Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

inkinka
13. nov 2009

alexandrah, presne, presne, to som aj ja. Do postele idem so štyrmi knihami, lebo všetky by som chcela čítať naraz 😒 . A kabelu už máš zbalenú? 😉

maria62
13. nov 2009

Ahojte 🙂
Tak ako sa darí, pozeram že alika nie veľmi dobré to mi je ľúto keď spíš cez deň tak aj potom v noci môžeš, lebo ja som vôbec nemohla spať, musíš vydržať tie prvé tri týždne sú strašné to ti povie každá z nás tak drž sa.
Dnes bol krásny slnečný deň konečne sa lepšie dýcha a chodí keď je tak krásne, mohlo by to vydržať dlhšie ale to si nevyberieme tak ako naše choroby.No treba sa usmievať a dúfať, že to už konečne bude dobre.Prajem to všetkým a pozdravujem.Pekný večer a víkend. 🙂

deborah1
13. nov 2009

Ahojte,
tak mám predpísané liečky 🙂 ,ale som sa musela podpísať 😒 😝
Aúú,dnes som trochu vonku utekala,a asi som si presilila patu-to je achilova pata alebo neviete?Normálne ledva chodím,musím o palici a štvornožky 😅 😖 .Neviete čo s tým? 😕

alexandrah
13. nov 2009

inkinka - no kabelu nemam zbalenu, balila som vcera, ze dneska dobalim, vcera bol prave taky akcny den, ked moju za tyzden pätrocnicu zvladnem za 2 dni, a to som spala hodinu, to je paradox, (preto si potom myslim, ze takto zvladnem kazdy den, a som nervozna, ked ten den je raz za pol roka ...) tak som za 1 den pobalila a upratala, co by mi inokedy trvalo, a dnes zase sila - zobudila som sa s opuchnutymi rukami, a strasne krce a bolesti, cakam ze to prejde, ale nic, tak z toho asi nic nebude, bude mi musiet pomoct muz cez vieknd, este neni doma, ani tak skoro nepride, kopec roboty ... ty si tehotna?? v ktorom tyzdni??

inkinka
13. nov 2009

alexandrah, na to som už stará, mám 19 ročnú dcéru 😉 ale pamätám sa, že som to balenie dosť odkladala. Ten posledný mesiac je taký, že každý deň vládzeš menej a menej 😒 kŕče v lýtkach? Ja som poctivo cvičila a pomáhalo to hlavne na kríže

filipal
13. nov 2009

Deborah, inac podpisuju teraz u lekara vsetci. aj ja musim, pri kazdej navsteve, ze som bola oboznamena s diagnozou, s vedlajsimi ucinkami a pod... fiii, na tu nohu, asi nejaku mast proti opuchom a obviazat. setri si ju.

Alexandra, ved to si toho vela stihla. ja som boloa cele tehotenstvo dost aktivna, ale ten posledny mesiac som uz vobec nevladala...ani chodit.

Inkinka, ja mam v stoliku pri posteli asi 6 knih rozcitanych a striedam ich podla nalady... 😉 ale v poslednu dobu uz pri druhej strane zaspavam ☹ citat sa mi chce zase o 3 - 4 rano...

Maria, dufam, ze aj vikend bude pekny 🙂

janulienocka
13. nov 2009

Ahojte babule, tak ja stale rovnako, toci sa vsetko so mnou, robota ide bokom, ledva uvarim, upracem a inak oddychujem. Horsie je ze sa mam na nose herpes, maly dostal sarlachovu anginu, takze sa mu mam vyhybat aby som to nechytila, no proste ked sa dari, tak sa dari 😠 Ak toto tehotenstvo dopadne dobre, tak sa zblaznim od stastia 😲 😵

maria62
13. nov 2009

Janulienočka len sa neboj a skade maly chytil takú anginu chudáčik to máš čo robiť len dávaj na seba pozor a kto ti pomáha s malým 🙂
Deborah dobra je konská masť pálivá na tu nohu ja to užívam na chrbticu a dobre to robí 🙂
Filipa pozdravujem a pekný víkend
Hroška uz je lepšie
Držte sa 🙂

janulienocka
13. nov 2009

Majuska, mangel bol dnes doma, tak pomahal. No drobec to chytil asi v jaslickach, jedine 😢

