Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

andy231
5. nov 2013

@janka1012 beriem coaxil a lexarin

lenka00
5. nov 2013

Ahoj holky, tady se to teda radne rozjelo, skoro nestiham cist...no, mame tady 2 tabory...1.tabor AD je svinstvo co zhorsuje stav...2.tabor AD jsou leky, co leci deprese...ja patrim k taboru cislo 2...@janka1012 je moc dobre, ze se citis lepe a uz mas silu cist pozitivni knizky, relaxovat apod. bohuzel mnoho lidi, kteri prochazeji akutni fazi, nedokazou ani otevrit knihu nebo dokazou, ale jako ja, nedokazou se soustredit na to co ctou, ve fazi silene uzkosti, kdy clovek veri, ze se zblazni nebo vyskoci z okna - relaxovat??? 😕 no, nevim, myslim, ze to neni uplne realne a pokud tyto stavy trvaji dlouho, kde vyhrabat v mozku pozitivni mysleni??? ja cetla vsechny mozne knizky o pozitivnim mysleni, jsou to krasne knizky, ale dokazou v akutnich fazich akorat ublizit, celou dobu jsem si vycitala, jak jsem nemozna, jak nedokazu myslet pozitivne jak jsem slaboch, co nedokaze na nic pekneho myslet apod. apod. toci se to porad dokola, porad se za kazdou cenu snazis a ono to nejde a nejde a kazdy den mas mensi silu...je spousta lidi, co se s depresi leci radu let a verim, ze vetsina je vdecna za to, ze existuji AD - neni to prochazka ruzovym sadem a maji spoustu NU, ale clovek zatne zuby a jde pres vsechny ty NU jen proto, ze doufa, ze konecne pomohou a pomalicku mesic po mesici zacne sledovat tv, zacne cist, pak treba otevre pozitivni knizku a najednou je v nem ta sila, ze to pujde a baviho to, bavi ho cist a zkouset to a uz uplne zapomene na to strasne co bylo a je si jisty, ze to zvladl sam, ale co kdyz ty AD pomohly??? doplnily to co chybelo...kolik je na svete alkoholiku, drogove zavislych - ja si myslim, ze kdyby to pozitivni mysleni bylo tak zazracne, tak by to kazdy druhy zvladl, protoze v kazdem cloveku je obrovska sila...mozna, kdyby ti alkoholici zacali uzivat AD nemuseli by byt tam kde jsou...benzodiazepiny jsou oblbovaky - to ano, ale uprimne,diky bohu, ze existuji, kazdy kdo zacil tu paniku - da mi za pravdu, to jak s nimi lidi nakladaji uz je druha vec, ale alkohol je vlastne uplne to same atd. atd.

lenka00
5. nov 2013

@janka1012 ses mi neoznacila v mem prispevku, kazdopadne jsem reagovala na Tvuj nazor - nerikam, ze je spatny, ale neni vsechno jen cernobile a 30%AD - to teda nesouhlasim 😝

hroska
6. nov 2013

@lenka00 krasne si to napisala 😨 🙂 🙂 @janka1012 ja davam AD v akutnej faze 100%,bez nich u mna zial by ten obrat nenastal, na nohy by som sa silou vole nepostavila....a ja mam inu skusenost s AD, po roku uzivania som sa dostala do takej formy, v akej som nikdy v zivote nebola, nieze som sa vyliecila, ale bolo mi na 150%, skvele, konecne som zila bez strachu, bez uzkosti,volne, slobodne, nezviazana obavami, neistotou.....az vtedy som pochopila, ze u mna v mozgu nieco chybalo

