Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

majinulka
21. mar 2016

@tslobik Máš toho teraz naozaj dosť, viac než dosť. No práve v takýchto chvíľach musíš vydolovať zo svojho vnútra tú svoju vnútornú silu, ktorá je v každom z nás. Len ju musíme chytiť za pačesy a vytiahnúť na povrch. Tvoj ocko pri tebe stál, keď ti bolo najhoršie.(tak si to písala) ťahal ťa hore a bol ti najväčšou oporou. Teraz si ty na rade! Nemyslíš! Musíš a verím, že aj chceš mu to oplatiť.!Teraz ťa najviac potrebuje. Nepremárni tie krásne chvíle, ktoré môžete spolu stráviť , smútkom a ubíjaním sa. Viem aké je to ťažké keď máš obavy o svojho blízkeho. Zažila som také niečo so svojím mladším synom keď mal 4 mesiace. Mal vážne zdravotné problémy, ktoré uňho nastali z plného zdravia. Dostala som sa vtedy do totálnej beznádeje. (bližšie napíšem potom) Doteraz nevieme čo to bolo, ani lekári nám nevedia povedať čo to bolo. Vtedy mi veľmi pomohla (na podnet mojej sestry) modlitba ruženca. Inak by som sa zbláznila. Teraz má 12 rokov a každú jeho chorobu, každé jeho pichnutie či bolesť prežívam veľmi intenzívne. 😕 Stále nevieme na čom sme. Ale tešíme sa z jeho úspechov. Je šikovný, dobre sa učí. Aj dnes doniesol 4 jednotky z ruštiny a minule 2 jednotky z angličtiny a slovenčiny. No nezaprie sa. V tom je po mamke. 😉 🙂 😎 Chcela som tým len povedať, že keď príde v živote nejaký problém tak sa mu treba postaviť tvárou v tvár a bojovať. Nádej zomiera posledná, tak ju musíme v sebe stále živiť. A ty máš pre koho bojovať. Pre svojho ocka, pre svojho syna, manžela a mamku. Tak nebuď slaboch a poď dopredu! Ty to dáš! Držím palce.

ivka1302
21. mar 2016

@janka_banka je mi luto ze mas teraz take zle o dobie aj ametyst spominala ze ma zmenu liekov asi je aj dobre ze chce tvoja doktorka skusit nejaku inu kombinaciu ked ti stale nebolo dobre. Ked si citam take prispevky ako je tvoj a babulkin tak si spomeniem ako som ja odolavala najhorsim chvilam😂😂😂🌺🌺❤️To obdobie som mala na zaciatku decembra ked som zacala pracovat asi aj obavy ci bude vsetko dobre a ci vsetko zvladnem aby som zase nemusela niekoho nechat v stychu🤗🌺🌺😘Taky tlak zo vsetkych stran a zrazu je clovek taky bezmocny. Janka neboj urcite ti najde tvoja doktorka tu spravnu kombinaciu aby si mohla zvladat kazdodenne povinnosti a ked sa stabilizujes tak budes schopna odhalit pricinu tvojich problemov. Si velmi statocna ze zvladas rodinku deticky a aj pracu zasluzila by si si velku medailu. Urcite bude zase vsetko dobre verim tomu a verim ze vsetky co tu prispievame budeme zase v pohode. Zelam dobru nocku a zajtra krasny den plny slniecka😚🌺😘☺️❤️❤️❤️❤️🤗❤️❤️

ametyst123
21. mar 2016

@3009
@ivka1302 Stresujem sa pre veci, ktoré ešte ani neviem, aké budú, neviem dopredu, čo ma čaká, a už sa stresujem, a bojím.... fakt si už pripadám ako v tej rozprávke, kde všetci plakali nad tým, že raz zavesená sekera spadne na ich syna, ktorý sa ešte ani nenarodil, a že ho môže zabiť..... dobrá rozprávka, zároveň hlúpa.... a taká si pripadám aj ja.... 😖 ... Strachujem sa budúcnosti, ale fakt je to o tom, žiť a nie prežívať.... a ja prežívať naozaj nechcem..... chcem žiť.... a budem sa snažiť si z niektorých negatívnych ľudí nerobiť nič.... alebo ich budem ignorovať... alebo použijem ten vláčik, rýchlik.... vieš, že mi to celkom pomáha, Ivka...?

