Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

aneta174
28. jan 2014

@edimamija ako sa mate lepsie

edimamija
28. jan 2014

@aneta174 dakujem za opytanie, mam sa uplne najlepsie, en mam malicku choru, tak ju lutujem, ale uz aj snou je to onieco lepsie, ako predvcerom, a vy?

lenka00
28. jan 2014

@svija Moc Te zdravim a preju, aby to vsechno vyslo a leky uz nebyli potreba...snad to u nas je z tech porodu a normalne mit problemy nebudeme, musime v to verit...tim bys to mohla vsechno zvladnout 😉 tak drzim palce a vsechno, at to jde hladce 😉

svija
28. jan 2014

@lenka00 - no kéž by ta důvěra v to, že se to už nevrátí stačila. Minule jsem si taky věřila a jak to dopadlo 🙂 .

anina63
28. jan 2014

@svija Ahoj,ako dlho si brala AD? Prajem Ti,aby vyšlo to vysadenie a nikdy viac nemusela riešiť takéto stavy.Užívaj život a detičky........Drž sa 🙂

svija
28. jan 2014

@anina63 - rok a čtvrt. A úplně se chystám vysadit až po červnových zkouškách, které mě čekají. Takže celkově to bude přes rok a půl.

aneta174
28. jan 2014

@edimamija som rada a malicka ma kolko rokov a smiem vediet meno

esselte
28. jan 2014

@172 zaobstaraj si určite psíka, ja mám maltezáčika a nedala by som ho za nič na svete, keď mi je najhoršie, je to môj najlepší utešovateľ, fakt, aj ma vytiahne von na prechádzku bude sedieť a kňučať, kým s ním nejdem, je to balzam na ubolenú dušu, nie ako náš debil riaditeľ, čo nás pravidelne serie,on je taký pán dokonalý a my nerobíme nič, on má proste patent na rozum, ale doma je pod papučou

edimamija
28. jan 2014

@aneta174 ma 4 roky a vola sa Edina. Aj ty mas deti?

esselte
28. jan 2014

@lucinka0921 No chvalabohu, lebo ja nemám energiu, práve som vyhádzala deti z internetového krúžku a čakám na autobus v škole, máme teraz natrieskané v škole

aneta174
28. jan 2014

@edimamija ano dve danielku ma 14 a valentinku 8 rokov

anina63
28. jan 2014

@esselte 🙂 ahoj,musela som sa zsmiať,asi ťa riadne vytočil,ale som rada,že si tu

edimamija
28. jan 2014

@aneta174 to su uz velke baby, teda starsia 🙂 ako sa stavaju k tvojej chorobe?

172
28. jan 2014

@lucinka0921 no super luci ze mas tolko energie len nech to je uz tak stale 😉 ...som z dediny pri Partizanskom...ty luci?

172
28. jan 2014

@esselte ahojky zrovna som dnes na teba myslela,si sa tu neukazala...si podarena rozosmialo ma to, hold pan riaditel si to musi na niekom kompenzovat ked musi doma posluchat hehe...viem nahneva to, ale treba sa len zasmiat a mysliet si svoje, ako by povedal moj synovcek -no co deje se neco? 😉

lucinka0921
28. jan 2014

@esselte ale uz by som spala.... 😲

lucinka0921
28. jan 2014

@172 energia uz nie je,uz by som spala 😀 Tak tam urcite poblizku mate nejaky utulok,nie?Uz si nieco nasla?

hroska
28. jan 2014

@svija to je moc dobre 🙂 😉 . Urcite to zvladnes, len urcite vysadzaj POMALY, POMALY, NAJPOMALSIE, ako sa da. je to strasne dolezite, este aj tych 37mg Anafranilu del dokedy sa bude dat. a nikdy nezniz, ak by sa zhorsilo,radsej sa vrat naspat a zostan dlhsie a potom skus znova znizit. strasne drzim prsty 😉 😉

aneta174
28. jan 2014

@edimamija tak celkom dobre len ma obmedzuje to zer nechodim s nimi vsade ako by som chcela a bojuem zo vsetkych sil

