafo. 🙂 🙂
Tak zatím vás zdravím,budu na vás myslet.Za chvíli mastíme na zahradu.Mladej to odsouhlasil. 😀

ivako
12. máj 2009

caute baby,tak aj ja som na seroxate,uz dva roky.zacalo sa to triaskami,zavratmi,az to preslo k tomu,ze som prestavala vidiet-diagnoza panicka porucha.Zo zaciatku,ked mi nasadili seroxat,brala som ho vecer-lenze pocas dna som chodila ako matoha,nic som nevladala,prespala som takmer cely den.A tak som ho zacala brat vecer a stale ho tak beriem,po 1 1/2 tbl.teraz spim ako zarezana a moje predosle stavy nemavam.Dost sa obavam vysadenia lieku,co to spravi.A tiez som strasne pribrala odkedy beriem tbl.,

martina1975
12. máj 2009

Ahojte babenky, Kejka, Hemi, Anika, kubaka? Tak ako sa máte? Ja som prišla pred chvíľu z práce, bola som ešte nakúpiť, aj rodičom nakoľko prerábajú byt, tak nemajú kedy. Ja dnes v úplnej pohodičke, v práci všetko som zvládla. Dúfam, že už to tak zostane a stav sa nebude zhoršovať. Tu u nás riadne fučí, neviem, či ten vietor nejaký lejak nedoženie. Teším sa s Vami holky, že Vám už je lepšie. 🙂 Niet nato, keď sa človeku uľaví. No nemám pravdu? Ešte čakám dcéru, že príde z tanečnej a pôjdeme sa spolu učiť. A za chvíľu je večer. Tak sa majte krásne a píšte.

P.s. Dzio čo je s Tebou, prečo nepíšeš?

anika09
12. máj 2009

Ahoj Ivako,
ja som na seroxate 4 roky s prestavkami, no velmi pomaly vysadzaj nikam sa neponahlaj ja po 8 mesiacoch zova nasdzam .CEZ EN BOLO VSETKO OK A TERAZ K VECERU MAM ZAVRATE JE MI NA MILU JARMILU ☹

kejka
12. máj 2009

Holky jdu vás pozdravit.MP je s malým ve vaně,tak mám chvíli. 🙂
Ivako vítej 🙂 🙂 🙂 S tím přibíráním,to mě zajímá.Změnila jsi léky??????Pak už jsi nepřibírala? 😅
Tak jsme byli dvě hodiny na zahradě.Plela jsem jako zběsilá,zase mě budou bolet záda,ale je tam fajn.Malej se vyřádil,bude spát jako dřevo.Já doufám taky. 😉
Ani jejda,snad to zaspíš a ráno bude zase dobře. 😢 😢
Marti jak máš starou dceru??????Hoďte nějaké fotky,ať víme jaké máme rodinky 😉 😉
Od zítra mám MP doma tak poloviční starost o maloše.Taky dobrý. 😎
Má být krásně,tak snad bude,sluníčko je pro radost jako dělaný. 🙂
Přeju hezký večer a dobrou všem 😉

ivako
12. máj 2009

kejka-ja som nemenila lieky,zacala som seroxatom a stale ho beriem,hoci sa mi velmi nepaci ze som po nom pribrala,to ze mi pomaha je dolezitejsie.Ja mam strach z novych liekov a preto kedze mi tento vyhovuje a nemam ine vedlajsie ucinky okrem priberania tak pokracujem v liecbe .Moja lekarka tvrdi,ze priberanie nie je vedlajsi ucinok,ale je to tym,ze sa celkove ukludnis a tak sa tie kila na teba lepia.

anika09
13. máj 2009

Ahoj dievcata,
ako sa mate?ja este nie velmin dobre, beriem stvrty den Seroxat, nespala som a som nervozna, mam pocit ze som tuha ako zelezo a meni sa mi nalada ☹
Zatil zijem 😖
Ako Kejka ako sa mas?co porabas?Ivako ako si znasala prve dni so Seroxatom?
Martinka ty uz si v pohode co?
jooooooooooooooj jak Vam je dobre tesim sa z Vas dufam ze uz aj ja budem vysmiata 🙂 🙂
Rano som ledva odniesla maleho do skoly tak sa mi tocila hlava........no co uz 🙄

deborah1
13. máj 2009

Ahojte babulky,mne lieky zaberajú,je to celkom dobré,ale stále si to viem predstaviť lepšie,niekedy mi býva zle pár hodín ☹ -cítim,že je to zo psychiky,niek.som unavená,slabá,niek.zase úplne v pohode,je mi fajn.Anika,to poznám,ja som tieź mávala také dni,že som ledva doviedla deti do škôlky,stále som mala pocit,že odkvecnem.Teraz mi je asi tak všelijako aj kvôli rodine,vôbec nám nerozumejú,nechcú n ás pochopiť,iba samé urážky,výčitky a to stále dokola,niekedy mám toho plné zuby,aj sa snažím to ignorovať,lebo viem,že mi to nerobí dobre,ale nie vždy sa to dá 😢 Len tak som chcela stručne..Inak-poctivo vás sledujem 😉