Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ametyst123
27. jan 2016

Ahojte dievčatá, ja som si tu písala s jednou babenkou, ale v súkromnej diskusii, že sa môže pri takýchto stavoch zle odhadnúť diagnoza, a že môže ísť nie o depresiu, PP, tetaniu, a podobne, ale že môže ísť aj o histamínovú intoleranciu....! O takej som ešte nepočula, tak som si to dala vygoogliť, a je rozdielna s potravinovou intoleranciou, alebo hocičím iným.... a dosť ťažko sa zistuje... môžu vás roky liečiť na depresie, a vy môžete mať histamínovú intoleranciu, ktorá sa prejavuje rovnako, resp. podobne, ako máme problémy aj my.... opýtala som sa tej dievčiny, že ked teda mám ísť na to Gastro - vyšetrenie, tú hadicu do krku, či ich môžem požiadať aj o to, aby zobrali vzorku aj na toto... okrem toho chcem ešte vylúčiť celiakiu, a helicobactera, ktoré sa môžu prejaviť rovnako, ako PP, alebo depresie..... resp. príznaky sú podobné, ak nie rovnaké.... lenže musím čakať až do marca.... Božemôj.... a okrem toho sa desím, lebo posledné vyšetrenie na GIT nedopadlo dobre, zistila som, že mám zrejme alergiu na Lidocain, čo dávajú na umrtvenie do krku, a začala som sa dusiť, ešte mi ani hadicu nedali, nemohla som sa nadýchnuť ani cez nosné dierky, ani cez ústa, a začalo ma napínať v kuse.... už som myslela, že tam asi zdochnem, ale nakoniec ten účinok trošku polavil..... prešlo to, a tak mi tam tú hadicu dali, lenže nezobrali vzorky, pozreli iba, či nemám vredy na žalúdku.... 😠 nechápem prečo mi doktor nezobral aj vzorky na celiakiu, a na helicobactera... ked už som to musela absolvovať.... a teraz to musím absolvovať znova.....fuuuuuuuuj 😠 ,Samozrejme, že teraz to už aj musí ísť bez lokálneho umrtvenia, lebo beriem aj ADčka, a aj Rivotril, a v takýchto prípadoch, ked idete či už na operáciu, alebo na akýkolvek zákrok, kde je potrebné umrtvenie, hoci lokálne, musíte lekára upozorniť, že toto beriete.... lebo sa to môže kontraindikovať..., . a ste v keli.... A tiež mi treba ísť aj do zubára, roky som nemala žiaden kaz, teraz mám dva, a neviem, ako mi ich opraví, ked na Lidocain som alergická, a umrtvenie iné tiež..... Ono zase nehovorím, že nemôžete ísť na operáciu, alebo takéto niečo, ale tie lieky čo beriete, sa musia pred operáciou vysadiť na 24 až 48 hodín.... neviem presne, píše to aj v letákoch....

waneska231
28. jan 2016

@zuzike123 ahoj,trpim na pan.poruchu uz 10 rokov a take to plesknutie pocas spanku v hlave poznam....stane sa mi to cca 2 krat do roka,doktorka vravela,ze to patri k pp....

zuzike123
28. jan 2016

@waneska231 Diky, mam tetaniu, co je de facto pp, tak ma tvoja spravicka upokojila. Uz som si fakt myslela, ze som na hlavu 🙂 🙂 Teraz to zlahcujem, ale je to sok, ked sa to stane.

esselte
28. jan 2016

@eliska13 presne to robím ja pri ataku, hneď sa sústredím na iné

nikollla
28. jan 2016

@esselte tak to je ten lepší prípad, keď sa ti dá pritom sústrediť na iné,ja to skúšam roky,lebo na PP sa liečim 7 rokov, ale záchvaty som mávala dlho predtým, len dokedy mi zistili čo mi vlastne to trvalo.Ja vôbec sa vtedy neviem začať sústrediť na iné A preto je to asi O to horšie. Keď mi už nezaberie neurol tak musím si pichnúť apaurin A to 7 rokov som na alvente. Držím palce nech je tých atakov čo najmenej ☺

nikollla
28. jan 2016

@zuzike123 mne to pri PP urobilo párkrát, ale neviem či Z liekov asi nie,taká silná rana, ale mne to urobilo asi 2x,doktorka povedala či sa mi to skôr nesnívalo,ale nie lebo ja som sa na to aj zobudila. Ale to mne všeličo sa robí V hlave napr.kedysi také silné pukanie, ako kosti keď praskaju A nič mi zatiaľ nezistili chvalabohu. Je to divné,ale všade,kde som to hovorila tak sa na mňa divali či som normálna,prečo by mi malo pukať v hlave,ale radšej by som už teraz trvala na vyšetreniach, pre istotu MR. Veľa zdravia ☺

ametyst123
28. jan 2016

Inač dievčence, ale mám pocit, že za ten čas, čo tu som začala prispievať, a nie je to dlho, sa tu už prihlasili asi tri babenky, ktoré majú problémy či už s depresiou ,alebo PP, a dlhodobo sa liečia s ALVENTOU. Mám pocit, že asi to nebude dobrý liek, ked to toľké roky nezabralo asi trom babenkám....čo ? Neviem.... ale asi by som tú Alventu zmenila za niečo iné....

