Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ametyst123
20. mar 2016

@ivka1302 Ahoj Ivka, tak ako píšeš, dneska mi bolo totálne zle.... zase sa mi vrátili moje začiatky.... vzala som večer tú polku tabletky.... a ráno, ked som sa zobudila.... začalo mi byť zle.... a zase preháňačky... ked som nebola na VC 20 krát , tak ani toľko... 😖 ... Neviem, či to nie je aj z tých antibiotík.... tam píšu, že môžu sposobovať hnačky.... ale toto boli vyslovene ataky.... tlak mi stúpol na 150/100... celý den som ho mala taký... neviem, čo robiť.... zobrala som ukludnovak.... ten Rivotril ... na chvílu pomohol... a potom zase tlak vysoký... ja už neviem, už som si začala myslieť, že to ide dobre.... 😖 ... možno do toho tie antibiotiká a zmena liekov zasiahli ..... 😖 No nič.... antibiotiká doberiem, už mám len dve tabletky, lekárka povedala, že mi predpíše dalšie balenie....ked budem nadalej chorá, ale ja ho už nechcem.... Ja mám aj stres z práce, na jednej strane sa bojím , že ked pojdem na PN-ku ktorú fakt potrebujem.... prídem o prácu... na druhej strane.... prácu potrebujem, kvoli financiám.... manžel tiež momentálne nepracuje, a je to dosť tažké.... a do tretice svoju prácu naozaj neznášam..... možno by to bolo o inom... ale v kolektíve v akom pracujem.... je to hrôza... niektoré kolegyne sú fajn.... ale je ich menej ako tých, čo sú harpie..... sorry za výraz... ale neviem ako ich inak nazvať.... a ked prídem domov, som z nich doslovne "duševne vyťažená"... 🙂 skvelý výraz... ani neviem, ako som naňho došla..... 🙂 a doma ma čakajú deti.... dalšia "práca".... behajú, vrieskajú, hnevajú sa, kričia..... aj ked sa ich všemožne snažim či prosbami, či krikom, či všelijako možno dopracovať k tomu, aby to nerobili.... aj tak robia..... 😖 .... nemam normálne síl.... to všetko zvládať.... asi by som mala naozaj skončiť v práci....a ostať doma.... urobila som chybu, ked som nastupila do práce.....a nebola som ok.... S mamkou som sa rozlúčila, ale svojím spôsobom... povedala som jej, všetko, čo som chcela....čo som nestihla..... ale aj tak mi je za nou smutno.... a asi este aj dlho bude.... ale dufam, že to prebolí.... alebo bude bolieť menej..... Tvoje slová sú fakt pre mna povzbudivé, naozaj mi pomáhajú,... ja som rada, že tu chodím.... všetky dievčence ma svojimi príspevkami povzbudzujete.... ja verím, že to zvládnem, a že sa z toho dostanem... len dnes mi bolo teda fakt že hrozne..... už mi je trošku lepšie..... len sa bojím zase dalšieho nového týzdna..... práca, ešte aj Velká noc do toho... nič nemám urobené... a ani nie som schopná.... a ani nemám naladu na to všetko okolo Velkej noci... ked si predstavíím , že treba bude robiť hrudku, šunku, cviklu, šalát... a neviem čo este.... je mi z toho mierne povedané blbo.... nechce sa mi nič z toho.... a asi pôjdeme k svokrovcom.... a tam sa mi tiež nechce ísť,... pretvarovať sa , že je všetko v pohode... svokra to absolútne nechápe..... svokor áno..... no čo už..... musím sa nadýchnuť,, a predýchať všetko... snad to bude ok.....
Dakujem Ti za rady... naozaj... a aj dalším babenkám... vdaka.... idem chystať veci pre deti, a pre mna do práce.... 😖 ....

ivka1302
20. mar 2016

@qidko dobru nocku ani som vam dnes nenapisala ze som bola s kamoskami na obed na chate dnes som nemohla po vcerajsku obut lyziarky lebo ma straaasne boleli nohy tak som sa len vyviezla lanovkou hore a zase zviezla bolo super🌺😘🤗😊❤️❤️❤️🌺

