Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

andy.a
20. nov 2009

a ešte...účinok tricyklík,teda aj Amitriptylínu je popisovaná za cca 6-8 týždňov ,myslím tým AD efekt...oblbovací efekt samozrejme hneď aj so všetkými možnými nežiad.účinkami,hlavne anticholínergnými/závraty,sucho v ústach,pocity na odpadnutie a pod../

účinok SSRI -AD-je v priemere tých 10-14 dní plus mínus 😝 😅 😕

alika54
20. nov 2009

Andy diiik,,,,esteze ta tu mame,,,,a samozrejme aj ostatne baby ktore pomahaju 😉 ,,,este sa chcem spytat si mi davnejsie cosi odporucala co mi pomoze sa sustredit pri uceni len to teraz neviem najst ze co to bol za doplnkovy liek napis prosim este raz,,,diiik 😉 ,,,,zajtra idem uz na prednasku tak dufam ze nebudem mat problem zvladnut,,,,pekny vikendik vsetkym 😉

andy.a
20. nov 2009

Gingio,Ali 😉 😀 😀

alebo Tanakan,Tebokan -to je to isté 😝 🙂

a čo študuješ ?? 😕 niečo mi uniklo ?? 😕 😅 🙂

filipal
20. nov 2009

Andy, symbolicky si nam zahajila 100 stranu! 🙂 🙂 🙂
pekne! 😵 dobre to vyslo... 😉

janulienocka
20. nov 2009

Andy a vies mi aj poradit, ktore homeopatika by som si mala v lekarni pytat?

hroska
20. nov 2009

Stanka,alika dufam, ze ad cim skor zaberu. Treba vydrzat najma ten 1.mesiac je narocny.dufam ze mate podporu v rodine a ak nie,tak sme tu my na konovi.alexandra ako to trittico?stacila ti ta 1/3? janulienocka, tak ty uz uplne bez seroxatu? A v ktorom si tyzdni? Pozdravujem filipal,mariu,lenku,srdcko,kubaku,povumu,deborah a vsetky babky.andy aj tebe pekny pozdrav. Teraz som si spomenula,ze kedysi si studaci davali na to ucenie fermetrazin,andy asi bude vediet,potom sa ucili ako vrtule.moj tato si to niekedy dal ked sa ucil na skusku a raz to nasla doma na zemi babka-jeho mama,myslela ze je to vit. C tak ho zdvihla a zjedla. 2 dni pucovala cely byt,behala s vysavacom,umyvala okna, dratkovala parkety,proste babka jak jadrova elektraren... To by sme potrebovali,aspon pred tymi vianocami,pravda?

alexandrah
21. nov 2009

kocky, tak poslusne hlasim, ze vcera som si dala o pol 11 2/3 triticca, a zaspala som do pol 3, potom az okolo 5-6 do 13.00, s pauzami nejakymi ... aj tak som bola cely den unavena ... potom upratovanie, nakupy ...dneska 2/3 cca pred 2 hod., a nic ... tak cakam a cakammm asi si skusim lahnut, ale neviem, neviem ...
hroska - skoda ze som o tom fermetrazine nevedela, ked som studovala na VS, jak by mi bodol, casto som sa ucila 2 mesiace v kuse aj 15 hod. denne bez pauzy ... to boli iba litre kavy, koly a red bullu ...

alika54
21. nov 2009

bre ranko,,,andy dik za radu,,,,uz sa chystam o chvilku mam prednasku,,,chodim na socialnu pracu teda tento rok som zacala,,,,a som rada ze dnes som schopna tam ist,,,,hrozka ten fermetrazin by veru bodol 😅 ,,,,tak pekny dnik babule a uzite si vikend 😉

alika54
21. nov 2009

stanka ako si vcera dopadla? co povedal dr?

stanka1986ke
21. nov 2009

ahojte dievcata....

alika - lekarka povedala ze to vraj so seroxatu nemoze byt elbo beriem len polku z 20mg. mam prist v pondelok.
tak neviem...len mne sa to ku veceru zhorsuje...myslim ta hlava, vtedy mam to tahanie alebo trpnutie take divne, a hlavne oci ma bolia vidim tak divne rozmazane a dvojito, podlhovasto...no proste radcej zavrem oci.
seroxat beriem styri dni...tak neviem...

