Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lini
23. nov 2011

@kornelia Ja som take stavy mavala tiez vecer ale najviac v tedy ked bol manzel v praci ked som zaspala pri TV bolo ok ale ako som mala ist do postele ...zimnica,pocit tlaku v hlave,zle dychanie proste som mslela ze sa zadusim niekedy to bolo len chvilkove ale raz som bola hore do pol 4 a myslela som ze mam asi mrtvicu ze ma rano najdu deti mrtvu ☹ je to vsetko len psychika ja som nikdy nebrala tablety ale uz som na tom bola teraz horsie tak som skusila homeopaticku a naozaj verim ze mi pomoze ked chces dam ti na nu kontakt po telefone sa opyta ake mas problemy a velmi dobre sa s nou o takychto problemoch hovori.Riesi vsetky problemy ake si mala od malicka a zisti co ti vlastne je.-) mne dala toto http://vilcakul.extra.hu/modules.php?name=Conte... o tyzden idem na kontrolu a povedala ze mi to zaberie nemam sa bat ze nie ,...verim tomu a o to mi je aj ovela lepsie .

filipal
23. nov 2011

@kornelia
ahoj 🙂
vyzera to na navrat depresie. na tvojom mieste by som si dala znova naordinovat AD, ked pises, ze si sa s nimi celkom dobre citila....
aj u mna je zhorsenie stavu skor vecer. viacere sme sa tu zhodli, ze to tak citime...
psychiater nema cas na nejake rozhovory, predpise lieky a ide sa dalej. na terapie si musis najst terapeuta, pripadne psychologa.

kornelia
23. nov 2011

@filipal Ja len neviem ako si vybrat spravneho terapeuta.Plati sa za to vobec?Alebo ako to je? Teraz je tu so mnou mama,je mi fajn,dala mi lecaurin,aby som si dala,ze sa nemam bat zavislosti z par tabletiek.Hlavne aby som sa citila lepsie v tomto obdobi,ze nemam si to tak vziat k srdcu,vie,ze je to tazke,vsetci sme mali krstnu radi,ale so vzniknutymi problemami a tazkou situaciou si musia poradit jej deti a rodina.Asi sa s tym musim zmierit.Teraz lezim cely den dnes,volat mi zima a vsetko ma boli,ale horucku nemam,tak neviem ci je to nejaka viroza ci co,je cudne ze nemam teplotu,max.37 tak neviem co ma to chytilo.

filipal
23. nov 2011

@kornelia myslim ze na par navstev psychologa mas narok cez poistovnu. musi ta odporucit psychiater. spytaj sa ho, lebo tieto veci sa neustale menia.. a ako najst dobreho? no, to je tazka otazka...najlepsie, ked ti niekto doporuci. tebe by som doporucila zenu, co uz ma nejake tie skusenosti....mozno aj tvoja lekarka bude vediet poradit.
mozes mat aj virozu bez teploty, aj mne sa to stava...alebo to suvisi so psychikou...

kornelia
23. nov 2011

@filipal Dakujem,popytam sa ohladne toho.

monfat9
23. nov 2011

@kornelia 😖 no to sme na tom skoro rovnako...mne sa to tiež stalo...myslela som že som vyliečená 😒 a po vysadení po troch mesiacoch...som bola naspäť.....tiež som to brala ako prehru ☹ ....ťažké to je....panika jak vyšitá 😒 ale nesmieme sa vzdávať....nie hneď pri prvom pokuse 😔 ....Tiež som išla k doktorke a tá mi dala naspäť AD čka, je mi fajn...ale čo bude ďalej? neviem....chodím aj k psychoterapeutovi...a zamotalo sa to s nim trocha, lebo je za vysadenie AD po polroku.....a doktora vravi že mi treba aspoň rok......som ako medzi dvoma mlynskými kameňmi. Neviem 😒 Chcem byť zadobre aj s ňou aj s nim. Lebo mi veľmi pomohli aj jeden aj druha... 🙂 Akurat že na druhykrat sa ma pýtala či mi má dať tie isté, alebo iné.....a ja že mi je to jedno...tak mi dala tie isté aj rovnaké dávkovanie...Citalec ......lenže nejak nezaberajú až tak super ako prvýkrat, lebo telo si už asi trocha zvyklo... a je rezistentné na tu učinnu látku ...tak mi zvýšila pred mesiacom z 10 na 15 mg... ale neviem nevidim nijaky rozdiel 😝 Každopádne asi musíš niekam zájsť....bud k psychologovi....alebo k psychiatrovi 😒 ked ti je tak veľmi zle... 😢 a teraz máš asi aj depresiu, ked ťa tak všetko bolí? Dufam, že sa ti čoskoro polepší, budem na teba myslieť 😉

monfat9
23. nov 2011

@kornelia ja som sa opýtala doktorky....ona mi dala výmenný lístok, s ktorým som išla ku psychoterapeutovi..a ked máš ten lístok, tak za nič neplatíš. Lenže poisťovňa prepláca len niektoré diagnozy...depresiu nie 😠 ale PP ano...preto mi doktorka napisala na lístok že mám PP s depresiou, potom máš všetko zadarmo 😀 😀

maminka001
23. nov 2011

@monfat9 Ahoj dr mi napsal jarsin neznáš to?

