Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

mexico_16
4. jún 2013

baby caute.. 15.den mam zvysenu davku AD z 20mg na 30mg a 2 tyzdne bolo super a uz vcera vecer a dnes pocitujem opat zhorsenie 😒 myslite,ze este pockat alebo uz nezaberaju lieky alebo je to normalne takyto vykyv ? 😔 😔

hroska
4. jún 2013

@lucinka0921 doma nikto nebol, isla som radsej von,ze keby ma vykotilo,tak hadam by mi ludia na ulici pomohli....tak som kruzila po meste ako taka nepricetna 😕 ,ustrachana ,vyorana myska. 😲 l Aspon psa som mohla zobrat,len to somsa bala,ze ked ma vykoti,co ten chudak pes.Teraz som sa vratila,zatial akosik nic zvlastneho nepozorujem,tak hadam to prezijem. Zatial mam tu 50mg,lebo este vcera som brala iny liek,tak asi dr.isla tak opatrne.Mam sa prist ukazat za 3 tyzdne,tak neviem,potom asi podla potreby mi necha alebo zvysi.Tebe ta 50 mg nepostacovala,je to nizucke?

hroska
4. jún 2013

@mexico_16 skus to dnes prekryt nejakym benzakom(Frontin,Neurol,Lexaurin) a keby sa zajtra zhorsilo,tak treba sa objednat k dr.a poriesit,nech sa netrapis 😵

mexico_16
4. jún 2013

@hroska Ahoj..Volala som jej a povedala,ze mam si zvysit na 40mg a rozdelit to do 2 davok rano 20mg a vecer 20mg.. Ty mas teraz 50mg,ano ? Zvysila z 30mg ?

hroska
4. jún 2013

@mexico_16 ahoj, zial mne 2.krat Seroxat zabral len ciastocne,takze od dnes mam zmenenu liecby, dostala som Sertralin Actavis,to je tiez SSRI,ale je tam ina ucinna latka - sertralin,dnes som mala 1.tbl. 😝 ☹ Aha,tak Dr.ti kazala este dvihnut?no zda sa mi to na PP dost rychlo o 20 mg.Neviem,ja by som dalal en 35mg,zatial,niekedy aj 5mg pomohlo.takze rano by som dala tych 30mg,lebo to uz si brala 2 tyzdne a pohoda a poobede len tych 5mg prvy tyzden a ak by nepomohlo tak este potom poobede by som zdvihla na 10mg.Neviem,ja by som si uz poobede 20 mg nedala,lebo Seroxat je stimulujuci a mohlo by ti to narusit spanok. Neviem,ci si citlivana spanok?

lucinka0921
4. jún 2013

@hroska Ty si talent 😀 mne nestacila.Pri sertraline sa moze ist este vyssie s davkou az neviemn do kolko,tusim mi raz vravela do 200 alebo 300 mg....Pre mna 100,je akurat si myslim....A skus sa nepozorovat,neboj nic sa ti nestane,nic ti nebude 😉

mexico_16
4. jún 2013

@hroska ja mam paroxetin..no a vcera vecer som sa citila inak aj dnes dobeda,ale uz to preslo..myslis,ze len take chvilkove a nezvysovat uz ? inak mne hned zyvsila o 10mg a myslis,ze to je vela ? no ide leto,ideme na dovcu tak chcem byt ok a Frontin mama 3x denne 1/2 tabl. a ty si menila ine lieky inak ja cakam ked nezabere toto ze potom tiez ina liecba,ale myslim si ze berem 15.den ze este pockat ze telo nech to prijme a uvidime..hm ? berem dva roky.

mexico_16
4. jún 2013

@hroska ja nemam seroxat ale paroxetin ucinnu latku a spim dobre..ked sa mi zhorsoval stav aj spanok bol prerusovany..

hroska
4. jún 2013

@lucinka 0921 dakujem ti za obsirne vysvetlenie,este aj o sexe si mi napisala 😀 ,si zlata. fuuuuu to je teraz to posledne,co mi pride na rozum, 😝 .dnes som citala nejaky odborny clanok a ze mal by zabrat na 7.den resp.u starsich ludi 2-3tyzdne. Ty si pocitila nejake ulavy uz v prvych dvoch tyzdnoch? 😕
Kocky dobru noc,nech dobre spime.

hroska
4. jún 2013

@mexico_16 Paroxetin a Seroxat je to iste. 🙂 o 10 mg nie je vela ale o 20mg sa mi zda uz dost.beres uz dva roky,tak nepanikar. 😝 mohla si mat horsi den,proste nejaky vykyv,nejaku zatazovu situaciu.ak sa ti polepsilo uz dnes,tak zostan natej 30mg.ak by sa ti zhorsilo tak ze tyzden,tak potom zvys.

