Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

soniada
22. feb 2014

@paula podla mna to nebolo z liekov... kolko perc zien ma samovolny a neberu ad, a vela ad beru a vynosia ok, moj subj nazor je ze to bola nahodocka a prajem aby ti to coskoro vyslo ppat🙂

lucinka0921
22. feb 2014

@hroska dakujem moja 😉 ano budem chodit a uz teraz sa velmi tesim,hoci len na prechadzku s mojim psom,bez strachu,uzkosti a radovat sa hoci len z krasnej zelenej travy a takych malickosti si vsimat 😉

1andrea111
22. feb 2014

Ahojte kočky, beriem druhý mesiac AD tianeptin a pribrala som 3 kg. A pritom od tohto lieku by sa priberať nemalo. Cvičím 3x do týždňa, snažím sa hľadieť na stravu a váha ide stále hore. Čo s tým?

hroska
22. feb 2014

@paula mam ten isty nazor, co aj @soniada. Samovolny potrat si nemala z AD,ale proste prirodzene, zrejme dietatko malo od pocatia nejaku vadu a potom zeny obycajne samovolne do toho 12 tyzdha potratia. Velmi vela zien vynosi deti naAD. 😨 A ake konkretne AD si uzivala a kolko mg?

hroska
22. feb 2014

@maudn ahoj, no najlepsia je psychoterapia, ale ak sa naozaj bez liekov neda, tak potom by mali byt bezpecne AD s ucinnou latkou Sertralin, pokial sa da, tak co v najmensej dennej davke. 🙂

hroska
22. feb 2014

@1andrea111 no veru neviem o tom, ze by sa z Tianeptinu nejak priberalo a navyse, ked davas pozor na stravu a este aj 3x do tyzdna cvicis 😨 😨 😨 Okrek toho, AD maju aj neskorsi nastup ucinku, tak zo zaciatku clovek skor pochudne, lebo je vytrapeny chorobou a aj neziaducimi ucinkami AD. Zrejme tym Tianeptinom to nebude.

hroska
22. feb 2014

@simka1111 no cau kocka. 🙂 vyborne, ze si OK, bojovnicka velka, silna 😉 🙂 .tak vidim, ze uz si zivot aj uzivas, tak ti zelam nech si stale vpohode a usmiata 😉 .

anina63
22. feb 2014

@danielagabriela ahoj,mne sa to objavuje aj teraz,ale už viem,že nič sa nestane,len je to nepríjemné.U susedy som nebola ani nepamätám a to predtým sme sa nasedeli až-až. Ja nemám ani veľmi chuť sa s niekym stretávať,lebo ma to vyčerpáva 😝 🙂 A pritom predtým som sa rada zabavila.No čo už,možno len raz sa rozjasní aj v mojej hlave 😀

anina63
22. feb 2014

@amalia32 ja som skúšala tiež guajakuran,len pre mna bol asi slabý,lebo som nič prevratné necítila.Xanax ma aspon trochu skľudní 🙂

hroska
22. feb 2014

@bronka13 vsak ked ta stipu oci, tak si daj tie kvapky, co ti predpisal ten ocny. A s tymi ocami to uz moc nesleduj, viem, ze je to neprijemne,ale neboj sa neohrozuje ta to 😝

aneta174
23. feb 2014

@lucinka0921 tebe to uz ako dlho trva ze nechodis von

bronka13
23. feb 2014

@hroska a aj ty si mala take jak keby sa divas cez clonu take nieco ? ...

simka1111
23. feb 2014

@hroska tak sa snazim dohnat mnoho veci, ktore som zameskala 🙂 😉 ale silne sme tu vsetky v tejto diskusii 😠 😠 Drz sa nadalej tak super ako doteraz 🙂

tina4931
23. feb 2014

@lucinka0921 Dakujem 🙂

lucinka0921
23. feb 2014

@aneta174 vies ,ked som byvala v bytovke,tak som musela chodit vencit psa ci som chcela ci nie,ale odkedy byvame v dome,tak uz tak nechodim vonku,bola som parkrat na prechadke,ale len v blizkosti domu,ale tak som chodila aj ked som byvala v bytovke,nechodila som daleko.Ale celkovo to trva uz rok,nejak mi velmi lieky nezabrali....Na nieco ano,ale na nieco nie

bronka13
23. feb 2014

@hroska ..neviem nejde len o to citim sa taka pod liekmu trocha to asi z AD nieje ape z toho rispenu to moze byt...

