Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

le27
26. nov 2013

Môj liek na depresiu - trocha pilates, horúca sprcha a posedenie s ľuďmi, ktorí mi dodávajú energiu. Resp. kto vie, čo so svojím životom robiť, nemá čas ani na tú depresiu 😉

elisha3274
26. nov 2013

@sandra2308 ahoj Sandra, ja som pred otehotnenim uzivala alventu - venlafaxin, citila som sa dobre a tak som ukoncila postupne liecbu, pod dohľad om psychiatricky, otehotnela som, zvladla prvý trimester, v druhom už som to bez Ad sertralin nezvladla, uzivam druhý týždeň, dufam že zaberu.... 🙂

sandra2308
26. nov 2013

@elisha3274 tak ti držím prsty, nech ti je už len dobre a s príchodom bábatka nech zmizne tá hnusná choroba, držte sa

sandra2308
26. nov 2013

@esselte spomínala si, že ti je terz horšie,čo ti z toho všetkého vadí najviac? Mne osobne to točenie hlavy, následný pocit na vracanie a taká celková nevoľnosť, no a potom sa to stupňuje ☹ Tiež som na tom podobne,jeden deň v pohode, druhý na umretie.Dnes sa ako citiš?

hroska
26. nov 2013

@esselte ale myslela som ci si uz bola na tej injekcii? No,ja som na takej injekcii v zivote nebola,tak ti neviem moc povedat.ale asi tam nebude nejaky velky rozdiel ako ked uzijes tabletku Xanaxu,mozno ucinok budes citit dlhsie a intenzivnejsie,ako ked davas tabletku.a teraz vlastne co mas zhorsene? Su ataky,ci uzkosti?

elisha3274
26. nov 2013

@sandra2308 Dakujem napodobne 🙂:-*

iveta71
26. nov 2013

@esselte
Ja som vždy chodila do roboty lebo doma by som načisto zdivela ale aj to bol boj chodiť medzi ľudí a fungovať.

esselte
26. nov 2013

@elisha3274 Aj ja ti veľmi držím prsty, aby si o zvládla, aj tak to podľa mňa zvládaš super a uvidíš bude dobre, sústreď sa na maličké, rozprávaj sa s ním, veď ťa už teraz počuje, dúfam, že manžel tvojej chorobe rozumie, lebo môj nie

esselte
26. nov 2013

@sandra2308 Dnes celkom dobre, ráno som si dlhšie pospala a mám v sebe už druhú injekciu Apaurinu, včera som brala prvú, lekárka povedala, že sa to teraz zlepší, tak uvidíme, len manžel mi žerie nervy, on ma vôbec nevie pochopiť a mám pocit, že nie je stotožnený s tým, že som chorá

esselte
26. nov 2013

@hroska Už mám za sebou druhú, včera mi dala lekárka prvú, dnes je to celkom fajn a cymbaltu som už včera aj dnes brala ráno/no teda, keď som prišla od lekárky / a poobede, včera až o 16.00,lebo som brala ráno neskôr a dnes o 7:30 a 13:30 po obede.No uvidíme, tých injekciíí je 10 a mám šťastie, pretože mi ich pichá švagriná, ona je sestrička, takže aspoň nikam nemusím chodiť.najväčšiu zlosť mi robí manžel, lebo ten sa o mňa vôbec nezaujíma, jeho otec je teraz v nemocnici, operovali mu oko, tak stále sa pýta len oňho a na mňa len zazerá, už aj nezabudol podotknúť,lebo som naňho zvýšila hlas, že nie som v škole, tak ho nemám dirigovať,keď som teraz doma...

esselte
26. nov 2013

@iveta71 Máš pravdu, aj som teraz na marodke ešte len druhý deň a nič nerobím len o sebe rozmýšľam, ale teraz to musím vydržať, lebo beriem tie injekcie a dúfam že na druhý týždeň už pôjdem do práce

elisha3274
26. nov 2013

@esselte manžel nerozumie depresii, ale zameriavam sa na dieťa a seba a nie na ludi, ktorí nerozumeju , kto nezazil nepochopi ..., Dakujem za povzbudenie 🙂

elisha3274
26. nov 2013

@esselte mysli teraz na seba, spravanie manzela Ti len odobera energiu a ty nie si vinna, nič zle si neurobila, si len PN, dočasne , na čo máš právo, zijeme v dobe, ktora da kazdemu zabrať, mame si byť oporou v rodine, ale často to tak nie je.... mali by nás manželia objať a povedať spolu to zvladneme, budem Ti oporou..... preto je fajn že su taketo diskusne fora a my si môžme byť malinkou oporou 🙂♥

