Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anina63
10. feb 2014

@lucijeje nevadí......a ako dlho si na nových AD a či cítiš rozdiel.Ja som si ráno myslela,že nevezmem xanax,ale teraz som si dala lebo mi búši srdiečko,tak sa nebudem trápiť.

ja1980
10. feb 2014

@lucinka0921 ja beriem len štvrtý týždeň, ale cítim sa veľmi dobre (klop, klop), citalopram len 1/2 a triticco 2/3 a spím ako batoľa a to je pre mňa dôležité, vyspať sa. V robote mi skumulovali funkciu, robím za dve a plat za jednu 😵 takže mám toho dosť ale teraz som celkom v pohode.

batyda
10. feb 2014

Ahojte ...ma niekto skusenosti s uzivanim AD Solatcit 10 mg?

anina63
10. feb 2014

@nordhug prezrela som si niečo na nete,ale veľmi tomu neverím.Skôr je to výživový doplnok na pleť,vlasy,možno kosti,ale aby samy o sebe liečili depresiu,úzkosti,PP.........?

anina63
10. feb 2014

@batyda ahoj,v predchádzajúcich príspevkoch tu niektorá spomínala tento liek.Skús počítať trošku dozadu.Možno sa ozve 🙂

batyda
10. feb 2014

Som tu nova a citam si tu tie Vase komentare ....a chcem sa poradit ,,,mam depresie dlhe roky ale vzdy som sa dokazala cez ne sama bez lekarskej pomoci preniest ,,,az teraz to prislo a som uz 10 mesiacov v totalnych depresiach tak som navstivila psychiatricku ,,,ktora ale skoro cely cas telefonovala a nepocuvala ,,,ako si jej tam vylievam srdce a ze som sa konecne dokopala k niecomu takemu ,,,,,neviem predpisala mi solatcit a ja som ho zacala uzivat ,,,ale ake mam teraz stavy radsej nebudem popisovat .,,,,,zvladnem ist len do prace a domov ,,,inak nikam ,,,a tak cakam ci pride zlepsenie ,,,,

batyda
10. feb 2014

@anina63 ahoj,,,no skusim teda pohladat ,,,,diik

lucijeje
10. feb 2014

@anina63 ... zoloft mám nově dnes 11. den, včera šílená nespavost (jsem si musela dát půlku neurolu) .... zatím je to nic moc 😒

lucinka0921
10. feb 2014

@ja1980 tak to je super,ze sa citis dobre,na kontrolu kedy ides?Juj,tak to je "pekne",ked robis za dve a plat jeden...... 😠

ja1980
10. feb 2014

@lucinka0921 na kontrolu idem teraz v piatok 14.2. 🙂

lucinka0921
10. feb 2014

@batyda ahoj a vitaj 😉 To myslis vazne,ze cely cas telefonovala?No neviem,ja by som asi takej neverila a hladala inde....Ked ta vobec nepocuvala,mne to pride divne.....Neviem co su to za lieky,ale v starsich prispevkoch mozno nieco najdes,skus pohladat.Ale je dobre,ze si navstivila psych. a uvidis,ze spravna liecba AD ti pomoze 😉 Na zaciatku sa mozu stavy zhorsit,nedala ti k tomu este nieco?Neurol,lexaurin a podobne....

lucinka0921
10. feb 2014

@ja1980 na valentina 😀 😀 😀 tak potom daj vediet,co nove u nej.Ale uz ti bude len a len dobre po AD 😉

anina63
10. feb 2014

@lucijeje no,tiež om si všimla teraz,že si písala 10dní 😉 ale toho tu veľa a pokiaľ sa človek zorientuje 🙂 Tak to máš ešte krátko,ja by som brala aj tie pomocné lieky a to viem z vlastnej skúsenosti.Tiež som sa bála,ale bez nich by som to nedala.Tak skús štvrtikami a potom uvidíš.Jaaaaaj dievčata s Vam je to horšie,ked chcete mať bábatka.Ja už také veci nemusím riešiť 😀 Drž saaaaaa skúšaj čo ti pomôže a neboj bude určite dobre 🙂

anina63
10. feb 2014

@lucinka0921 Lucinka,dnes je to vačšinou tak,že robíš za dvoch a plat za jedného a niekedy aj tie pracovné vzťahy to tiež nepridáva ľudom na zdravý 😒

batyda
10. feb 2014

nie iba sa ma pytala ak mam problemy so spankom ,,,,a tie som nemala inak ziadne lieky ,,,ale uz som hladala na nete a poradil mi jeden znamy psychiatricku v devinkej zevraj velmi dobra tak pojdem k nej ,,,skusit

batyda
10. feb 2014

@lucinka0921 ale je to fajn ked clovek zisti ze nema len on sam tieto hrozne zdravotne problemy ,,,,,u mna je to peklo na zemi ,,a to vydrzim vela a k lekarovi nejdem iba ked uz som na pokraji ,,,,

maria43
10. feb 2014

@batyda ahoj, ja uzivam solatcit

anina63
10. feb 2014

@batyda tak to je super dr.ked jedným uchom počúva,ved ty si nešla so zlomenou rukou,že pozrie na snímok.Dr.by sa ti mala plne venovať....Možno je taká expertka,že na prvý pohľad vie čo potrebuješ 😝 Ale aj tak ti držím prsty nech ti lieky zaberú.