stanka1986ke
21. nov 2009

a hrozne svaly ma bolia na rukacha nohach...normalne ako svalovka....tak dufam ze to coskoro prejde

stanka1986ke
21. nov 2009

hroska - no mna manzel najprv nevedel pochopit...teraz trosku...vies on na take nieco neveri 😔
takze tak....on je cele dni v praci odide rano o 5 a prichadza vecer o siedmej...takze ja som cely cas s dcerou a na vsetko sama...
takze som rada ze ste tu aspon vy 🙂

inkinka
21. nov 2009

kočky, fermetrazín...dúfam, že nám k tomu andy niečo povie. Aj k tým novším stimulantom, ritalinu a pod.

janulienocka
21. nov 2009

Ahoj Hrosinka, som uz uplne bez seroxatu, a som v 7 tyzdni 🙂

hroska
21. nov 2009

Alexandra skus si davat 1 celu tbl. T.j. 150 mg. 1 hod.pred spanim to by ti malo zabrat. A poobede uz ziadna kava,cola,kakao,cokolada. No stanka 4dni je nic,ani ti nejdem pisat co to so mnou robilo 1.tyzden. To co pises-tie svaly,oci ano presne to som mala aj ja a to som brala hned 30 mg. Vydrz,ta 10 je mala davka.mm bol tiez zo mna vyjaveny,som si pripadala jak viktorka z babicky. Janulienocka tak si pekne vysadila,fajn.

srdcko81
21. nov 2009

Ahojte baby-prijemnu sobotu zelám.
Ja akurát dokoncujem jednu zákazku a sóm z nej vytesená ako sa mi podarila-dufam,ze aj pani majitelky bude spokojná.
Idem si porátat materiál aby som vedela inkasovat.
No baby mne prve dva týzdne tiez bolo strasne zle aj ked beriem ine AD ako vy-ale aspon som dobre spávala.Bolo mi furt na vracanie a nemohla som sa ani najest-ked som sa nenajedla-tak ma zase triaslo od hladu,no ale potom to preslo a zachutilo mi az moc.Teraz by som to aj brala aby mi nebolo zle.
A manzelia sa ako ku tomu stavaju-ze mate psychický problem.
No ten moj je v tomto super-lebo on vlastne tie prve ataky prezil so mnou a videl,co to robilo-takze on na mna netlaci ani co sa týka babatka.Hovori ze moje zdravie je na prvom mieste-len keby bolo okolie normálne-kazdý donho rýpe ze co on je za chlapa-ked nevie dieta spravit-a ked im nieco povie ako jednej známej raz ktorá je z takej zapadnutej dediny(sa jej snazil vysvetlit,ze co to vlastne mám)-tak ona ked ma stretla tak sa so mnou bavila akoze som blazon-to su fakt slahnutý ludia,ved co-nikto z nich nevie coho caká ze?Uz som si zvykla ze ma ludia ohovaraju-lebo este 5 rokov po svadbe nemám dieta-ale takéto veci ked Vám niekto povie tak ma to vzdy naserinka.
Len jedno ma stve-ze ja nemám chut na sex a ten moj má furt 😀 Chudák tak pri mne trpí.Je mi to luto,ale niekedy sa fakt nemozem premoct.

filipal
22. nov 2009

aaaa, kde ste babenky? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
bud sa mate tak dobre, ze nepisete.... 😉
alebo sa vam prihorsilo, ze sa vam ani pisat nechce? ☹