A po druhé, takéto puknutie hlave, tak to dúfam, nikdy nezažijem, lebo asi zdochnem...pritom..... ja si to ani nechcem a nebudem predstavovať, aké to je..... dúfam, že ma to čím naďalej obíde.....

ametyst123
28. jan 2016

@nikollla Rozhodne trvaj na MR..... máš na to právo, či už sa na Teba budú pozerať,ako na blázna, to je jedno, vysvetli aký máš problém, to pukanie v hlave, ale tiež kludne povedz, že Ta aj hlava bolí, a dosť často, tak preto chceš MR.... ja mám pocit, že až ked lekárov pritlačíš, žeim povieš, že sa fakt naozaj cítiiš zle, až vtedy Ťa začnú vnímať..... inak je všetko podla nich v normále..... ☹

junova
28. jan 2016

@nikollla ako často máš ataky ty? To sa ti nepolepsilo za 7 rokov vôbec?

junova
28. jan 2016

@ametyst123 Ty si už bola na MR? Ako často máš ataky? Lieky pomáhajú?

ruza777
28. jan 2016

ahojte, najhoršie je spoliehať sa na lieky,samozrejme,že pri týchto stavoch ich treba brať ak už je to ťažké,ale nečakať len na účinok liekov. Treba začať robiť zmeny vo svojom živote. Športovať,meditovať a pozorovať myšlienky z ktorých všetko prichádza.

qidko
28. jan 2016

@ruza777 Ja sa velmi spolieham na lieky bez nich mi je horsie.Keby som pozorovala myslienky ako pises totalne sa zblaznim v decembri som sa sustredila len na myslienky a predavkovala son sa liekmi lebo som to nezvladka keby nebolo manzela tak neviem viesake je tazke kontrolovat si myslienky aspon premna? Vies o com to je?Zazila si to?Ak nie dakuj Bohu

babika1234
28. jan 2016

Caute baby Alventa som mala uplne zly liek ...Bolo mi este horsie !Neodporučam

nikollla
28. jan 2016

@junova polepšilo sa mi v tehotenstve,vlastne som celkom alventu zostala tehotná,ale po 5 týždňoch sa mi ju podarilo vysadiť, vlastne aj neurol A vydržala som celé tehotenstvo, bolo mi vcelku dobre,až 2 mesiacez po pôrode to začalo znova,ale ešte horšie ako predtým tak Dr. mi povedala,že keď som bola zvyknutá na alventu tak ju dáme znova.Ataky boli aj každý deň, hlavne keď som zostala sama doma,alebo som niekde musela ísť. Teraz je to tak raz za týždeň alebo 2x ako kedy. Ale neurol mám každý deň takže už som na ňom závislá,lebo bez neho sa nepohnem nikam. Takže oproti tomu ako mi bolo mi trocha je lepšie aj keď sú dni,že si to nemyslím. U mňa je najhoršie niekam ísť,alebo zostať sama.

nikollla
28. jan 2016

@qidko ja takisto sa môžem spoliehať jedine na lieky,kontrolovať myšlienky je práveže asi najhoršie aspoň pre mňa, športovať vlastne ani energiu nemám,som rada že dokážem spraviť čo treba,keď je už V tom človek až po krky tak nespoliehat sa na lieky sa ani nedá.Naozaj môže každý ďakovať kto to nazažil.

junova
28. jan 2016

@nikollla Tak to ma mrzí. Ja som myslela, že sa dá z toho dostať. Aspoň to mať pod kontrolou pomocou liekov. Ako dlho ti trvá atak? Vtedy si dáš neurol? Chodíš aj ku psychologicke?