kornelia
23. nov 2011

@monfat9 diky pekne,teraz mi je tak zle,ze nemozem vstat,vzdy ta teplota do 37,2 co je asi najhorsie,lebo ma vsetko boli.asi to bude viroza,lebo mi nic nezabera.strasne ma bolia svaly a koza.

monfat9
24. nov 2011

☹ ☹ asi hej tak asi to bude niečo ....teraz je tých virusov hociakých do bludu 😝 tak sa vylež, odýchni 😉 😉 😉 PS: a ked si daš paralen tá bolesť prejde, či ju máš stále?

monfat9
24. nov 2011

@maminka001 jarsin nepoznám, dokonca som o ňom ani nepočula...to je asi na prírodnej báze ako Persen...či je to normálne AD čko s účinnou látkou? skus toto:
http://diskuse.vitalion.cz/jarsin-362/ 🙂

hlavinka
24. nov 2011

Ahoj holky, prosim o radu.
Nedavno jsem videla 13. komnatu Klary Polertove Trojanove a nejak mi doslo, ze to jsem asi ja....
Nemuzu rict, ze bych nevstala z postele a jen lezela a nic nedelala, ale proste kazdy den vstama s tim, ze nechci, ze uz nemuzu, mam toho plny zuby a neni se na co tesit. kazdy den si rikam, no co, kdyztak se muzu zabit, kdyz uz mne to bude tolik stvat.
jenze jsem asi hodne zodpovedna, mam dve deti, a tak se staram, premuzu se. Nemam duvod byt nestastna (mam dve krasne holky, zdrave, bydlet a jist mame co, milujici manzel), pritom ale nekolikrat tydne brecim a jsem fakt nestastna☹
Vsechno ve mne se bouri a chce pryc, byt nekde v klidu a samote a zapomenout na tenhle zivot. Jsem uz unavena. v nocim spatne spim (no jasne, kojim, ale i tak, pak nemuzu usnout a mezi dvema kojenimi treba ani neusnu).
Vzdycky jsem byla spis pesimista nebo smutnejsi typ cloveka, ale ted to na mne zase sedlo ve velkym.
Manzel to moc nechape, prej "ja byt doma, tak jsem rad". Ale ja jsem fakt uz unavena, nevidim nikde zadny vysledek, zadny smysl (jasne, ja vim - rozumove, ze deti jsou smysl, blabla, ale citove to proste necitim).
Kdyz bych sla poprve na psychiatrii - co mu budu vykladat? Tohle vsechno? Muzou se brat antidepresiva pri kojeni?
Do toho se mi daly zdrav. potize (zavrate, migrena, huceni v usich, ta nespavost) - mozna to s tim souvisi.
Musim mit na psychiatrii doporuceni obvodaka?
Diky za rady. 😉

kornelia
24. nov 2011

@monfat9 zaujimave je, ze vcera mi nepomohol ani paralen ani teraflu, jednoducho nic, az vecer som si spomenula, ze si dam novalgin a ten zabral, jednoducho nic nepomahala co zvycajne. Ale dne uz presla ta bolest svalov a koze, este dnes lezim, mam tu rodicov, su tu so mnou, to je dobre.
A ta psychika zda sa, ze bude dobre, asi som fakt potrebovala par dni, aby sa mi smrt blizkej osoby ulezala v hlave pokojne a zacala som inak rozmysla, samozrejme pomohly aj rady maminy, ze nemozem si vsetko vziat na plecia, cely svetabol - ja som uz raz taka, hoci sa uz ucim, ale tazko sa clovek meni, ked dostal tuto vlastnost do vienka. Ale pomaly, velmi pomaly napredujem. Dufam teda, ze ta bolest duse naozaj pomynie, teda aspon sa zmierni a nebude to take zive vo mne stale. Vzalo ma to hlavne asi preto, ze to bolo nahle a nikto s tym neratal, ze to prislo z nicoho nic. A este k tomu ta choroba vo mne vyvolala vacsi strach - to je ta panika, ale snazim sa s nou bojovat a zvitazit. proste naraz bolo priliz vela zlych okolnosti. Preto velm dufam, ze to tentokrat tiez prekonam bez liekov. Verim tomu. 🙂

kornelia
24. nov 2011

@hlavinka Takto isto som na tom bola aj ja pred troma rokmi, a tie zdravotne problemy to je vsetko zo psychiky, ja viem, ze aj tato choroba ma teraz skolila preto, lebo sa mi uplneoslabila psychika, tak sa musim vzchopit, ale ak mas naozaj take pocity, zajdi za lekarom, u nas uz nie je potrebny odporucaci listok,neviem ci si na SR alebo v Cechach.Vsetko mu povies, tak ako si tonapisala tu, neviem ake velke mas dietatko, ale ked kojis moze ist aj o poporodnu depresiu, cim skor chod za lekarom, to nie je hanba, aj mne to pomohlo. Drz sa!