@tslobik Moja, viem, čím prechádzaš, ver mi, ale musíš veriť aj Ty, že to bude dobré.... a čo vlastne Tvojmu otcovi diagnostikovali.... lebo to môže byť aj nález - zhubný alebo nezhubný - na štítnej zlaze.... čo mala moja mamka.... a keby nebola dostala mozgovú porážku... toto sa dalo operatívne odstrániť.... dá sa odstrániť aj celá štítna zlaza, a funguješ normálne s tým, že beriem len ráno jednu tabletku... síce do konca života.... ale prežiješ, a žiješ plnohodnotne dalej.... Tak napíš mi, že čo mu vlastne diagnostikovali.... ver, že to nebude rakovina... ja Ti fakt silno držím palce.... fakt Ta plne chápem.... ale neboj..... pozri... ja som to znášala zle, ked mi mamka zomrela, a doteraz som sa s tým celkom nezmierila, ale už to bolí o trošku menej..... a berieš lieky, ktoré Ti pomôžu prekonať to najhoršie obdobie.... ako pomohli aj mne.... Beriem už iné lieky... a mám pocit, že to je na dobrej ceste.... aj Tvojej mamke pomôžu, ale pozor zase na to,...... aj do mojej mamky pchali hocičo.... popri Parkinsonovi vraj chytila aj depky.... tak brala Citalec, čo som sa dozvedela až neskoro.... a z toho jej bolo zle..... (tak ako pred časom aj mne)..... až nedávno som sa to dozvedela.... takže rozhodne sleduj aj mamku, ako lieky znáša.... a Neboj sa, zvládneš to, ja mám dve deti... teraz s nimi vačšinu času trávi manžel, ja som schopná ísť akurát do práce, a toť vsjo.... takže aj Tvoj manžel sa musí trošku posnažiť.... neboj .... krízové situácie ľudí dotlačia k takým veciam, že pozeráš....myslím to pozitívne..... A inak, ja som si myslela, že moja mamka po mozgovej príhode bude potrebovať polohovateľné ložko.... reahbilitácie,... atd atd.... a ja som aj napriek tomu, že mám dve deti... počítala s touto možnosťou.... o všetkom som si pozisťovala.... bola u lekárok.... či mi popredpisujú.... napr. polohovateľnú postel.... matrac nafukovací existuje proti dekubitom... teda preležaninám.... a pod..... všetko som to mala predpripravené... bola som v tom, že sa o mamku postarám.... a že sa z toho dostane..... mala som silu... o ktorej som si ani vtedy nemyslela, že ju mám.... je pravda, že ma jej smrť naozaj riadne zaskočila... nepočítala som s tým uprimne.... vôbec.... mala už ísť na doliečovák.... mali ju preložiť na rehabilitácie... a ona zomrela.... Nikto s tým nerátal... a to ma šokovalo..... ale ja dufam, že časom sa s tým zmierim.... Tebe však aj všetkým Tvojím blizkym držím naozaj silno palce, aby ste otca z toho dostali, vyskúšajte všetko možné , aj nemožné.... my sme skúsili naozaj naozaj všetko..... viac ani nebolo v ludských silách..... ale bohužial.... Vy to skúste tiež, aspon budete vedieť , že ste všetko skúsili.... a nebudete si v tomto smere nič vyčítať..... stratiť nemáte čo..... len získať.... svojho otca späť.... tak sa drž moja, a myslím na Teba.... nerieš nepodstatné veci, rieš podstatné.... Ja som napríklad vedela, že sa postarám o mamku, ked bude treba.... a opatrovné nie je velke.... to vôbec nie je... iba okolo 90,- Eur.... ale počítala som s tým, že ked do práce nepojdem, tak mamka nám vlastne bude pomáhať svojim dôchodkom... takže by to vyšlo narovnako, ako keby som pracovala.... tak neboj, hladaj riešenia.... vzdy nejaké sú..... držím palce....