simka1111
6. nov 2013

@lenka00 velmi pekne si to napisala.... ja patrim tiez k druhej skupine...... zase tiez nehovorim, ze vsetko treba len liekmi liecit, ja napr. malokedy atb uzivam, az ked je to uz fakt vazne, proste nerada som do seba nikdy pchala lieky, ale clovek nejak sam vie odhadnut, ci ich treba alebo nie... ... a ze 30 percent , s tym tiez nesuhlasim ... ja som toho nazoru ze ad tak 70-80percent a zvysok mozno nejake pozitivne myslenie, ale tiez nie v akutnej faze, to je totalna blbost .. napr. aj ja teraz v tomto mojom stave, nemozem povedat, ze som v nejakom tazkom akutnom stave, ale na take knizky pozitivneho myslenia si nejako netrufam, citat , ako sa ma clovek tesit zo vsetkeho, milovat sam seba a kadeco ine, je na mna zatial vela, to sa neda len tak si to vsugerovat , ze ak osa mam rad, aky som stastny.. u mna to len zhorsi stav , ja som to uz vyskusala a uz to teraz nebudem skusat... a som toho nazoru, ze ked clovek je v depke tak pozitivne knizky zhorsia stav a ked je zalieceny a ok tak mu ich ani netreba....... a preto je napr. tazke najst spravneho psychologa, aj sa pise, ze niekedy terapia u psychologa moze len zhorsit stav a podla mna je to pravda.. Lebo ked psycholog zacne hovorit pacientovi, ako ma byt stastny a ako ma vsetko zvladat, tak stav to neprilepsi....Treba ist na to vsetko velmi pomalicky....

maria43
6. nov 2013

@hroska ahoj hroska, tak som bola po mesiaci na kontrole, pridala mi lekarka k magrilanu trittico vecer 1/3 tbl, potom 2/3 a postupne znizovat magrilan az do uplneho vysadenia a davat si len trittico vecer a sulpirid rano, mal by sa mi aj spanok nim upravit. vcera som si dala prvu tabletku, teda 1/3, spala som celkom dobre, ale snivalo sa mi teda vsetko mozne 🙂 , rano som vstala otapena hrozne a este stale som, ledva drzim oci otvorene, to je des. esteze dnes mame v praci celkom klud. som z toho cela taka nejaka rozcarovana a uz prestavam pomaly verit tym liekom, toto su uz 3 AD co skusam a fakt som uz dost skepticka, tak neviem, co mam robit, ci vydrzat, ale ten stav malatnosti po tej 1/3 trittica je hrozny, esteze som rano nesoferovala, ale zajtra uz budem, tak neviem, ci ho mam zacat brat alebo co. a lekarka mi povedala, ze mam nejaku depresiu s vykyvmi, ci co to, ale ja podla toho co som si uz vselico precitala vobec nemam stavy depresie, len tie uzkosti stale, taky strach, ze sa nieco stane, vnutorne napatie, nepokoj, len dufam, ze mam spravnu liecbu. neviem, ci sa beru tie iste AD co pri depresii aj na tieto moje stavy. takze tak 🙂 som rada, ze ty sa mas super, liecba alventou ti zabrala, ja mam dojem, ze ci papam tieto lieky alebo ine, stale sa citim rovnako. akurat teraz po tom tritticu som uplne ospala, co by som dala za to, keby som teraz mohla byt v posteli a zdriemnut si 🙂 pekny den!

memedik
6. nov 2013

@mitinka ahoj som tu málo ale čítam o tom ako ti je a mám pocit ako by som to písala ja mna manžel okram toho že bil tak ma aj psichycky tíral a viem že psychycky je to horšie ako fizicky ,poznám pocity keď mi chcel vziať chlapcou keď vo mne zabyl sebavedomie a uctu ja som si neverila vôbec v ničom ,verila som že len vďaka nemu niečo mám,ležala som na psychyatrii až tam ma dostal je to ťažké ja viem ,hlavne o všetkom čo ťa trápi bolí rozprávaj aj tu na internete anonimne alebo dobrej kamarátke ,krič ,plač,ale mysli nie si už sama máš zodpovednosť za inú osôvbku vážne stojí za to žiť a bojovať s každým ,mne pomohol bývali spolužiak so strednej zavolala som mu a stál pri mne aj keď som ho tam nechcela a stojí až do teraz, stále chodím na sedenia ale už je to len prevencia ak sa chceš vyrozprávať napíš ale odborníka navštív určite pomáha to

