Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lubka888
28. aug 2010

@kubaka ďakujem za radu, stále ešte čakám ,či to neprejde, teploty zatiaľ nemám, dosť je že sa ešte teraz trápim s AD a ešte samozrejme nezaberajú, ale poobede to už býva fajn.

lubka888
28. aug 2010

@radulinka00 To so rada, že Ti je lepšie, mne sa vždy ulaví tak poobede, vtedy som schopná už aj jesť aj hocičo robiť. Drž sa, nech sa nám to podarí prekonať🙂) 🙂

lubka888
28. aug 2010

Ahojte, ešte by som sa chcela opýtať, či sa môžu užívať so seroxatom aj analgetika, napr. ibalgin 400, alebo mig 400. Ďakujem za odpoveď.

svija
29. aug 2010

Ahoj,
já se jdu chlubit, že se mi podařilo bez větších problémů vysadit Trittico a spím zatím dobře 🙂 . Tak se musím pochválit a zaklepat na dřevo, abych to nezakřikla 🙂.

@lubka888- podle mě pokud v příbalovém letáku od seroxatu není napsáno, že by ovlivňoval účinky analgetik, tak se to dohromady užívat může.

radulinka00
29. aug 2010

@svija
Ahoj,
tak gratuluju k vysazení! 🙂 Jak jsi ho dlouho brala a jak to vysazování probíhalo a vůbec se v noci nebudíš? Já bych taky ty noční chtěla vysadit, ale zatím to nejde, i když jsem unavená, tak bez nich neusnu. 😢

svija
29. aug 2010

@radulinka00- brala jsem ho asi půl roku a vysazovala jsem nejdřív jednu třetinu, po týdnu druhou a po třech dnech tu poslední třetinu. Teď spím téměř jako před začátek mých psychických problémů 😉 , usnu v pohodě a v noci se nebudím.

lubka888
29. aug 2010

Cute kočky, Andy Vás všetky pozdravuje a keď sa uvoľní tak sa čoskoro zapojí do diskusií. Pa 🙂 😉

savanna
29. aug 2010

@radulinka00 no tak ja som vyskusala 3 druhy SSRI a neziaduce ucinky boli dost podobne, u mna hlavne problemy s mocenim 😒 ( je to u SSRI velmi zriedkave, nanestastie ja som v tomto jedna z tych "vynimocnych" ) , u seroxatu aj dost neprijemna zapcha. Takze uz nema pre mna vyznam skusat tie zvysne z tejto skupiny.
@lubka888 aj ja chodim na VS a tiez neviem ako to zvladnem zase dalsi rok, hlavne ked u mna sa to tym stresom zo skusok vsetko spustilo.... je mi zle od zaludka len ked si predstavim, ze ma to zasa caka 😖 😖 😝 😝

lubka888
29. aug 2010

Ani ja ešte nie som rozhodnutá, či budem pokračovať, sme tam perfektná partia, ale tie skúšky ma fakt vyčerpávali. Doma 2 deti, domácnosť, práca a ešte škola. Uvidím ako sa budem cítiť, teraz som PN. Filipal mi radila ,aby som pokračovala, ja by som strašne rada, ale až uvidím že mi je naozaj fajn a budem musieť aj prehodnotiť všetko, lebo ja všetko strašne prežívam. Budem si musieť určiť priority. Ja som ešte na začiatku liečby, 10.deň seroxat. A ty si teraz ako na tom? A mala by si tiež pouvažovať, či chceš skončiť, lebo je to naozaj škoda. 😉

anjelik27
29. aug 2010

@radulinka00 Ahoj, tak uz sme doma z dovolenky, na moje prekvapenie som to super zvladla a dovolenku som si celkom uzila.... k tomu spaniu....ano, jasne....zacala som konecne uz aj spavat, dokonca si niekedy zdriemnem aj poobede s dietatom....na spanie som si davala, a este aj stale davam Melatonin 5 mg (je volne predajny v lekarni), ale myslim si, ze by som uz pekne spala aj bez neho, pretoze sa mi dost polepsilo....Ked Ti AD zaberu, urcite zacnes uz aj spavat.... A k tej PP....diagnostikovala mi ju dr. az teraz, ale trpim nou urcite uz dlhsiu dobu, suvisi s agorafobiou, viem, ze ma trapi uz dlhsiu dobu, len k dr. som sa odhodlala az ked sa k tomu pridruzila este aj depresia a nespavost....Co sa tyka vyhliadok na vyliecenie....nechcem byt pesimista, ale myslim, ze je to problem na cely zivot, lieky stav znacne zlepsia, ale tie strachy nevyliecia, urcite je dobrou volbou kombinovat liecbu aj s psychoterapiami, tie mozu dopomoct az cca 80 percent k zlepseniu.... tak mi povedala aj dr...... tak drzim palce.....

radulinka00
29. aug 2010

@svija Ty se mááááš. 🙄 Opravdu to není samozřejmost, dobře spát.Zítra jdu k dr.,tak se jí zkusím zeptat jestli by mi Mirtazapin nevyměnila.