elisha3274
26. nov 2013

Tak... popapame liečiky a šup do postielky 🙂, dobru noc ♥

lenka00
26. nov 2013

@simka1111 ahojky, moc na Tebe myslim, at uz konecne Ti Wellbutrin zabere, je to teprve kratce, takze musis byt trpeliva, ale to Ty vsechno vis...ja uz prestala kojit, ale zvysim leky radsi az o vikendu, kdyby mi bylo nejak zle, sice na ten venlafaxin reaguji relativne dobre, modlim se, aby to bylo dobre rozhodnuti...
@esselte urcite se neboj, ze kvuli nemoci bys prisla o praci, kdybys vedela kolik ucitelek a ucitelu bere AD a maji PP, to bys byla hoooodne prekvapena...akorat o tom nikdo nemluvi, protoze je to v nasi spolecnosti tabu..kazdopadne za PP se nemusis stydet, je to nemoc, jako zaludecni vredy a musi se lecit 😉 ty inj te neuspavaji a zklidnuji, citis se po nich lepe?

eimmy
26. nov 2013

14 měsíců se léčim s depresí, je to boj uvnitř mě ale musím věřit že ho vyhraju

elisha3274
27. nov 2013

dobre ránko všetkým. Ako zvladate deň 🙂 ? mne to ide veeelmi pomaly 🙂, sustredim sa na pracu, ale mam tak malo energie, že mi to ide veľmi pomaly..... Snažim sa usmiať keď sa ľudia ku mne prihovoria, ale ludom sa vyhybam. ale po dvoch tyzdnoch uzivania liekov sa citim lepšie, už nie som na dne priepasti, ale stojim nad priepastou a viem že nemusim do nej skočiť, aj keď som úplne bez energie :-\.... prepacte že sa tu tak vypisujem, len som sa potrebovala vyrozprávať. 🙂
pekný deň prajem 🙂

esselte
27. nov 2013

@elisha3274 Ahoj, ja som každé ráno po tej injekcii taká ospalá, neviem ako to bude, keď na druhý týždeň pôjdem do práce a ešte mám vziať aj na budúci týždeň tri injekcie,ináč včera poobede to už bolo dobre, večer som vzala xanax a ráno som mala dosť ťažké, kým som vstala a potom hneď tá injekcia, mne tiež diskusia vľmi pomáha, lebo som tu sama a nemám sa komu poriadne vyrozprávať.ja si doma po tej injekcii ešte pospím, ale čo bude v práci? Asi ma podrží iba káva, každý mi tvrdí, že sa znova dostanem do formy, ale nejako to na to zatiaľ nevyzerá. A ty, ako ti je dnes?

esselte
27. nov 2013

@eimmy Aké lieky užívaš, si doma, či pracuješ?Cítiš sa už dobre?

esselte
27. nov 2013

@lenka00 Vieš, že si musím po tých injekciách pospať, práve preto sa bojím, ako to bude na budúci týždeň, lebo už idem do práce a ešte mi zostanú tri injekcie, potom, keď vypijem kávu sa to pomaly ukľudní a včera už potom bolo do večera dobre.Zmenila som aj čas liekov, beriem ich teraz ráno a naobed a večer iba ten xanax, aj to môže mať na mňa účinok, no uvidíme

esselte
27. nov 2013

@elisha3274 Tvoj manžel sa ako správa k tebe?Tiež nechápe chorobu?

elisha3274
27. nov 2013

@esselte ja by som si tu injekciu dala až po praci, čo som pocula každý po nej potrebuje sa natiahnuť, teda ľahnúť na posteľ, alebo na víkend, verim že Ťa zrelaxuje a upokoji, ale tvoje povolanie je veľmi narocne na pozornosť, myslim že pri tretiacikoch musi mať oči všade aj na chrbte ))))), klobúk dole ....