lucinka0921
4. jún 2013

@hroska 😀 vsak sex patri k zivotu a pri AD nemat chut na sex je jeden z neziaducich ucinkov 😀 Teraz to je uz v pohode,uz mam chut 😀 mala som miernu ulavu,nemala som take silne uzkosti,strach,atakya postupne kazdym dnom sa to len a len zlepsovalo...Takze neboj aj tebe rychlo zaberu,uvidis 🙂

mexico_16
4. jún 2013

@hroska
@lucinka0921 a ako sa zvysuje ? ja mam 20mg lieky cize si neviem dat 5mg kedze na polu je 10mg a 15.den mam zvysene o 10mg cize je skoro este na dalsie 10mg ? no ja nestresujem,len 2.den opat telesne priznaky,rano som vstavala uz s neistotou 😔 tak ci to zvysit ako kazala..preco myslis,ze je to vela ? zeby mi mohlo byt zle ?

lucinka0921
4. jún 2013

@mexico_16 no ja som uz aj stvrtila tabletky...Ked som mala 100mg a mala som brat 25,tak som stvrtila.Neviem ake velke su to tabletky ci sa daju rozstvrtit alebo nie,ale ked ti dr. vravela zvysit este o 10 mg,tak hned takto si daj,nie ze najprv o 5 mg viac a potom zase o 5 mg viac....Moj nazor,mozno sa mylim,ale ja by som sa drzala rad dr....A preco ti kazala zvysit davku?A nemyslim,ze po 15. dnoch by bolo skoro na zvysenie.Ja som na zaciatku brala 25 mg iba tri dni,potom som zvysila na 50mg a hned po tyzdni som presla na 100mg...Aj to len preto,ze som mala obavy hned zacat s 50 😠 A nic mi nebolo uplne v pohode,este som vravela,ze som sa nemusela teda nemala coho bat a mohla som hned brat 50,ale ja taky bojko,tak co uz 😅

hroska
4. jún 2013

@lucinka0921 juuuuuuj zlatino,bodaj by si pravdu mala. 😉 diiiiiiik oziii a co je s clenkom?natieras? 😀 😵
@mexico_16 ano,myslela som,aby ti nebolo zle.vsak uvidis,ako bude zajtra.tu 20 napoly a tu polku este skusit nozikom opatrne prepolit alebo odhryznut.ja som to tak niekedy robila,ked som mala pred kramoskami.A ty este beres aj 3x denne 1/2 tbl.Frontin?

hroska
5. jún 2013

Ahojte kocky,

tak ja som dala dnes len druhu 😖 ,berem psa a idem von s nim kruzit.
@mexico_16 tak ako dnes,lepsie je to? 😕
tak pekny den vsetkym a piiiiiiiste 🙂 😉

janka1012
5. jún 2013

@hroska vidis hroska dobre som ti radila 😉 blbost je kebyze mas cakat tak dlho na ucinok...moija doktorka povedala 3 tyzdne aspon ale uz p mesiaci by malo byt vidiet rozdiel tak super teda ze si tam sla...odivujem ako si sa mohla trapit predtym skoro cely rok asi tieto lieky niesu pre teba vhiodne ked ti zaberaju az tak neskoro... 🙂

janka1012
5. jún 2013

@hroska dlho som tu nebola tak postune odpovedam na tvoje otazky ja som brala serlift velmi mi pomohol mala som vsetko akosi na haku nic ma nerozhadzalo ziadne vedlajsi ucinky iba rozsirene zrenice ale to mam aj bez toho 🙂 a taka leniva som bola taka unvenejsia ale srat na to pomohli po nich som bola 2 roky bez liekov hroska mne pomohli...dva tyzdne tusim kym zabrali...prve dni mi ni nebolo ale citila som ze hned po brati som bola aka omamenejsia postupone tieto priznaky vymiznu ale unavenejsia som bola stale ani som necvicila lebo sa mi nechcelo a pribrala som 10 kg ale psychika bola v pohode a ty si spominala ze by si aj brala pribrat len nech psychika je ok takze drzim palce az ti sadnu 😎

janka1012
5. jún 2013

@lucinka0921 lucinka aj ja som z nich pribrala chutilo mi jest a nechcelo sa mi nic ani cvicit a tak taka unavenejsia som z nich bola ale je pravda aj ja som uplne zabudla ze mi cosi bolo ako ke y mi to vymazalo papat 😀 spomenula som si az nedavno ale taraz co mam ten citalopram teba tak uz pomaly mesiac beriem a super aj cvicim niesom unavena skor vela energie a papam vela tiez ale chodim behat 4 krat do tyzdna a super stale sa to zlepsuje mam radost 😅