annetta3
6. nov 2013

@hroska ahoj. Jak psala Janka, ne vždy je nutné na určité stavy nasadit AD, ale zkoušet třeba terapii,protože tam uškodit než ublížit a to tak bylo u mně po 2 atakách, které jsem zvládla kdysi v daleko horší míře jen terapií. Já to chtěla terapií jen podpořit a dopadlo to šíleně. Nemůžu tady vypisovat znova to, jak to bylo. Ale tehdy to můj stav nevyžadoval. Neměla jsem deprese, jen 2x ataku a žádnou úzkost nic. Jen to nechtěla nechat náhodě a své psycholožce věřila. Neurozy AD neléčí, to psychoterapie, AD pomáhají stabilizovat a to já byla.Pořád mě děsily, strašily doktorka a psycholožka a z léčebny mě vykopli po 10 dnech, že potřebuji terapii a léky jsou jen berla a přitom já si pro tu terapii šla a léky nechtěla. Ale v léčebně mi je nasadili a celé se to tím zvrtlo, protože mě AD tehdy nesedla, ale já to nevěděla. Jak jsem psala, nic jsem neodžívala, nešlo brečet, úzkosti jsem měla pořád. Pak když jsem je potřebovala, tak mi byla vysazena, když jsem nasazovala a já upadla do deprese. Bohužel na AD reaguji hodně citlivě, jak jsem psala. Několik jsem jich zkusila. Teď zkouším ten cipralex, ale ten mě má tendenci při dávce 10 mg stimulovat do úzkostí. Psychiatrička přemýšlí, že mi přiordinuje nízké dávky antipsychotik, to jsem dopadla. Vím, že jsem tehdy neměla nasadit a pak z léčebny odejít, když mi primář vysadil, ale člověk to zjistí až pozdě a z toho se obviňuji, až dnes to vidím. Bylo toho hodně. Když vidím mojí stárnoucí kulhající mamku, sebe v depresi, kdy nechci být. Nemám energii sílu, jen bych ležela, nevím, jaké léky ještě zkusit, tak v tu chvíli mě bolí,že jsem tomu nezabránila a doktoři mi takhle poškodili. Co jsi Ty brala před Seroxatem? A jak dlouho?

annetta3
6. nov 2013

@andy231 ahoj, mně se úzkosti projevují odcizením, pálením těla, neklidem, strachem, mravenčením, nepokojem, hlavně to odcizení, teď mě ale hodně trápí deprese i když mám i úzkosti, ale víc deprese. Úzkosti se bojím, že se mi zvýší po zvýšení cipralexu jako dřív

lubica64
6. nov 2013

@lenka00 ahojte, Lenka krasne si to napisala, ja mam dlhorocne skusenosti, predtym , nez som zacala brat AD som 11 mesiacov bojovala,ako sa dalo, zial neuspesne /knihy, cvicenie, pozit. mysliet, stravaatd/ale, kdyz to nejde tak to nejde ☹ , az AD mi pomohli . Strasne rada by som chcela byt bez nich,ale zial.
Co clovek, to iny nazor....