janulienocka
13. nov 2009

Chcem sa Vas babenky opytat, stale som nevedela presne charakterizovat, ako sa mi tie abstin. priznaky prejavuju, ale dobre to vystihuje pojem akoby som dostavala elektricke soky. Je to strasne neprijemne, ked som bola v lekarni a dialo sa mi to, mala som co robit, aby som dopovedala vetu. Mam fakt take pocity, ze skolabujem. Myslite ze mi to prejde, lebo ja uz neviem. je mi z toho hrozne a dufam ze su to len tie abstinencne priznaky a ze prejdu a ze to nieje cosi horsie. To ze sa mi toci hlava je otrasne, ale tieto akoby elektricke soky su priserne, modlim sa aby to uz preslo ☹

adapo
13. nov 2009

Ahoj janulienocka, ja som si to prežila minulý rok. brala som dva mesiace seroxat, potom som otehotnela a hneď som ho vysadila. tiež som mala pocit, akoby mi elektrina prechádzala telom, hlavne na rukách. neviem, či ti to pomôže, ale mne gynekológ odporúčal brať magneB6 a asi po 3-4.dňoch som cítila úľavu. hlava sa mi točila hlavne na začiatku teh., potom sa točila trochu menej, takže som mohla fungovať do konca tehotenstva v pohode. povedala by som, že mi bolo celkom fajn. hlavne veľa oddychuj a uvidíš, uľaví sa ti. ja som bola dokonca tri dni pred pôrodom na menšej túre, síce sa trošku točilo, ale dalo sa to vydržať. strašne ti držím palce, aby si to zvládla a aby sa ti trochu uľavilo. viem ťa pochopiť.

ercinka
13. nov 2009

Ahojte.
Filipal,ten Cipralex mi vysadil po 10 mesiacoch, už vlastne 3 mesiace som ich postupne vysadzovala.Pribrala som pri nich 17!!! kg. Neopísateľne som bola hladná,teraz končím VŠ tak som trochu v napätí,ale mi povedal, že keby trebalo stačí zavolať. SnáĎ to ale zvládnem, strašne by som chcela.
Chcem sa Vás baby opýtať, nemala ste niektorá problémy, že vás bolia ruky a nohy? Mám problémy a chodím aj ku neurologičke, ale ako naposledy zbadala v mojej karte , že som brala lieky takéhoto druhy, hneď mi povedala, že sa tam mám vrátiť a nasadiť ich naspäť. Neviem či mám nešťastie na lekárov, alebo fakt mám problém, ktorý si nechcem pripustiť.
Všetkým vám držím palce, moja bývalá kolegyňa sa dostala na psych. liečenie a preto je dôležité, vedieť si pripustiť problém na začiatku, nie keď je už neskoro...

alexandrah
14. nov 2009

filipal - no sak to, ze v ten den som vela stihla, ale potom prejdu 2 tyzdne, a ja nic... ale zase som aktivne v noci, som pretriedila riskove veci, co budem zajtra prat ... ale neviem, ci cez den, alebo v noci zase ...
inkinka - no ja krce v rukach, preto peklo, lebo sa ani neobleciem, ani jedlo neurobim, ani nenajem, muz dojde neskoro, tak ja dovtedy hladna, ani nic neurobim, proste zle!!! a lezat neviem, ked po 1/ mam este toho tolko co urobit, a nikto mi nepomoze, a po 2/ by som mnou silo v posteli, a po 3/ v leze su tie ruky horsie, navieraju, modraju prsty, tak sa ani neda ...

filipal
14. nov 2009

Ercinka, zvycajne sa uzivaju AD dlhsie, ale ked to zvladas, tak super! 🙂 len keby ti bolo tazsie, aby si vedela, ze si nezlyhala, ale potrebujes si udrzat trosku serotoninu. 🙂 🙂
moju mamu bolievaju ruky aj nohy. moze to byt priznak reumatizmu, alebo cohokolvek...ale nejaky odber by si si mohla dat spravit. z krvi sa da zistit, ci ide o zapal... moze to byt aj psychickeho razu. tazko takto, bez vysetrenia. teda, to s tym priberanim! 😠 😠 vraj sa skor pribera z toho, ze sa skludnime... ja sa snazim vela sportovat a nalepili sa na mna 2 kila...asi keby som tolko necvicila, tiez by toho bolo viac... ☹ so skolou ti drzim palce! 😉