@anjelik27 Ahoj, tak to je super, že se dovča vydařila. Já beru escitalopram 2 týdny ,jsem taková klidnější, unavená nevím jak se to pozná, že už to zabralo? V hlavě mám takový šumění.Neměla jsi to taky? Na to mi dr. doporučila Ginko. Ten melatonin bych mohla zkusit, chtěla bych aby se to spaní spravilo.Snad budeš mít pravdu. Kolik bereš mg toho escit.?A nemáš po něm větší chu´t k jídlu? Já mám pořád hlad a nevím po kterém léku to je. 😒 Tak se drž.pa

leeena_4
29. aug 2010

@radulinka00 Ahojky, Tritiko jsem brala skoro celou dobu, co jsem prala AD a ani bych neřekla, že jsem kvůli AD něco přibrala. To tritiko je fat zázračný. Můj muž nespal pořádně 10 let a teď bere tritiko a spinká jako andílek 😉

redulka
29. aug 2010

@svija Ahojky. Na spaní jsem taky brala Trittiko. Je opravdu fajn a s vysazováním problémy nejsou. Jako AD se mi sice neosvědčilo, ale na spaní-super!! 🙂 Vydržíš ted spát hodně dlouho, bez problému. Mně, když třeba po pul roce se začne projevovat nespavost, nebo se začnu vrzy budit-hned nasadím 50mg/ - 1/3 Trittika a alespon 6 týdnu to tak beru a zase několik měsícu jsem bez problému. Jen pozor, kdo má nízký tlak, snižuje tlak.. Já mám kolísavej, ale spíš nahoru, takže mě to pomhá i snižovat tlak, bez klasických léku na snížení tlaku. 🙂

redulka
29. aug 2010

@andy.a Prosím tě, mám známou a ta mi tvrdí, že Coaxil nebere stále a denně, jak se má, jako AD, ale nárazově 2_3 tbl najednou a zabírá ji to na uplné uklidnění, místo benzodiazepínu? Je to možné? To by pak, pro mne na UZKOST, bylo lepší, než závislost na BZP? Děkuju za odpověd. 🙂

radulinka00
30. aug 2010

Ahoj ,
byla jsem na kontrole, ptala se na to Trittiko.Dr.si myslí, že budu snižovat ten Mirtazepan a měla bych už spát normálně, tak zatím mi to nechce měnit. Když by to nešlo, tak mi ho prý napíše. Jinak všechny Ad mají prý kladný vliv na spánek,ale působí to až za dýl.Ptala jsem se i na Melatonin, u toho mi řekla, že se dává starším lidem, kterým ubývá hormon melatonit a tím, že by se měla zlepšit kvalita spánku, ale když je nespavost způsobená depresí, tak že mi na to nepomůže 😢 , tak uvidím.pa

lubka888
30. aug 2010

Caute kočky, idem za chvíľu na prvú psychoterapiu, tak som zvedavá, aké to bude a ako to bude prebiehať, Držte mi palčeky 🙂

savanna
30. aug 2010

@lubka888 drz sa 😉 Hlavne aby ti ten psycholog/icka bol sympaticky a sedel ti ako clovek. Potom daj vediet, ako to prebiehalo.

ibaja
30. aug 2010

ahojte, potrebujem poradit... dcera ide prvykrat do skolky a ja uz 4 noc kvoli tomu nespim... ☹ cez den som ako tak v pohode, ale vecer a noc su strasne... mam strasne uzkosti- ako to tam zvladne, ci jej tam niekto nebude ublizovat, ci tam nevtrhne nejaky sialenec a neublizi detom... a neliecim sa pritom na uzkost, ale na depresiu, beriem aj AD, k lekarovi idem az 13.9., mam mu pre istotu zatelefonovat? zvysit lieky na spanie si nemozem len tak, sama od seba, mam si davat vecer lexaurin? poradte, ako to prekonat.

ali13ali
30. aug 2010

@ibaja - o malou se neboj. Učím v Mtš a věřmi, že zodpovědnost za cizí dítě je horší než za vlastní. Pokud jsou učitelky normální a alespoň trošku citlivé tak se o malou nemusíš bát, jinak snad každá školka má dnes zvonek u hlavních vrat a tak se do školky nikdo nezvaný nedostane. Pokud máš strach jak to malá ve školce zvládne tak běž klidně s ní nikdo tě nesmí vyhodit ze třídy. Jde o tvoje dítě a pokud by se někdo našel, kdo by tě snad chtěl poslat pryč, tak klidně argumentuj tím, že v dnešní době existuje něco jako program, kde si děti zvykají na nové prostředí a dokonce se doporučuje, aby rodiče byli první dny s dětmi ve školce nebo alespoň na blízku. 🙂 Učitelky by to měli znát mají to v regulích z ministerstva školství a v plánu na začleňování nových dětí do kolektivu. A do školky se také dá volat. Měla jsem maminku, která co půl hodiny volala jak to jejich malý zvládá, ne že bych s toho byla nadšená ale maminka i malej získali postupem času důvěru v učitelky a dnes vše běží bez překážek. 🙂 Pokud jde o léky to ni nijak neporadím ale doktorovi zavolej při nejmenším tě uklidní a to také není k zahození. Přeju ti hezký den a nestresuj se. 😉