ametyst123
21. mar 2016

@bambulka05 Ahojky Bambulka, pekný nik... 🙂 ... No ked opisuješ, ako sa Ti to začalo.... tak podobne to bolo aj u mna.... tiež mám ....somatoformnú poruchu.... a teda panickú poruchu.... dalo by sa nazvať... okrem toho mravčenia .... mne len trpli ruky.... akože dlane.... a pichalo ma v ľavej ruke.... a aj pri srdci, a tlaky na hrudi... a všetko okolo toho.... ani to tu už rozpisovať nebudem, lebo je veľa hodín.. musím ísť spať... aj tak už dosť neskoro.... 😵 😕 ..... niektoré dievčence ma asi zahlušia.... 🙂 a tiež som myslela, že je to infarkt.... myslela som, že umieram.... okrem toho som mala tolko hnačiek, a prehanačiek, a bola som slabá... len ma manžel stále z postel pozbieral a dotiahol k záchodu.... pocity na zvracanie, aj vracanie, pocit hrče v krku.... pocit, že sa mi strašne zle dýcha, že umieram.... boli to hrozné stavy,... a včera som sa zase po dlhšom case opäť tak citila.... ale už mi je lepšie...... Na vyšetrenia pochoď.... ja som ešte u neurologičky ani nebola.... ale chystám sa.... 🙂 ale bola som na kooooopci vyšetrení, a nezistili mi nič... tak som si musela uznať... že to asi bude psychika.... 🙂 ....No verím, že sa dám dokopy.... a ver tomu aj Ty... neboj dáš to... a ako som to tu už písala..... Panická porucha, alebo somatoformná porucha, alebo atak, alebo ako to nazveš... je STRACH.... a Ty musiš zistiť, čo je príčinou.... A DRUHÁ VEC....JE TO STRACH ZO STRACHU, ŽE SA TO VRÁTI.... MYSLÍM TIE STAVY ÚZKOSTI, ATAKY... A POD.... A ja konkrétne sa už nechcem báť..... viem, že možno sa budem zajtra cítiť horšie... ale vieš, čo je na tom najlepšie...? Že som si už tooooooľko krát povedala, že umieram, že sa cítim až tak zle, ale vidiš,.... stále som tu.... 🙂 😉 .... prežila som to... a viem, že sa to prekonať a prekonávať dá..... 😉 len tomu musíš veriť.... a všetko je to fakt v hlave.... ak začneš nad tým rozmyslať... automatika Ti začne byť zle.... aspon u mna to tak funguje.... snažím sa zamestnať myseľ..... hocičím,.... čo ma baví... aj ked v práci to ide dosť tažko... a niekedy aj popri deťoch tiež.... ale snažím sa.... Držím palceky, aby si to zvládala.... neboj zvládneš to.... teraz si hovoríš, že je to to najhoršie na svete, čo sa Ti mohlo stať,..... ale to prejde... .chce to minimálne prísť na koreň veci.... a tiež mne pomohli ADčka.... s Rivotrilom.... teraz ale prechádzam na iné ADčka... tak dúfam, že budú ok.... Držím ešte raz prsty a vydrž.....

bambulka05
22. mar 2016

@ametyst123 no tak ako citam je nas naozaj viac s tymito problemami. Som rada ze si ma povzbudila ze je sanca sa toho zbavit. Kedze som uz nabrala odvahu ist k psychiatrovi tak je to pre mna uspech. Uz verim ze som v dobrych rukach. Totiz primar je otec mojej ziacky tak mu plne doverujem. Je ku mne velmi mily. A uz len to ze konecne viem co mi je mi psychicky pomaha. Uz nemyslim na ine choroby. Pekne papam AD a rano este Lexaurin. A uvidim ci sa to bude zlepsovat. Len vecer som velmi unavena. Zaspim uz pred osmou. V noci sa zobudim a uz nemozem spat. Neviem ci sa mi aj toto upravi. Nemas s tym skusenosti? Dakujem ze si mi napisala. Potesilo ma to ze moj problem je riesitelny.

bambulka05
22. mar 2016

@janka_banka co sa tyka prace mas to este tazsie ako ja. Musi to byt riadne tazke. Ale vzdy treba sa pozerat dopredu a verit ze bude lepsie. Urcite su lieky ktore pomozu. Ja mam ten citalec no uvidim ako to dalej bude ci zaberu alebo nie. Na kontrolu idem 1.4. tak verim ze dovtedy mi bude zase o nieco lepsie. Moja psychologicka mi dava velku silu. A ked je najhorsie myslim na jej slova a to ma vzdy povzbudi. Musime len verit a nevzdavat sa. Sme predsa silne zeny.😉

qidko
22. mar 2016

Dobre ranko dievcata vyspinkane😀.....ja som vstala o 5.00 jednoducho som bola odychnuta zapla som pracku upratala bola som na nakup teras odychujem,chalani isli k lekarovi na prehliadku syn sa rozhodol ze ide s manzelom do Ciech cize obidvaja pojdu po sviatkoch prec☹.......ach jaj som zvedava co to somnou urobi☹ .......uz teras sa bojim☹ ......suseda mi donesie maleho musi ist s dcerou k lekarovi v sobotu dostala epilepticky zachvat v Polsku nechcite vediet aky to bol stres Ked rano o jednej mi zavolala bola som v noci s malym a manzel siel prenu a rovno do nemocnice uf bolo to hrozne☹, takze teras behaju po lekaroch a drobca by zbytocne vlacili zo sebou......takze budem pestunka tesim sa ten drobec mi dava tolko energie😀....prajem vam krasny den uzite si ho nech sa vam dar

