Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

iveta71
25. nov 2013

@esselte
Vôbec nič.

andy231
25. nov 2013

@esselte ahoj ja beriem trikrat denne Ad lebo to sa tak uživa ten coaxil a ktomu lex a aj tak mi je na hovno takže menim lieky

andy231
25. nov 2013

@iveta71 ahoj ja som mala tiež zlu skusenost zo xanaxom najprv som mesiac mala nežiaduce učinky zabudala som chodila som jak opitá a potom to prešlo chvilu bolo dobre a potom som sa budila v noci zo strachom raz som mala nočnu moru a začali ma napádat blbé myšlienky a väčšia uzkost mi nastala po vysadení.dva mesiace som vydržala a to vysádzanie katastrofa spat som nemohla.a teraz beriem coaxil čo mi nezaberá tak idem menit 🙂 🙂

elisha3274
26. nov 2013

@daniela1974 prosim napis čo si brala pri kojeni, teda ake Ad..... som tehu a rada by som kojila, vysadzala si Ad pred porodom? ď za odpoveď 🙂

esselte
26. nov 2013

@andy231 Mne je tiež na hovno, som na marodke, lebo sa to už nedalo vydržať,beriem injekcie apaurin, je to niečo ako diazepam ale v injekciách, na noc xanax 0,5 a cymbaltu ráno a naobed.je to zmena, lebo som to brala ináč, takže radšej som zostala doma, veď v práci si nejako poradia, a dôležitejšie je zdravie, ak nemáš zdravie a je to na figu, tak ťa ani nič nebaví.Mám doma psíka maltezáčika, takže sama nie som a svokrovci bývajú hneď vedľa, takže ak mi je zle, idem tam.Dúfam, že to prejde

esselte
26. nov 2013

@iveta71 Tak to si ako zvládla, to chcem takto zvládnuť aj ja, najradšej by som bola bez liekov

iveta71
26. nov 2013

@esselte
Je to hrozný boj a treba skombinovať odbornú pomoc a vlatnú vôľu. Mne pomohli až na Prednej Hore.

hroska
26. nov 2013

@elisha3274 ahoj,tak je super ze si ten 1. Trimester neuzivala ziadne AD,teraz uz je to vporiadku a Sertralin je jedno z mala AD,ktore mozes v tehotenstve bez obav.ta 25mg je uplne malinka davka tak zrejme este si nepobadala ucinok.50mg je uz taka terapeuticka davka a prvy ucinok mozes ocakavat tak za 3-4 tyzdne.skus ale co najviac obmedzovat ten Frontin. So Sertralinom sa potom da aj kojit,tak liek mas dobry uz len drzat palce nech cim skor zabere😉

elisha3274
26. nov 2013

@hroska veľmi veľmi veľmi pekne Ti Dakujem za Tvoju odpoveď, veľmi si ma povzbudila, budem si ju čítať miesto uzitia Frontinu 😉, všetko dobre zelam ♥

esselte
26. nov 2013

@hroska Ahoj, kde si sa stratila, už som ti napísala, čo mi dala lekárka, pozri vyššie a napíš mi,prosím ťa svoj názor, hlavne ma zaujímajú tie injekcie, či sú fakt dobré, ako to prezentovala lekárka

esselte
26. nov 2013

@iveta71 teraz pracuješ, či si doma?

esselte
26. nov 2013

@andy231 veď si písala tiež tomu lekárovi na www.deprese.com, nie a on ti odporúčal zmeniť lieky, nie?

elisha3274
26. nov 2013

@esselte ja ako laik si myslim že apaurin je sedativum v injekcnej forme teda nezatazuje traviaci system, ma okamzity účinok a v noci sa dobre vyspis, ale nie je to na dlhodobe uzivanie, na to su Ad- cka,apaurin - je to vypomoc 🙂

elisha3274
26. nov 2013

@esselte prečo Ti nepridali Ad ako navrhovala hroska?

esselte
26. nov 2013

@elisha3274 Dali mi to teraz na prechodné obdobie, kým sa mi neupraví stav, ale tiež mám starch, že ak to prestanem brať, zas bude zle, ja už nejako neverím, že ešte bude dobre, verila som tomu celý rok, kým mi neprišlo zasa zle, aj keď som vôbec neprestala užívať AD,ja nechápem, prečo sa to vrátilo, veď ja som až do jesene brala iba AD a zrazu sa mi znova prejavilo?

esselte
26. nov 2013

@elisha3274 ja tiež neviem ,prečo, alebo mi mohli AD zmeniť, no uvidíme, ako to bude postupovať

elisha3274
26. nov 2013

@esselte skus sa rozhodnúť či je to len zle obdobie alebo treba Ad dalsie

andy231
26. nov 2013

@esselte no tak jasné že zdravie je prednejšie a tie injekcie ti kto kázal pichať to tam psychiater?? to prvý raz počujem som nevedela že aj také sa dajú pichať???