hlavinka
24. nov 2011

@kornelia dekuju, asi fakt zajdu, protoze uz nevim, co dal☹
Decka mam dve, starsi 3 roky, mladsi 4,5 mes. Poporodni spis vylucuju, kdyz jsem sama doma jen s mladsi dcerou, moje pocity jsou o neco malo lepsi, nez kdyz jsme doma vsechny....Ale mozne je vse. Diky.
Drzte se! 😉

filipal
24. nov 2011

@hlavinka trinastu komnatu s Trojanovou som pozerala aj ja a myslela som na to, ze ked niekto takto verejne znamy, odhali svoje problemy, pomoze to mnohym ludom....
takze si sa v tom nasla.
zrejme budes potrebovat psychiatra. vobec sa nemusis bat ani hanbit. ani si nemusis velmi chystat, co povies...on sam ti bude klast otazky. nepotrebujes vymenny listok, ale musis sa na prve vysetrenie objednat. trva dlhsie. existuju aj lieky - antidepresiva, ktore mozu aj kojace zeny. nie vsetci psychiatri su vsak tomu priaznivo nakloneni. v tejto nasej teme sme uz viac krat uverejnovali tabulku s liekmi, ktore mozu tehotne aj kojace zeny....mozno ju najdem, davala nam to sem psychiatricka.
ja si myslim (tak ako Kornelia), ze moze ist o poporodnu depresiu (ta sa prejavi niekedy az takto po case. ale v podstate je jedno, aky si mala spustac, depresia sa lieci rovnako - antidepresivami.
drz sa,a kludne sa pytaj 🙂 🙂

hlavinka
24. nov 2011

@filipal Presne to jsem si rikala i ja, ze je proste dobre, ze se o techhle vecech mluvi....stejne jako o rakovine prsu u mladych zen...
Ne, nestydim se, to ne, spis je to proste slozity. Ted mam v planu asi 4 vysetreni ohledne te migreny a zavrati, vsude cekam nekolik mesicu☹ Doufam, ze na psychiatra cekat nebudu tak dlouho, snad jen par tydnu a ze mi leky da, protoze jinak nevim, nekdy mam pocit, ze bud skocim ja nebo fakt uz nevim☹ jsem z toho zoufala....
dekuju Ti (i ostatnim) za rady.
Lekar urcite bude vedet, jake leky mi dat pro kojeni...

filipal
24. nov 2011

@hlavinka oooo, tak o megrene viem svoje!! 😝
trpi nou moj manzel. ☹
pri objednavani u psychiatra povedz, ze je to akutne, nech ti daju skorsi termin....odhadujem, ze do takych 2 tyzdnov to bude....zalezi kolko je u vas pacientov na jedneho lekara. vsimla som si, ze na vidieku ludia dostavaju rychlejsie terminy ako vo vacsich mestach.....

pitinko2
25. nov 2011

@filipal prosím ťa keď nájdeš ten zoznam liekov hod ho sem. je mi fakt hrozne

filipal
25. nov 2011

@pitinko2
zatial som ho nenasla...ten co som mala v zalozke uz nefunguje... zacala som hladt od strany 100, teraz som na 155, ked chces, tak sa v tom pohrab. pozeraj odkazy Andy.a-
nasla som aspon jeden clanok o panickej poruche.
http://www.panickaporucha.mistecko.cz/o-panicke...
ak ti je fakt zle, musis ist aj tak k psychiatrovi, lebo lieky ti musi predpisat on.

filipal
25. nov 2011

http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf...
bol to tento link, ale nejde vzdy otvorit....snad ti pomoze...

havja
25. nov 2011

Ahojte baby, prosím vás, nemá niektorá z vás skúsenosť s tým, že vám na krvnom obraze zistili zvýšené množstvo lymfocytov%?Može to byť aj pri strese, a panike?lebo ja som sa s tým ešte nestretla...a už zasa rozmýšlam, nad neviem čím.... 😒

triticco
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hlavinka
25. nov 2011

jeste dotaz - je pravda, ze se po antidepresivach pribira na vaze? To bych teda fakt nepotrebovala (jeste musim shodit 10 kg na svou puv. vahu pred tehotenstvim😲). diky

filipal
25. nov 2011

@hlavinka z niektorych sa pribera a z niektorych vraj nie. ked sme sa o tomto vedlajsom ucinku bavili v tejto teme, tak cca 50% pribralo, ale ostatne zase chudli....