3009
20. mar 2016

@ametyst123 máš pocit, že všetko na teba "padá", ale to je tá psychika. Skús starostlivosť o deti presunúť na manžela, ak je teraz doma. Ak je človek nie v psychickej pohode, tak aj vzťahy v práci berie z iného pohľadu, všetko sa ho dotýka. Doporučujem ti na veľké pečenie a varenie na veľkú noc sa vykašlať. Uvar najnutnejšie a upeč jeden koláč. Ak človek nevládze, tak nevládze. Veľká noc nie je o tom koľko veľa bude navarené, napečené, ale aby si si aj psychicky oddýchla. My ženy všetko chceme stíhať, ale ak to nejde tak to nejde. A na smútok za mamou musí pomôcť len čas. Opýtaj sa samu seba, čo je dôležitejšie pre teba a tvoju rodinu, aby si bola po psychickej stránke v pohode alebo navarené a napečené z každého niekoľko chodov.

ivka1302
20. mar 2016

@ametyst123 vidis ako sa stavame otrokmi sami sebe teraz si to tu napisala v stave v akom sa nachadzas uz sa bojis dalsieho tyzdna a to este ten tyzden ani nezacal😂😂😘☺️❤️Takto si tvoris svoju buducnost ametyst ked sa na to necitis tak to nerob a tym padom sa toho nemusis bat😘🤗❤️🤗🤗Vsak velka noc bude aj bez sunky a salatu. Ja sa tesim na velku noc lebo pride moja kamaradka z Ciech a vobec sa nestresujem co mam pripravene alebo nemam tento rok sa mi nechcu vytahovat zajaciky a kuriatka na dekoraciu tak to jednoducho neurobim a tym padom nebudem musiet zase vsetko za par dni upratovat😊😘❤️🤗😘😘🌺Toto je moja fylozofia. Preco si nenaplanujete s rodinkou na velku noc nejaky vylet? Vsak tu ide o to aby ste boli vsetci v pohode a nie aby si pripravovala a stresovala sa tym co kazdy na velku noc robi!!!Ty nemusis robit to co robia miliony ludi na svete ty rob to co ta urobi stastnou a ked budes stastna a v pohode tak uvidis ze aj tvoja rodina bude viacej v pohode a uzijete si to vsetko bez paniky 😘☺️❤️🌺😊🤗Chod medzi ludi kde ti bude dobre a nie k svokrovcom ktori ta nechapu obklopuj sa pozitivnymi ludmi s pozitivnym myslenim. Mam napad prid sem ku nam 😊😀😄🤗😚😘☺️❤️Tu by si prisla na ine myslienky. Zamysli sa nad sebou a prestan sa bat svojej buducnosti. Zivot je krasny ked si ho vieme uzivat a vieme ho zit spravne bez obav a strachu😚😘😊❤️❤️Pekny vecer a vsetkym babulkam sladke snicky 😘😚☺️❤️❤️❤️