Alexandra, chudatko, no mas to tazke, musis uz nejako vydrzat. tie opuchy ruk v lahu...no pomohlo by ti cvicenie so vzpazenymi rukami, kruzenie...ja som vela cvicila v tehotenstve, pomaha to. su aj kurzy pre tehotne.
a nemas malo magnezia? mozu ti chybat aj nejake mineraly a vitaminy. povedz to lekarovi.

a vsetkym, pekne rano 🙂 🙂 🙂

stanka1986ke
14. nov 2009

ahojte dievcata tak ja som dnes zobrala tabletku ale len polku zo stvrtku seroxatu 20mg...viac som nemala odvahu lebo som doma sama s dcerkou....no ale fakt sa snazim,...tak dufamze zajtra uz zoberiem tak ako mam polku....drzte palceky...xixi

alika54
14. nov 2009

ahojte,,,,uz nech lieky zaberaju lebo ma porazi,,,,som stale ako mechom prastena len lezim doma,,,teraz som sama s detmi tak som sa premohla malu obliect a ucesat a stalo ma to nadludsky vykon,,,,este ze Simonko mi je schopny ist do obchodu bo ja nemozem ani smeti vyniest,,,, 😝 😔

stanka1986ke
14. nov 2009

no neviem ako je to mozne...uz mi vcera bolo super a dnes ked som vysla s malou ovnku som myslela ze uplne skolabujem...prichadzalo to na mna v takych vlnach...len sa mi tocila hlava a necitila som si akoby telo...bolo to hnusne...fuj.....ale preslo to...mohla sa mi tak pohorsit od toho seroxatu ved som ho zobrala uplne malinko...

janulienocka
14. nov 2009

Stanka vydrzkaj to, mozno su to len pociatocne stavy, ale urcite to prejde, mne na zaciatku uzivania bolo tiez vselijako, ale nebolo to az take strasne a trvalo to mozno maximalne tyzden, potom uz zacalo byt len lepsie a lepsie. to si si dala asi len 5 mg, teda stvrtku ak som to dobre pochopila a to je fakt malilinko, to by ti asi nemalo ani nic urobit, takze asi to ani z toho seroxatu nemas, myslim si

deborah1
14. nov 2009

Stanka,nemôže to byť tak,že odkedy si si dala ten kúsok tabletky,myslíš na to,aby si nemala nežiadúci účinok z lieku a z toho napatie si dostala tento panický stav? 😕 Hovorím to podľa seba 😅 ,lebo aj ja keď som si dávala 1.krát liek,som čakala,či to zvládnem v pohode 😅 ,raz som tak na to myslela,že fakt na mňa došiel závrat,som si hovorila kľud,to je zo strachu,nie z lieku,a prešlo.Skús to aj predýchať.
Mňa sa dr. včera pýtala,či chcem Seroxat,Setralin a lebo nejaký nový liek,ale hneď povedala,že nový by som sa asi bála užívať,tak som povedala,že veru nový nechcem 😝 ,vybrala som si Sertralin,kvôli kojeniu,hoci Seroxat sa mi zdá lepší.

alexandrah
14. nov 2009

filipal - ahoj, lekari vedia, len do nedavna to nebolo vobec, beriem magnezko od 1. mesiaca, je to take asi vsetko dokopy - krce - tetania, + som asi aj reumatik (po mame), aj si pocvicim, lebo som sportovec, kurzy uz nestiham, uz to mam cca za 3 tyzdne, ale doma si scicim tak pre seba, proste, donedavna nic, tak som sa vytesovala, ze ja opuchy nie, ale ma to taky rychly spad ... no snad to po porode prejde ... sobota, muz v robote, zacala som prat male veci, snad aj cosi ozehlim ...v noci zase opuchy, bolesti, zaspala som o 4 (co je na moje pomery este skoro), ale som sa X krat budila na take bolesti ruk ... no idem si dat magne, kuknem superstar opakovanie, a snad nieco ozehlim ... drzte sa vsetky!!!!

