Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

zobaka
17. feb 2015

@frontin

tak to nemas sancu pribrat 🙂 to je liek, co nelieci, ale potlaci uzkost, je v tomto fantasticky 😝

gretyka
17. feb 2015

@edimamija pri Hypernove ma ordinaciu

rosea
17. feb 2015

@zobaka aku traumu si mala po serlifte akože ti zle sadol alebo ako?

zobaka
17. feb 2015

@rosea tak kým som ho brala som vobec nespavala, zle sa s tým chodilo do prace 😝 ta ulava po vysadeni, ked som opat spala sa neda opisat

edimamija
17. feb 2015

@gretyka aha ano,viem. Bola som u nej ale len raz.

frontin
17. feb 2015

frontin je ucinny na paniku strach napetie atd.. tento liek mi predpisal obvodny lekar. Psychiatra som zatial nenavstivila.. ale chcela by som sa stochto stavu dostat .. ako ste natom boly vy? Ja mam napriklad stavy ako strach skoro zo vsetkeho hned mi zacne busit srdce pot strach atd.. zrichleni pulz mam aj v klude a to okolo 114 do120 .. odvtedy mam nechty polovicu ruzove a to hlavne ked ma to zachvati .. zevraj to mam zo studenich a mokrich ruk .. no neviem stale si nieco namislam. Vsetky testy som mala dobre tak ja uz neviem...

indiga123
18. feb 2015

Dievcence berie niektora Spitomin,na co vlastne sluzi?

zobaka
18. feb 2015

@frontin

frontin nelieci, ja som na nom tiez fungovala, ale po pol roku dalsi kolaps, je fajn, ale hladinu serotoninu ti nezvysi, ja odkedy beriem ad absolutne nemam vyssi pulz nad 75-80 ani pri namahe

frontin
18. feb 2015

a ake AD beries?

zobaka
18. feb 2015

@frontin

escitalopram, som sice ako trafena panvicou po hlave, unavena, ale tak hovorim nebusi mi srdce absolutne uz, max. 72

frontin
19. feb 2015

@zobaka a pribrala si zneho?...

frontin
19. feb 2015

cavte baby pozna niektora zvas AD s ktoreho sa nepribera? Dakujem za odpoved.

zobaka
19. feb 2015

@frontin

len mesiac ho beriem, myslim, ze nie mam 5 kg dole, ale davam si pozor nejem tolko, ale mi ani nechuti

frontin
20. feb 2015

a aky typ depresie mas?

zobaka
20. feb 2015

@frontin zmiesana uzkostno depresivna porucha, ale ako prvotnu som mala panicku poruchu, dnes uz 6 kg dole 😝

edimamija
20. feb 2015

Bral tu niekto kombinaciu Rivotril,Elenium a Mirzaten?

ssardinkaaa
20. feb 2015

@frontin určite navštív ,,psychoša,, nejakého dobrého. Pretože obvoďák ti može niektoré lieky predpísať, ale ,,nastaví,, ťa len psychoš, mám odskušané. 5 rokov na Cipralex - teraz je to aj Elicea (doplatok 17centov naposledy) učinná látka escitalopram, predtým som brala Seroxat - krátko a ešte pred tým Sertralin. Nepribrala som ani po jednom nich nikdy ani gram. A hlavne - nechcite sa z toho ,,rýchlo dostať,, nefunguje to, možno, tak na benzodiazepínoch - tie učinkuju ,,fofrem,, ale vzniká závislosť, rýchlo sa znižuje tolerancia.....a potom pruser odvykať z toho, radšej trošku ,,potrpím,, a počkám si na učinnosť AD....nikdy nesklamali.Lebo pri uzkostných poruchách (depky, paniky, uzkosti - a ich kombinácie, plus OCDčka) je riziko relapsu v celku časté. Proste chvílu je klud, aj pol roka rok....ludia natešení vysadia!!!! a potom do mesiaca bác a je tu relaps. Pár týždnov po vysadení má telo ,,dojazd,, - učinná látka v krvi, neurotransmiteroch sa znižuje, močom vylučuje takže preto často ešte pocit, že ved AD pomohlo tak čo sa deje. Aj kočka v teme ,,uzkosť,, to isté. Vysadila po Vianociach - inak najhoršie vysadzať v zime, na jesen (nie je slnko a ani ten prirozdený serotoním sa nevytvorí) a už v tom ,,lieta,, kým sa zase nastaví tak ešte bude mať čo robiť. Držím palce, slniečko už svieti, už bude len lepšie a lepšie uvidíte!