bambulka05
21. mar 2016

Ahojte kočky, pridávam sa k vám. Pred necelými dvomi týždňami mi bola diagnostikovaná somatická porucha prejavovaná panickými atakmi. Všetko sa to začalo v januári. Mala som bolesti celého tela. Ležala som na chirurgii, bola som na gastro, na neuro, na urológii, gynekologii, onkológii a všetky výsledky v pohode. Ale ja stále som v pohode nebola a moje stavy sa zhoršovali. V noci som sa budila na bolesti hlavne ľavej strany. Nedalo mi dýchať, mala som strašný tlak na hrudi aokkeby som išla dostať infarkt. Tŕpla mi ľavá časť tela. Myslela som, že mám mŕtvicu alebo infarkt. Boli to naozaj hrozné stavy. Nechcela som ani žiť, iba som ležala, vravela manželovi , že zomieram. Najradšej by som niekde ušla a už sa domov nevrátila. Doktorka ma stále posielala na psychiatriu, ale ja som si to nechcela pripustiť a stále som bádala po fyzickej príčine. Stále som sa nevedela uspokojiť s výsledkami doktorov. Po každom ďalšom vyšetrení som bola kludná asi tak dva dni a potom sa to začalo znova. Nakoniec som vyhľadala psychologičku, ktorá mi povedala, že mám panickú poruchu. Chodila som k nej na sedenie. Ataky sa prejavovali už v menšej miere. Konečne som v noci spávala aspoň 3 hodinky. Predtým som vôbec nespala. Moja psychologička pracuje na psychiatrii u nás v meste, tak ma stále nahovárala, aby som išla, že AD mi určite pomôžu. No ja som stále nechcela. Som totiž učiteľka a hanbila som sa ísť na psychiatriu. No neskôr sa k mojím atakom pridalo aj mravčenie skoro celého tela, jazyka, no bolo to hrozné. Myslela som, že zošaliem. Bolo to až také elektrizujúce. Vtedy som sa odhodlala, že takto to ďalej nejde. A išla som na psychiatriu. Dostala som sa na vyšetrenie hneď na druhý deň rovno k primárovi. Bol veľmi milý, dlho sme sa rozprávali o všetkom. Vysvetlil mi, že čo sa so mnou teraz deje a že sa nemám obávať že sa to časom upraví, len mám byť trpezlivá. Predpísal mi CITALAC a lexaurin. O mesiac mám ísť na kontrolu. Prvé 4 dni som užívala ráno polovičku a potom som začala brať ďalšiu polovičku poobede. Dávala som si aj Lexaurin ráno a večer. Po týždni si ho dávam už iba ráno. Večer sú moje stavy o čosi lepšie. TO mravčenie na jazyku už prestalo. Stále však pociťujem jemné mravčenie, resp šteklenie na nohách a hrudníku, občas aj na hlave. Ale určite to je lepšie ako to bolo predtým. Chodím normálne do práce. Už sa aj zasmejem. Keď pozerám nejaký film, tak ho už aj vnímam. Som schopná robiť aj domáce práce, čo predtým som nebola. Myslím, že sa to pomaly zlepšuje. AD beriem necelé dva týždne, takže určite to bude lepšie a lepšie. Má niektorá z vás takéto skúsenosti a mohla by ma povzbudiť, že to bude naozaj lepšie a lepšie??? Čítala som všetky komentáre od začiatku a veľmi mi toto fórum pomohlo. Je to tiež výborné na psychiku pri prekonávaní stavov, ktoré s AD súvisia.

3009
21. mar 2016

@bambulka05 Ahoj. Je super, že sa cítiš po AD lepšie a ver, že to bude lepšie. Ale zas na druhej strane ak ti bude lepšie, tak treba ísť aj na psychoterapiu, že prečo si sa dostala do tohto stavu. Treba nájsť príčinu., lebo tabletky problém nevyriešia. Napíš sem vždy ak budeš mať potrebu. Drž sa.

bambulka05
21. mar 2016

@3009 Ako viac menej už asi viem, čo je mojím problém - stres, perfekcionizmus atď., zlé pracovné nasadenie a zabúdanie na samu seba. Som tá, čo vždy druhým pomáham a súcitim s druhými ale na seba zabúdam. A asi si to vyžiadalo daň. KU psychologičke chodím na sedenia pravidelne. Ona pracuje na psychiatrii, čiže sedenie u nej je formou psychoterapie. Len si to platím, lebo je to súkromne. Naozaj mi veľmi pomáha, buduje mi moje sebavedomie, aby som si viac verila a aby som nezabúdala na vlastnú psychohygienu. Hneď po prvom sedení som zaspala bez problémov, začala som poriadne jesť. A vždy, keď od nej odchádzam som nabitá energiou. A ty máš aké skúsenosti s AD? Zabrali ti hneď či tiež to trvalo trošku dlhšie??

tslobik
21. mar 2016

@qidko
@ivka1302
Včera sme za ním boli v nemocnici.....Zase nemôžem jedávať, ešte aj môj muž má črevnú chrípku....malý bol včera u svokry....lebo sme nevládali ani jeden. Babule, dáva aj psychiatrička PN-ku? a s vychádzkami? Asi to budem potrebovať. Tento týždeň tam chcem ísť. Nevládzem chodiť do práce.....Cítim,že sa skôr či neskôr zosypem....Aj preto,že ani mama nie je veľmi zdravá....a ešte k tomu je veľmi citlivá, ako aj ja. Takisto aj brat v GB je z toho hotový, on tiež zle nesie takéto veci. Idem sa objednať aj na psychoterapiu.....Môj syn ide teraz akosi bokom, proste nevládzem, možno bude lepšie ak bude bývať častejšie u svokry. Keď neposlúcha, som na neho dosť zlá. Vždy som si hovorila, že ak sa rodičom niečo stane, neprežijem to. A už je to tu ☹ Dávam si lexaurin 3x za deň, ale akosi ani to nezaberá, stále som roztrasená

