Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

hroska
1. sep 2013

@simka1111 to nevadi,ze nie si objednana,mne sa to stavalo v poslednej dobe velmi casto,ze som chodila k dr. aj neobjednana.Ked je cloveku zle, tak treba ist hned a nie vyckavat,nic si z toho nerob a len pekne chod,je to uplne vporiadku 😉 .ano v depresii som mala dost casto pocit,ze to uz nevydrzim,ze sa zblbnem alebo som sa strasne bala,ze ma budu musiet hospitalizovat....su to velmi neprijemne uzkostne pocity,ale skus sivtedy povedat,ze je to len pocit,ktory momentalne mas,lebo si v depresii a nie je to skutocnost. Skutocnost je taka,ze sa nezblaznime.a uplne ta chapem,ved aj ja som menila AD,a vzdy som sa strasne bala,ze co ak nezaberu,ale zase ma neskutocne povzbudila ta nadej,ze to mozno budu tie prave lieky,ktore zaberu.takze ta nadej nech je u Teba silnejsia ako strach.Vzdy sa daju naordinovat este dalsie. 🙂 Ja som dnes dostala M,takze som cely den v posteli,vzdy ma to total odrovna. 😝 zvysenu davku Alventy,tych 150mg som dnes zobrala 5. den a dokopy ju uzivam 18 dni,co je este malicko,ale zlepsenie je ocividne,tak dufam,ze to pojde takto dalej.

simka1111
1. sep 2013

@hroska ty ma vždy vieš povzbudiť 🙂 Možno aj preto že si odo mňa staršia a skúsenejšía. Už dávnejšie si písala, že som stále v podstate ešte dieťa a to je podľa mňa pravda, cítim sa stále ešte neistá, zraniteľna. Dnes bolo aj zle počasie, aj to dosť vplýva na náladu, ako bolo u teba? Ja tiež jed mám ms tak som taká nijaka:-P a 18 dní nie je ešte tak veľa, pozitívne je že cítiš zlepšenie už a neboj bude lepšie a lepsie😉 a necítila si Ňu pri zvýšení dávky? Ja sa zajtra ozvem keď budem vybavená u dr. :--

mary1995
2. sep 2013

@maria43 Konečne som sa dostala k PC . Ja sa mám rovnako, obavy, úzkosť, nervozita je to také ťažké. Ja keď si aj dám benzoša, mne to nepomáha. V polovici septembra idem k dr. tak uvidím čo mi povie. Už by som bola rada keby sa to uľavilo, som z toho nesmierne unavená.

hroska
2. sep 2013

@mary1995 ahoj, este som rozmyslala,ci ta uzkost u teba nemoze byt aj ako NU toho Zoloftu?ja som si nemohla pomoct,ale ked som ho brala strasna uzkost a napatie a vydrzala som tych 7 tyzdnov a vobec to neustupovalo. A presne ten isty problem,ani benzaky mi na to moc nepomahali. Aj lenka00 ma presne ten isty problem na Zolofte,stale strasna uzkost. Neviem,mozno na nieco je dobry,ale na tu uzkost fakt asi moc nezbera.nerozmyslala si nad tym 😕 ?

@simka1111 ano mojko,jasne ze si este dieta, sice uz take vacsie a velmi inteligentne,ale vedela hy som si teoreticky aj prakticky predstavit,ze by som mala taku dceru.a potrebujes este veru tie ochranne kridelka. 😉 no na mna to pocasie nema moc vplyv, resp. si to nepripustam 😀 no jasne,ked som zdvihla Alventu na tych 150mg, zatial som sa este normalne nenajedla 😝 , mozem zjest len pecivo, jogurt,ovocie,chrumem tycinky.....no proste varene jedlo ani vidiet.ale kupila som si na radu mojej dr. B-komplex forte a este aj vit. C,tak to hodim rano do seba a da sa. Alventa nema ziadne NU,okrem tohto nechutenstva a to je uplne vpohode, vobec to nejako neriesim,aspon trosku schudnem 😀

