Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

filipal
17. feb 2010

Kubako, ale o teba sa nebojim! 😅 ty si zena cinu. 😉 hned to das vsetko do poriadku, nie? 😅

Mango, ved napis nejaku perverznost 😝 😀 posudime, ze je vhodna aj pre zeny 😀 😀 😀

mangotree
17. feb 2010

filipal- to som tu už písala🙂

citrona
17. feb 2010

ahojte!
filipal, citronik nie je prechladnutý, ale ani pes by ma "nežral" .....! 😀 😀 😀 😀
pozdravujem všetky!

filipal
17. feb 2010

jaaaaj, tie stare, Mango?! ved to nic nebolo.... 😅 take veci napadaju aj inych ludi, len o tom nehovoria.
naozaj si na seba prilis prisna, ako pise Inkinka. bud k sebe milsia 😵

Citrona 😀 😀 😀

kubaka
17. feb 2010

mango - jen se v těch perverzních myšlenkách pěkně pokochej, porochněj, užij si je. Proč by ses jich zbavovala, Pokud nehodláš páchat nějakou trestnou činnost - vyloupit banku, -nebo cokoliv je v rozporu s trestním zákoníkem, tak není důvod se za ně stydět nebo si je vybírat z hlavy. Jsou tvoje.

Jakou jsi měla výchovu? Puritánskou, tvrdě náboženskou, pedantskou...??

Tak se pokus na sebe nebýt tak přísná a dopřej si "luxusu nedokonalosti." Jsme jen lidi 😎

mangotree
17. feb 2010

filipal- áno, tie. mne pripadajú dosť "prevrátené". Hlavne ked ma napadajú intenzívne vo chvíli, ked som s mužom, ktorého ľúbim.

srdcko81
17. feb 2010

Ahojte-este zijem-ale týmto tempom asi dlho nebudem-uz mi zo vsetkeho dr..,a to uz vidim ze predsavzatie ze stiham do konca februara nebude realne.Lebo moj mily slahnutý šefino mi stale nieco priklada aja sa potom nemozem pohnut z miesta 😝 😝 😝 😝
mango-no necitala som vsetko ale vyplýva mi z toho ze mas sexi myslienky 😀 No moja nic si z toho nerob-som vydatá 5 rokov a s mm sme 9 rokov spolu a sexu mam az nechcem-Absolutne nemam chut-a v noci zivý sen s mojou detskou laskou-so som sa s nim ani za ruku neddrzala nikdy-no a to boli postelne sceny 😀 az som sa spotila a pustila mi na oblicky moja cerstvo zafarbená hlava 😀 😀 😝
filipal hroska-ja akruhy pod ocami-uz si niekedy pripadám ze som celu nov čumela do zapniteho vysávaca,lebo ja nemám olympiske ale ja mám az pod kolenami 😝
A co sa týka opuchov tak ked sa pozriem do zrkadla-tak sa mi tam pomaly ani hlava nezmesti-to uz mi fakt moze manzel odpovedat ked sa ho spýtam,ci mám velku hlavu-ze nie milacik iba skoc do obchodu a v svojej ciapke dones 20 kg zemiakov 😝 😝 😝 😀 😀 😀
Vzdy som mala okruhlu tvar ale teraz mám mega hlavu-a neviem ci z AD alebo z pribratia-ale ved to je snad jedno-lebo pribrala som z AD 😀 😝 Ale su dobre radsej si kupim nove vacsie zrkadlo 😀
A vsetky ostatne kocky pozdravujem 🙂

rena28
17. feb 2010

Ahojte, ja som tiez mala prvykrat pri brani Ad opuchnutu tvar ale nastastie bez kruhov. 😉 Ja som sa len tesila ze mam konecne peknu plnsiu tvar. Ak mam niaky problem automaticky mi nechuti jest a hned prve kde sa mi to odrazi je na tvari a vtedy vyzeram ako smrtka 🙂