janulienocka
14. nov 2009

Adapo dakujem za povzbudenie 😵 , hadam sa to uz bude zlepsovat, skusim aj to magne B6

inkinka
14. nov 2009

deborah, zrejme máš na mysli Achilovu šľachu, môže byť len natiahnutá, mne pri tomto pomohol heparoid a pružný obväz, ale podľa toho, čo píšeš, máš väčšie bolesti ako som mala ja. AK sa to nezlepší, choď radšej k lekárovi.
alexandra, bola si u neurológa? Diagnostikoval ti tetaniu?
filipal, si lepšia ako ja, šesť kníh 😉

hroska
14. nov 2009

joooooj Stanka, to urcite nerob takto 😝 , ved Ty si sa vlastne poddavkovala a to je veru nanic, skoro tak ako keby si sa predavkovala. ☹ Normalka si zober tu polku, to je vlastne 10 mg, nie? Chapem Ta, ze mas obavy, co to bude s Tebou robit, ale to sme mali vsetky kocky tuna a zijeme a Ty urcite nie si ina ako my. 😉 Aj tak je to mala davka, ja som hned zacala so Seroxatom 30 mg od prveho dna.Samozrejme, ze prve 2-3 tyzdne budu tazke, ale to uz vies, tak sa na to priprav a ak by sa nedalo vydrzat maj po ruke napr. ten Frontin na ukludnenie 0,25 mg 2x (max.3x) dennne. 🙂 🙂 😉

Janulienocka,Ty si tehotna a vysadila si , vsak?? No tie "elektrosoky" 🙄 , to bude z vysadenia, myslim ze to pisu aj v pribalovej informacii, ale urcite to prejde a neboj aj tehotenske hormoniky urobia tiez svoje 😉 a budes sa citit fajn. 😉

Deborah, tak mas uz liek, no chvalabohu, gratulujem a nech pomozu, a to sa Dr. pyta Teba, ze aky chces, Ty brdo, to je divne, nie? 😨 😨 Uz si behala, ved si este sestonedielka, nie 😨 😕 ? Mala by si sa este setrit, ved si pri tych 4 detoch este dobre "zabehas". 😉 Na tu patu nejaku mast od bolesti a proti opuchom, kupis bez Rp v lekarni a fixovat si to. A je to pata ci clenok??

Alika, Ty si teraz zacala s AD, co? 😝 A kolkaty den mas? Pocuj, ved ked si taka vykotena, ze nemozes z postele vstat, daj si nejake anxiolitikom teraz na zaciatok, aby si nebola uplne odstavena, lebo potom to cloveka este viac frustruje, ze aj lieky uziva a je zle. Urcite si pomoz takto nazaciatku.

Zdravim aj tehulky a vsetky ostatne, Filipal, Maria...atd.
🙂 🙂 🙂

Ja som sa uz pozviechala z tej virozy a herpesu, lezala som 3 dni, aby sa mi to nevratilo, ale poviem Vam, ze sa citim ako pes, som nevladna aj sa mi pohorsilo co sa tyka depresie, proste nemozem si teraz dovolit polihovat, lebo depka sa hned zakrada... 😕 😝 Tak som z toho jelen, ci vylezat virozu a mat depresiu 😕 alebo nevylezat virozu a depresiu nemat (ale mozno mat zapla pluc) 😕 😨 ...., no fakt uz neviem co mam robit? 😨 🙄 Aj antibiotika som radsej nebrala, aj ked som mal zapalene hrdlo, lebo som zas nevedela ci nebudu zoslabovat ucinok Seroxatu? 😝 😝 .

Pa, pa a pekny zvysok vikendu

filipal
14. nov 2009

jeeej Hrosiku, ze ta vidno! 🙂 🙂 🙂 uz som sa o teba bala... takze depky z lezania, no to sa necudujem. mna vzdy choroba psychicky rozhodi. dokonca sa hnevam na seba, ze som to nezvladla a podlahla som chorobe! 😠
ale viem, ze nemozme byt na seba taki tvrdi a telo vie, kedy si potrebuje oddychnut a preto ochorie. ty sa veru nesetris a myslis viac na druhych ako na seba. tak si dopraj zahalku a citaj si, pozeraj oblubene komedie.... 😉