janka1012
5. jún 2013

@mexico_16 po zvyseni davky bolo aj mne zle asi 5 dni to sa upravi neboj 🙂

hroska
5. jún 2013

@janka1012 dakujem. 😉 no tie moje povodne AD mi zaberali dlhsie, ale zase po tom roku som bola uuuuuplne super.tak som myslela,ze aj teraz musim este pockat... ale dobre,ze si ma vydurila k Dr., dakujem 🙂 . Tak Serlif ti pomohol,supeeeer,hadam sadne aj mne.jani a nepamatas sa aku davku si brala ?ja mam zatial 50mg na den.aaaano vcera mi moja dcera vravi,ze co mam take velke oci a cervene 😕 😀 .to pribratie by mne nevadilo mam 174cm a vahu 57kg,tak sa to na mne hadam dako strati.Len aby zabrali! Dievca moje a ty uz tusim ideeeees na 100%,gratulujem ti a drrrrz sa len tak dalej. 😉

janka1012
5. jún 2013

@lucinka0921 po serlifte som ani ja nemala velku chut na sex ale po tychto .... 😅 asi sadli vo vsetkych smeroch....som rada

mexico_16
5. jún 2013

@janka1012 mne praveze nebolo vobec zle hned po zvyseni som sa citila skvele uz berem 16.den a teraz 2 dni som mala blbe zase sa to ozyvalo..tak som dedukovala,ze bude este pockat tyzden a uz sa ustalim alebo este zvysit..zavolala som Dr. a ona ze zvysit este o 10mg od dnes a rozdelit na 2 davky 20mg rano +20mg vecer 😉 ale som to neurobila,lebo hroske sa zda ta davky vysoka opat o 10mg,ze este pockat..

mexico_16
5. jún 2013

@hroska dnes dobre zatial a dakujem za opytanie 😉 a ty ?

janka1012
5. jún 2013

@hroska no oni rozsiruju zrenice...to si vsimla aj moja doktorka ale mne to nevadilo mne sa to pacilo take pekne velke cierne gule 😅 a fakt ked som ich brala uplne som zabudla ze mi cosi bolo uz som ani nevedela ze preco ich jem ale asi 9 mesiacov som ich brala a 2 roky bez liekov sama som ich vysadila ziadne abstaky atd takze spokojnost ja viem ze je to tazke ale nesledovat sa hlavne 😉 vcera som si bola predpisat lieky lebo mi dosli a doktorka ze vau aka zmena ze ani som vas nespoznala...a ze frontin mi uz neda ze som mlada a ze antidepresivum mi musi stacit chcela mi dat anxiron co nieje navykovy ale nakoniec mi nedala nic vravi mate citalopram nic ine vam netreba 😅 ze nemam rozmyslat keby cosi mam frontin atd ze zbytocne si spravim sama navyk ze pekne mi musia stacit antidepresiva... 😀 inak hroska moja mamina berie uz 25 rokov rivotril tu najmensiu davku a bobec nezvysovala a doktory len nechapu ze ako moze tolko rokov fungovat na rovnakej davke ale ked clovek chce tak vsetko sa da...chcela som tym len povedat ze aj keby si uz ten frontin brala tak nic zle sa nestane...ak si ho budes davat sem tam tak myslim ze ti nic nehrozi...aj keby si si nan zvykla tak co tak ho budes papat a budes fit to je podstatne...ale uvidis mozno ti lieky lieky tak zebaru ze ho potrbovat nebudu ja som si frontin dala naposledy ako som ti pisala a odtedy som si uz nedala mam este 4 tabletky pripad nudze ale ked nebudem musiet nedam si ich...ale rozhodne nevyhodim 😉 prvy krat ked som jedla serlift tak som nemala az take hrozne stavy preto zabrali velmi rychlo myslim ze zmenu som citila po prvom dni ale uplny ucinok kde som pomali zabudla co mi bolo tusim uz po mesiaci ja som brala 50 a zvysovali sme na stovku al vravim ako omamena som chodila ale taka kludna je dobre si ho davat rano a poobede uz som nebola taka unavena ...musis verit ze ti uzabere bol to dobry liek len ked mi ho dala pred citalopramom mola som taka vseliaka nejedla som to ani ako som mala prve dni mi nebolo bohvie ako a hned som ich vyhodila ze ja lieky nepotrebujem...no ale o mesiac som tam bola znovu a ona ze preco to nejem a tak som jej povedala ze som nechcela lieky a ona ze tak vam ho dam a ja ze ho nechcem ze mi bolo s neho zle...proste som ho nechcela lebo som nebola ok mala som tie uzkosti a spojila som si to s tym liekom tak som ho uz nechcela aj ked liek samotny nebol na vine proste som ho jedla len 5 dni...a tak mi dala citalopram ale nelutujem tiez porve dni sak vies ake veci som tu pisala stavy vseliake ja ze uz bluznim a pekne sa to upravilo cvicim varim periem fungujem zase ma bavi nakupovanie a tak 😎 este to nieje 100 percent tusim 80 ale to je dobre cislo neda sa to porovnat takze hroska uvidis vydrz 3 tyzne aj ked bude vseliako zacne sa to upravovat