3009
21. mar 2016

@babulka05 vždy kým úplne zaberú AD tak musí prejsť dlhší čas. Ja beriem Trittico a mne zabral tak za 2-3 týždne a postupne sa to zlepšovalo. Niektoré AD zaberajú až po mesiaci a viac. Je super, že chodíš na psychoterapiu. Áno to je častý spúšťač - stres, perfekcionizmus, byť úspešná v práci, doma všetko stihnúť a potom výsledok sú úzkostné stavy. Musíš postupne upúšťať od nejakých vecí a deliť prácu aj na iných. Nechávať si čas aj na seba a nie stále spĺňať podmienky všetkých naokolo /aj keď svoju rodinu milujeme/. Podvedome si stále takto vytvárame vnútorný stres.

qidko
21. mar 2016

@tslobik myslim ze by mala dat ale ja co mam PN az po2tyz. mi dal vychadzky a mam pocit ze vsade v rovnakom case od 9.00-11 a 15.00-17.00.... drzim palce aby si to zvladla vela zdravia oteckovi aj vam prajem












@ivka1302

qidko
21. mar 2016

@ivka1302 ahoj pochval sa aky bol vykend,hlava vycistena ,pozitivna energia dobita,verim ze si si to uzila😀 nie len cez den😀pekny den prajem pa

qidko
21. mar 2016

@bambulka05 ahoj ja som sa velmi hambila zato ze som pacientkou psychiatrie takze pol roka som sa ani nikomu nazdoverila☹.... ale potom som objavilaMK a nasla tu dievcata ktore su ako ja pochopila som ze nie som sama....vela mi pomohli niekedy staci mile slovo pochopenie nazor niekoho nestraneho a skusenosti dievcat ktore maju rovnake trapenie.......tak verim ze tu najde " spriaznene" duse ktore ti pomozu😀 drz sa

bambulka05
21. mar 2016

Kocky a mal niekto to mravcenie tela?

ivka1302
21. mar 2016

@tslobik prosim ta nepoddavaj sa tak tomu. Musis sa vzchopit mas dieta a rodinu. Tvoj otec by urcite nechcel aby si sa takto trapila. Zdravie mame iba jedno. Ver ze vsetko dobre dopadne potrebovala by si teraz niekoho kto ta podrzi ale pises ze ste vsetci z toho mimo🌺🌺❤️Ak si myslis ze nezvladnes pracovat chd na PN mozno ti ju napise aj obvodna ked jej vysvetlis situaciu ale tym ze sa uzatvoris doma do svojej bolesti nic nevyriesis. Obcas sa musime pozriet na veci realisticky a zostat pritom stat pevne na zemi. Aky bude tvoj zivot dalej ked sa teraz opustis co bude s tvojim syncekom?🌺❤️😘Tslobik on ma iba teba je odkazany na teba a hlada istotu v tebe nesklam ho a nesklam seba samu vsak si nebojovala doteraz s tym vsetkym cim si si presla preto aby si to nakoniec aj tak vzdala. Bojovala si aby si isla dalej aby si v sebe objavila silu ktora v tebe je aby si mala opat plnohodnotny zivot a mohla celit zivotnym skuskam ako je aj tato. Zivot plynie a mi starneme toto je nezastavitelny kolobeh v nasom zivote to ovplyvnit nemozme ale mozme sa naucit zvladat nase emocie tak aby nas nepohltili. Nezabudaj ze mas rodinu nezabudaj ze mas ludi ktori ta lubia a chcu aby si bola znovu silna a spokojna. Velmi velmi ta obijmam 😘😚🌺🌺❤️

ivka1302
21. mar 2016

@qidko No vikend super chcela som ist na lyze aj vcera ale boleli ma nohy z topanok tak som to vzdala. Super obed s rodinou a vecera tiez v dome ako po vybuchu ale aspon dnes som mala cas upratat a prezliect postele a aj ozehlit som stihla.😘🤗😊❤️❤️Manzel bol tiez na mna hrdy ze som este nezabudla lyzovat aj ked som pristala dvakrat na zadok jaaj ale v pohode😘☺️❤️❤️Babulky kedze sa u nas blizi sezona ku koncu tak robim este do soboty a potom mam dva mesiace volno. Pride moja znama lyzovat tak pojdeme spolu tesim sa😚😘🤗❤️❤️🌺🌺