mikimavka
28. jan 2016

@ametyst123 ahoj, ja som bola pocas roka co beriem AD aj na vyberani znamienka v lokalnom umrtveni, aj na malej operacii v narkoze, aj na hadici do zaludka v narkoze. Pri operacii som si len nedala tabletku v to rano operacie, a na druhy den az hej, a pri lokalke som mala normalne aj tabletku, tak mi to psychiatricka odporucila. Ja som bola na gastroskopii 6x, 4x normalne, a hroza a des pre mna, a tiez som bola totalne nastvana ked mi raz doktor pri tom nezobral ziadne vzorky, ked uz som to musela absolvovat a potom som nasla v Novych Zamkoch doktora, ktory robi gastro aj kolonoskopiu v narkoze a odvtedy chodim k nemu. Je to super, ta narkoza trva 5-10 minut a je po vsetkom, nic nevies. Ja by som uz normalne nesla. Stoji to okolo 50 € gastroskopia a okolo 100 € kolono. Platis len za tu narkozu. Teda ja som bola pred rokom a pol, neviem ake su odvtedy ceny.

junova
28. jan 2016

@mikimavka Prosím ako sa volá ten doktor. Aj ja chcem ísť na gastro ale tiež v narkoze. Ako sa ti darí? Už budeš vysádzat lieky?

mikimavka
28. jan 2016

@junova Vola sa Mudr. Klucho - www.gastroenterolog.com Mam sa celkom dobre, ja si kolkokrat aj zabudnem dat tabletku, niekedy den, niekedy aj 2 dni po sebe, a nic sa nedeje, citim sa rovnako. Bola som pred tyzdnom na kontrole a chcela mi ich uz vysadzat, ale povedala som ze este nie, ze az na jar, tak v aprili idem na dalsiu kontrolu a potom zacnem vysadzat.... celkom sa toho aj bojim, lebo ked si predstavim ze by sa mi to vratilo v takom stave ako mi to zacalo, tak to bola hroza.. a tie 2 tyzdne kym zabrali tabletky...no strasne stavy. Ja by som ich radsej brala aj 2-3 roky v kuse, nech sa mi uz tie stavy nikdy nevratia, ale tak skusim... mozno na jar to bude v pohode a cele leto, ked bude krasne, slniecko,dlho svetlo, budem casto vonku s dcerami... ale bojim sa potom zase zimy.Pre istotu su dam predpisat tabletky aj do zasoby, aj AD aj Lexaurin, keby sa mi tovratilo, nech ich mozem hned zacat brat a nemusim cakat, kym dostanem termin u Dr.
A ty ako? Bola si uz u tej psychiatricky?

mikimavka
28. jan 2016

Budem tu az zajtra, idem uz spat, lebo o siedmej vstavam s babami do skolky ☹ Uz sa normalne tesim na sobotu 🙂

nikollla
28. jan 2016

@junova Chodím aj ju psychologičke,pomohla mi ataky trocha zvládať.Trvá mi podľa toho či som sama,alebo s niekým,sama keď som aj hodinu A keď som Z niekým do tej pol hodiny mi prejde.No A niekedy až po injekcii. Dúfam že tebe to netrvá toľko☺

nikollla
28. jan 2016

@junova Áno A vtedy pri ataku si dám neurol,ale to mi zaberie až tak 1mg,no A keď mi vyskočí niekedy aj tlak tak aj na to si dám tensiomin. Tie AD ako keby ma len udržovali,aby to nebolo tak často. Najlepšie začať S liečbou čím skôr,lebo potom sa už zle Z toho dostáva.

ametyst123
28. jan 2016

@junova Na MR som nebola, bohužial ... ale chystam sa, povedala som aj doktorke, že chcem ísť, ale ona ma už tolko poposielala kade - tade, že povedala, že najprv počkáme na to Gastro.... začiatkom marca, a potom mi napíše lístok ku neurologičke.... zvláštnostou ale stále pre mna zostáva, prečo ma neposlala najprv ku neurologičke, ale priamo k psychiatričke.... 😖 😖 nechápem....lebo ako tu čítam, tak mám pocit, že ste asi boli všetky aj pri neurologičke, či nie? Ešte chcem ísť aj na ortopediu, neviem, či tam potrebujem lístok, lebo viem, že mám problém s jedným krčným stavcom už dlhú dobu, a možno by mohlo toto všetko spôsobovať aj problém s chrbticou, ale .... všetko postupne.... ale fakt je zvláštne, že ma obvodná poslala rovno za psychiatričkou, a nie ešte na dalšie vysetrenia..... ale na druhej strane sa jej musí uznať, že ma už poposielala fakt kade-tade... .takže sa jej ani nečudujem, že je trochu zdržanlivá... ale po gastro, pôjdem aj ku neurologicke a na to MR...chcem ísť.... aj ku ortopedovi.... možno dovtedy ani nebudem mať prácu, ako to momentálne vyzerá, tak možno budem mať konečne čas riešiť seba a svoje zdravotné problémy, ktoré som roky zanedbávala....