@evak uz dlhsie si sa neozvala verim ze si ok ako si sa rozhodla? Drzim ti palce pa chybas nam tu

ivka1302
22. mar 2016

@qidko ahoj ranostajko dnes som aj ja vysla skor z postele tj o osmej. Tak vidis ako sa mozes citit potrebna ked robis baby sitter😊😘😚❤️❤️To ti verim ze ta to naplna deti maju v sebe vela energie a naplnaju nas laskou. Neboj zvladnes to aj bez manzela a bez syna aspon budes mat moznost zase v sebe objavit nieco nove co ta posunie dopredu☺️😘😚❤️❤️❤️Zelam vsetkym krasny den babulky tu nam svieti slniecko je super😊😘🤗❤️😚🌺🌺

qidko
22. mar 2016

@ametyst123 @tslobik dievcata moje ja som prisla o milovanych starkych behom jedneho roka potom zomrel otecko jediny syn starkych do roka mi zomrel brat mal39 r. Svagrinka ostala sama s 3 detmi stredny ma DMO - ostal jej uver na byt a tri male deti ale zvladla to viera v Boha jej veeeeelmi pomohla....je moja butlava vrba dobre sa s nou rozprava....ale chcem vam povedat co mi ona stale hovori: Boh si k sebe povola dobrych ludi,lebo tym zlym dava moznost aby sa zmenili.A vzdy Ked si zufam povie : Koho Boh miluje toho krizom navstevuje......takze nesmutme za milovanymi ktory uz znami niesu urcite by to tak nechceli spomienky ktore nam ponich ostavaju su navzdy v nasich srdieckach.....tslobik je v Bozich rukach vseto aj zdravie nas a nasich blizkich ....musime verit a stane sa zazrak .......nechcem sa nikoho dotknut ale nie je nanas do kedy tu budeme jednoducho tu sme len na dovolenke🙂 takto to ja vidim ak sa raz ma skoncit nas zivot nik to neovplivni....drzte sa dievcatka moje posielam vam velke objatie pekny den

janka_banka
22. mar 2016

@bambulka05 no presne ako píšeš, že dobrá lekárka je veľká pomoc ... ja k tej mojej chodím už 12 rokov a som šťasntá-prešťastná, že ju mám ... píšem jej keď mi je zle, či je sobota-nedeľa ... síce neodpisuje, ale aspon vie spätnú väzbu ... a keď je naozaj naprd, tak odpíše... a aj lieky mi bola teraz v nedeľu dať ... ale tiež verím, že to dáme a i keď niekedy mám pocit, že to trvá už večnosť a som rada, ked sa postarám o rodinu ... kto to nezažil, naozaj nepochopí... a je dobré, keď sa takto spolu bavíme ... dodáva mi to silu 🙂 a dúfam, že aj ja Tebe dodávam silu 🙂 ... držkaj sa 🙂

bambulka05
22. mar 2016

@janka_banka ahoj aj ja som velmi rada ze som si nasla spriaznenu dusu v tomto trapeni. Clovek ktory to neprezil tomu tazko uveri. Aj v rodine sa na mna pozerali vsetci ako na blbecka a hypochondra. Este ze moj manzel je taky chapavy a tolerantny. Nikdy mu to nebudem moct odplatit. Som mu strasne vdacna ze stoji pri mne a dava mi silu fungovat. Prave on ma ma zaciatku postavil na nohy. Keby ho nebolo tak by som urcite pobudla na psychiatrii tyzdne. Teraz to riesim iba ambulantne. Dnes mi tato zmena pocasia tiez neprospieva. Bolia ma svaly. Ale zvladam. Uz som doucila. Tak konecne mozem ist domov. A ty ako dnes?

janka_banka
22. mar 2016

@bambulka05 Bambuľka ja ja mám v manželovi veľkú oporu, i keď v podstate slovami ma nevie povzbudiť, ale viem, že ak mi je zle, môžem poležať, oddýchnuť ... pohladí, poteší a poplače so mnou ... a tiež nikdy neveril, že človek môže takto ochorieť, čudoval sa, že ako je to možné, ale prečítal si všetko o tom a videl moje trápenie a sám mi povedal, že on by sa už obesil, žiaľ ... a tak mi dáva silu, že nikdy nepodceňuje čo cítim ... a ja sa tiež dnes cítim všelijako, ale môžem napísať,že keď som v práci, je mi lepšie ... a doma len premýšľam nad tým, čo mi je a tak ... uvidíme čo bude zajtra idem na terapiu a čo povie vlastne lekárka... ale nechcem ísť ani ja do nemocnice, kľud síce pomáha, ale niekedy je lepšie keď je rušno 🙂 ...