andy231
26. nov 2013

@esselte šak hej písala som mu len ja idem teraz vo štvrtok k tomu môjmu a ked som chcela ist ku novému tiež na objednanie tak skôr sa dostanem ku môjmu ako k novému tak som zvedavá čo mi dá iné.lebo tiež som stále na benzáčoch ako fungujem len mi neni dobre dnes som mala také vlnenie v tele aj v hlave húpanie ked si dám lieky tak dáke 3 hod je v pohode a potom to zase začne a aj nohy ma bolia nevládzem.to že mi bolo na vracanie to prešlo aj na odpadnutie no ostatné veci nie. ☹ tak uvidíme

hroska
26. nov 2013

@esselte tu som,len nestiham tak casto... Apaurin je Diazepam v injekciach, neuskodi,budes kludnejsia.tak vidis,moja rec, Cymbaltu treba na rano a na obed,tak aj dobre ze si na pn,kym si navyknes na novy rezim a aj ten Apaurin ti v tom pomoze.No dr. Zatial nechce ist na zmenu lieku Cymb. Je dualna,posobi na serotonin aj noradrenalin a tazsie by bolo menit na ssri,kt. Maju zaber len na serotonin a Venlafaxin si uz mala. Skus este teda vydrzat, co spravia tie injekcie a presun Cymbalty na rano a potom uvidime

hroska
26. nov 2013

@esselte tu som,len nestiham tak casto... Apaurin je Diazepam v injekciach, neuskodi,budes kludnejsia.tak vidis,moja rec, Cymbaltu treba na rano a na obed,tak aj dobre ze si na pn,kym si navyknes na novy rezim a aj ten Apaurin ti v tom pomoze.No dr. Zatial nechce ist na zmenu lieku Cymb. Je dualna,posobi na serotonin aj noradrenalin a tazsie by bolo menit na ssri,kt. Maju zaber len na serotonin a Venlafaxin si uz mala. Skus este teda vydrzat, co spravia tie injekcie a presun Cymbalty na rano a potom uvidime.

esselte
26. nov 2013

@andy231 Dúfam ,že nekombinuješ benzáče?Ak užívaš jeden nemáš to striedať, ale ja viem, aj mne je to jedno, hlavne, že sa mi na chvíľu uľaví.Tie injekcie sú vraj bežné pri nasadení AD alebo pri zhoršení stavu, je to vlastne diazepam a vraj ukľudnia na dlhšiu dobu, tak uvidíme, dala mi ich psychiatrička a sú na 10 dní

esselte
26. nov 2013

@hroska Tá lekárka, čo som pri nej bola, mi hovorila, že sa kľudne môžem vrátiť aj k venlafaxínu ale myslím, že by mi mohla dať aj tú alventu, ináč berie ju aj ten môj švagor, čo bol na psychiatrii v nemocnici.Tam mu ju dali hneď a k nej berie na večer mirtazapin či ako, tiež užíva alventu ráno a naobed, preto mne bolo stále divné, prečo ja na večer.tie injekcie by mali vykryť vraj na dlhšiu dobu ak sa mi stav nezlepší, tak pôjdem na iné AD,No vidíš ty si mala pravdu a s tebou aj iní lekári, ktorým som to písala.ja neviem prečo mi to dala na večer, ja som jej verila a vlastne mi bolo aj ok, ale táto lekárka, čo som pri nej bola mi povedala, že ja som vlastne tú večernú dávku prespala, tak ako keby som brala len 60 mg cez deň.Najviac ma teraz trápia moje deti v škole, je tam teraz veľa práce , lebo sa nacvičuje na vianoce a ja som taká poctivka

esselte
26. nov 2013

@andy231 Ináč ja si myslím, že ti tie lieky správne nezaberajú, no nič musíš vydržať stými benzáčmi, ináč to nejde.Prekonať sa to dá, len pokiaľ to ide

hroska
26. nov 2013

@esselte ano, myslim,ze ten prechod na Alventu by bol rozumny a Alventa je aj indikovana na PP. A je uplne jedno,ci mas original alebo generikum, dolezite je ci ti sadne a zaucinkuje. A uz si bola na tom Apaurine?

elisha3274
26. nov 2013

@esselte alventa ma ucinu latku venlafaxin, myslim, uzivala som ju pred otehotnenim, výborne mi pomohla, citila som sa tak zdrava 🙂 ....

sandra2308
26. nov 2013

@elisha3274 ahoj, ako to zvládaš počas tehotenstva? My sa tiež snažíme o bábo už dlhšie a bojím sa,že mi bude zle a že to nezvládnem, tebe sa to v tehotenstve zlepšilo, či ani nie? A od kedy máš problémy?Ja beriem od júla Seroxat a až donedávna som bola úplne v pohode, no v poslednom čase mi je dosť nanič,no a keby som teraz zistila, že som tehotná....bojím sa ako to bude

esselte
26. nov 2013

@hroska Ešte som apaurin nebrala, teraz je to prvýkrát, čo ty naňho, aký máš názor?

esselte
26. nov 2013

@elisha3274 ja so brala pred cymbaltou venlafaxin,ale lekárka mi to zmenila, lebo sa mi zhoršil stav, ale asi vtedy stačilo iba preklenúť to obdobie v jeseni, lebo sa mi zdá, že venlafaxín bol lepší

andy231
26. nov 2013

@esselte ahoj nie nekombinujem beriem len lex lebo xanax nemôžem a neurol ani nemám.no šak to že sa to nedá kým AD nezaberú a ty ideš meniť AD?????