Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janka1012
7. jún 2013

@natalyt hej nech zvysi sak co ved uvodna davka je 20 mg teda na mojich citalopram teva kukni na nete tvoje lieky kukni pribalovy letak a uvidis kolko mas uvodnu davku...myslim ze to davkovanie bude rovnake kedze je tam ta ista ucinna latka len inak sa volaju lebo iny vyrobca...takze ak tam mas ze uvodna 20 ekne nech ti zvysi ak sa este necitis fit ja este nejdem na 100 percent ale po necelom mesiaci brania je to o 100 percent lebsie uplne super mam radost menej riesim menej sa strachujem proste super ziadne vedlajsie ucinky kukni si to a napis mi som zvedava 😉

hroska
7. jún 2013

@janka 1012 aaaaale prosim Ta na davku sa vyprdni,najdolezitejsie je ze Ti sadli a jedeeeees a si o.k.
Predavkovat sa SSRi nemozes,neboj,su to vraj jedni z najbezpecnejsich liekov.Co by som ja dala,keby len zabrali a jedno aka davka ci pre civavu alebo pre slona 😝 😉

lucinka0921
7. jún 2013

@janka1012 ja som niekde raz citala,ze recidiva ci ako sa to vola sa dostavi vacsinou do roka u okolo 70% ludi....Niekto sa z toho dostane uplne,niekto nie,niekto sa musi casom vracat k liekom.No mne to az tak velmi nevadi,pretoze viem,ze lieky mi pomozu a mozem fungovat normalne,tak ako predtym...Ja som predtym mala len generalizovanu uzkostnu poruchu,no dvaka zlej liecbe sa pridruzili este PP a agorafobia...A aj predtym som brala sertralin alebo serlift,nic ine a pomohlo mi to na vsetko....Ja neuznavam pit alkohol na AD.Ja som to raz skusala a to som si dala len trosku sampanskeho a bolo mi divne,ale to aj tym,ze som cakal,ze co mi bude.Takze ja som vobec nepila alkohol pocas brania liekov,no ale ani potom nie,raz som skusala si dat pohar vinka,no ja uz po prvom glgu som citila,ze mi to nejak stuplo do hlavy 😀 Takze ani potom som nepila alkohol,ked som uz lieky nebrala.Mne to vobec nechyba,ja sa viem zabavit aj bez alkoholu.A aj ked som chodila na chaty,tak som si vedela dat nealkoholicke pivo a po 3-4 mi na druhy den bolo tak divne,sucho v ustach,cisto jak po opici som sa citila,takze nepijem uz ani to.Ja len cistu vodu z vodovodu 😀 Ale moja sesternica napriklad,ona normalne na AD pila a bralka take iste ako ja a jej nic nebolo....Takze neviem,ja nie som zastanca toho,ale ty vies ako sa citis potom 😉
@hroska no vidis,super,tesim sa 😉 Je mozne,ze citis zlepsenie,ale ono to bude este chvilku kolysat si myslim...Predsa len si na zaciatku,aj ked si uz brala AD,teraz ti len vymenila za ine,tak uvidis...Ale prve pozitivne spravy su na svete,to je podstatne,nie? 😉 Clenok ma dnes trosku boli,ale to asi preto,ze som vcera necvicila 😀 Dnes rozcvicim,tak bude zase v pohode 😀 Moje pokroky s agorafobiou budu take,ze sa uplne vyliecim 😉 Nejdem nic robit nasilu,predtym mi to nepomohlo,prave naopak,tak necham tomu volny priebeh,tak ako predtym a k tomu pozitivne myslenie a mam to vo vrecku 😉 A ty co,aj dnes sa chystas strasit penzistov??? 😕 😀

janka1012
7. jún 2013

@natalyt a vobec sa neboj citalopram ucina latka neposoby sedativne teda tlmiaco 😉 ja som s toho ako na baterky ale to som bola aj bez liekov len ked sa mi pritazilo zrazu nic sa mi nechcelo a teraz sase som ako zihadlo 🙂 a nechapem preco 5 tyzdnov len desat ved vsade po tyzdni niekde aj skor zvysuju davku...aspon na 20 desat je uvodna davka aby ta nekleplo hned s 20 mg 😀 ta ucina latka sa tak davkuje uvodne 10 po tyzdni na 20 a stale sa moze zvysovat zalezi co ti je pri depke by mala ostat na 20 pri uskostiach ide aj vysie moze ist az do 60 zalezi ake mas lieky kukni ten pribalovy..doktorke povec ze by si rada zvysila lebo nepocitujes ulavu ...co to mas za liek viem ze tu istu latku ako ja ale meno mi napis nazov...