172
23. feb 2014

@lucinka0921 @anina63 @esselte @soniada ahojky vidim ze je tu vela babeniek co sa pridali musim to vsetko pocitat..ako sa mate vsetky? ja som bola vo stvrtok na tom bankete bolo vynikajuco uz dlho som sa tak nenasmiala...a predstavte si ze som sa odhodlala ist stvrtok rano autobusom sama kadernicke ,to bolo strachu ale dala som to 🙂 ..v piatok mi ale bolo zle hlava ma bolela zaludok ako na vode no hruza to asi s tej euforie stvrtkovej...nooo a vcera som bola zo spoluziackami vecer v meste tak som si to opat uzila to je tak super pocit nebat sa ist...dokonca som potom zakotvila u nas v dedine na fasiangovej zabave vobec sa mi nechcelo byt doma a spat 😀 ..tak som sa trosku pochvalila a prajem nqozaj kazdej z nas aby sme si zacali takto uzivat zivot bez strachu uzkosti atd!!!! 😉

aneta174
23. feb 2014

@lucinka0p1
@lucinka0921 no napodobne

svija
23. feb 2014

@bronka13 - a kdy jdeš do té nemocnice? A kolik teda toho rispenu bereš miligramů za den? A jak dlouho? Mě zpočátku nasadil dokotor rovnou 2 mg a to jsem ty nežádoucí účinky cítila rozhodně, oči konkrétně si ale nepamatuju. Zvykla jsem si tak po 2-3 týdnech tuším.

lucinka0921
23. feb 2014

@172 jej super moja,tesim sa s tebou,niekedy si tak vyjdeme spolu 😉 😀

lucinka0921
23. feb 2014

@aneta174 fakt?Tiez nechodis vonku?A u teba to ako dlho trva?

anina63
23. feb 2014

@172 Ahoj,tak takto si to predstavujem,ísť a žiť. Stretám ľudí,ktorí su fakt ťažko chorí a chodia sami k lekárom aj niekoľko km vzdialeným a idú sami v pohode.Sama seba sa pýtam,že ked sa oni neboja čo sú oslabení chorobou a dokážu ísť a vysedieť u dr.tak čo mi bráni chodiť samej? Hlúpe myšlienky môžu tak spacifikovať, že nedovolia človeku poriadne existovať.Keby mi tak pomohla jedna facka 😀 tak si ju dám a bolo by. 🙂

anina63
23. feb 2014

@1andrea111 Ahoj,môžem sa spýtať kvôli čomu berieš AD? Teš sa,že môžeš cvičiť a chodiť kde chceš,lebo ja pri svojich stavoch som nebola schopná ani vstať z postele. Ja by som vôbec neriešila váhu,len aby som bola v pohode.Myslím,že 3kg nie je veľa.Držim prsty 🙂

marlenka75
23. feb 2014

@lucinka0921 No možno som pribrala z B vitamínov, ktoré mi nasadili na neurologii pri liečbe migrén a je aj pravda, že keď som doma, z nudy pojedám.Včera mňa manžel prehovoril,prvý krát sme išli spolu do fitka, no nakoľko on už zajtra odchádza do Nemecka,tak ja sama do toho fitka nepojdem.Strašne by som chcela do leta schudnúť.

esselte
23. feb 2014

@hroska Prichádzajú na teba niekedy také zvláštne pocity, ja mám teraz znova už druhý deň také pár sekundové ataky, neviem, či sú to ataky, také teplo ne tele a vzápätí o prejde, včera sa mi to zopakovalo asi trikrát za deň, dnes zatiaľ raz, ale prečo sa to stáva, keď som už bola v pohode, dokonca som mala energie na rozdávanie a teraz je to tu znova, pričom lieky som nemenila, aj na teba niekedy príde nejaký taký zvláštny pocit, či vôbec nie?keď som úplne na začiatku brala venlafaxín , ja som bola rok v pohode, bez atakov, bez zlých pocitov, prečo sa to teraz sem tam vracia?Ináč, moja lekárka mi povedala, že paretin niekedy vyvolá úzkosť, tak prečo je na úzkosť, keď ju vyvoláva?Ja už tomu fakt nechápem, tým liekom

esselte
23. feb 2014

@172 Vieš, že aj ja mám pocit, že keď sa príliš cítim dobre, mám taký fajn pocit, tak mi je potom trocha divne, a hlavne vtedy, keď už myslím, že je dobre?V práci ma chválili, že mám energie na rozdávanie a už je to tu, proste mňa nikto ani pochváliť nemôže, lebo potom je zle, dá sa to vydržať a vôbec si nemyslím, že je to z liekov, veď beriem stále tie isté a odrazu nemôžu prestať fungovať, tak sa teším s tebou, že ti je tak fajn

anina63
23. feb 2014

@amalia32 ahoj,tak to sme dve čo berú na lačno.Lebo ja doobeda nemusím jesť-nemám chuť.Závidím ľudom,ktorí ranajkujú,ale v dobrom.Ked už tak si dám banán,lebo ten sa sklzne dole hrdlom 😀

esselte
23. feb 2014

@anina63 Perfektné, aj ja si hovorím, že sú oveľa vážnejšie choroby, tiež si niekedy sama privolám tie hnusné stavy už len tým, že na to myslím, aj tebe sa to stáva?

172
23. feb 2014

@lucinka0921 tak to si vyrazime,beriem ta za slovo Luci 😉

esselte
23. feb 2014

@anina63 Ani ja doobeda nejem, málokedy, vypijem kávu, čaj a úplne mi to stačí, máme to fakt rovnaké