janka1012
6. nov 2013

@lenka00 Lenka s tym co pisem ja naprosto suhlasim...Neviem ako vyzneli tie moje prispevky,ale ja som vzdy zdoraznovala ze proti liekom niesom,len si myslim kym niekto niueje v akutnej depresii a uzkosti najprv nech skusi ine praktiky liecby...Pri slabsej forme depresii a uzkosti sa da z toho dostat terapeutom,relaxaciuou,riesenim problemov atd...(hneva ma ze doktory to predpisuju ako lentilky bez toho aby zvazili stav pacienta...).Pri tazkej forme depresii su lieky na mnieste!!!Netvrdila som ze v akutnej depresii si treba zobrat knizku do ruky a citat...Samozrejme ze chapem ze v takej depresii clovek nevladze ani vstat z postele...Ja som len nazoru,ze pokial to nieje vazne,netreba hned jest lieky...Doktori vela krat predpisuju lieky len tak na poziadanie a myslim ze pri takychto druhov liekov by mal naozaj vazne a dokladne zvazit doktor ci ich pacient naozaj potrebuje...(precalen zasahuju do mozgu...)Ano mas pravdu,mne do istej miery antidepresiva zabrali,ale ani nevies kolko mi to dalo namahy aby som bola tak kde som...Doslova bojujem za kazdy den az je dobre...No nieje to stale ono.Naozaj nikomu tu netvrdim aby lieky nebral,to by som si v ziadnom pripade nedovolila,niesom doktorka no myslim si ze tak ako vedia antidepresiva pomoct,vedia aj uskodit,zalezi ci sa doktor trafi liecbou a davkov...Ked nie,len triafaju a menia lieky kazde dva mesiace a mozog nema byt uz zmagoreny???Nieje doktor ako doktor...Moja sestra ked sla do zaluzia na preliecenie,skusali tam take lieky na nej ze ked sa otoal vratila,primarka priam plakala ze to co tam s nou dorobili...Bola na tom 100krat horie ako ked tam sla...A myslim ze nieje ojedineli pripad.Niekomu taketo lieky nemusia sadnut vobec a niekomu este aj uskodit,ako tu pisali niektore dievcata...Ja vidim obe strany mince a nie len tu dobru...Ako vsetky lieky maju aj tieto negativa,navyse sa neberu mesiac,ale niekolko rokov...Hlboko zasahuju do chemie v mozgu a menia ju,preto mozno tie prve mesiace sa stav zhorsuje a ludia mozu mat sebevrazebne sklony...Ak by bolo na mne,mozno tie lieky nejem,ale viem ze z casti mi pomahaju..no nevidim ich ako zazracne pirulky ktore ma spasia...Nebudem si predsa nahovarat ze tie lieky su neskodne.A uz len toho sa bojim,ze ked je umelou chemiou niekolko rokov podavana urcita latka mozgu,co sa stane po vysadeni???Takze ja uz som zmierena ze mozno budem lieky jest uz stale,ale ak bude moznost vysadenia vysadim...Naozaj ja som vdacna tak ako ty a hocikto iny za to,ze lieky existuju,no uvedomujem si aj ze precalen je to chcemia a takysto ako nici pecen,ma aj vela vedlajsich ucinkov a nieje to sranda brat tolke roky...Preto keby som mala na vyber,skusim najprv psychoterapiu a lieky by boli na poslednom mieste.Dokonca si dovolim tvrdit,ze niektore lieky menia uplne spravanie cloveka a to uz je dost co povedat....Ked som zacala brat prve lieky,okolie nechapalo co sa so mnou deje...Naozaj nejdem tu opisovat ako som sa spravala ale bola som ina...A to som brala len