inkinka
17. feb 2010

ahoj Srdcko, akurat som na Teba myslela,ze si sa dlhsie neukazala a ci si uz posadila nejake semienka, lebo ja este nie, uz mam sklz 😒
baby, vy tu pisete o kruhoch pod očami, ja ked sa rano pozriem do zrkadla, tak ma napadne ten vtip, ze sice Ta nepoznam, ale Ta umyjem... 😝 😀
Fili, mrkla som na wiki co pisu o tom teste, co si spominala, ked budem mat viac casu, urobim si ho 😉
Kubaka a ako ste na tom s obliekanim? Oblieka sa sam? Chce sa mu? To je dalsi velky a tazky krok k osamostatneniu sa batolata 😉
Mango, Ty si ten zosit nepises, ze? Nepomahalo Ti to? Keby si si zapisovala len pre seba, na co myslis, mala ba si potom retrospektivu po par tyzdnoch, videla by si, o kolko si pokrocila, aj by si sa z toho trochu vypisala...a kreslit, malovat Ta nebavi? Aj to pomaha.
Aj ja pozdravujem vsetky ovocnicky a ostatne 🙂

srdcko81
17. feb 2010

Ahojte
Inkinka-nasadila som tak velke h...o. 😀 Som rada ze seba vecer posadim pod sprchu-ale prestudovala som navody a nastastie pre mna vsetko co mám nakupene sa týka az marca aprila-chvalabohu.
Takze Ty si tiez taký zahradkár? 🙂

bubinko83
17. feb 2010

ahojte kočky ja som dnes bola na kontrole a zatial nič moc necitim ☹ Aj doktorka mi povedla že je to skoro ,že to trošku trva pokial AD zaberu.Jaj už sa neviem dočkat toho momentu.A mam aj tlak stale vysoky aj ked pulz je už ok.Aspon niečo . 😖

inkinka
17. feb 2010

Srdcko, tak vidim, ze Ty si uz aspon pohnojila 😀 😀 to je dolezite, spravne pripravit podu 😀 No ano, zahradkar a vinohradnik taky skromny, par krcov revy, na jedlo a burciak 😝

filipal
17. feb 2010

zase som sa tu dobre zarehotala 😀 😀 😀
Srdcko, pocuvaj, ty si sa tak zivo opisala, ze sa mi budu o tebe snivat strasidelne sny 😀 😝
ved na tej foto si kocka! 😅 a Renka, ty smrtka!!!! brrrrr 😝 😝 😝 😀

a to Kubakino rochnenie..... 😀 😀 .to si zase predstavujem, take male zlate ruzove prasiatko, ako si rochni v takom makkuckom bahienku....jaaaj ako mu je dobre!! 😅

Inka, ten test ti poslem 🙂

ked ma este niekto zaujem prihlaste sa. 😎

monca007
17. feb 2010

Ahojte ja som prisla z prace od rana na nohach no mam toho vsetkeho po krk 😝 Mango mas moj velky obdiv ako dokazes napisat o svojich myslienkach ja to nedokazem a aj preto ma tie moje myslienky tyraju 😠 dusim ich vsebe a to nie je spravne aj preto si myslim ze by mi psycholog nepomohol lebo by som mu nic nepovedala a po piatich minutach by ma odtial vyrazil co by mu chudakovy pri mne dosla trpezlivost 😀 ja sa budem pekne spoliehat na AD ze mi z hlavy vymazu aj tie moje myslienky Filipal aky test spominate? 😕

rena28
17. feb 2010

Filipal aky test ? Ale hlasim sa 🙂

filipal
17. feb 2010

baby, je to osobnostny test - typologicky indikator Myers-Briggsovej

upozornujem, ze sa robi dost dlho, asi hodinu a pol 😝
vyuziva sa aj pri prijimani do zamestnania a pod.

kto ho chcete, napiste mi do IP mailovu adresu, aby som vam ho mohla poslat 😉

kubaka
17. feb 2010

Co se týče kruhů pod očima, že by se na nich dalo houpat a opuchlin - tak já je mám od dětství. 😖 AD ne AD. teď jsou fakt velké, ale je mi 40, tak se mi to zdá spíš věkem. A tudíž jsem se rozhodla letos na podzim si nechat víčka spodní i dolní operovat na plastice, pač mi padají i ty vrchní. A pak budu´kóča o deset let mladší. 😀 😀

hroska
17. feb 2010

Slubila som,ze sem este kuknem...No som sa narehotala,srdcko ty si zviře,s tymi zemiakmi to nemalo chybu...ale ked tak hodnotim,na tych opuchoch a kruhoch sme sa tu slusne zhodli viacere. Jooooj uz zaspavam,zajtra viac popisem... Bru noc.

bubinko83
18. feb 2010

ahojte baby ,uživali ste niektora sertralin actavis? ake ste mali nežiduce učinky?