Stanka, veru, Hroska ma pravdu, ani nizsiu davku nie je dobre si davat. zvlastne, ze sa tak panicky bojis liekov...preco? mas s nimi zle skusenosti? ja sa tiez snazim liekom vyhybat a liecim sa radsej alternativne, ale treba mat zdravy rozum a ked ich treba, tak ich treba! zase to nestoji za to utrpenie, uplne na lieky zanevriet... 😎

kocky, zaciatocnicky, je mi luto...kym zacnu AD ucinkovat je to tazke... musite to nejako vydrzat... ☹

deborah1
14. nov 2009

Babky,ďakujem 😉 Bola som s tou nohou včera na pohotovosti,urobili mi rontgen,tak vďaka Bohu zlomené tam nebolo nič,tak mastiť a kľud.Dnes večer už je to lepšie,lepšie chodím. 🙂 je to asi sval na pate,no neviem,či Achilova. 😕
Hroška,ja som pred tehu brala Seroxat a v tehu Sertralin-dala mi na výber v tom zmysle,že ktorý sa mne zdá byť lepší.
inak,ja neznášam beh 😝,len som riadne ponáhľala,tak som pobehla,no zrejme to moc neviem,keď to takto dopadlo. 😅

alika54
14. nov 2009

hroska co si to mam dat???

lenka00
14. nov 2009

Ahoj holky, nestiham cist, je tu spousta novych devcat - moc Vas vsechny zdravim 🙂

Hroska...urcite se poradne vylec, at to pak neni jeste horsi...ted v obdobi chripek neni moc dobre neco prechazet, jak psala filipal - precist si nejakou peknou veselou knihu - doporucuji Ma rodina a jina zemetreseni od Ivana Krause- je to sranda...a odpocivej, ja myslim, ze AD s antibiotiky se mohou, ale to ti presneji urcite napise andy.a..tak se pekne lec 😉

alika54...anxiolytikum jsou leky na uklidneni...frontin, neurol, rivotril atd..drz se, snad uz brzy ad zaberou

janulienocka...tak jak se dari, uz je to trosku lepsi? ty elekrosoky jsou urco z toho vysazeni...a v kolikatem tydnu uz jsi???

No, jinak u nas ve meste se objevila praseci chripka, dokonce ji chytila jedna moje znama, uz je teda skoro zdrava, ale museli kvuli tomu uz zavrit jednu skolu...no, ja se ji ani tak nebojim, je to podle me trosku nafouknuta bublina, ale nechtela bych se s ni potkat kvuli Vojtiskovi...tak snad rychle zmizne...

pekny vecer a hezky vikend

alexandrah
14. nov 2009

inkinka - veru, tetaniu mam liecenu uz roky, ale vraj ju mam od narodenia, a neda sa vyliecit, len zmiernit priznaky, inak som normalna neurologicka pacientka - tetania + migreny silne a vela ... pekna kombinacia ... 😖
kocky aj ja drzim vsetkym palce, kym zaberu AD, tak je to tych 10-14 dni ... potom bude urcite lepsie!!!!!!! 😎

povuma
15. nov 2009

dobre ranko, lenka00, teda, pred par tyzdnami si bola kopka nestastia a teraz aka sebavedoma zena z teba 😵 😵 😵
deborah, fajn, ze mas AD, hadam bude aj kojenie v pohode... 🙂

hroska, aj ja som bola riadne chora a veru mi to na nalade nepridalo, mala som aj ATB, lebo mi to chytilo priedusky 😖 , niezeby sa mi depresie znova vratili, ale bolo mi uz lepsie, som taka zoslabnuta a bez nalady 🙄

stanka, to co si zazila, bol panicky atak, len si daj pekne lieky, ako mas nadavkovane od Dr., nech ti cim skor zaberu, ja som sa na vedlajsie ucinky moc nezameriavala, hlavne je potrebne si zamestnat hlavu, nech myslienky nebludia kade tade 🙂

zdravim vsetky nove baby, zacinam mat trochu zmatok, musim to riadne nastudovat 😲 😅 😝 😀

filipal
15. nov 2009

aaa, Povuma, fajn, ze si sa ozvala! 🙂 🙂
potrebujeme posilu! 😉 veru si to nastuduj, trosku nam pomoz... 😉

takze ani tebe ta choroba velmi nepridala, ze? ☹ to byva bezne po chorobe taky pokles nalady...
hadam sa z toho dostanes! 🙂