hroska
7. jún 2013

@lucinka0921 jasne netlac na pilu,akoze Prasko (znamy psychiater) ma taku teoriu,ze pri tychto fobiach sa treba nutit do situacii v ktorych pocitujes strach,ale ani u mna to nefungovalo,skusala som to,ale naopak,ked som to nezvladla este viac mi to podkopalo sebavedomie.Moja Dr. tiez vobec nie je toho zastankynou,naopak, ona tiez tvrdi,ze netreba tlacit na pilu. 😉
Dnes som nebola strasit dochodcov,ostala som doma,ale skusim tie dychacky,co si vcera radila 🙂

janka1012
7. jún 2013

@hroska inak asi pred dvoma dnami som bola v lekarni pre lieky a mama sla so mnou az vie co to beriem 😝 no a oni tak ucinkuju ze proste sla tam na mna trosku uzkost ale velmi slabucka ziadne silne prejavy a hned odisla a o 10 min som uz ani nerozmyslala ze trosku to na mna slo proste som sa nebala toho lebo ten strach to vyburcuje tie prejavy a tym padok ked som sa tak velmi nebala a fyzicke prejavy neboli tak uzkost pominula a to je dobry zaciatok pekne ucinkuju a verim ze za par mesiacov to bude este lebsie proste nebojim sa ze mi pride zle lebo viem ze to bud slabucke a casom uplne zmyzne lebo ju prestanem riesit ... 😉

janka1012
7. jún 2013

@lucinka0921 noo ono si asi cakala ze ti bude s toho zle tak si nemala dobry pocit ked si pila a ocakavala si tym padom uzkost akosi prisla spojila si si to s alkoholom...mne nebolo zle ked som pila samozrejme poharik dva tiez si myslim ze ozrat sa na lieky nieje spravne a moze to uskodit ale mne jeden poktor povedal ked sme sa tak o tom bavili ze jedno dve piva na antidepresiva nevadi sestricka ze co jej to radite??a on ze a co ved jedno dve jej neublizi a co si ona chudatko nemoze dat raz za cas pivo???sme sa tam nasmiali... 😀 tkze ja si sem tam dam a viem ze mi nic nebude prave naopak ale tak dve a dost 😝

janka1012
7. jún 2013

@lucinka0921 inak este som zabudla clovek ked sa dostane do fazi ked uz mu je dobre tak mu uz zrazu je len dobre ci uz si da pivo alebo hocico vtedy uz nevnima ze nedam si lebo mi dojde zle da si a povie moze mi byt len a len dobre a takto ma fungovat nas mozog a ked sa clovek dostane na tuto hladinu tak by sa dalo povedat ze je stabilizovany teda prelieceny ...a uz nebude bojim bojim preste dam si a nebudem cakat ze bude zle ale dobre lebo ked clovek caka zle nemoze byt dobre lebo sam ocakava zle a ocakavanie zleho prinasa strach a strach rovna sa uzkost takze na to mame lieciky az sa nebojime a vsetky tieto myslienky ze s toho mi je zle a toto mi neurobi dobre a tam nejdem lebo tam mi je zle pominu a mi zase budeme stastny... 😉

hroska
7. jún 2013

Baby,dokeluuuu,vsak som taka nemozna,hambim sa jak pes,ale normalne sa pred chvilou pos@ala.... 😝 ,a to som doma.
Dlho som mala zapchu a teraz toto,hrozneeeeee,asi mam toho malo navaleneho,vsak? 😖 keby mi to aspon stastie prinieslo... 😝

janka1012
7. jún 2013

@hroska 😀 😀 😀 tusim mna szo serliftu prve dni prehanalo a teda urcite to prejde pribal si pampersku 😀 to kym si telo zvykne vidis ake lieky su paradne este ta aj precisti 😎 opytaj sa lucky lebo ja som ich mala dva krat a prve dni som hnackovala nie upne ale teda take riedke bolo 😀 takze ucinok podobny ako u mna vidis???zaberu zatial hodnotim vsetko ako ma byt 😀

janka1012
7. jún 2013

@lucinka0921 luci inak ma este napadlo ty s tou agorafobiou chodis aj do brace???