edimamija
28. jan 2014

@aneta174 nejak sa pokus potlacit ten tvoj strach.. mysli na mna mysli na to ze to dokazem aj ja, tak preco by si to nevedela spravit aj ty? nicim sa nelisime, sme rovnocenni.. 🙂

simka1111
28. jan 2014

@svija Ahoj, ani si nevies predstavit , ako ti drzim palcce, strasne , 🙂 🙂 🙂 🙂 Ja ta chapem, ze chces to skusit bez liekov, to je normalne a verim, ze to zvladnes na jednotku s hviezdickou :D Keby ale to nevyslo nahodou, tak mas aj tak istotu v liekoch :P cize nemas sa coho bat. A ono porod, co som vela citala, moze byt spustacom takychto problemov , zmena hormonov a tak , vsetko so vsetkym suvisi . Hlavne, co ti odporucim je, ze stale mysli na seba, nestresuj zbytocne , to len skodi , proste stale si rob radost, lebo zdravie a stastie su najdolezitejsie, zbytok su malichernosti 😉 Budem na teba kazdy den mysliet a drzat ti palce. Lebo viem , ake je to pre teba dolezite, ja tiez verim, ze raz to zvladnem bez liekov :P Este raz, drz sa 🙂

simka1111
28. jan 2014

@lenka00 ahoj, a ty sa ako mas? zvysila si uz davku? 😉

arletice
28. jan 2014

@mitinka Ahojky, rozhodně též doporučuji navštívit psychologa!! Deprese se nejde zbavit okamžitě, je to běh na dlouhou trať. Mě se "depky" vrací v určitých cyklech, není to nic příjemného, realné myšlěnky na smrt, která by byla vysvobozením. Ale vím, kvůli rodině, miminku pod srdíčkem a kvůli (díkybohu) že jsem srab, tak že to prostě musím přežít. Pravidelná terapie hodně pomáhala, ted jsem se přestěhovala a najít psychologa který ti sedne také není napoprvé. Takže se moc a moc drž!!

svija
28. jan 2014

@simka1111, @hroska - díky moc za reakce, strašně jste mě potešily tím, že mi věříte, že mám šanci to zvládnout. Vysazovat budu určitě pomalu, to je jasné. A uvidíme, jaké další situace se v mém životě objeví, zda některá z nich nebude natolik zátěžová, že mi to zase rozhodí. Ale to se nedá předpovědět. No kdyžtak se vrátím na svojí jistotu na lécích.

esselte
28. jan 2014

@anina63 no náš riaditeľ je riadny debil, má o desať rokov mladšiu ženu, dvojčatá chlapcov, ktorých nosí momentálne k nám do školy so sebou, my sme taká malá škola, máme iba 4 ročníky, on učí vo vedľjšej triede a stále chodí kontrolovať kolegyňu,lebo ona učí jeho deti, žena llieta po mesta, po kaviarnach a on debil sa vlastne celý deň stará o dve deti, ešte ich má aj so sebou v práci a vyvršuje sa na nás, lebo doma to má určite pestré, ešte aj varí, lebo ona nevie, ako sa ináč máš? Ja celkom dobre, vsobotu idem na námornícky ples, dúfam, že tam vydržím, že mi nepríde zle, ale samozrejme beriem so sebou aj celú lekárničku

esselte
28. jan 2014

@172 má pravdu, lebo keby nášho riaditeľa niekto opľul, spýtal by sa, či prší a keby bol na preventívnej prehliadke a lekárka by sa ho spýtala na oči, povedal by modré...debil

esselte
28. jan 2014

@lucinka0921 zasa?Ty si ale spachtoš!!!

anina63
28. jan 2014

@esselte moja,dnes ťa humor neopúšťa a to je dobréééééé 😀 Ked pred tým som mala jeden den OK a jeden 😒 tak môžem povedať,že dva dni OK a jeden 😒 Navyšujem AD verím,že už bude len dobréééé.Myslím,že som ti písala aj do IP o tom dr.

anina63
28. jan 2014

@simka1111
@hroska Ahojte,som rada,že ste tu 🙂 🙂 🙂

kachita
28. jan 2014

No vidim, babenky, ze tu je riadne veśelo. Inak, mala niektora z vas uzkosti ci depresie este pred pôrodom, mam na mysli, ze neboli vyvolane pôrodom ?