bambulka05
22. mar 2016

@janka_banka presne aj moj chlap je taky isty. Uz aj plakal ked videl ako placem a nevladzem a chcem zomriet. Plakal a pytal sa ako mi ma pomoct. Behal so mnou neustale po pohotovosti. Chudak tiez bol z toho uz vycerpany. Hej v praci to clovek tak nevnima. Musi riesit pracovne povinnosti. Dnes ma boli ta noha zase mi tuhnu svaly. Ale myslim na to ze zajtra bude hadam lepsie. Tak mi zajtra napis co bolo na terapii. Ja si vecer pustam psychobalzam of chudika. Tak celkom fakt zresetujem. Len to moje spanie. Vecer padnem mrtva uz pred osmou a v noci o tretej som uz hore a nemozem zaspat. A potom milion negativnych myslienok. AD uzivam uz skoro 2 tyzdne ale zatial iba maly pokrok. Aj ked manzel tvrdi ze som uz ovela lepsie na tom. Uz len ked vidi ako fungujem a smejem sa. Tak uz som zvedava ako to bude dalej.

qidko
22. mar 2016

Ahoj dievcata dnes som mala krasny pohodovy den uzila som si ho naplno.....kedze som unavena veeelmi tak ja uz idem do hajan😀.....prajem pekny vecer neponocujte🙂........ DOBRU NOC

ametyst123
22. mar 2016

@bambulka05 Ahojky Bambulka.... 🙂 veeľmi sa mi páči Tvoj nik... nemôžem si pomôcť.... 🙂 .... no tak mne bolo osobne veeľmi zle od Citalecu.... a skončila som na pohotovosti..... ale doktorka mi k tomu dala také slabe tabletky na ukludnenie, ...tj.j. Spitomin... čo mi vobec nezaberal.... takže ten Citalec sa mi naplno prejavil..... mala mi dať radšej niečo silnejšie... myslím nejaký ten benzodiazepín.... Môj manžel momentálne berie tiež ADčka... a tiež je to Escitalopram... tak ako Ty... je to vlastne to isté liečivo.... ale môj manžel k tomu berie Rivotril, ako ja..... Ty máš Lexaurin... a popravde... mne Lexaurin dosť dobre pomáhal, ked mi ten Spitomin nezaberal.... Ináč, mne psychiatrička predpísala na spanie aj lieky Sanval, ale pre mna boli tak silné... to sú lieky na spanie.... ale nemohla som to brať.... A okrem toho ja som so spánkom problémy nemala... ja zaspím a spala by som až do 12.OO ... s tým nemám problém.... 🙂 ale zase chodím neskoro spať.... ako si si možno vsimla.... ale môj manžel mal problémy so spánkom.... a tak si zobral párkrát ten Sanval..... ale on tak tuho spal.... že som mala až onho strach.... on sa vôbec cez noc nepohol.... a nemohla som ho zobudiť... bolo to hrozné... a ani sa mi s tým nepriznal.... že pár krát si to v noci dal , ked nemohol zaspať.... ale ja som mu to zakazala brať.... lebo to bolo aj na neho velmi silné... a to pritom nanho máločo pôsobí ....myslím z liekov... 🙂 ... To, že si unavená už o 8.OO hod. je normálne .... berieš ADčka... a Lexaurin... ale Lexaurin je v tom dobrý, aspon pre mna bol... lebo neposobil na mna tak unavujúco ... ospalo... ale bola som schopná aj niečo robiť.... teraz beriem Rivotril... a mám pocit, že som taká oťapená celý den... aj v práci... ale na druhej strane som schopná fungovať... ale ked prídem domov okolo pol štvrtej.... manžel skoči po deti do školky... a ja som "grogy"... to znamená... viackrát sa mi stalo, že som zaspala a zobudila som sa o 8.00 večer..... A to tiež nie je dobré... Skús sa o tom porozprávať s lekárom.. myslím si, že berieš dosť silný liek ... ten Citalec... ale nepíšeš, kolko ho na den berieš... skús napísať.... Zase na druhej strane, na každého, každé ADčka pôsobia inak... takže ak Ti robia alebo budú robiť dobre... ber ich.... skús sa o tom spaní porozprávať s lekárom... a možno Ti navrhne nejakú alternatívu..... ked pojdes v apríli k nemu.... ok? Držím palceky...nech Ti lieky zaberú ... a neboj fakt sa to zvládnuť dá.... Ja som mala celý minulý týžden odveci... bolo mi zle.... ale mala som aj svoje dni.... nemala som Ibalgin... ktorý mi ako jediný na toto zaberal..... tak som brala Novalgin.... ale nič moc.... ešte do toho prišla zmena ADčiek.... na iné... a okrem toho som bola chorá ako pes.... tak mi obvodná dala aj silné antibiotiká... takže som toho mala dokopy veľa.... a bolo mi naozaj zle... ale teraz mi je už lepšie... a ja verím tomu, že to dám... Áno, vyliečiť sa to dá.... len treba prísť na problém... ktorý Ti spôsobuje tieto stavy.... u mna je toho dosť vela.... ale ako píše Ivka... niečo zmeniť môžeš, ale to, čo zmeniť nemôžeš, nesmieš sa nad tým trápiť, lebo to aj tak nezmeníš, a nikomu tým nepomôžeš, že sa trápiť budeš..... poslať takéto veci od seba rýchlikom - vláčikom... 😀 (ako to napísala pekne Ivka...) 😀 preč..... Moja rada znie.... Adčka majú zabrať do 1- 2 mesiacov... max. 3 .... ak to tak nebude, treba zmeniť lieky.... a ten Lexaurin pomaličky pomaličky... ale nemyslím teraz, až neskôr, to Ti povie lekár, kedy.... postupne začať vysádzať, aby účinkovali už len Adčka.... Tie, ak Ti sadnú .... treba pobrať u niekoho pol roka, možno rok...kým postupne vymizne všetko, to čo Ti robilo zle.... a postupne potom začať vysádzať, aby si nedostala absták.... t.j. vedlajšie účinky toho lieku, ktoré môžu byť presne také isté, ako stavy, s ktorými si sa na začiatku stretla... t.j úzkosti, ataky... atd.... atd.... Takže všetko postupne pomaličky, pomaly... Držím palce....drž sa.... A čaute aj ostatné babenky....Pozdravujem vás všetky....