mary1995
2. sep 2013

@simka1111 ahoj po víkende. Tak Ty dnes už ideš na zápis takže sa Ti to začína. V škole prídeš na iné myšlienky , budeš mať nových priateľov a celkovo sa budeš cítiť lepšie.
Čo sa týka toho Zoloftu. ten sa celý hradí, a za recept / 3 x28 x 100 mg + 3x28x50 mg/ zvykneme platíť 68 €. Je to drahé. Ináč ja som bola nasadená na Serlift ale zabral len čiastočne tak ma dr. preložil na Zoloft s odôvodnením, že niektorí pacienti reagujú na Zoloft lepšie. Pritom je v obidvoch rovnaká účinná látka sertralín. Ale je dosť možné, že sa vrátim na Serlift. Znášala som ho dobre hneď od začiatku, nemala som nejaké NÚ. Skús sa popýtať dr. na neho a povedz aj to, že zabral Tvojej sestre. Máte spoločné gény, takže je tam väčšia pravdepodobnosť , že Ti zaberie. Ja som cítila prvé zlepšenie na 10. deň. Tak Ti držím palce a napíš ako si dopadla.

mary1995
2. sep 2013

@hroska Vieš , že ma to napadlo ale keď si pomyslím na zmenu AD tak šaliem. Už viacerí písali, že mali z neho úzkosť, a ja na dôvažok som ešte aj od prírody taký úzkostlivý typ, tak sa to asi aj znásobuje. Uvidím čo mi povie dr. za dva týždne. Ale teraz som si pridala k zoloftu výťažok ľubovníka (aj keď by som nemala/ a vieš, že sa cítim o niečo lepšie, nemám takú úzkosť, nemám celý deň zaťaté zuby, takže vlastne furt mám pocit , že to AD je na mňa slabé.
Tak ty si už zvýšila Alventu, za pár dní by sa Ti to malo prejaviť. Držím Ti palce aby to už konečne vyšlo, všetko dobré, pá.

hroska
2. sep 2013

@mary1995 chapem,ze ti nahana strach zmena AD,ale je to hlavne preto, ze vlastne ta naposledy ta dr. tak obabrala a jasne,ze ti potom cely ten proces nezdvihol sebavedomie. Moze byt aj to ako hovoris,ze tej Zoloft,na nieco u Teba staci a na nieco nie. A navyse ten doplatok je teda riadny brutal 😲 😝 uz sa ti to ale krati a za 2 tyzdne ides k dr. urcite tam nieco poriesite,bude to dobre,neboj 😉 inak ten lubovnik,to si ma sokla,vsade pisu,ze sa s AD nesmie,lebo znizuje ich ucinok a u Teba naopak. 😨 No co, niekedy veru plati,ze Ucel svati prostriedky 😉 .ja som bola po 2 tyzdnoch od nasadenia Alventy na kontrole, som uz uplne bez benzosov, s dr. Sme sa dohodli,ze zvysime este na tych 150mg. Dnes som vzala 6.tu tbl. 150mg a zatial v pohode.....inak,ked som si sla vyberat tu Alventu do lekarne,som kukala....doplatok ze 0 eur. Tak si vravim,dokelu,musi sadnut,uz len kvoli tomu doplatku 😝 😀

sonda2
2. sep 2013

Neviem ci je to depresia ale uz nevladzem chodit do prace. stale som smutna, vycerpana, v noci nemozem zaspat, strhavam sa zo sna, snivaju sa mi same negativne sny a rano som nevyspata. vzdy ked musim ist do prace trpim uzkostou, dostali sme novu kolegynu, ktora nerobi to co mam a tak za nu musim vsetko dorabat a ked jej napisem, preco to urobila tak a nie tak ako mala alebo preco to neurobila, tak mi zacne vycitat, ze som hnusna a povysenecka.. chcela som si len na 100% plnit svoju pracu ale neda sa to. nadriadeny mi zas vycital, ze som jej poslala agresivny mail ale pritom som ju len upozornovala na veci, ktore zle spravila. to ma dalo uplne na same dno. cele dni v praci len placem.. teraz som na vsetku pracu uplne sama a navyse som dostala aj vypoved (z nadbytocnosti). uplne sa mi to tu cele zhnusilo. najradsej by som navstivila nejakeho odbornika, dala sa vypisat, aby som si oddychla, nabrala nove sily a zacala odznova. Len neviem kde zacat, navstivit psychologa alebo psychiatra?