hroska
5. jún 2013

@mexico_16 no tak super,to vidno ze to zvysenie ti pekne zabralo,ked si bola 2 tyz.o.k. 😉 len sa drzkaj. No ja dnes len 2.tbl. tych novych AD,tak pochvalit sa nemozem,este musim vydrzat a dufat, ze sadnu ☹ papa

janka1012
5. jún 2013

@mexico_16 jasne pockaj este aj ja som mala po dvoch tyzdnoch jeden dva dni blbe a hovorim bohaca nezaberaju a tak ale asi dlhsie trva kym sa nasytia vsetky receptory kym sa dostanes do rovnovahy tak este mozes mat vykyvi ...ale ked citis ze ti je uz lebsie tak by som este pockala na co hned zvysovat uvidis keby sa nezlebsilo zvysis ale este cakaj ja som tiez nezvysovala a teraz pekne zabrali a kym uplne zabrali skoro ma niektore dni porazili ale to len tak dve hodiny akosi na prd ale ziadne zachvaty len take vnutorne napetie ale nikdy to nebolo niake extremne lebo tabletky uz trosku precaken zaberali....takze aj ja si myslim az pockas... 😉

janka1012
5. jún 2013

@mexico_16 ja jem len 20mg a staci mi ....

lucinka0921
5. jún 2013

@hroska ale no moja,nestresuj,nepozoruj sa a zaidne take vystrelky,ze beriem psa a idem kruzit 😅 Kludne ostan doma,mozes si pisat napriklad tu so mnou/s nami...Rob nieco,staci ak si pustis hudbu,popri tom nieco poupratuj,navar,alebo rob nieco co ta bavi a hned prides na ine myslienky 🙂 Ale si popozeraj nejake fotky,zaspominaj na pekne chvile a uvidis,ze ti bude dobre,nic sa ti nestane...Uz ked vcera ti nic nebolo,tak neboj,dnes ti nebude tiez nic 🙂 No moj clenok v pohode,asi som ho rozcvicila 😀 A ani som ho nenatierala 😕 😀
@janka1012 ja som tiez bola taka bez energie,ale potom sa to upravila,ked mi uz bolo dobre.No a teraz je to v pohode,zatial nepriberam,tak dufam,ze ani nepriberiem uz,no cvicim,behat nechodim,lebo ja sa bojim este niekam dalej takto sama,mam aj agorafobiu a to ma dost brzdi,ale cvicim doma aspon 🙂 No len vaha keby tak sla este aj dolu,to by bolo super...Len ked mne tiez chuti velmmi papat a hlavne take nezdrave 😝 Ale tak co mam robit ked mi chuti 😀 Ja som sa pokusala prejst na zdravu stravu,no dlho mi to nevydrzalo...Ale tak mam aspon pohyb a to co cvicim,tak to ma stale preberie,doda energiu,takze super a hlavne ma to aj bavi 🙂

hroska
5. jún 2013

@janka1012 teeeeda,tebe fakt ten citalec sadol jak ritka na serblik,ale aj tvoja snaha,lebo chodis behat,si bojovnica,velkaaaa.,zasluzis si to 😉 pocuj to teraz si Ta ten tvoj frajerik bude musiet veeeeeeeelmi strazit 😝 😀

janka1012
5. jún 2013

@hroska beries aj ten frontin???tusim tu vsetky baby su uz odbornicky na rozne lieky 😀 inak froska ty si tu dlhsie maju taketo problemi aj vela mladych bab???20-25 rokov???alebo skor maju problemi starsie rocniky???aj ked 40 rocna zena a viac este stale nieje na zahodenie rave naopak 😉 len ma zaujma ci maju taketo problemi aj moje rocniky ci si si vsimla ze tu pisu aj mlade baby no teda okrem lucky a mna 😎 😅