redulka
30. aug 2010

@Jéé-taky jsem byla učitelka ve školce. dneska, bohužel v ID ☹

ali13ali
30. aug 2010

@redulka - no já snad teď budu maminka na plný úvazek 🙂 a to učitelování si odložím na pár let stranou 🙂

lubka888
30. aug 2010

@savanna Cauko, psychoterapia dopadla fajn, bola to psychologička čo ma poznala aj ako dieťa. Všetko sme spolu prebrali, vysvetlila mi čo sa vlastne so mno deje, a v piatok mi ukáže autogenny trening. Celkovo mám z toho dobrý pocit. Určite to bude ale zase iné keď mi zaberú AD. 🙂

sarlotta
30. aug 2010

ahojky holky.. zdravím všechny úzkostné dušičky 😉 minulý rok v létě jsem se tady plácala v šílených stavech... a teď jsem bez léků, mám měsíční děvčátko a kojím ..... počkala jsem si na ni 2 roky ale všechno mi za to stvořeníčko stálo. 😵

úzkost je nemoc jako jiné.. potřebuje vyléčit... nebojte se .. vybojujete si to.... možná ne na pořád -v životě přijdou další krize a nejspíš nás zase smetou dolů 🤐 ... ale bojovat s tím jde 😎 . brala jsem asentru a byla jsem moc spokojená... jen mi vadili hoodně živé sny 😝 😉
jsem ráda, že jsem hned zašla za psychiatrem a nečekala že se z toho dostanu sama. 🙂

savanna
30. aug 2010

@lubka888 tak to je super, ze si spokojna a sadla ti na prvy krat - a este ta aj pozna z detstva, no co si viac mozes priat 🙂 . Ja ked som bola u prveho psychologa, bola to katastrofa 😀 😝 😝 . Vobec sa nevedel vcitit do mojej situacie a len strielal jednu otazku za druhou bez toho, aby prejavil nejake pochopenie 😝 Ale teraz som zacala chodit k psychologicke a vobec neviem ako to urobila - ale uplne ma za hodinu precitala 😀 Skoro som mala pocit, ze vie o mne viac ako ja sama o sebe.... zda sa, ze sa naozaj vyzna a navyse je aj mila 🙂
O autogennom treningu som uz pocula, dokonca mam aj jednu knizku a v zime som to na sebe skusala. Myslim, ze to moze velmi pomoct, uz som aj trochu citila ucinky....len potom som celkom nechapala ako mam dalej postupovat podla tych vysvetleni v knizke, tak som to postupne akosi zabalila. Ale je to dobry napad,
musim sa aj ja na to opytat 🙂

filipal
31. aug 2010

ahojte vsetky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

aj ja som si robievala relaxaciu- jogova relaxacia je vlastne autogenny trening. je to vyborna vec, ale tazko sa nauci podla knizky. aspon na zaciatku je dobre, ked vas vedie instruktor.
myslim si vsak, ze je to skor dobre na odburanie stresov... celkovo uvolnujuce cvicenia a relaxacia skludnia a preladia.
ak ste v stave akutnej depresie a uzkosti, tak je velmi narocne sa zrelaxovat....

savanna
31. aug 2010

@filipal mas pravdu, tazko je to podla knizky 😅 Inak aj tam je napisane, ze je lepsie trenovat to pocas pokojnejsich obdobi, aby to clovek potom v zatazovych situaciach vedel pouzit. Ja som sice taky clovek, ze sa citim v napati skoro stale ... ale relativne mam teraz skor kludnejsie obdobie, tak by to mozno stalo za to.

savanna
31. aug 2010

kocky mam jednu otazocku
Pred tyzdnom som vysadila seroxat po mesiaci uzivania... o 2 dni sa mi trosku zacala tocit hlava, vcera ma tocilo ako na kolotoci a dnes som len vysla na ulicu a zase sa mi hrozne krutila hlava, a to uz je 7. den po vysadeni. Je mozne dostat taketo "abstinencne priznaky" len po mesiaci uzivania? Alebo to mam brat ako dalsi priznak mojich uzkosti a PP? Neviem, co si mam o tom mysliet.... lebo ak je to dalsie zhorsenie mojho stavu, tak uz naozaj nebudem za chvilu schopna ani vyjst z domu ☹ ☹ Dufam, ze je to len z toho vysadenia a prejde to 😖

filipal
31. aug 2010

@savanna jeeej, to neviem, ci ti niekto poradi....snad len keby sem zabludila Andy.
a svojej lekarke nechces zavolat?
mne sa napriklad nikdy nekrutila hlava. tusim to tu niektora kocka spominala...

redulka
31. aug 2010

@ali13ali je to hezká práce. mrzí mmě, že to nemužu už dělat. Měla jsem uraz nohy a operaci, nemužu dlouho chodit a tam se musí a taky ta ps. problémy, asi by mě už nezaměstnali. ☹

redulka
31. aug 2010

@sarlotta Moc gratuluju- to je krásná zpráva. 🙂