frontin
20. feb 2015

Moj problem je ze nemozem pribrat pred pol rokom som mala vyskocene prave jablcko v kolene .. a lekar mi povedal ze nemozem byt zatazena.. noo uvidim ked navstivim psychiatra ci mi predpise AD scoho sa nepribera ..

ssardinkaaa
20. feb 2015

Pokial sa nebudeš prežierať, tak nemáš dovod priberať. Niekedy ludia začnu v depresiách viac jesť - moj bratranec takto pribral mrte kilo na tom istom lieku ako som ja! Prečo? Lebo on si jednom dviha ,,naladu,, a sám hovorí, že jedlo mu pomaha prekonavať tie stavy, navodzuje mu prijemne pocity ked sa krmi. Ak niekto spráska 2 pizze na posedenie tak jasne že priberie...Druha otazka je čo ta trápi viac, či depresia a ,,tie stavy,, alebo pár kíl navyše (nehovorím hned 10kilo) Pretože tak ti poviem, kto to zažil, tak v kritickej faze by dal aj neviem čo za to aby to polavilo a hmotnosť nerieši. Moj muž má chronické problémy s kolenami - teraz je po plastike kolenného väzu a čaká ho transplantácia, štep chrupavky v kolene....lekár odporučal bicykel -stačí aj stacionár (teraz v zime sa aj tak iné nedá) a plávanie. Takže aj napriek kolenu máš možnosti ako športovať. Nehovorím o tom a to mi povedala moja doktorka, že šport pri depresiách, uzkostiach praveže velmi odporuča!!Uvolnuje endorfiny - hormony šťastia. Zase lieky su jedna vec, druhá vec je že treba tomu aj pomoct - šport, strava, robiť si radosť, mať koníčky, niečo čo ťa baví - toto može pomocť prekonať krizy, ktoré pri depresiách, uzkostiach jednoducho bývaju.

zobaka
20. feb 2015

@frontin

nikto nechce pribrat, proste nebudes jest pecivo, sladkosti, budes jest normalne, alebo mensie porcie, budes cvicit ak mozes, budes si davat pozor a nepriberies, vyslovene priberacie su len mitrazapin, inak zalezi od teba ako budes jest

frontin
21. feb 2015

Ja praveze vela nejem tak asi 4 krat denne niekedy aj 3 .. dakujem za odpoved. ;)

frontin
21. feb 2015

@zobak. Ahoj a aku davku beries sbfrontinu a kolkokrat denne??

zobaka
21. feb 2015

@frontin 1x pred spanim 0,25

frontin
21. feb 2015

@zobaka.. Su u teba navikove?

zobaka
21. feb 2015

@frontin

netusim :D myslim, ze nie, nikdy som nenavysovala

frontin
21. feb 2015

:P aha len mam nanho asi alergiu kedze sa stoho svrbim :D

frontin
21. feb 2015

@frontin kolko mas rokov ?

frontin
21. feb 2015

@zobaka kolko mas rokov ?

zobaka
21. feb 2015

@frontin

32 a ty? frontin je fajn, ale moja psychiatricka nechce aby som ho brala...

frontin
21. feb 2015

ja 17 .. aha a preco nechce aby ai ho brala ? ;)