antidepresiva...Ja v tych liekoch vidim pomoc ano ale mam aj svoj nazor na taketo lieky a tym ho nechcem nikumu vnucovat...Ani tu nemam ziaden tabor a niesom v ziadnej skupine...Liecim sa tak ako kazda z vas tu,mam problemi ako vy,len s tym,ze mam na lieky svoj osobity nazor a ked sa ma niekto pyta na nazor ,pripadne niekomu odpovedam,neskryvam co si myslim...Proste pre mna lieky su pomocne a naozaj v tazkych formach mozu zachranit zivot,ale viem aj ake maju negativa a viem ze to niesu lentilky aj ked doktori ich velmi radi predpisuju,pretoze maju z toho peniazky...Myslim si ze prv nech niekto zacne brat taketo lieky a naozaj nieje na tom tak,ze uz mysli na sebevrazdu,alebo nevladze rano vstat z postele,skusila by som aj ine metody,samozrejme ak sa stav nezlepsi su lieky na mieste....Je to ako aj s inymi liekmi napr ibuprofen...Su ludia co si ho hodia len ked ich pichne v zadku a niekedy naozaj sa to da vydrzat aj bez neho,niekedy pomozu ine veci ako bylinky,masaz,niaka mast...No dnesna generacia to riesi hned liekom,a nevedia ze takto si nicia pecen,(a urcite to nieje len jediny z vedlajsich ucinkov)jedia to,pretoze to tak robia vsetci a sak preco nejest pohodlny liek,ked tak rychlo zabera...Dnes je okolo nas tolko chemie,ze prirodna medicina a liecba,kozmetika a ine veci uz asi vysli z mody...Napr moja mama uz 25 rokov uziva rivotril jednu davku,ktoru nikdy nemenila a viete co jej na to povedali doktory???Ze Pani ......to nieje mozne ze vy tolke roky uzivate jednu a tu istu davku ako to ze nezvysujete??S tym sme sa este nestretli uz ste mali minimalne brat desat nasobok aby mal liek rovnaky ucinok....Takze takto to funguje aj s tymi liekmi...Zacnem brat 1 mg a po 10 rokoch ich budem brat 5???A na starobu 10???ak sa jej dozijem teda ak mi pecen neodide alebo ma neskoli niaky iny vedlajsi ucinok liekov...Viete co by sa stalo,kebyze moja mama rano stane a nenajde svoj liek???podla mna by som ju nasla niekde na psyciatrii...Mozog by po tych rokoch uzivania tej chemie sa nespametal...Dokonca doktor jej sam povedat ze na nich bude musiet dozit,pretoze ak by sa snazila liek vysadit mohlo by to skoncit velmi zle...Takze aj taketo stranky maju tieto zazracne pirulky...A to je jedine co sa snazim povedat..Nie ze som proti liekom,ale myslim si ze to nieje uplne az taka vyhra po nich siahnut,pokial nieje naozaj zle a to doktory naozaj niekedy vobec nezistuju...takze brat lieky??ano v akutnych formach a urcite byt riadne informovany aj o kladoch a zaporoch.Nikoho nenutim stotoznovat sa s mojim nazorom,no myslim ze sa najde vela ludi co lieky berie,ale vedia ze tie lieky niesu az take uzasne a o to prave ide vidiet obe stranky mince a potom sa rozhodnut,pripadne prehodnotit stav ci ich naozaj potrebuje...A este jedna vec,naozaj nepoznam cloveka,ktory siahol po takchto liekoch a nemal tendenciu sa k nim vraciat,totisto sa to stava zacarovany kruh,preto prv nez do neho vojdem,rada by som bola keby doktory viacej informovali a nie len predpisovali ako lentilky...