hroska
2. sep 2013

@sonda2 ahoj. No vypoved z prace veru cloveku neprida na nalade,skor naopak.Ale zase,ked si dostala vypoved z nadbytocnosti,tak tam mas este nejaku vypovednu lehotu a aj odstupne by si mala dostat,co nie je az take zle,lebo si mlada,a urcite si najdes rychlo 2. pracu,mozno aj menej stresovu. Mozes urobit na nich aj taky ofaj za to ze ta vykopli,ze kukoncu vypovednej lehoty sa das este na PN a vlastne praca ti potom skonci az dnom,ked ta lekar vypise z PN. A tebe sa ta PN zide,ked sa teraz necitis dobre. Tie priznaky co popisujes mozu sediet aj ja depresiu,ale mozes byt aj enormne vycerpana,tazko to tskto diagnostikovat. Navyse nepises ako dlho uz tie priznaky trvaju. Pises aj o uzkosti,takze tie prejavymozu suvisiet aj s nou..... skus opisat podrobnejsie co presne pocitujes,mozno budeme mudrejsie. Ci zacat u psychiatra alebo psychologa.tazko povedat,zalezi aj toho,ako daleko je uz tvoje ochorenie,ci to zvladas......ak ano,mozno pomoze aj psycholog,bude s tebou o tv. Problemoch hovorit tak, aby ti to pomohlo ich lepsie zvladat, lieky ti ale predpisat nemoze. Ak mas podit,ze uz veci nezvladas, bolo by potrebne vysetrenie u lekara,mozes zacar svojim obvodnym lekarom alebo priamo s psychiatrom, to uz je na tebe. Urcite nevahaj,cim skor tym lepsie,tieto problemy sa neoplati chronifikovat,potom sa z nich clovek dostava ovela tazsie. Drzim palce 😉

mary1995
2. sep 2013

@hroska Vieš Hroška, možnože, tie prechody boli také brutálne aj preto, že som zatiaľ vždy prechádzala na iný typ AD. Najprv som mala TCA potom SNRI potom TCA potom SSRI. Potom u mňa aj tá vysoká dávka, kvôli OCD časovo veľmi predlžuje prechod. Asi som aj moc vytrasená z toho prechodu, určite aj to zaváži. Však si pamätáš ako ma manžel nosil cez.ob. prestávky domov sa vyrevať, ako som plakala v práci na vecku. A k tomu tie silné obsedantné myšlienky, no proste bolo to hrozné. Bolo to veľa aj na koňa. Teraz akurát kvôli tomu doplatku, rozmýšľam na prechode na Serlift, ale to sa ešte uvidí.
Čo sa týka toho ľubovníka, to som čítala na zahraničných fórach, že to využívajú hlavne OCD - čkári, že vraj to zvyšuje účinnosť AD. Určite to pôsobí na serotonín, lebo v PL sa dá prečítať, že je tam riziko vzniku serot.syndrómu. Ja som to veľmi odskúšala, najprv som pila čajík 1x denne, neskôr 2 x denne a nakoniec som pomaly titrovala na výťažok. Aj som to pred rokom hovorila môjmu dr. ale nevyjadroval sa k tomu. Teraz keď sa mi pohoršilo, tak som nabehla rovno na Deprim 2x1 tab. a cítim rozdiel klop, klop na drevo.
Všetko sa uvidí za dva týždne, a dúfam, že tiež už koénečne aj ja začnem vypisovať také optimistické vety ako ty, drž sa , pá.

simka1111
2. sep 2013

@hroska zrušilo mi celý metrový príspevok, na nervy ja teraz sedím u dr koncene už, od rána len behám, samé vybavovacky :-P. Dnes som si ani žiadne ad už nedala, dám až nové, som už nazhavena:-P, dúfam že tie už záberu, musia a ty si ako strávila dnešný deň? Oproti mne v čakárni taká mladá pekna kocky sedí, tak aspoň vidím, že aj taký mladý majú problémy, každý to tají a to je zle, keby sa o tom normálne hovorilo, hovorilo sa o možnosti liečby, tak aj ľudia by sa prestali báť a proste by to bolo lepšie.... Ráno som s dr volala dohodli sme sa že budeme meniť, ona síce hovorila o prikombinovaniu s začiatkom ale podľa mňa treba ten necítil vyhodiť nemá to význam... On raz zabral a prišiel relaps a môj mozog naň nereaguje, čo si o tom myslíš? Dakedy mám pocit že sa dr pletie do roboty, tebe sa to nestáva? A ako sa dnes máš, ako si strávila dnešný deň? A čo sa týka toho ne nechutenstvo, tak to by som brala na cas :-P keď vyjdem od dr tak sa ozvem že ako 🙂