ja bojujem s virozou a snazim sa udrzat sa akotak psychicky v norme 😅

lenka00
22. nov 2009

Ahojte holcicky 🙂 taky tady stale nahlizim a nejak se to tady zastavilo...asi ze je vikend..my uz zaciname dost pacovat na novem byte, tak vymyslim jak si to zaridime 😉
srdcko...nekteri lide jsou fakt slahnuty jak si psala 😀 ja se teda snazim to kvuli tomu tajit, nemam zajem se o tom s nekym bavit, moje nejlepsi kamaradky to vedi a vim, ze me za to nesoudi a naprosto to chapou, ale ostatnim do toho vubec nic neni...tak to beru...sice kdyz jsme nekde s manzelem na akci s prateli, tak nechapou, ze ja milovnik vina nic nepiju, predtim jsem to mohla zamaskovat kojenim, ted uz proste reknu, ze nemam chut, tak se mi sice smeji, ale to me nerozhazi...s tim sexem jsem na tom uplne stejne jako vetsina z vas, snad za deset let, i kdyz jak psala andy uz pomalu ted se vymysli AD s okamzitym ucinkem bez nezadoucich ucinku....ale ja jsem rada i za to, doufam, ze treba za rok uz to nebudu brat a pak to manzelovi vynahradim 😉 😉
no, ja zatim jeste stabilizovana nejsem, rychle me jeste neco rozhodi a mam pocit jak bych byla zase na zacatku, ale rychleji se z toho vyhrabu a mam chut s tim neco delat...to je pozitivni...tak jak jsem cetla v jednom rozhovoru, co tady dala odkazy povuma, ze AD nepomuzou preskocit prekazku, ale pomohou vstat a dat silu na jeji prekonani...tak nejak bych to videla taky...tak se holky drzte a zase neco pekneho napiste, vsechny moc pozdravuji...filipal, hrosku, andy, povumu, kubaku, alika a proste vsechny 🙂

filipal
22. nov 2009

Lenka, tak to ta caka pekne obdobie, to zariadovanie, vymyslanie... 🙂 a do Vianoc to chcete stihnut?
my sme vlani dostavali nas dom, tak som sa tiez navymyslala...vsetko som mala nakreslene...a planovala som aj zahradku, dokonca tuto jar sme urobili aj jazierko... 🙂 tiez ma to bavilo a tesilo, az som sa chcela rekvalifikovat a ist studovat bytovy dizajn...vsetci ma v tom podporovali, lebo sa im u nas pacilo a vychvalovali ma.

a ked sme sa uz mali stahovat, zrazu som sa zasekla, zacala som mat z toho strasny strach a ked sme prichadzali do nasej novej obce az hrozu...a tak mi zacali depresie. uplne paradoxne, vsetci si mysleli, ze ako sa tesim a ja som prezivala najhorsie obdobie.. 😝 😝

Lenka, dufam, ze si si z toho nezobrala to, ze aj teba caka nieco podobne!! nie! ja som toho mala urcite nakopene za zivot viac...
a uz si kupila Vojtiskovi prvy darcek pod stromcek?
u nas vysla kniha Zlate 70-te roky, tu som kupila MM. 😉

lenka00
22. nov 2009

Filipa...mam taky obavu z toho stehovani, ale prave doufam, ze do te doby uz budu stabilizovana, musim verit, dokonce uz mam domluvenou praci v prosinci na par hodin, tak snad zase zacnu trosku normalne premyslet 😉 ted se v byte boura, dela se nove zdene jadro a satna, pak se budu delat podlohy, malovani...no, myslim, ze se budeme stehovat az po Novem roce...Teda to musite mit nadherne bydleni, jezirko, krb...uplna romantika...to by me asi taky bavilo studovat bytovy design, ale asi je tezke se tam dostat, nevis? me to moc bavi, ale jak mi to jde to moc nevim 😅 Vojtiskovi jsem uz koupila prvni darecek pod stromecek a to knizku pohadek Detem od Heleny Zmatlikove, uz si ale z ni cteme ted (vojtiskovi je to zatim jedno, ale me se to libi 😀 ) jinak porad koupam v obchode po darcich, ale nic poradneho jsem jeste zatim neporidila....