annetta3
6. nov 2013

@janka1012 ty léky tehdy třeba nebyly je to více jak 8 let zpět. Já panickou poruchu s derealizacemi zvládla terapií. Jen se mi po 5 letech objevily 2 ataky a protože jsem tu psycholožku znala, tak jsem se jí ozvala, ona nevím proč mě poslala k psychiatričce. Jenže já té psycholožce tak věřila, že jsem se neptala, proč mě tam posílá. Psychiatrička hned recept, já neměla nic jen ty 2 ataky, na které jsem věděla jak.Když jsem se psycholožky ptala, zda to mám brát, řekla, že to bude lepší, já nevěděla, ani co je to zač, věřila jsem jí. Řekla, ať vyhodím příbalový leták. Mně bylo zle po prvním prášku, to mi nevěřily, psycholožka se začala chovat jinak, tak jsem to zkusila znova, začaly mě děsit, že se může jednat o něco vážnějšího a já začala propadat zpátky do atak. Nakonec jsem skončila v PL, odkud mě poslali po 10 dnech domu, že potřebuji psychoterapii a AD jsem jen pomocná berla, ale bohužel jsem je měla nasazena. Necítila jsem se po nich dobře, nemohla se dát dohromady, zvyšovala mi úzkost, ale já nevěděla, že je to tím. Jak jsi sama psala, můžou pak rozjet jiné diagnozy, rok jsem měla teplotu a jen mi je zvyšovali. Psycholožka mi nakonec řekla, ať od té psychiatričky odejdu, že to není jak to má být, ale to už bylo pozdě. Když jsem léky vysadila, potíže se vrátily a kruh se roztočil. Když jsem se pak po letech stabilizovala a pomalu vysadila citalopram, tak se problémy vrátily, člověk když do toho jednou spadne, tak se už bez léků asi nějak neobejde no a to mi je vysadil primář v PL, když jsem je nasazovala. Tohle jsou věci, co si vyčítám, že jsem se nezachránila ani poprvé, ani podruhé, když mi on vysadil AD, která mi jako jedna z mála sedla. To, že se porovnávám je teď v depresi do které jsem se vlivem toho dopracovala. Nejde sem vypsat vše. Na léky reaguju citlivě a nevím jaké ještě zkusit. Jsem pořád unavená, smutná, je mi líto, že jsem si takhle nechala podělat život. Držím se jen kvůli mamce, ale jak dlouho to vydržím, to nevím. Měla jsem v tomto věku žít jinak. Dnes už mi samotná terapie nepomáhá, jak je vidět, je problém najít i léky. Jen tu přežívám a to jsem kdysi, před léky po jen terapii bývala schopná. Deprese je hrozná

janka1012
6. nov 2013

@hroska hroska ja som naozaj stastna ze ti lieky zabrali a naozaj ti prajem az uz je len a len dobre...Myslim si ze tym si bola v tom akutnom stave,ved si pisala ze ani nevladzes s postele vstat....Takze ano vdaka liekom si na tom lebsie,ved ja lieky nezatracujem,len sa mi nepaci,ze to predpisuju len tak a ze niektory doktory naozaj nemaju ani sajnu o liecbe a skusaju rozne prektiky na pacientoch a vzedy naozaj mozu lieky este viacej uskodit,ako napr moja sestra,LUcka co tu kedysi pisala pamatas???2 roky ju niaky doktor zle liecil a myslim ze do dnes ma problemi,to nieje sranda taketo lieky...Je dolezite trafit liek,odhadnut davku ,dobry doktor ktory ma aj niaku sajnu...Zlou liecbou liekou ktore menia chemiu mozgu sa da naozaj napachat vela skody...A to sa snazim povedat,nie ze som proti liekom ale treba naozaj zvazit kedy lieky uzivat a ci je to nutne...Asi sa uz opakujem ako papagai 😀 Bohuzial,dnes najs dobreho doktora je umenie...niesom ja doktorka ale napr uz len to ked mne povedala moja psychiatricka ze pozor na taketo lieky,asi vie o com hovori nie???A ked tu niaka baba napise,ze jej lieky este viac uskodili,tak ja jej to verim,ved staci chybny krok doktora a co dokaze urobit s pacientom.... 😒

annetta3
6. nov 2013

@andy231 já mám úzkostně depresivní poruchu, teď hlavně depresi. Dřív jsem mívala úzkosti a odcizení. Na to jsem brala citalopram. Nevím, zda Ti úzkosti začaly více po vysazení xanaxu, nebo i před, to jsem úplně nepochopila. Mně ten citalopram jako jedno z mála AD sedl, teď tím, že jsem ho brala několikrát a byl mi vysazen v léčebně mi už nezabírá ☹