ametyst123
28. jan 2016

To junova: ako často mám ataky, dalo by sa povedať, že asi tak trikrát do dňa, ale ked si dám lieky aspon prežívam a predýchavam.... mne trošku aj pomáha, nemyslieť na veci, už to viem, trošičku ovládať, že si poviem, ked citim, že to na mna ide, si poviem, že nie, že teraz nemôžeš sa tu zosypať v práci, musiš makať, a čo mysliš že umrieš, figu, vždy si to prežila, tak prežiješ aj nadalej.... a hned začnem či už písať na PC, alebo vypisovať písomnosti, a snažím sa nemyslieť na iné....
Inak beriem ten Tianeptin Mylan, už ho beriem 1,5 mesiaca, ale stále mám pocit tej hrče v krku,...to je asi pre mna najhoršie, to dýchanie.... a napínanie na zvracanie, a celkom suchý nos, ale zahlienený krk.... neviem to opísať,... už som vyskušala všetko možné.... a nič....ale ten Rivotril zaberá.... zvýšila som ale dávky, ráno si dám síce polku tabletky, ale na obed, ked je najviac stresu si dám celú,.... a doma večer podla toho,, aký atak mám..... ale väčšinou si dám polku tabletky, a v noci ked sa zobudím, že mi je zle, tak zase polku tabletky....

ametyst123
28. jan 2016

@mikimavka Hej presne tak, netreba brať tabletku v den zákroku, ale mne sa vidí, že som čítala v príbalovom letáku, že až 24 hodín dopredu sa nemá brať, ked ídeš na operáciu, a pod. takže neviem.... ale na druhej strane lokálnej anestézie sa bojím... lebo Lidocain mi fakt spôsobil problém, a nebolo to po prvý krát..... tak skúsim zistiť, u zubára, síce ešte nemám termín,, že či dá aj celkovú anesteziu, ....alebo pôjdem normálne naostro... bez Lidocainu.... dám si len Rivotril celú tabletku, a možno aj to pomôže.... ved to je liek na ukludnenie, tak snad pomôže..... aj ked to bude bolieť jak ......
Uprimne na druhej strane sa trošku bojím tej celkovej anestezie,... vieš to je kvoli mojej mamke..... že nedávno zomrela.... a s tým sa mi to spája bohužial.....

ametyst123
28. jan 2016

@nikollla A tie lieky na tlak, ten Tensiomin, Ti predpísal kto, psychologička, obvodná, alebo psychiatrička.... lebo ja tiež mám pocit, že ja nemám problém s tlakom, len pri tých atakoch sa mi prudko zvýši.... a vtedy mi na pohotovosti dajú ten Tensiomin.... moja obvodná mi dala Perindasan.... ale ten neberiem... mám pocit akoby sa kontraindikoval = bil s inými tabletkami ktoré beriem, mám pocit, že ked do toho zakombinujem aj Perindasan, tak to nie je dobré... Obvodná mi síce povedala, že aj napriek tomu, že to mám len raz za čas, teda zvýšený tlak, že aj tak by som to mala brať.... aj s ostatnými liekmi..... ale ja mám pocit, že ked si dám Rivo.... tak mi ten tlak relatívne zníži..... ale ten Tensiomin pre prípad potreby by nebolo odveci mať po ruke, ..... ja si meriam tlak každý den... a už sa mi normalizoval... nie je síce idealny, ale mám tak okolo 130-140 na 95_105..... nie je to ideál... ale lepšie, ako to bolo predtým...

ivka1302
29. jan 2016

https://www.modrykonik.sk/profile/ametyst123/Chcem ti napisat kedze som v minulych diskusiach od teba citala ze ta bolieva zaludok a davas si sodu bikarbonu prosim ta nerob to je velmi skodliva ja mam jeden produkt ktory ti ju nahradi a zaroven ma vitaminy pozri na nete alebo v Bio obchode Swiss Vital Water. Vitalna voda je to prasok ktory si rozmiesas vo vode a pomaha Je to az 600 g takze ti vydrzi dlho a ani vela nestoji a na ten suchy nos skus ten kokosovy olej ja mam teraz nadchu a ked som si ho dala tak som do rana mala pokoj aj sa mi lepsie dychalo. Skus uvidis sama

ivka1302
29. jan 2016

Kocky ako kopirujete meno osoby ktorej chcete pisat mne tam vysla cela web stranka pre ametyst. Nejako to neviem alebo to skratka napisem ale vychadza vam to v modrej farbe tak to musi byt skopirovane

qidko
29. jan 2016

@ivka1302 Klikni na odpovedz pod prispevkom kto ho pisal automaticky Ti to hodi

qidko
29. jan 2016

@ivka1302 mne napr.nikdy pod prispevkom nepise paci sa mi to nevies preco?