hroska
2. sep 2013

@simka1111 no ja by som u teba bola tiez za zmenu AD,pretoze depresia sa ti na nich vratila a ani po zdvihnuti davky neustupila. A skor by som u teba bola za monoterapiu,lebo AD je strasne vela a verim,ze ti nejake sadnu a zase ty potrebujes aj zit a nie byt prepchata AD,takze prikombinovat asi nie. Drziiiiiiiim palce 😉

simka1111
2. sep 2013

@hroska to je presne aj môj názor, tiež chcem jednoznačne monoterapiu, budem si stat za svojim, chcem jedno ad a možnonnejaký tymostabilizator a to je všetko, podľa mňa nemá zmysel nechávať escitil

hroska
2. sep 2013

@simka1111 ano simka,suhlasim 🙂

lenka00
2. sep 2013

@mary1995 ahojky, me jen zaujalo, ze uzivas lubovnik - trezalku, ale ta se prece nedoporucuje uzivat zaroven s SSRI, ze to muze zvysit NU SSRI, zvyseni krevni tlaku, tres rukou apod. nevim, mozna uz je to ted jinak, ale vim, ze je to primo kontraindikovano...jinak ja uzivam taky Zoloft, nastesti u nas je bez doplatku, ale mam taky po nem velke uzkosti az paniku, po zvyseni se mi vzdy trosku ulevilo - lepsi nalada, ale uzkost vyssi, tak pokud mas vysokou davku, tak jestli nereagujes takhle na ten Zoloft...a beres k tomu jeste neco jineho? me zaujalo, ze treba na uzkosti hezky zabira pregabalin - Lyrica, tak treba nechat si k tomu neco predepsat na tu uzkost, pokud mas pocit, ze zoloft pomaha..pomaha ti na ocd, ale uzkosti citis stale?

mary1995
2. sep 2013

@lenka00 ˇAno na OCD mi zabral perfektne ale úzkosti mám stále. Teraz už beriem 5. deň ten lubovník a dnes sa cítim už kľudnejsia, ale úzkosť mám ale menšiu. Ale aj to je už veľmi dobré. K Zoloftu beriem ešte Rispen 1 mg večer. Mám doma aj Rivotril ale ho neberiem lebo necítim po ňom žiadnu úľavu. Idem k dr. v strede septembra a uvidím čo mi povie.

alica311
2. sep 2013

ahojte dievčence, je tu niektorá taká, čo dostala depresiu z nedotatku spánku po pôrode. Môj malý neuveriteľne zle spí od maličkého bábänka a už som z toho na nervy, dostala som až stredne ťažku depresiu, nepomohli ani AD. Keď začal trocha viac spávať, stav sa mi zlepšil. Ale posledný mesiac dokáže byť hore celé noci, a ja zase začínam mať tie hrozné stavy a depresiu sa mi vracia.

lenka00
2. sep 2013

@mary1995 tak hlavne, ze pusobi na OCD a na úzkost Ti lekar urcite neco predepise..prave ty antiepileptika mohou pekne pomoci od uzkosti, co jsem teda vycetla, protoze me ta uzkost, taky celkem trapi...jednou jsem brala i buspiron - u vas tusim spitomin a brala jsem ho k 150mg Zoloftu a taky mi celkem zabral...

mary1995
2. sep 2013

@lenka00 S tým Rispenom máš asi pravdu, lebo som ho chcela raz už vysadiť ale tak veľmi pomaly , že som rozpoltila 1 mg tab. a na druhý deň som bola nervózna ako pes , týždeň som to vydržala ale potom som sa vrátile k celej tabletke. A ty ako pociťuješ úzkosť máš aj nejaké telesné príznaky?