hroska
7. jún 2013

@janka1012 no mooooje nervy,ze precistia....uf,ale aj na tie pampersky by som si hadam zvykla,len aby dobre bolo v hlave 😉 ,esteze som dnes zostala doma,lebo toto sa mi stat na ulici,tak neviem,neviem baby 😀 😝

lucinka0921
7. jún 2013

@hroska poznam ho,mala som od neho aj knihu,od prveho psychiatra...Z tej knihy som sa dozvedela vela veci,pochopila som,ako to funguje a tak,preco vlastne.Mne to psychologicka radila,skusala som,no dostala som sa az do takych stavov,ze som sa bala aj na wc a vobec vonku som nevychadzala...Takze toto pre mna nie je.Ta druha psychiatricka mi radila,ze mam skusat stale ist dalej a dalej,hoci aj len o meter,nez den predtym,ze to velke pokroky a tak sama uvidim,ze mi nic nehrozi a to som robila,kazdy den som sa snazila ist aspon o trochu dalej,ked som to nezvladla,tak v pohode,skusim to znova a to mi pomohlo,takto pomalicky proste skusat,roky krok po kroku dopredu...Ona tiez mi vravela,ze nie nasilu,lebop to mi este vacsiu traumu sposobi,ked mi pride zle.Potom som skusala aj ked mi prislo zle predychat to,ked to nefungovalo,sla som hned domov a nikdy som nechodila sama.vzdy musel byt so mnou niekto...Ale toto mi pomohlo velmi,proste netlacit,len skusat pomalicky...No ale ty si sikulka,ked dnes si ostala doma,super 😉 Skus to dychanie,ja som to robila na zaciatku,ani neviem ako dlho,ale kazdy den,ale aj ked na mna nieco slo,tak som to robila,cize aj ked viackrat za den a to mi pomahalo...
@janka1012 je to mozne,mozno mas pravdu,ale proste ja alkohol pocas brania AD neuznavam 😎 Mozno aj preto,ze ho nepijem vobec,aj ked som nebrala lieky...A ja som taky bojko,ze sa bojim vsetkeho 😠 Takze si kludne daj,ak ti to povedal aj dr. a ty sama vies ako sa citis,ak dobre,tak preco nie.Pohar vinka je prostesny,vsade sa to pise 😀 Vsak ja aj na Novy rok som si pripijala s cistou vodou 😀 Mas pravdu,ak to ocakavas tak tak aj bude...No ale mne alkohol nerobil dobre aj ked som nebrala lieky a som ani necaka,ze mi bude zle,som sa tesila,ze konecne si dam,no po prvom glgu cervena jak pulka,normalne som citila v hlave,aj ked som dopila pohar,ja normalne opita bola 😝 😀 Ale to aj preto,ze som asi 4 roky ci 5 nepila vobec...A ked si spomeniem na stare casy,kolko som toho popila a nic mi nebolo,alebo niekedy aj bolo a tie rana potom,fuuuuj 😀 Ale mne uz alkohol sam o sebe nechuti....

lucinka0921
7. jún 2013

@janka1012 😀 ja nepracujem,ja som zienka domaca 😎

lucinka0921
7. jún 2013

@hroska ja som vobec nehnackovala,ziadne take ucinky na mna nemali 😀

hroska
7. jún 2013

@lucinka0921 vsak tie lieky mozno ani za to nemozu,neviem,mozno to aj so strachu,ze som este taka na prd ,no idem radsej pekne dychat 😉

lucinka0921
7. jún 2013

@hroska co vies,podaj sportku a uvidis 😀 Ja pravidelne mam ruku od hovien,co zbieram po mojom psovi 😀 Lebo az dnes nam zacali kosit travu a kedze tu bola skoro polmetrova a to sa hnusne zbiera,tak pravidelne som sa obtrela a vzdy som mala stastie,na sportke,aj ked len vyhra do 400 kč,ale aj to potesi nie? 😀 Ale inak ja som mala tiez zapchu a zo zaciatku som mala aj krv v stoli,vela krvy,jak pri kramoch,ale to som mala z tych liekov,potom sa to upravilo....A odkedy cvicim,mam pohyb,ziadna zapcha,ale normalna stolica....Takze ako som ti radila aj predtym,trosku si zacvic,creva sa daju do pohybu a nebudes mat taky problem ako teraz 😎 A co,vsak to sa moze stat hocikomu,aj ked je doma,ja tiez kolkokrat som mala na male,ze len ltt som stihla vobec dobehnut na wc

lucinka0921
7. jún 2013

@hroska teraz si to vystihla,ja pravidelne zo strachu som mala hnacku a hlavne,ked som mala niekam ist,to bola katastrofa....Pekne dychaj a budes v pohode.A preco ty mas vlastne teraz strach????Vsak si bola taka svieza,tak co to???

