Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

bronka13
20. feb 2014

Ten ryspen posoby 24hod na telo ze ?

bronka13
20. feb 2014

aantipsichotikum posoby 24hod ze ? ako keby oblb nie ?

lucinka0921
20. feb 2014

@bronka13 ty ho beries kvoli spanku?Ja som sa nikde nedocitala,ze je na spanok.....

bronka13
20. feb 2014

hej kvoli spanku...doktorka povedala ze sa dava na ukludnenie lenze ja nechcem brat na ukludnenie-teda spanok antypsichotikum ak myslela ze je na uzkosyi tak na tie mam zoloft100

bronka13
20. feb 2014

mam pocit ze ma nic nebavi a jak keby mi tahalo pci bolia ma a neviem nechcem uzivat antipsichotikum lenze dnes som si nedala polku tabletky vecer a uz som spala len do 2 ...lenze antipsichotika utocia aj na emocie a lieky na spanie unavuju nie ?

bronka13
20. feb 2014

on je ako som sa docitala hlavne na liecbu schyzofrenie..a manii lenze ja som take nikdy nemala

bronka13
20. feb 2014

a som celkovo ponom nervozna po antipsichotiku..ked poviem lekarovy ze to nechcem uzivat tak by mal asi suhlasit a predpisat nieco na spanie
nie ?

lucinka0921
20. feb 2014

@bronka13 vsak mu povedz,teda opytaj sa preco ti to vobec predpisal.Vsak prave,ja som sa tiez docitala,ze to je na maniu,schyzofreniu,preto mi je divne,ze na spanie.... Jedine,ze sa poradis s dr.,cim skor,kedy mas ist na kontrolu?

svija
20. feb 2014

@bronka13 - ahoj, já jsem taky uzívala Rispen. Brala jsem 1 mg večer před spaním, klasicky se dává večer. Já jsem se teda po něm oblblá necítila, je to nizoučká dávka. Zato 2 mg, které jsem brala celkem krátkou dobu, jsem cítila. Na spaní bych čekala spíš AD Trittico nebo se tuším dává Mitrazepin (co @hroska ?), ale záleží jestli to doktor u tebe chtěl jen na spaní nebo třeba zesílit účinek AD.

bronka13
20. feb 2014

Chceli tp urcite na spanie lebo ka som nemohla mesiac spavat som spala 2-3hod a prerusovane...ja viem ze je to nizska davka ale 1.5mg mi zaberalo na spanie a brala som ho rano polku a aj vecer cely ...slor by som brala keby mi vymenil AD zoloft za tie spacie...dnes idem za lekarom tak mu to navrhnem myslite ze sa da taka vymena?

bronka13
20. feb 2014

ak sa mozem spytat naco si brala Risen? lebo ja som ho brala na ten spanok a uzkost ape na tu mam ten zoloft..

svija
20. feb 2014

@bronka13 - pořeš to s lékařem a uvidíš. Nevím jestli se mu bude chtít ti hned měnit ten zoloft, ale ten rispen za nějaká AD na spaní by ti vyměnit mohl. Jinak já jsem ho brala jako součást léčby obsedantně kompulsivní poruchy.

ja1980
20. feb 2014

@bronka13 ja užívam na spanie Trittico, 2/3 a ráno nie som vôbec oblbnutá a spím celú noc 🙂 skús požiadať nech Ti dajú niečo iné keď sa po nich necítiš dobre.

lucijeje
20. feb 2014

@paula ... ahoj, chtěla jsem se tě zeptat, jestli jsi ad vysadila teď v těhu? nebo užíváš dál? díky 😉

bronka13
20. feb 2014

ak sa A este ze tie AD netlmia velmi cez den? tie spankove?

bronka13
20. feb 2014

aj ja som mala obsesie a kolko ti trvala liecba tym rispenom?

bronka13
20. feb 2014

obsesie sa daju roesit aj AD nie ?

svija
20. feb 2014

@bronka13 - rispen jsem brala vždycky jen, když to bylo akutní, tak 1-3 měsíce. A obsese se samozřejmě dají řešit i AD, jen někteří na tuto léčbu nereagují dostatečně, tak se pak augmentuje, tj. přidá se k tomu ještě nějaký další lék. A na to spaní já mám zkušenost s tím Tritticem, to se dává večer před spaním a rozhodně přes den netlumí.

bronka13
20. feb 2014

Aha tak super...ja by som radsej brala tie AD ako rispen ...nemala si pocit ze ta tak emocne tlmi ? nebola si po nom unavena ? lebo ja mam tazke nohy a bolest oci

bronka13
20. feb 2014

pri tych AD triticem tak tam pracuje dopamin a serotonin?

bronka13
20. feb 2014

ako dlho si vysadzala rispen?

soniada
20. feb 2014

@anina63 alventu.. dala som si a zatial super az sa mi chce plakat ako sa mi ulavilo... ale uvidime vecer vtedy to na mna ide..

bronka13
20. feb 2014

no idem na hospitalizaciu na 5 dni na prehodnotenie liekov...a nastavenie spravnej liecby

hroska
20. feb 2014

@esselte noooo, tazka otazka. 😨 u kazdeho (Rivotril, Xanax, Lexaurin) je davkovanie ine, takze " sila" ucinku zavisi od davky ktoru uzivas a aj od toho komu ako ktory z nich sadne a vyhovuje. aAeste sa odlisuju aj dobou ucinku a tam je u Rivotrilu najdlhsia doba ucinku. Tak to je idealny stav byt len na AD bez anxiolitik 😵 . Takze pomalicky by si sa mala dopracovat k tomu, resp. anxiolitikum len vynimocne, v zatazovych situaciach.

esselte
20. feb 2014

@soniada lexaurin som užívala 3 mesiace 1,5mg denne, v pohode som to potom vysadila

esselte
20. feb 2014

@soniada Alventa je ok, mala by to zabrať a čo k nej máš, či len alventu?

esselte
20. feb 2014

@hroska myslíš, že beriem veľkú dávku rivotrilu?Ráno 0,25 a večer 0,5mg, to naobed som už nevzala tri dni, je mi trocha divne, ale zvládam to, takže vlastne spolu beriem 0,75 mg denne, je to veľa?

esselte
20. feb 2014

@anina63 Aj mne pomáha, keď sem chodím, aspoň si pokecám takto cez písanie a vymením skúsenosti, ináč, ako sa máš?

esselte
20. feb 2014

@kachita Ahoj, fakt si tu už dlho nebola, ako sa ti darí, je všetko ok?

soniada
20. feb 2014

@esselte to je mala davka 🙂 aby vznikla zavislost musi sa uzivat dlhodobejsie vo vyssich davkach , 1,5 m je iba jedna tabl 😉 vacsinou zavislosti vznika ked neuzivaju ludia ad ale svoje ,,choroby,, liecia benzakmi. Vacsinou im ich predpisuju obvodaci pretoze psych si taketo veci ustrazi a nedovoli aby sa to stalo 😉