sonda2
2. sep 2013

@hroska ahoj. no v praci koncim ku koncu oktobra. uz som podpisala vypoved. na tu PN chcem ist aj z dovodu, ze sa absolutne v poslednom case necitim dobre (je to cca od juna) aj kvoli tomu co mi urobili v praci. cely ten cas som makala jak taka krava, dufajuc, ze za to dostanem zvyseny plat (ktory som ziadala uz od maja) a oni mi zvysili len bonusy, co je pohybliva zlozka a vobec mi to nemusia vyplatit. strasne ma to sklamalo a aj to, ze absolutne neocenili to, co som pre nich robila.. ale to by bolo na dlho.
Co sa tyka mojich problemov, chodievam si lahnut uz okolo 22.00 h. ale stale len nad niecim premyslam a prevalujem sa, zaspavam okolo pol noci. manzel lahne a do 10 minut spi. snivaju sa mi sny kde ma vzdy niekto prenasleduje, nahana, naposledy to bolo z koncentraku, inokedy sa mi snivalo, ze zacali bombardovat Bratislavu. uz si ani nepamatam kedy sa mi snivalo nieco pekne. ked som doma s manzelom a psikom robim vselijake veci, prechadzame sa alebo iba relaxujeme, ale ked sa zacne pracovny den, vstanem s pocitom, co zas bude, kto sa do mna pusti. stale mi bezi hlavou, co mi napisala kolegyna o tom aka som. v zivote som nikomu neublizila a ked mozem niekomu pomoct tak ma to len tesi. a ja od nej dostanem len sprchu vycitiek. som nesustredena, unavena, stale zabudam, ruky sa mi trasu, minule som dostala taky zachvat, ze som sa nevedela zastavit, zacala sa mi krutit hlava. stale sa mi tlacia slzy do oci, uz len ked sa ma kolega spyta ako sa mam, je mi do placu. aj ked toto pisem, tak so slzami v ociach. ked idem po vonku na vsetkych sa len mracim, vobec nemam naladu na nic, na nikoho. chcem ist len domov a mat pokoj od vsetkeho.
Co sa tyka odbornej pomoci, myslis, ze ku psychiatrovi sa treba objednat?

hroska
2. sep 2013

@sonda2 no tak z tohto som uz mudrejsia. Ano ak ti to uz pretrvava od juna,to je uz pomerne dlha doba na to,aby to bola len nejaka zhorsena nalada. Podla toho popisu by to vyzera podla mna u teba na depresiu s uzkostou. K psychiatrovi mozes ist napriamo,nepotrebujes ziadny vymenny listok od obvodneho dr..ale radsej sa popytaj dievcat tuna,ze ktory psychiater je v BA kvalitny (asi si z BA,ked sa ti snivalo,ze BA bombarduju) a potom tam zatelofonuj a objednaj sa na prvovysetrenie. A neplaaaaac , tieto poruchy su liecitelne a zase budes uplne vpohode,neboj 😉 stalo sa ti to 1. Krat,ci uz si s depresiou niekedy bojovala?

lenka00
2. sep 2013

@mary1995 no, kdyz citim uzkost, tak mam strach, ze se zblaznim, ze me bude neco blbeho napadat, pak dokola hlava srotuje a resi, k tomu mi busi srdce, takovou tihu na hrudi mam, tresou se mi ruce a mam prujem....mam takovy pocit, ze se neco hrozneho stane a hlava hned premysli co, takze takovy zacarovany kruh, ale jsem tehotna, takze to ted momenalne nemuzu moc resit...a jak se to projevuje u Tebe?

sonda2
2. sep 2013

@hroska nikdy v zivote som taketo nieco nemala. vzdy som bola optimisticka, vsetkych som mala rada.. nie som priamo z BA ale v BA pracujem. pozerala som nejakych psychiatrov v ruzinovskej nemocnici/poliklinike ale neviem podla coho sa mam rozhodnut pre toho konkretneho.

hroska
2. sep 2013

@sonda2 no ved prave,aby si nemusela tipovat,tak som myslela,ze niektore z dievcat co su tu na MK z BA by ti mohli poradit.