janka1012
6. nov 2013

@annetta3 Poviem ti len jedno,myslim ze si teraz asi v dost velkej depresii a teraz asi velmi nezaberu uz moje rady bez liekov...Presne o tom pisem,mohlo to sposobit prave zla liecba...Ale tym sa uz nezaoberaj...Pisalo tu tolko bab,co boli zle lieceny a nakoniec sa z toho dostali...Pozri ty si uz lieky brala,ja tiez a aj beriem,takze mozno na nich uz dozijem,keby som mohla vratit cas,skusim len psychoterapiu,ale nevadi svet sa nezrutil...Mam lieky a neriesim,mne asi sadli aj ked este mam co vylepsovat a uricte to niejke na 100% mozno tak na 70% a to je dobre cislo... 🙂 Teraz bude pre teba najlepsie najs vhodny liek,preto pisem ze liek,pretoze mi prides podla prispevkov ze asi sa uz velmi trapis a tu by uz asi naozaj nezabrali moje rady...Ja toto odporucam,prv nez niekto zacne s liekmi...Myslim ze ze dobre antidepresivum by ti mohlo naozaj pomoct,no popri tom citat knihy pozitivne myslenie,relaxacie,dychove cvicenia.Pozri si tuto stranku,mozno sa ti nieco z toho zapaci a aspon sa trosku zlelaxujes 🙂 http://www.nakridlechandelu.cz/mantry

andy231
6. nov 2013

@annetta3 ahoj a to odcizení je čo?? lebo mne sa nové diagnozi objavili nasadením AD tak ja sa len učím 🙂 ja som mala neklid, proste som nemohla v klude pozerat TV ani pospat si lahnut proste neklud, závraty, nestabilitu, každodenné obvinovanie v mysli čo som mala a ako urobit proste točenie okolo choroby , pocity na omdletie a na vracanie.a tebe spôsobuje cipralex väčšiu uzkost a mne si písala že ho mám skúsiť??? ja beriem coaxil ale tiež mi spôsoboval väčšie uzkosti ale nikdy som neležala v posteli proste aj ked som nevládala aj tak som doma robila aj robím lebo manžel pracuje v zahraničí a som sama na deti.takže mi nemá kto pomôcť 😝 tak zmizlo mi ten neklud konečne môžem pozerat TV poležat si čo sa predtým nedalo a menej na tu chorobu myslím.ale dávam tých 50% čo mi pomohli a už to budu tri mesiace čo ho beriem tak uvidím ako to dopadne u doktora.a mna ešte dusilo mala som pocit že sa dusím také som mala stavy a ty ten cipralex teraz nasadzuješ???

andy231
6. nov 2013

@annetta3 no mne väčšie uzkosti začali po vysadení xanaxu aj depresia taká menšia 😝 😝 pred xanaxom som nemala nič len tie stavy že točák rozbuši sa ti srdce a myslíš že umieraš a to som išla na pohotovost a pichli mi magne a poslali domov a nič viac ani závraty ani nič iné.až po vysadení sa mi to zhoršilo ja neviem či zo xanaxu alebo sa mi tá choroba postupne vyvíjala a zlým nasadením liekov ešte viac prehlbila mala som začat predtým brat AD a určite by bolo lepšie. 🙂

dzovanka32
6. nov 2013

ahojte kto ma skusenosti z uzivanim cipralexu plus venlaxin150 mg

annetta3
6. nov 2013

@janka1012 právě, potřebuji najít vhodný lék, pak mi to bude jedno, budu ho klidně brát celý život, ale je problém ho u mě najít, to je právě ten problém. Citalopram mi nezabírá, beru Cipralex v kapkách, ale nasazujeme pomalu, protože má tendence mě ve vyšších dávkách přestimulovávat, tak chce doktorka zkusit najít, zda nebude nějaká dávka mezi. Jinak nevím, nabízí pak nízkou dávku antipsychotik.

