Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

esselte
17. mar 2014

@timino ataky už nemávam, ale sem tam ešte točenie hlavy a zmeny tlaku, ale ja som dosť citlivá na počasie, takže je to možno aj pre tie zmeny v počasí, ale choď do práce,nebudeš na to tak myslieť

talulah27
17. mar 2014

@kk77 ahoj ako dlho sa liečiš? ja mám tiež viac psychické príznaky. stále rozoberám či to alebo ono je ešte nomálne či ešte reálne vnímam realitu atd. potom je chvílu dobre a zasa sa to vráti.

timino
17. mar 2014

@esselte bola si aj ty na PN? Ja som uz druhy mesiac,ale uz by som chcela ist do roboty,este mam sice nejake vysetrenia a potom uz chcem ist.A ty si mala ake pocity?

talulah27
17. mar 2014

@timino ahoj ja som bola tiež dlho pn a návrat do práce bol pre mna velmi ťažký. potom som zmenila prácu a to bolo ešte ťažšie. nejako mám pocit že návrat do normálu s našou diagnózou je velmi ťažký.

timino
17. mar 2014

@talulah ahoj a ako dlho si bola PN ja uz mam teraz strach ako to zvladnem.Aku mas dg? Co beries?

esselte
17. mar 2014

@timino ja som bola na PN 4 mesiace,pretože som mala také stavy, že som ani nevládala vstať z postele, stále pocit na vracanie ,hlavne ráno,triaška, potom teplo na krku, zimnica, proste hrôza,keď so prišla niekde medzi ľudí, ešte to prichádzalo, ale postupne ustupovalo,to isté aj pri nástupe do práce, ale choď do práce, ja som potom prišla na to, že som mohla ísť aj skôr, medzi ľuďmi to je iné, ako keď si doma, tam na to tak nemyslíš

anina63
17. mar 2014

@esselte mne dr.neodporúčala pn,ked som už nevládala,mala som chvíľky,že zostávam doma,ale nejako som to prekonala.Najhoršie boli prvé 2 mesiace.Pretváraťsa,vyhovárať na všetko možné aj nemožné.Do aj z práce ma museli voziť.Ja by som radila do práce,ale ked je potrebná fyzická aktivita,tak to by som v tom čase nezvládla,lebo som bola veľmi slabá.Tak že nie je to také jednoduché.

bronka13
17. mar 2014

@esselte anina 63 ale ja sa tak citim stale tak to bude dake.cudne jak keby som bola pod tym alebo nwm to ani opisat take cudne no...jak na drogach jak niekesy

timino
17. mar 2014

@bronka a ako ti vlastne je? co pocitujes? Mala by si ist k dr,mozno ti tie lieky vobec nesadli a ked si bola v nemocnici bolo ti lepsie?

danielagabriela
17. mar 2014

@ja1980 no ja to mam horsie, zacalo to nespavostou, potom uzkosti a depky, take slabsie, ale potom sim mala paniku, ked sim niekde mala ist, mala sim problem ist aj do obchodu, lebo mi bolo zle od zaludka, tocenie hlavy, navaly tepla, hrca v hrdle.... ale teraz to je uz lepsie, sice mi je este tazko, ked mam niekde ist, ale uz sa to da rozdychat a nieje to take strasne, takze tak...a ako dlho sa liecis? Ja mesiac a pol.

danielagabriela
17. mar 2014

@lucinka0921 tak ajo ti je po tom prvom atb? A aky si mala den?

modrofuzik11
17. mar 2014

baby, vela spite. doprajte si spanok. ked som vyspata, hned mam lepsie nalady 🙂 . nepripustajte nespavost. este co mi pomaha je joga. velmi sa na nej ukludnim, vyzeniem stres z tela.

savanna
17. mar 2014

@modrofuzik11 bohuzial niektore z nas trpia vramci tychto psychickych poruch aj chronickou nespavostou, takze tam tato rada vela spat prilis nepomaha, ale nastastie sa dnes uz aj nespavost da celkom dobre liecit 🙂

bronka13
17. mar 2014

@timino no obavne myslienky a nwm jak keb som bola na jednej emocnej hladinke...akoze obavy mi nezmiznu?

talulah27
17. mar 2014

@timino no ja som bola najskôr na pn mesiac a pol, potom som sa vrátila do práce a ani po mesiaci som išla znovu na pn a marodila som 3 mesiace a potom to bolo velmi ťažké dočerpala som dovolenku a dala výpoved. a potom som si od decembra našla novú prácu ale začiatok bol hrozný a aj teraz je to ešte ťažké ked mi nie je dobre. mám diagnostikovanú neurogénnu tetaniu a panickú poruchu. liečim sa no už je to presne rok zatial neberiem žiadne lieky.

gretyka
17. mar 2014

@modrofuzik11 ako sa dokazes pri 2 malych detoch dobre vyspat? 😅 u mna zatial moc nerealne...ale inak moje obavy a teda aj myslienky suvisia s mojimi detmi, takze aj preto mam poruchy spanku....

gretyka
17. mar 2014

@timino aj ja ti drzim palce! 🙂

gretyka
17. mar 2014

Inak niekto mi tu poslal srdiecko, dakujem zan velmi pekne! aj sa prizna, kto to bol? 🙂

lucinka0921
18. mar 2014

@danielagabriela a tak uz dobre,ale po prvych liekoch som musela vziat oxazepam,ale dobre,lebo konecne som ho vzala 😀 a priatel mi dnes povedal,ze konecne som spala bez chrapania 😀 takze asi som potrebovala atb a ostatne lieky co mam.Ale fakt som spala ako babätko....

bronka13
18. mar 2014

@lucinka0921 ty si menila lieky ?? ...inak moze sa mi stat ze mi liek nezabera?

ja1980
18. mar 2014

@danielagabriela ja sa liečim tiež len dva mesiace. Ja som nemala také stavy, len sa mi nechcelo nikde chodiť, s nikým sa stretávať, z roboty domov a ráno znova nevyspatá do roboty. Pritom robím asistentku generálneho riaditeľa, takže cez deň to bol poriadny nápor na nervy a v noci tá nespavosť, inak to ani nemohlo dopadnúť 😒

ja1980
18. mar 2014

@anina63 ja si tiež myslím že treba byť v práci medzi ľudmi aj keď niekedy je to ťažké, určite ale lepšie ako medzi štyrmi stenami doma 🙂

ja1980
18. mar 2014

@lucinka0921 skoré uzdravenie 🙂

172
18. mar 2014

ja uz proste takto dalej nevladzem!

modrofuzik11
18. mar 2014

@gretyka mas problem s detmi? ked tvoj strach suvisi s nimi? v noci obidve nase deti spia. nemam hlboky spanok, ale viac menej s jednym dvoma preruseniami, ked potrebujem ist na wc kvoli tretiemu prirastku, ktory cakame a tlaci ma na mechur 🙂 , spim.

esselte
18. mar 2014

@172 čo sa stalo?je to zle? Aj mne dnes nejako búši srdce, neviem , ale asi som sa zrána príliš rozbehla,musím spomaliť

timino
18. mar 2014

@172 ahoj je ti zle?

lucinka0921
18. mar 2014

@bronka13 este som nemenila,v pondelok budem menit.Ano moze sa to stat,nie kazdemu liek sadne na prvykrat.....

lucinka0921
18. mar 2014

@172 a ty co moja,co sa deje????

lucinka0921
18. mar 2014

tak babenky moje,uz som objednana k psychologovi na 8.4. 🙂