PS: napadlo mi, či EVAK nezobrali do nemocnice, či sa tam predsa nerozhodla ísť.... a preto neodpisuje, tak ma napadlo.... a ak áno, pozdravujem ju, a držím jej palce, nech ju dajú do kopy....
Dobrú noc....

bambulka05
23. mar 2016

@ametyst123 jej si velmi zlata ze ma takto podporujes. Ked ty si tu ja uz spim hlbokym spankom a ked ty spis ja sim uz hore ako teraz.☺ Dufam ze sa to upravi. A sa raz zobudim a zistim ze je sest alebo sedem hodin. Takze pises ze ten citalev je dobry liek len este bude trvat kym zaberie. Dnes su dva tyzdne co ho beriem. Zo zaciatku som len mala tlaky v hlave ale to tiez preslo. Inak ziadne vedlajsie ucinky. Beriem rano polku a na obed polku. Len som si musela zvyknut sa najest rano kym si ho dam na odporucanie lekara. Predtym som neranajkovala. Co sa tyka Lexaurinu. Prvy tyzden som brala jednu rano a jednu vecer. Teraz uz beriem iba rano nakolko poobede mi je lepsie. Teraz cakam menzes takze uz citim ze je horsie. Boli ma cely clovek. Citam ze aj ty si mala horsi tyzden. Ale zvladame to je zaklad. Musime.😆 Urcite sa o tom spanku porozpravam s lekarom. Len by som nerada brala nieco na spanie lebo potom sa toho uz nezbavim. Ja som tiez ako ty. Vsetko uz dobredu uzatvaram a zbytocne dramatizujem a robi zle iba sama sebe. Aj manzel mi to vravi ze este sa to ani nestalo a ja uz vidim to najhorsie. Strasne si vsetko pripustam a neviem ventilovat. A toto je asi tiez spustac toho vsetkeho. Moja psychologicka mi povedala ze sa s tym da popracovat a urcite mi v tom pomozu aj AD. Vraj budem kludnejsia. Tak som zvedava. Este raz ti dakujem ze mi pises a povzbudzujes ma ze sa to da liecit. Aspon mozem mysliet pozitivne. DAKUJEM.💜

qidko
23. mar 2016

@bambulka05 Ahoj pozitivne myslenie musi byt.....to je zaklad pri nasich problemoch....vsetko sa da zvladnut,vsetko je v nasej hlave to hovori moja lekarka....skus ventilovat sposobom ako pisala Ivka predstav si rychlik ako okolo teba preleti a zrazu je fuc posli ale myslienky prec.....ja som velmi uzskostliva velmi sa bojim o rodinu doslova to prehanam☹ ale pomaha mi Ked si zacnem spievat a od kedy mozem aj lepsie chodit tak si tancujem pred zrkadlom to mi velmi pomaha🙂 ...tak skus najs nieco cim sa odventilujes a bude to lepsie.....my tu hnusnu chorobu porazime nedame sa sme predsa silne aj Ked niekedy to tak nevizera....sme tu oporou jedna druhej a pomahame si v tazkych chvilach....tak sa drz zvladnes to pa😀