annetta3
6. nov 2013

@andy231 bohužel hodně věcí zjistíme pozdě, stejně jako já, vědět dřív, co vím dnes ☹

annetta3
6. nov 2013

@andy231 ano, tak jak píšeš se mi projevují úzkosti, neklid, bušení srdce, strach, pálení po těle, vyděšení a odcizení je pocit, že ostatní a vše mě známé vnímám jako zcela cizí, jako kdybych přestoupila někam jinam, poznávám to, chápu, ale vnímám jinak a jsem z toho úplně zděšená, protože si to uvědomuje mozek, že takhle je to špatně.
Tobě jsem doporučovala citalopram rathiopharm klidně jen 10 mg, mně na úzkosti takhle malá dávečka kdysi stačila, nebo citalopram actavis, mě to sedlo lépe než original seropram, tam je účinná látka ten citalopram. Ale tohle je jen můj názor. Já teď beru cipralex a tam je účinná látka escitalopram, ten je trochu jiný a na mě jinak působí

annetta3
6. nov 2013

@janka1012 přesně o tom jsem přesvědčená, že mi to způsobila ta špatná léčba. A to si vyčítám i těm doktorům. Protože právě najít vhodný lék je u mě problém

janka1012
6. nov 2013

@annetta3 Uz som ti pisala,prestan minat energiu na to ze sa stale obvinujes a vycitas...To naozaj nemozes vediet ako to bolo a co to sposobili,to sa nikdy uz nedozvies...Proste to uzavri inak len zbytocne cerpas energiu. Myslim ze by si ju mala radsej namierit niekde inde...Ako uzdravenie sa atd....Ten liek urcite najdes na 100%.A potom uz budes v poriadku 🙂 Ako ta stimuloval?neviem si to predstavit opis mi to...

andy231
6. nov 2013

@annetta3 aha no to som mala asi aj ja také divné sa mi videlo všetko.tak sa skúsim opýtať doktora na ten citalopram ak sa nepolepší.a ty berieš aj dáke benzáče teraz????, mne lexaurin velmi pomohol.

esselte
6. nov 2013

@andy231 ty si brala len xanax a až potom AD?

andy231
6. nov 2013

@esselte áno to mi dala neurologička a pol roka som bola na xanaxe mne ked začalo byt zle tak som bola u neurologičky a proste mi to dala ja som v živote žiadne lieky nebrala tak som to nejak neriešila že čo su to zač tak som brala a až potom ked mi stálen nebolo dobre som to nejak začala študovat a rozvinula sa ešte väčšia uzkost ako som sa naplašila viem že moja chyba tých liekov a po vysadení horšie stavy ako pred užívaním. 😝 tak som radšej navštívila psychiatra lebo som sa bála že sa to rozvinie viac tá choroba a potom že sa to tažšie lieči tak som išla aj kamoška mi povedala aby som šla že nemám čakať ona tiež brala AD alventu hroška ju berie jej zabrala na tretí deň brala rok a teraz je v pohode nič jej neni proste jej sadla len som si tiež myslela že mi tak rýchlo AD zaberú a bude dobre ale zatial tak na polovicu by som povedala.

esselte
6. nov 2013

@dzovanka32 Ja som užívala venlafaxín, bol to veľmi dobrý liek, teraz mi ho lekárka zmenila na cymbaltu.

esselte
6. nov 2013

@andy231 neviem prečo ťa neurologička neposlala hneď k psychiatrovi, ja som tiež bola u neurologa, dal mi tiež xanax ale aj citalopram, lenže citalopram mi nerobil dobre, zavolala som mu a on ma odkázal radšej na psychiatričku, tá mi dala tiež na začiatok xanax ale aj aD venlafaxín, xanax som po mesiaci vysadila a bolo ok.teraz beriem cymbaltu rok, ale teraz prišli nejaké výkyvy, tak uvidíme

andy231
6. nov 2013

@esselte no vidíš neposlala ma proste mi to predpisovala a potom som už ku nej nešla a obvodáčka mi to vysadila a som si hovorila že to zvládnem bez liekov ale ostalo ešte horšie tak teraz už len aby AD zabrali ako si želám a budem ich jesť keď aj celý život ak mi bude dobre 🙂 🙂 síce by som chcela byť bez liekov ale ak sa to nebude dať tak budem ich užívať ako zase mať také stavy 😝

andy231
6. nov 2013

@esselte a ty si brala venlafaxín a prečo máš zase cymbaltu????