batyda
10. feb 2014

@maria43 ahoj a kolko ho uz uzivas ? ak sa mozem opytat a ako si s nim spokojna ? mne ho predpisala na zaklade udanych tazkosti,,,,fobia z ludi ,,uzatvaranie sa do seba ,,silne depresie ,,,,,kedy ti asi zacal zaberat ten liek ???dakujeeem za odpoved

anina63
10. feb 2014

@maria43 ahoj,tak tu si nevedela som si spomenúť ktorá užíva ten liek...ozývaj sa častejšie a povzbudzuj 😀 Ako sa máš?

batyda
10. feb 2014

@anina63 diik ,,,a dufam budem mat stastie aspon u doktorky ,,,

maria43
10. feb 2014

@batyda si z bratislavy? na zaciatku liecby sa problemy zvyknu zhorsit, aj ja som to tak pocitovala, preto sa davaju anxiolytika, ako ti vyssie niektora z bab napisala, po cca mesiaci by sa ti malo polepsit, ak ti sadne liek. ja mam diagnostikovanu uzkostno-panicku poruchu, beriem solatcit 10 mg + k nemu sulpirid belupo a je mi dobre. mam aj problemy so spankom. dobry liek na to je mirzaten, tiez AD, ktore sa dava vecer, ale ja po nom priberam, tak som ho vysadila a dala mi ine AD na spanok - trittico, z neho beriem 2/3 a ten je v pohode. solatcit mi pomaha, som taka zivota schopnejsia, menej nervozna. pri uzivani AD musis bez trpezlivejsia, pretoze ich ucinok nastupuje az za take 3-4 tyzdne, a preto ked ti je blbo, tak sa davaju anxiolytika. ak by si potrebovala, tiez mam teraz dobru psychiatricku, vzdy sa spolu aj nasmejeme, vsetko mi vysvetli, je v petrzalke, ak by si chcela, dam ti na nu kontakt.

anina63
10. feb 2014

@batyda Ver tomu,že nie si sama a pekom si prešlo alebo prechádza veľa z nás....vydrž,ono to prejde,len nech zaberú lieky 🙂

anina63
10. feb 2014

@maria43 pekne si napísala.Dobre,že si sa ozvala a povzbudila 🙂

maria43
10. feb 2014

@anina63 vies co? celkom to ujde, aj ked su aj horsie dni, ale teraz mi je fakt super oproti tomu ako som na tom bola. ja uz som bola zufala, ze mi nic nepomahalo, tiez som dlho otalala z navstevou psychiatra, mohla som ist aj skor a nemusela som sa takto trapit. je nas tu vela a to zdaleka nie sme vsetci. je to asi aj touto dobou, tak rychlo zijeme ..... ale netreba to vzdavat, mne ked nezabrali prve lieky, tiez som bola skepticka, az tretie mi zabrali, nebyt toho, ze zle spavam, tak by to bolo fajn. a ty sa ako mas? a odkial si? je fajn, ze je tu takato diskusia, mozeme sa vzajomne podporovat, velmi dobre to padne cloveku.

ja1980
10. feb 2014

@lucinka0921 ja som si jeden deň nedala citalopram, iba večer triticco a bola som v úplnej pohode 🙂 ale vraj sa to nemá ☹

batyda
10. feb 2014

este otazka ,,,,aj priberate z tych AD?? lebo ja som za tych 10 mesiacov pribrala 10 kg ak uz aj nie viac ,,,tak dalsi prisun vahy by som uz nechcela ,,,lebo ja depky zajedam ,,,,, ☹ ☹

batyda
10. feb 2014

@maria43 hej super ja byvam v petrzalke tak ak by si bola taka dobra ten kontak skusila by som najskor ju ,,,,

maria43
10. feb 2014

@batyda 10 mesiacov beries solatcit a necitis sa lepsie??? tak to ti mala lekarka vymenit AD alebo zvysit davku, musis jej to povedat, ze nie si OK, to by si uz mala byt stabilizovana. mozno ti nesadol

anina63
10. feb 2014

172 ahoj,ako? Ja som ešte v peliešku 😀 a aj ked sa mi nechce odtiaľ vyliezť,musím si ísť povybavovať nejaké veci tak musím von 😝 A po 4 mesiacoch mesiačiky.....to je super 😎 Držte sa kočky.......