Kockyyyyyyy,ktore ste z BA a okolie,neviete poradit sonde2 nejakeho dobreho psychiatra z BA,pls. 😵 ????

kazunomiya
2. sep 2013

@sonda2
@hroska ano viem, MUDr. Trtala v CMZ Matka, Haanova ul. v Petržalke. Je výborný, pokiaľ ide o stanovenie dg. a nastavenie liekov, má na to nos aj skúsenosti. Je tam aj ambulancia, nie je to len pre pacientov stacionára (všetky info sú na stránke, treba tam zavolať)

hroska
2. sep 2013

@kazunomiya dakujeme zlatko,super! Uz si 16 tyzden,pozeram,no za 5 tyzdnov uz zacnes pomaly aj pohyby citit. 😉 .len sa drz,nech je vsetko vpohode.a vdaka este raz! A dufam,ze sa len na tie pekne veci pozeras... 😀

kazunomiya
2. sep 2013

@hroska toto je prvý raz, čo ho zverejňujem, inak to píšem ľuďom len súkromne, ale všetci boli zatiaľ mimoriadne spokojní 🙂 je to môj lekár, ja som spokojná tiež.
Liečiky už neberiem, ako viete, a je mi dobre. Minulý týždeň som mala hnusné stresy v práci a bola som tam veľmi dlho každý deň, tak som ostala taká vyčerpaná a sľubujem, že sa polepším. Nuž bábo aspoň zistí, že stres patrí k životu ale dá sa prekonať.
Tuším už kope. Len si nie som istá, či je to ono 😀

maria43
2. sep 2013

@mary1995 ty tusim beries zoloft, ze? a bzd ake? ja som brala xanax na uzkost a mne pomahal. zoloft som kedysi brala tiez, brala som ho 3 mesiace a vobec mi nezabral, teraz som si spomenula. ja som si ho sama vysadila. teraz beriem magrilan, lebo solatcit mi nepomohol. ten magrilan sa mi zda lepsi, nie je mi po nom zle od zaludka, obcas ma sice boli hlava, ale da sa to. a fakt som menej nervozna a taka nejaka tesivejsia, dokonca uz druhy tyzden som bez xanaxu. stilnox som zatial neuzila, tak uvidim. toto je svinstvo tieto choroby psychiky. nikdy nevies kedy to pride a preco. a to nekonecne liecenie a skusanie liekov, ktory ti sadne, ktory nie, to cakanie - je hrozne. ja som tiez taky uzkostlivy typ, ale teraz ked beriem magrilan, tak sa mi zda, ze som aj menej uzkostlivejsia, ale panika ma obcas este chyta alebo sa mi roztrasu ruky, snazim sa to nejak predychat. skus sa opytat dr. ked pojdes na kontrolu, ci by ti nemohla dat ine AD s inou ucinnou latkou, ked ti zoloft velmi nepomaha.

maria43
2. sep 2013

@sonda2 ahoj, to poznam tieto stavy. ja som tym trpela niekolko rokov, tiez som menila pracu, nemohla som spat atd. tiez som otalala s navstevou psychiatra, ale nakoniec som sa rozhodla. momentalne chodim k velmi dobrej psychiatricke, mudr. banovska, je v ruzinove. da sa s nou super porozpravat, odhadne cloveka, najprv som si myslela, ze tie lieky co mi dala nie su pre mna vhodne, ale po 5 tyzdnoch citim fakt zmenu, vysadila som aj benzo, takze uz beriem len AD rano a ked mam problemy so spanim, tak mi dala stilnox, ale zatial som ho neuzila. niekedy mi staci aj kinedryl. neotalaj s navstevou lekara, dnes to nie je ziadna hanba, strasne vela ludi ma psychiatra, vela mladych, treba sa liecit, kym nie je neskoro. smelo do toho, neboj sa, urcite ti dr. pomoze. daj potom vediet. pa

hroska
2. sep 2013

@maria43 to som rada,ze aj tebe sa uz ulavilo 😉 . To je velmi dobry znak,ked uz benzace nemusis.teraz to uz pojde len k lepsiemu a lepsiemu. 🙂 dakujeme aj tebe za kontakt.

@sonda2 tak vidis,dievcata su strasne zlateeeeeee, uz mas 2 kontakty na psychiatrov v BA,tak mozes vyberat 🙂