Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

andy231
3. jan 2014

@vierka1111 nemáš za čo 🙂

andy231
3. jan 2014

@meri2608 ahoj tak mne vôbec nezabral berem ho síce ešte tri krát denne ty kolko berieš??? mne doktor pridal druhé AD sertralin actavis a to mi zabralo lebo na coaxile som sa 4 mesiace trápila aj som lex ku nemu užívala a stále nič aj som myslela že je dobre ale to bolo z lexu lebo najprv som ho mala bez lexaurinu a mne ten coaxil vyvolával strašnú úzkosť tiež som mala točáky vlnenie v noci úzkosti paniky ale také že som musela navštivit trikrát pohotovosť depersonalizáciu čo som v živote nevedela ani čo je no hrôza a že najslabšie AD.a tebe je čo?? lebo ja mám panickú poruchu z úzkostnou poruchou.možno na lahkú depku ti fakt zaberie ale na paniku asi nie.

andy231
3. jan 2014

@anina63 no presne ja tiež keď som to mala tak rýchlo som si inak prestupila z nohami alebo tak a tiež len preč no strašné

meri2608
4. jan 2014

@andy231 ahoj ja ho beriem 2 x dene a k tomu atarax 3 xpol tabletky ale dnes bude treti denco ich beriem ale vcera cez den mibolo fajn len okolo siestej vecer om myslela ze sa zblaznim az do desiatej no strasne mi bolo len plac uzkost strach ale fakt hrozny tiez som rozmyslala nad pohotvostov tam ked prides ti nieco daju na upokojenje lebo vcera som myslela ze to uz nevidrzim dakujem

esselte
4. jan 2014

@anina63 To isté aj ja, ke´d niečo robím je to v poriadku, ak len tak stojím, mám tiež točáky

esselte
4. jan 2014

@anina63 Vieš, niekedy človek vezme tabletku a hneď si myslí, že už je dobre, to je všetko o tej našej psychike, ja teraz skúšam, čo zaberie, včera som vzala prvýkrát Paretin a až poobede okolo 15:00 som vzala neurol, ale nezdalo sa mi, že je mi bohvieako, tak som dala ešte polu rivotrilu a potom sa to už dalo, na noc beriem xanax Sr, aspoň sa dobre vyspím.lekárka povedala, že neurol a xanax je úplne to isté a keď dám polku rivotrilu, lebo ten je hlavne na tan tlak v hrudi, tak je ok, len nebrať toho naraz veľa.ja to beriem až vtedy, keď už ozaj nemôžem vydržať a neboj sa benzák vysadiť ak ti je už dobre, že zaberajú AD, hovorím ti ,AD prevyšujú účinok benzákov, ak správne zaberajú

esselte
4. jan 2014

@meri2608 ja nechápem, prečo vám dávajú ten coaxil, je to najslabší liek na depresiu a paniku, potom musíte k tomu benzáky a aj tak to nie je ok

esselte
4. jan 2014

@timea179 je to fakt mrcha, je sa pri menzese cítim strašne, aj keď som v pohode a nie ešte, keď teraz nasadzujem nové AD, ale včera som vzala len jeden neurol a to až poobede a potom ešte polku rivotrilu, ten je fakt dobrý na ten tlak v hrudi a v hlave a myslím, že polka nie je nič strašné, hoci lekárka mi kázala len neurol alebo xanax, ale tá, čo som bola pri nej, keď moja nerobila, zas povedala, že kombinácia rivotril a paretin sa jej osvedčila, tak teraz si vyber, takže skúšam, čo bude najlepšie, už mám doma hotovú lekáreň, ale neboj sa, ja beriem benzáky fakt len, keď už nemôžem vydržať, snažím sa aj vôľou

meri2608
4. jan 2014

@esselte co su benzaky?

anina63
4. jan 2014

@meri2608 xanax,lexaurin,neurol a iné sú benzodiazepaminy

esselte
4. jan 2014

@meri2608 Benzáky sú xanax, neurol,lexaurin,oxazepam,diazepam at´d, prídavné lieky k Ad, ktoré sa dávajú na začiatku liečenia, ja beriem xanax a neurol, lebo mám teraz nové lieky, ja mám panickú poruchu a ty?

hroska
4. jan 2014

@meri2608 ahoj, vidim, ze trosku mate chaos z tych liekov 😝 . Takze ten Coaxil to je AD (antidepresivum), to mas vlastne hlavny liek a k nemu mas pomocny liek ten Atarax. Coaxil, kedze je AD zacne ti ucinkovat az po nejakom case, cca 4-6 tyzdnov, takze treba vydrzat, este beries velmi kratko, preto ti nemoze byt lepsie. 😨 Ten Atarax je anxiolitikum, cize liek na uzkost, ma jednu vyhodu, ze je nenavykovy. Co tu kocky pisu o tych "benzakoch", to su tiez anxiolitika, ale su navykove, teda mali by sa uzivat kratkodobo, len podobu, dokial AD nezaberu. Ale ty mas ten Atarax nenavykovy, takze mozes ho uzivat stale popri tom Coaxile. Tak drzim palce a treba vydrzat, kym AD zaberu. 😉

hroska
4. jan 2014

@anina63 juuuj, ale to mas strasne nepohodlne tie 3/4 tbl., to ti kazala dr., ci ty si si to tak urcila ? 😨 Ano, ten pocit, ze sa asi zblaznim, to poznam 🙄 .ale mozem ta ubezpecit, ze sa nezblaznis 😝 . Podla mna je to taka silne vystupnovana, intenzivna uzkost. Ak by to bolo velmi silne, uzi ten Xanax.