qidko
21. mar 2016

@ivka1302 ta super🙂...... a dupu nech manzel pomasiruje😀 aby nebolela ....pa🙂

ivka1302
21. mar 2016

@qidko haha poviem mu len viacej bolia nohy ako dupa🤗😄🌺😊😘☺️❤️❤️❤️❤️

janka_banka
21. mar 2016

@bambulka05 ja mám aj momentálne mravčenie akoby v zátylku hlavy a v čele ... a tiež pálenie rúk ... taký divný pocit .... ale to sú podľa mňa aj podráždené nervy ... mne teraz ide lekárka úplne prestavovať lieky, lebo sa stále nevieme trafiť, stále sa trápim a trápim ... je to masaker ... už niekedy mám pocit, že to proste nezvládnem, lebo sa to vlečie celú večnosť ... tento víkend bol len o plače, úzkosti a stále dookola .... tak držte palčeky ... aj ja Vám budem 😎

bambulka05
21. mar 2016

@janka_banka tak to presne mam aj niekedy sa mi k tomu pridaju aj nohy. Na neurologii mi povedali ze to moze byt tetania - nervovo svalova drazdivost. Caka ma 31.3. EMG vysetrenie ktore to potvrdi alebo vyvrati. Ale aj na to sa davaju AD. Kolegyni sestra to ma a uz je stabilizovana. A ty ako dlho to mas a co si uzivala?

janka_banka
21. mar 2016

@bambulka05 ja to mám od vianoc, ako mi na pohotovosti predpísali neurol, vtedy pekne zaberal, ale teraz sme sa ho chceli s lekárkou zbaviť, nakoľko je to benzeap. a tie sa dlhodobo nemôžu brať ... sú prudko návykové ... a tu je pes zakopaný, predtým som sa držala na: ráno Alventa + rivotril, a na večer Fevarin + rivotril ... a teraz trt .... v septembri som nastúpila po 7-mich rokoch do práce po materskej dovolenke a moje telo, psychika to proste nezvládajú ... ja som veľký perfekcionista, pedant, a straaašne citlivá a tak som skočila z detského nevinného prostredia do reálu a tam som ako tak fungovala štyri mesiace, hromadila v sebe stres, úzkosť a teraz to vytrisklo v plnej nádhere ... tiež som sa snažila nájsť fyzickú príčinu, ale testy sú na výbornú, tiež som premýšľala, že pôjdem na testy na tetaniu, ale v podstate som už tento stav raz zažila, tak si myslím, že to bude negatívne ... a ak prídu tieto stavy, tak doktorka mi teraz dala Diazepan a som na minime všetkých liekov, nech vyplávajú všetky emócie a potom budeme postupuvať v liečebe ... ale to pálenie je niekedy neznesiteľné, nevydržateľné ... horí mi celé telo, no des ... a Tebe sa to ako prejavuje?

bambulka05
21. mar 2016

@janka_banka..no tak mne sa to tiez tak po sviatkoch zacalo prejavovat. Bolel ma chrbat, potom som nic nemohla zjest. V noci som nemohla spat. Bala som sa ze sa uz nezobudim. Stale velka uzkost,strach,plac. Nevladala som ani chodit. Schudla som sest kil. Nahovarala som si ze zomieram. Proste des. Teraz ma bolievaju svaly, kosti. A este to mravcenie. Aj ked mozem povedat ze uzivanim AD sa to upravilo. Atakybuz nemam. Fungujem ako predtym. Este ich beriem necele dva tyzdne. Tak dufqm ze to bude stale len lepsie. Zatial je to tak na hojdacke. Raz mi je fajn a potom zase je to horsie. Ako barlicku este uzivam lexaurin. A tie lieky co mas to su AD?