hroska
18. feb 2010

Kubaka, faaaakt?? 😨 sa das na tu plastiku, ja vrasky nemam, len jednu na cele, medzi obocim mam asi od 20-ky, uz je hrozne hlboka, lebo ja sa dost casto mracim 😠 a po depke ostala este hlbsia 😝 😝 , tak mi vrta hlavou ci si to dat nejako vylepsit 😝 ..... No, ja by som veru MM nedotiahla k ziadnemu psychologovi a ten Tvoj sa vari da ukecat?? 😨 😨 S tym, negativizmom a zvalovanim vsetkeho na 2. partnera to poznam, moja svokra to robi cely zivot svokrovi a je to nechutne, robi to aj predo mnou a deckami, az je to trapne - vykrikuje mu, ze aky je spatny, ze vsetko domoce, ze rozprava sprostosti, ze ma vsade bordel.... a samozrejme ze su to iba bludy, ktorymi podla mna ona trpi... no otras 😝 😝 😝, niekedy pride chudak k nam, ze ci si moze chvilu u nas posediet, lebo vraj ho uz zas jazykom slaha 😝 😝 Praktikuje to aj na MM a chcela aj na mna, ale "padla kosa na kamen" - hned som to zatrhla, ale dalo mi to zabrat a myslim, ze aj ona dost prispela k mojej depresii...

Filipal a nejaky kratsi osobnostny testik by si nenasla??? 😉 🙂 Tak mas divoke sny 😝?? Ja som take mavala, ked som bola tehotna, vykrikovala som zo sna, MM ma musel vzdy pribudit 😔 😲 😝

Boze, baby co spravime s tymi kruhmi a opuchmi na ksichtoch 😝 😝 😝??? Mna nic nenapada, len dat si - 😎.

rena28
18. feb 2010

Ahojte kocky, moje uzkosti a depresii su stale rovnako minimalne zlepsenie. Dnes som absolvovala neurologicke vysetrenie ,(kvoli zavratiam hlavy a nestability). Neurologicka ma okamzite poslala na MRI hypofyzy a vysetrenie vsetkych hormonov +vysetrenie stitnej zlazy ci nemam aj z toho uzkosti . Dufam, ze uz konecne sa zisti co to so mnou je. Pekny den vsetkym ....

srdcko81
18. feb 2010

Ahojte kocenky-tak dnes hlasim kruhy az pod clenkami ☹ do r..i.,Som nervna sama zo seba.Sefinovi zase drbkalo a tak mi skromne zavolal rano ze rozpocet ktorý mal on dorobit(ja som ho rozpracovala)ze urobil vacsiu cast a tak nech to povyratávam a poslem ze do 9.00.Tak rozpocet ktorý sa skladal z 45 casti-on urobil dve montáže a ostatne som musela nacenit a vyrátat a teraz som ho odmailovala-no debil co ktomu dodat 😝 😠 tak som tak zrelá do postele a nie pokracovat v práci.Idem sa povystierat a dat kávicku a doplnit tekutiny. 🙂
No tak som rada ze som Vás pobavila-aspon sa zasmejeme 🙂
Inkinka-tak to bolo dobre tá odpoved o tom hnojeni-aspon sa tu usmievam popod fúze 🙂
Filipal-ty poviez ze kocka-vies kolko mi trvalo kým som tu velku hlavu takto orezala? 😀 😀 😀
No hroska co uz so ksichtami blaznivými-a to sa mi este teraz urobila na lici nejaká lisaj-tak uz neviem co si mám na to dat chodim ako Marfuska vynatieraná-ale nie na cerveno ale s bielym kremom.A aj sa na nu teraz podobam uz len tie buráky-myslim tým pripuchlým ksichtom. 😀 😝
No a co sa týka vrasok-tak manzel mi akurat zalichotil-ze ja ziadne nemám-fakt nemám ani ked zmrastim ksicht-ale myslim ze to je tou kvalitnou výplnou-a ak nieco zhodim tak potom sa to ukáze-no uz sa tesim-a este dobre ze ceulitida sa nerobi na ksichte lebo by som vypadala 😝 Aj ked ja mám sklony skor k strehliam.Mám teraz aj podbrusko kvalitne popraskané-aspon si nacvicim ako budem vyzerat ked budem tehotná-ak budemno co uz.
rena 28-tieto vysetrenia som absolvovala aj ja-teda hlavne stitnu zlazu a stale to vyzeralo ze to robi ona-a nakoniec nie-ale moja oblubená kamoska psychika-drzim palce-aby to radsej bola ta stitna zlaza-nechcem Ta strasit-ale myslim ze uzkosti to nemoze robit-busenie srdca to ano-ale uzkosti-to len psychika-teda strach a ten máme predsa len v hlave a nie v krku. 😔