Dievcata pekny den prajem vonku je krasne tak si to uzite ...😀

eliska13
23. mar 2016

@qidko a preco sa bojis uz dopredu?:(
@ametyst123 to si krasne napisala s tou sekerou nad hlavou🙂)ja si davam obrovsky pozor co a ako hovorim pred synom ja som vyrastala za neustaleho fnukania mojej babky nevladzem zit, zle sa mi dycha psychologicka mi povedala, ze to malo na mna velky vplyv a ako dieta som nemala s tym byt konfrontovana.Kazdej z nas to zacalo bud po smrti blizkeho, alebo z prepracovania a prepinania sil.
Psychologicka mi povedala, ze mam urobit pomyslenu hrubu ciaru co bolo bolo a idem dalej, keby sa mi zle pocity vratili ako barlicka su tu lieky a zvladnem to.Tak jednoducho to znie🙂)ja som dlhodobo kazdt druhy den na Seroxate v podstate mi je fajn spim, jem, nemam nutkave myslienky, ale viem, ze vysadim a som tam, kde som sa dostala za posl.9 rokov uz 2x.Ale asi som hlupa vzdy som zacala vysadzovat v zlom obdobi raz ako tehotna druhy x, ked sme stavali dom.Vedela som, ze sa spravam macossky k telu malo som jedla malo spala len stres ohladne stavby a bum bac.
Ja sa tesim z malickosti vysli mu tulipany tesim sa na Velku noc ako budeme chodit von, ale stale mam v sebe taky pocit chcela som takto zit, aka je moja cesta, vsetci cvicia, strikuju, maju kopec aktivit...mna bavi moja rodina a viac cez tyzden nestiham kvoli muzovej praci chodi domov neskoro a cele roky mi to vadi.Nic s tym nenarobim praca ho bavi a neodide z nej.My vlastne ako rodina fungujeme len cez vikend a preto sa ja idem zodrat nech tomu dietatu cez tyzden nahradzam aj otca, surodenca aj vsetko🙂)
Spravila som nieco nevychovne slubila som synovi, ze zajtra ho nedam do skoly a nieco napecieme pojdeme do mesta pozriet vyzdobu.Maju len 4 hodiny, ale tak som mala chut nechat ho uz doma.
Ja sa motam v kruhu chcem to a hento na to nemam peniaze, chcem toto na to nemam cas a tak dni plynu a mam pocit, ze musim nieco zmenit a neviem co🙂)

@janka_banka a myslis, ze inde v praci by to bolo lepsie? Neviem na kolko Ta stresuje, ale poznas to tam, kolektiv...neodchadzala by som teraz chapem, ze Ti je zle, ale v takom stave nebudes mat chut chodit po pohovoroch a nastup do novej prace je tiez velky stres.Skus ako zaberu tie lieky a uvidis..mozno aj tvoj pohlad na terajsiu pracu bude lepsi🙂

@bambulka05 spanok sa upravi.My po prestahovani do noveho som nevedela spat 2 mesiace kazde rano o 04:00 som bola hore ako na budik.Otec mi dal liek na spanie a nepomohol vobec.Az po zacati bratia AD som asi po mesiaci spala trocha lepsie.Serotonin spravil svoje.Mne povedala psych aj psychiatricka, ze vzhladom na moju gdn.predispoziciu po babke a tete, a moju povahu asi bude lepsie, ak budem brat lieky cely zivot aspon udrziavaciu davku.Ja som to prijala nemam s tym problem, ale jasne, ze ma niekedy napadne co, ak mi raz nezaberu co ked budem starsia ake to bude."normalni"ludia sa nad takymi prkotinami nezaoberaju🙂)minule hovorim kamoske Boze ten moj syn uz je velky za chvilu ma nebude potrebovat a ona, ze ja len cakam kedy deti vypadnu a budem mat pokoj🙂)viem, ze to bolo s nadsazkou, ale vidim, ze ini ludia nerozmyslaju ake to bude, co ak...a chcela by som byt taka ista.Nemat zbytocne obavy
Ocakavam kazdym dnom menzes ani rifle som dnes nezapla a uz citim, ze nalada ide ku dnu.
Baby idem sadit mam 40 ks cibuliek kvetin tak sa majte krasne😉