timea179
4. jan 2014

@esselte mne na tlaky v hlave a na hrudi pomaha neurol,teraz som pozrela ako dlho beriem venlafaxin a je to len treti tyzden,mozno este take 2tyzdne a pocitim zlepsenie 😒

bety222
4. jan 2014

@esselte ahoj bola som dnes rano v lekarni sa popitať,či možem oxazepan ,povedala že hej,tak som si dala dnes rano oxazepan,lebo mi večer a rano už bolo velmi na zvracanie,a že tan coaxil učinkuje až tak o 4-6 tyždnov a ja beriem len 3 tyždne ,že to treba vydržať,lahko sa povie tym čo to neberu a nieje im zle

meri2608
4. jan 2014

@esselte ahoj ja mam uzkostnu- depresivna porucha
@hroska dakujem za rozpisanie uz som aspon trocha v obraze a viem ze to troska dlhsie trva no len vcera vecer som mala hrozne stavi asi najhorsie tak uz len vydrzat

esselte
4. jan 2014

@timea179 Dnes si brala neurol, ja áno, ale len jeden a už budem brať až na noc xanax

esselte
4. jan 2014

@bety222presne tak, každý len vraví vydržať, ale keď je zle, ja si stále pomôžem, nechcem sa trápiť,mňa potom bolí hlava, mám točáky, tlak na hrudi, radšej si niečo dám a hotovo, ináč o tom coaxile každý píše, že dlho zaberá a niekomu ani nestačí, no veď uvidíš

esselte
4. jan 2014

@hroska Ahoj, tak dnes bol zatiaľ iba jeden neurol, okrem toho Paretinu, chcem vydržať a vziať až na noc xanax, dúfam, že sa mi to podarí.Prečo teraz väčšinou všetky berú coaxil, veď je dosť slabý, či nie? Aspoň, čo píšu kočky, ktoré ho užívajú.Ja neviem, či tí lekári skúšajú, prečo nedajú hneď poriadny liek, aj ja stále tak dopadnem.Som zvedavá, či to teraz zaberie

esselte
4. jan 2014

@bety222 Chodíš do práce? A ten oxazepam teraz kľudne ber, ak zaberú AD, v pohode ho vysadíš a teraz ti pomôže prekonať to najhoršie, kým liek zaberie

andy231
4. jan 2014

@meri2608 ja som šla na pohotovosť lebo som nemala doma žiaden benzák až potom doktor mi dal lexaurin a na pohotovosti mi dali diazepán do zadku injekciu.držím ti palce aby tebe zabrali lebo mne vôbec nezabral ten coaxil slabý bol tiež mi velkú úzkost vyvolával raz som tiež mala taký stav ked som bola v meste že som myslela že v aute strechu odrapím čo som mala také na zbláznenie to prišlo po troch týždnoch užívania toho coaxilu.a ja som nasadzovala po týždni iba po jednej tabletke neviem kolko máš brat ty ale ja beriem tri teraz ale ako som ti už písala chcem ho vysadiť keďže mi nijak nepomohol.

meri2608
4. jan 2014

@andy231 coaxil beriem 2 x do dna a atarax 3 x pol tabletky alo to si mozem zvisit az na tri cele tablety dene

timea179
4. jan 2014

@esselte dnes som nastastie nemusela brat,no ktovie ako dlho nebudem musiet

anina63
4. jan 2014

@hroska nie lekárka mi naordinovala 5mg,ale ked som jej povedala,že nejak necítim veľke zlepšenie,tak vravela,že si mam zvyšiť,lenže ked som začala s 10mg cítila som opať NU. Tak začínam s 3/4 tabl.z 10mg. Poznám však ženy ktoré mali aj po 20mg rano a večer a po niekoľkých rokoch su v pohode už aj bez AD.

anina63
4. jan 2014

@esselte skúšala si už Xanax SR ako posobi? Ešte sa chcem spýtať na Rivotril či Ti pomáha na sťažené dýchanie lebo mám pocit ako by som mala balvan na hrudníku...

anina63
4. jan 2014

@meri2608 berieš prvý krát AD?

mata37
5. jan 2014

čaute holky no ako sa máte? ja som po menzese, včera som celý deň preležala, tie moje stavy po tom menzese hruza. Ja neviem, čo budem robiť, keď budem v prechode. Stále úzkosť, do revu, nechuť niečo robiť atď. Mávate niektorá aj vy také pocity? moja psychiatrička mi hovorila, že obyčajne to ženy mávajú pred menzesom a ja po menzese. tak som asi zvláštny prípad. ale dva, tri dni a bude dobre, teda musí byť. A vy ako dievčatá prežívate sviatky, vlastne už je aj po nich. Tak sa majte krásne a hlavne bez depiek......

meri2608
5. jan 2014

@anina63 ano 🙂

bety222
5. jan 2014

@esselte nie teraz nie doma som ,lebo som tak schopna si dať dieťa do školy a isť pre nu,a ten oxazepan možem brať kolko nevieš,len jeden denne ,alebo si na večer možem dať este jeden ,vobec nespim tak možno 3hod

andy231
5. jan 2014

@meri2608 no ja ho beriem tri krát denne coaxil a nezabral mi