hlavinka
26. nov 2011

@filipal hm, to je asi jako s HA. ja jsem teda po HA pribrala treba tak dve kila, zrava jsem byla vzdycky, tak tezko rict. No, ale rozhodne to neni duvod, proc bych ty leky nebrala, kdyz lekarka nazna, ze je fakt potrebuju. ted jsem zacla chodit cvicit (hura, konecne), takze snad i neco shodim a nepriberu.

kornelia
27. nov 2011

@hlavinka Ano urcite povedz ze je to akutne, ja ked som isla prvykrat, bola som zhrbena, nedokazala som ani poriadne rozpravat a zacala som plakat, tak mi dali termin do par dni, viem ze to cakanie je velmi tazke. A viem aj to, ze depresia a psychyka zapricinuje mnoho telesnych priznakov, mozno aj migreny mas z toho, ale treba sa na to pozriet samozrejme a vylucit inu chorobu. Drzum palce, teiz inac stale uvazujem ako postupim, pockam este par dni a uvidim, zda sa mi, ze tym ze sa mi tie ataky uzkosti vracaju stale a pomerne castejsie, viem, ze mi v tom pomaha aj tazka zivotna situacia, pohreby a vsetko okolo toho, ale mam pocit, ze fakt sa mi to vymyka z ruk, takze pockam par dni a ked sa mi nepodari upokojit, pojdem asi aj ja, lebo kym som brala lieky, nemala som tie ataky vobc a bola som usmiata, nie ako teraz, stale akasi smutna a bez zivota. Bolest duse trva dlho a niekedy to sami nezvladneme, je to proste tak. 😖

kornelia
27. nov 2011

@hlavinka Nad tym nerozmyslaj, ja som tiez pribrala, no ked som vysadila a zacala zdravo zit a stravovat sa, zhodila som tento rok od januara do juna 8 kil. Teraz po smrti mojej krstnej mamy som zhodila dalsie dva bez toho, aby som chcela, no viac uz zhadzovat nechcem, je mi dobre takto ako som. Tymto je tiez vidno, ze situaciu som si naozaj pripustila k srdcu a zozieralo ma to / v kilach/. Ked som po liekoch pribrala, dakovala som bohu, ze je mi nadherne a dobre a vobec som sa nestarala o tie kila navyse. Neboj sa a ked si nepriberala extra od HAK, zrejme nebudes ani od AD, ale na to teraz naozaj nemysli, ja si myslim, ze spravnou stravou sa tomu da vyhnut, teraz to uz viem a viez, ze keby som aj zacala brat lieky, viem co mam papat a nepriberiem ani deka.
Ono to ma inac ale svoj dovod, lebo pokial dobre viem, nervove zakoncenia potrebuju prirodzenu vrstvu tuku, aby mohli dobre fungovat, preto su mnohi obezni ludia pohodovejsi ako vychradli nervaci. Toto som pocula, a nieco pravdy v rom urcite bude.

monfat9
27. nov 2011

😀 😀 ja som typicky vychradly nervák 😀 😀 ale je to čistá pravda....ja som pri AD schudla, jedla som ako hroch...potom pri vysádzaní som stále jedla ako hroch...ale už som sa začala pomaly obaľovať 😀 , ale to je jedno...hlavne nech duša nebolí... 😉
M.Kopecký raz povedal svojej hereckej kolegyni ,ked sa mu ospravedlňovala za to, že mu autom prešla po chodidle: " Co je tohle oproti depresi!" 😀 😀 😀 😝

hlavinka
27. nov 2011

@kornelia dekuju🙂 Ja jdu uz zitra - nemuzu se dockat. Minimalne se nekomu opravdove sverit (teda z oci do oci, ne jen se vypsat, coz je sice fain, ale nema to az takovy ucinek) a taky pokud mi da AD, tak snad pak bude nalada lepsi a hlavne, nebudu vztekla a vybusna (coz jsem fakt nikdy nebyla, spis jsem byla klidas...)
Korneli: to je mi moc lito, ze mas opet problemy. Ale pohreb v rodine, to je jasne, ze je to tezka situace a clovek je smutny☹ Moc Ti drzim palce, aby to za par dni preslo samo a nemusela jsi uz nic brat.

Holky, moc a moc vam vsem dekuju za pomoc! Opravdu si toho moc vazim, v tehle situaci clovek nema moc, komu by se sveril. Dekuju a drzte se! 😉