tslobik
21. mar 2016

@qidko
@ivka1302
žienky ste veľmi, veľmi milé. Vážim si to

qidko
21. mar 2016

@tslobik vies my sme tu vzdy pre teba v dobrom aj zlom,drz sa moja vela sil🙂 das to musis si verit lebo my v to VERIME😀

janka_banka
21. mar 2016

@bambulka05 teraz mi dala Diazepan podľa potreby, aj teraz som si musela dať :( ... a AD mám Alventu a na večer Valdosan ... a do stredu uvidíme čo bude ... ja tiež už ataky nemám, len sa mi prejavuje úzkosť v podobe psychosomatických ťažkostí a hlavne akoby som bola "mimo", ale to bude pravdepodobne depersonalizácia, to keď Ti strach otupí myseľ ... a chodíš aj do práce? Lebo ja chodím a je to fest ťažké, sústrediť sa na prácu keď ti je na prd ...

tslobik
21. mar 2016

@qidko Môj otec bol ten, kto vždy rodinu držal nad vodou v problémoch, jediný optimista v rodine, vždy problémy bagatelizoval a teraz toto......Ja si to neviem predstaviť ako to bude, mama to nezvládne....Ja budem musieť dať v práci asi výpoveď a budem musieť byť pri ňom a opatrovať ho, starať sa o neho, neviem kto potom bude s mojim malým.....peniaze nám tiež len tak tak vychádzajú....Študovala som to na nete, liečba a starostlivosť je veľmi náročná.....Navyše ja a určite ani jeden môj brat nebudeme súhlasiť s chcemoterapiou ani rádioter. , pretože som o tom za život naštudovala dosť.....
Mamine dnes obvodná predpísala citalec a xanax, ona také lieky nikdy nebrala, max. tak mlieko s medom keď nemohla spať....

tslobik
21. mar 2016

Nedávno som tu ako môj hlavný problém riešila problémy s prácou a s bývaním....keby som vedela čo nás v rodine čaká, kašlala by som zvysoka na také hlúposti.....To je ale paradox. Život je naozaj veľmi krutý.

bambulka05
21. mar 2016

Aha. Takze si na tom podobne ako ja. Cakas ci liecba zaberie ako ja. Tie psychosomaticke priznaky su neprijemne. Mas pocit ze umieras. Myslis na vsetky choroby sveta a pri tom prichadza ta uzkost. No a co tebe AD nezaberaju? Ja chodim do prace. Je to dost tazke. Som ucitelka. Takze stale musim sa tvarit ze som v pohode. A hlavne to mravcenie ma znervoznuje a potom sa neviem sustredit. Aj dnes to bolo dost tazke. Vikend ako tak. Ale dnes to pocasie tiez mi k tomu nepomohlo.

qidko
21. mar 2016

@tslobik tak teras musis byt optimista a snazit sa to zvladnut....ani tvoj otecko by nechcel aby si ( ste) sa trapili...preco nepristupite na chemoterapiu,mohla by mu pomoct.....mamina musi mysliet pozitivne nesmie sa opustit aby nestiahla aj teba😒 ...ja viem ze je lahko to napisat ale tasie realizovat v praxi....mamine lieky urcite zaberu len to bude chciet cas a trpezlivist.....myslim na teba kazdy vecer v modlidbach za tvoju rodinu aj za vsetkych chorych.....keby som mala tu moc a mohla ti pomoct bolo by to fajn drz sa moja

janka_banka
21. mar 2016

@bambulka05 ja pracujem ako recepčná ... a tam tiež musím predvádzať "herecké výkony" 😀 ... čo Ti budem písať, sama to vieš, že potom Ťa to stojí 200% energie a niekedy mám pocit, že ma ani nohy neudržia a keď mám priniesť šéfovi kávu, tak ani neviem ako ju prinesiem ... ruky sa mi klepú ... a tiež mi teraz dala nízke dávky liekov aby vedela, že ako budem reagovať a vyjdú na povrch pocity a nebudem taká tlmená ... a potom chce zase skúsiť niečo nové, prípadne pridať na dávkach ... ale je to fest ťažké, sama vieš, čo to obnáša, tá bolesť, nevieš či Ťa viacej bolí duša alebo telo a sústrediť sa na prácu je niekedy priam nemožné ... držím Ti moc palčeky bambulka, veľmi mi pomáha, že sa s mojím problémom mám komu zveriť a chápe ma, vďaka Til 😵

tslobik
21. mar 2016

@qidko ďakujem