elisha3274
27. nov 2013

@esselte nechape, ale presviecam sa že teraz som dolezita ja a dieťa, musim tak rozmýšľať, lebo nechcem brať viac liekov koli babatku a tak sa snazim svoje okolie hodit za hlavu, citim sa ako sebec, ale psychologicka mi navrhla zamerať sa na blaho dietata a neriesit okolie Teraz 🙂

esselte
27. nov 2013

@elisha3274 ja som už uvažovala, že ostanem na PN, kým nevyberiem tie injekcie, alebo si ich fakt dám pichnúť poobede alebo večer, veď lekárka povedala, že hocikedy behom dňa, vieš , že mi deti dajú zabrať, keď ja si aj tak myslím, že mi nezaberajú poriadne AD,no uvidíme.Moja lekárka dovolenkuje až do 2.12, takže aj preto by som ešte zostala na PN, lebo aj tak budem musieť ísť k nej ne kontrolu.Ja sa len stále bojím, že ak mi tie lieky nezaberajú, aby som sa nedostala na začiatok, lebo to bolo strašné a potom prečo som užívala dva roky lieky, keď mám byť tam, kde som bola vtedy.A ten môj muž, škoda reči, ešte som ti nepísala, ale asi pred mesiacom som dostala od neho dve facky, on je taký nervák a stále mi nezabudne vyhodiť na oči, že sa liečim a pre mňa je taký nervózny

savanna
27. nov 2013

@esselte to je mi velmi luto co som si precitala, ze ti muz dal facky ☹ nerozmyslala si, ze od neho odides ? Toto je nieco co by som asi nikdy nedokazala odpustit. A ze je z teba nervozny to su len vyhovorky, aby si mohol vybijat na tebe svoju zlost. :(

elisha3274
27. nov 2013

@esselte: je skvele že mozes ostat doma, na PN a zregenerovat, čo sa tyka manzela po kazdom ataku, ktorý zanecha viditelne stopy je vhodne zájsť k lekarovi, on to zapise a máš dôkaz. ak by si bola po ataku PN dlhšie ako 7 dni tak mozes podať trestne oznamenie a definuje sa ako trestný čin, ak menej ako 7 dni tak len priestupok, manzela nemusis o svojich postupoch informovat. 🙂

eimmy
27. nov 2013

@esselte beru Anafranil 75 mg a Wellbutrin 300 mg. pracuji ale nemám stálou pracovní dobu, organizuju si čas sama. cítím se ted ok, než jsme našly s Dr. ty pravé léky chvilku to trvalo ale je to už dobré v rámci možností. nikdy už se nechci dostat do stavu který byl na začátku.

elisha3274
27. nov 2013

@esselte moja mama presla touto cestou s mojim otcom, nerozviedli sa, ale mama urcila hranice a otec si nedovoli.

esselte
27. nov 2013

@savanna To isté mi povedala aj moja najlepšia kámoška, ktorá však býva ďaleko, takže si len telefonujeme a mailujeme, niekedy so mnou pracovala a v lete sa aj navštevujeme, že ona by to asi nezvládla a že prečo sa čudujem, že sa mi choroba vracia,veď nie som v pohode a k tomu ešte tá super kolegyna, čo mi stále omieľa, že ma môžu prepustiť,proste mám to ťažké a na to sú asi aj lieky málo, ak nemáš pochopenie, ešte že mám rodičov, ktorí bývajú blízko, tí mi veľmi pomáhajú, ak som už úplne skleslá

esselte
27. nov 2013

@elisha3274 Ja som od neho minulý rok odišla, ale vrátila som sa, pretože máme nový dom, do korého som určite ja vrazila viac penazí spolu s mojimi rodičmi ako on a aj energie, celé vnútro som vymaľovala sama, nehovoriac o ostatnom, dokonca aj majstrov na fasádu som vybavila ja a teraz mám odísť, to sa nedá.mama mi stále vraví, že ho mám ignorovať, ale ja to nejako neviem a hlavne, keď sa necítim dobre, niekoho potrebujem, aspoň sa porozprávať, Už som bola v pohode,pomaly som sa učila ako sa k nemu správať,ale zasa ma prevalcovala tá hnusná choroba.Potom si pripadám taká slabá a on je plný energie.Niekedy sa pýtam, pretože som veriaca, ale nie až fanaticky, prečo boh, ak existuje, dáva toľko na moje plecia, ale mama mi vždy vraví:KOho pán boh miluje, toho trápením zaťažuje.Ale už som sa veľa rozpísala, aby si si nemyslela, že som nejaká fanatička, to nie.Len si niekedy želám aby aj on pocítil, čo to je , keď ti je zle a máš pocit, že to nezvládneš...