qidko
23. mar 2016

@eliska13 to keby som vedela🙂.... vcera som videla utoky v Belgicku a zacinam sa bat co ak to dojde k nam? Kolko migrantou je aj u nas co ak niektoremu sibne a rozhodne sa pre utok☹... tak teras toto mi vrta v hlave....a k tomu manzel aj syn pojdu prec a mne budu chybat☹..... dojdu v pohode? Zvykne si syn Ked tam bude bezomna?Viem ze bude z manzelom ale ja tam nebudem....chore co?

bambulka05
23. mar 2016

@eliska13 ahoj keby si len mala pravdu ze sa to upravi. Budem teda trpezlivo cakat ze sa zobudim raz neskor ako o stvrtej. Teraz hlavne nech mi to mravcenie prejde.
Super si to tej janke napisala co sa roboty tyka. Aj ja som mojej psychologicke na sedeni hovorila ze teda ak je to vsetko kvoli praci tak dam vypoved. Povedala ze to nie je riesenie. Ze nikto mi nezaruci ze inde bude lepsie. Ide vraj hlavne o to aby som si veci nepripustala a naucila sa odolavat stresu. Takze musim ventilovat len neviem ako to dokazem. Co sa tyka AD ak mi zaberu a budem sa citit fajn vobec sa nebudem trapit ako dlhi ich budem brat. Ved ludia beru lieky a kolko a funguju. Ja sa uz neviem dockat kedy mi lieky zaberu. Dufam ze sa toho dockam.
Drz sa aj ty a este sa ozvi.☺

bambulka05
23. mar 2016

Tak kocky este pred hodkou som bola celkom fajn na tom. A pred hodkou mi zacali take stavy mravcenie flaky na hrudi nasledne strach ze to zase prislo a co idem robit . Och kedy mi tie lieky zacnu ucinkovat. Zase mi hlavou viri: vyliecim sa budem fungovat ako predtym..ach boze som uz zufala.😂😂😂

qidko
23. mar 2016

@bambulka05 budes v poriadku ono to trva kym lieky zaberu☹ ....skus nieco robit zamestnat mysel zazen tie myslienky cim skor prec,alebo chod na prechadzku len nezufaj hlavu hore drz sa...

bambulka05
23. mar 2016

@qidko dakujem hadam to zvladnem. Kiezby ste mali pravdu ze mi lieky zaberu. 2 tyzdne je teda este malo??

qidko
23. mar 2016

@bambulka05 nie kazdemu zaberaju lieky hned to trva......mne menili az tretia varka zabrala....musis verit ze bude lepsie skus zamestnat hlavu mysli na nieco pekne....prejde to drz sa

bambulka05
23. mar 2016

@qidko juj ze tretia varka to ma moc nepotesilo😕 ale mna sa polepsilo len dned akurat na 24. den sa to zhorsilo. Tak hadam zajtra bude lepsie.

qidko
23. mar 2016

@bambulka05 moze to byt pocasim,menzes nemas,alebo mne robili problemy aj televizne noviny preto ich uz nesledujem....vies ono moze byt ze je to ako na hojdacke raz si dole potom hore musis si verit ze to zvladnes drz sa🙂

babulka82
23. mar 2016

@3009
@ivka1302
@qidko kočky cez vikend som začala uživat magne B6 a velmi sa mi polepšilo . Myslite že možem na nedostatok magnezia takto reagovat ? Je mi ovela lepšie a asi aj to slniečko pomaha.Takže navštevu lekara asi odložim uvidim ako mi bude.

qidko
23. mar 2016

@babulka82 lekara by si mala navstivit kontroly su potrebne nielen pre teba ale aj pre lekara aby vedel ako zaberaju lieky ci sa citis lepsie....magne B6 mozes brat co viem je hodny🙂 a pomaha

babulka82
23. mar 2016

@qidko asi si ma myliš ja som nebola u lekara vobec zatial. 😉

qidko
23. mar 2016

@babulka82 ty si napisala ze navstevu u lekara odlozis....a je len na tebe ci tam budes chodit....ja som zo zaciatku chodila k psychiatricke ako na klavir vzdy Ked som mala pocit ze uz to nazvladnem,je zlata vzdy si namna nasla cas🙂