srdcko81
22. nov 2009

Jeee-ale sme sa stretli-my sme minulý rok tiez prerábali-vtedy som na PP ani nepomyslela-stale som vymaslala,kreslila,zhanala a sedela na nete-lebo to bola kompletka-kuchyna ,kupelny WC,kurenie-nove interierové dvere-proste vsetko-tak behala som kolo chlapov-manzel mi nepomohol-ale zase aspon mám vsetko podla seba 😀 ,on len odviezol,dopviezol co bolo treba a ja som riadila a starala sa o trobotnikov.
No a ked sme prerobili a ukludnilo sa vsetko-tak ma ta PP zdrapla na plno.A preto treba mat kopu zalub,aby clovek nemal cas mysliet na seba a na problemy-ja ich mám tolko ze az nestiham 😀 ,Mám 31 orchidei,k tomu vseliake palmy,juky a draceny,aranzujem zo susených kvetov-takze cele leto som zbierala kvety a susila-dokonca sa mi to aj celkom pohlo,ze uz maju znamy aj zaujem-tak obchodujem.Potom citam strasne vela knih,lustim-to mám stale krizovky-bud sudoku,malovane alebo normálne.S manzom máme jazierko-tak 9mx4 a hlboké 1,80m a plno rýb,máme zakrsleho zajacika-volame ho babatko-este aj moja mama pride a povie ze kde má vnuca?Tak sa na tom smejeme.A cez leto stale plevám lebo mám obrovske tri skalky-takze ja sa ozaj nenudim a potom aspon nemyslim na debiliny-a popritom domácnost-takze mam toho dost-fakt treba mat konicky-lebo keby clovek len lezal-tak nemá sancu-a poviem Vám ja sa nedokázem divat len tak na telku-mna to nebavi-ja musim pri tom este nieco robit -lebo by ma vykotilo 😀

filipal
22. nov 2009

Lenka, mame to byvanie pekne, to ano, ale vidis aj tak je najdolezitejsie to subjektivne prezivanie ...
ti, co idu po ulici, si mozno hovoria, tito tu musia byt stastni....a ja som sa tuzila vratit na stare sidlisko!
ani neviem preco. inac Lenka, nemame to nejake snobske, skor prirodne, ekologicke... bylinkova zahradka, kompostovisko, vyuzivame solarnu energiu...
da sa urobit aj 2-rocne studium bytoveho dizajnu, nasla som na nete. na architekturu sa da dostat tazko...
...aaa Zmatlikovej ilustracie maju deti rady 🙂 🙂 to sa urcite Vojtiskovi paci! a nevydrzala si az pod stromcek... 😀

fiha, aj vy to budete mat pekne v novom bytiku.... 😉 aj satna! 🙂

filipal
22. nov 2009

Srdcko, tak to ste lepsi! 🙂 my mame len male jazierko cca 2x4.....
pocuvaj, vsak ty popri tom vsetkom, naozaj nemas cas pomyslat na dietatko!

lenka00
22. nov 2009

Teeda, tak jsem se zacetla na netu, ze se mi trosku spalilo kure 😅 To je sen meho manzela, mit ekologicky dum- snad jednou 😵 doma tridime veskery odpad a vojtiskovi davam bud latkove nebo ekologicke pliny, ja se snazim, no ale na ekologii je expert manzel...taky mam v planu ted na chalupe vymyslet nejakou skalku a taky pestovat nejake bylinky- urcite bych si chtela nasadit levanduli 🙂 je asi fakt dulezite mit spoustu zalib, protoze kdyz se hlavicka nudi, tak vymysli kraviny - teda aspon u me to tak je...vcera jsem se cely vecer divala na netu Bydleni je hra -je to porad na CT1 - pak se mi o tom celou nc zdalo 😎

filipal
22. nov 2009

Lenka, dufam, ze si to kura zachranila! 🙂
ja ma dnes volno, lebo kedze som chora, vari manzel.....lososa! uz rozvoniava... bude aj salatik z trhu...
uz musim ist jest... 😉 😉

lenka00
22. nov 2009

kure jsem zachranila...tak preji dobrou chut, manzel je sikulka 😉

srdcko81
22. nov 2009

Filipal-neboj na to sa cas vzdy najde 😀 Hlavne manzel si ten cas na to vzdy vyhradi-len keby z mojej strany bola aj chut a zmizol ten zlý pocit z tehotenstvy 😔

alexandrah
23. nov 2009

hroska - a mozem 1 celu tbl?? lebo ked si dam ze 2/3, tak zaspim, ale po 3 hod. som hore, a potom si dam este 1/3 a spim ... tak mozno keby som si veru hned dala celu 150 mg ... uz to malemu neublizi, nie??

alika54
23. nov 2009

ahojte,,,,ako sa vam dnes dari???

srdcko81
23. nov 2009

Ahojte-dobre-cakám na pridel prace-tak surfujem-lebo sefino este nedorazil.
Preco alika54?Nie je Ti dobre?