kubaka
18. feb 2010

hroší - ha - tak jsem nás dnes objednala k terapeutce co pracuje v týmu s mým psychiatrem, zavolala jsem to MM jako hotovou věc a on řekl "dobře" a zapsal do kalendáře. 😅 Prostě to vzal jako hotovku - když jsem se s ním domlouvala měsíce, tak to odmítal - takhle to prostě musel akceptovat a ani nepípl. Je to "rovnice ješitnosti": kdyby tam nešel, byl by za špatného před cizím člověkem on a to přece nemůže dopustit. Musí přeci dělat dojem před okolím toho zodpovědného a slušného. Ale jakmile tam jednou vlezem, určitě se chytí. Psychiatr navíc říkal, že terapii vykáže na pojišťovnu, takže nebudeme muset ani nic platit. 😎 Hodina stojí 400-500 Kč podle vyhlášenosti terapeuta. Takže úleva taky, i když to jsem vůbec neřešila...

s tou plastikou mě by to ani nenapadlo, ale v rámci jednoho kritického pohledu MM na mě prohodil, jestli nemůžu něco udělat s těmi pytlemi pod očima. zapátrala jsem na internetu a zjistila, že se to běžně operuje, je to vylezlý tuk, ve kterém sedí oční bulva. Zároveň jsem vlastně zjistila, že mi vrchí víčko už úplně překrývá to dolní, není mi vidět stíny nad řasami, a i to se operuje. Ptala jsem se očařky a ta mi to schválila - prý i pak lépe uvidím a oči nejsou takové těžké, ženské si to moc chválí.
Oboje víčka dohromady za 17 tisíc, takže na to si vydělám v pohodě. 😎

kubaka
18. feb 2010

srdicko - to je dobře, že tě takhle vyšetří a vyloučí fyzické problémy.
Byla tady hemi, co se jí vůbec deprese nelepšila, čím dál horší a někdy před vánoci psala, že jí našli malou mrtvici. Měla se ozvat, jak dopadla u odborníka neurologa, ale nepíše mi ani na IP - nevíte o ní někdo něco?

s lišejem - já jsem flekatá v obličeji celá 😅 , patlám se makeupem, no já se sebou asi už moc nenadělám , jen kvalitní kosmetikou, vrásky vlastně ani nemám a to, že jsme trochu plnější v obličeji je lepší - jinak bychom byly jako vyschlé vrásčité baby. Ta plnost funguje jako lifting. 😉 , napne kůži.

hroska
18. feb 2010

No Kubaka, tak klobuk dole, ako to ten Tvoj prijal 😨 🙂. Dufam, ze Vam to teda obom pomoze a ked budu na sedeni nejake "perlicky", tak urcite napis 😉 😀 😀. No vies co, ale to je vrchol, zevraj "pytle", no to ja by som mu to hned vratila. Vsak skus nejako rafinovane nadhodit, ze s tym nieco urobis, ale ze dnes sa to robi tak, ze zena sa odhodla absolvovat taky zakrok a muz jej to plati - ako darcek na narodeniny, na Vianoce, na Valentina (...len to uz bolo 😖 ) alebo na vyrocie svadby.....urcite nieco vymyslis.... alebo aspon 1/2-ou nech sa podiela 😅 😅 😉. A minule si nieco pisala, ze sijes ci co??? To vazne?? 😨 😨 😨

Srdcko, no to je teda sef - fuj 😝 😝. Veru mne po tehotenstvach zostala taka popraskana koza na zadku a stehnach (zvonka), no co uz, to ma serka najmenej, ta moja hlava ma trapi ovela viac, nemyslim teraz jej vonkajsie prevedenie, ale to vnutorne 😖 , dokelu preco, ked ma niekto nieco s hlavou (ako napr. my) uz automaticky na Teba pozeraju ako na "ineho" alebo ako na exoticke zvieratko, ale ked je niekto cukrovkar, alebo ma choru nohu, ruku alebo co (bez urazok), tak ho nikto neskuma ako ineho, nevyvolava to ziadnu pozornost...