janka1012
7. jún 2013

@lucinka0921 mas pn???ci ked mas tu agorafobiu tak si netrfas do prace???

hroska
7. jún 2013

Baby, mozno by sme mohli aj novu temu zalozit,ked sa tu uz bavime o tych hovienkach. Take ze Stolica alebo jednoducho Hovno 😝 
@lucinka0921 som taka napata aj na tele aj psychicky,mozno aj preto,ze sa mi ten zly stav tak dlho taha a uz by som strasne chcela nejaku ulavu.ale rano to dnes bolo fakt prijemne,len potom ked uz pride ten den tak som zatial takato napata 😠

lucinka0921
7. jún 2013

@janka1012 nemam pn,nikdy som nemala,ani predtym...Ja si platim vsetko sama,takze mne pn netreba...Ked som bola bez liekov,tak som pracovala,potom nas prepustili,aj som hladala pracu,ale nic a teraz ked sa aj naskytla,tak to ja som nemohla....Este si netrufam do prace,aj ked spolocnost ludi mi robi dobre,ale to by som musela dochadzat a to ja este ee,hlavne busom alebo vlakom to nehrozi...Ale mam priatela,a jew strasne zlaty,stale mi vravi,ze si nemam tym hlavu zatazovat,on si ma stale uzivi 😉 A aj mama mi pomaha....Oni hlavnu chu,aby som sa z toho dostala a aby som teraz neriesila pracu,lebo vedia ako som na tom a predtym si so mnou uz vela uzili...Ja som predtym nemohla ani na chvilu ostat sama,ked som chcela ist do sprchy,tak som mala len privrete dvere a mama musela stat pri dverach a so mnou rozpravat,katastrofa proste.Teraz uz v pohode ostavam sama,ale na pracu sa este necitim....A aj tam nemala by som kde nechat mojho psa,to je ako moje dieta,tak som zienka domaca 😉

lucinka0921
7. jún 2013

@hroska kludne zaloz,ja sa pridam 😀 Lebo stale na to myslis,skus sa nejak rozptylit,proste nemysliet,vypnut,zrelaxovat....Aj ked viem,zaciatky su tazke,ale boj este vydrzis a uvidis,ze bude dobre 😉

janka1012
7. jún 2013

@hroska vidim ze sa ti uz trosku lebsi.... 😉

janka1012
7. jún 2013

@lucinka0921 tak to mas fakt zlateho chlapa a super rodinu...neboj tvoj cas pride ked budes uplne ok 🙂

lucinka0921
7. jún 2013

@janka1012 tak tak,preto sa nikam neponahlam...Raz to nedopadlo,dobre,tak nebudem to ani teraz skusat 😉 A ty pracujes?

hroska
7. jún 2013

@janka1012 ,no neviem ci sa mi uz po 4.tbl moze lepsit ?😨 , laka ma to dat si 1/2 Frontinu...jani, Ty si ten Frontin ako dlho papkala v tych prvych dnoch?? 😨

janka1012
7. jún 2013

@hroska tyzden a pol...priblizne potom som zacala vysadzat a ale ja som tie dni papala pravidelne...dokonca rano pol naobed pol vecer celu takto som to jedla tyzden ste potom pol pol pol asi dalsich par dni asi tri styri a potom uz len jednu a teraz ani to nie naposledy som si dala co som tebe pisala tusim v nedelu ak si dobre pamatam velmi by som nestresovala sak jes ich iba teraz ci uz si ich aj predtym mala????ci toto je prva tvoja skusenost s frontinom???

janka1012
7. jún 2013

@hroska ci po 4 tabletke sa ti moze polebsit??vsetko je hroska mozne 😉 zalezi comu veris... 😎 niaky ucinok tie lieky maju nie??si omamenejsia rano bolo akosi fajne tak to nechaj volne plinut...ak ti je zle daj si aj frontin radsej ako sa trapit casom ho uz nebudes potrebovat ja ho uz nepotrebujem stacia mi antidepresiva 😉 sak keby cosi lebo ratat trba zo vsetkym mam este 4 cele tabletky a to je 8 zufalich situacii kedze si dam len polku takze to do leta musi stacit a bodaj by som neminula ani jednu plop klop 😉

janka1012
7. jún 2013

@lucinka0921 ano uz 3 roky aj teraz som v praci ale mam dobru robotu tak cely den na pc 😀

janka1012
7. jún 2013

@hroska hroska ty pracujes??len ma zaujma lebo ja pracujem tak ze ci zvladas s tymito nasimi starostami robotu tusim si spominala ze pracujes ale niesom si ista 🙂