No Renc,i to je dobre 😵 , aspon si budes na istom a budes aj vediet co a ako bude treba liecit. A kolko uz beries AD, ked sa Ti zatial nezlepsilo? 😨

kubaka
18. feb 2010

hroš - no to byla od něho neomalenost, vím, taky jsem hned řekla, ať se podívá na ten svůj "pytel" - ale zároveň jsem zjistila, že se s tím dá něco i dělat...
my máme prachy dohromady, platíme všechno z jednoho - já ale už dva roky na MD podnikám, šiju doplňky na kočárky a prodávám přes internet. Většinu vymýšlím a jde to na odbyt. Mám už 4 švadleny, atypy na přání šiju já, právě tu mám od mamin namalované asi 2 koše pod kočárky 😖, trochu nestíhám, pač jsem zase vymyslela držáky na lahvičky a ještě jsem je nezadala švadleně dělat. Takže ze svého byznysu mám dost příjmu. Proto jsem si mohla bez výčitek odjet loni s malým do Řecka za třicet tisíc - nemohl ani pípnout 😉 a taky naštěstí nepípl - vydělala jsem si. Letos už mám s Mariánkem zaplacené Turecko na 15 dní All inclusiv - taky nepípl. Je rád, že ho nenutím jezdit někam s námi. ☹ Takže spíš jde o mé odhodlání pro krásu podstoupit bolest - nejsem teda vůbec masochista a po té depresi mám docela problém nechat si dělat něco bolestivého od doktorů. Špatně to snáším. 10 dní před tím mým sesypáním jsem totiž byla na lumbální punkci, to už jsem měla hodně zpomalené psychické pochody a ta lumbálka mě úplně dorazila - plynule jsem přešla do panických ataků a úzkostí, ještě že doktor poznal, že je to už psychika a ne neurologie. A před lumbálkou jsem byla na zubu moudrosti, který teda byl síla. I to jsem tehdy těžko zvládala hlavně psychicky: cítila jsem je jako oběť nějakého násilného činu.
Takže to mám nějak trochu spojené a vyhýbám se všemu, co může bolet. Porod císařem teda nepočítám, to bylo nutné. 😎 Ale ta manipulace okolo v porodnici mi taky teda už vadila.

Strije? tám mám kupodivu jen na stehnech už z puberty a to jsem měla děti 4,5 kilové. Na břiše nemám ani puntík.

zlatusicka
18. feb 2010

ahojte,
vysadila som po 9 mesiacoch užívania escitalopram teva trošku rýchlejším postupom (2-1-pol tabletky). je možné ,že z toho dostávam v určitých intervaloch slabosť a potom ma obleje horúčava. ☹ ak je to z toho, dokedy to asi bude trvať a ako mám zmierniť teto príznaky ? je od vtedy už mesiac akéo som to vysadila. dakujem ozvi sa uvítala by som odborníka. 🙂

maria62
18. feb 2010

Ahojte dievčatá tak ako sa darí 🙂
Ja tak celkom dobre až na to počasie robí dosť zle na organizmus tu je teraz hrozná hmla.
Hroška so synom sa to udobrilo povolili mu komisionálky tak dúfam, že to dopadne dobre a ukončí školu lebo ked na to myslím, tak mi je zle ale mám po ruke frontin keby niečo.
Môj manžel je už mesiac doma teraz nemajú roboty tak ani nestíham vás tu čítať ale aspoň niekedy tu kuknem ste zlaté ako sa tu držíte tak všetkých vás pozdravujem pa a pekný večer 🙂

monca007
18. feb 2010

Ahojte Zlatusicka a citila si sa dobre ked si ho uz vysadila?Vysadila si ho sama alebo aj s doktorom?

filipal
18. feb 2010

Bubinko, ja uzivam Sertralin Aktavis. nemam vedlajsie ucinky. zo zaciatku snad trochu sucho v ustach....
teraz ma dost divoke sny 😝 😝 😖 😅 ale neviem ci pod ich vpyvom.....ci co to sposobuje.. 😕 😅
uz mi pisala jedna kocka v inej teme, ze si mam prelepit na noc usta aby mm nic nezbadal 😀 😀 😀

a co, testiky robite? potom sa pochvalte aki ste introverti! 😵