Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

danielagabriela
24. apr 2014

@ja1980 noja son si teraz vsimla, ked mi zmenila lieky, ze tiez mi skace tlak, ale hlavne tep. Ale dufam, ze to nebude robit stale, ze to ustane. V pondelok idem na kontrolu, tak sa opytam dr.

danielagabriela
24. apr 2014

@gretyka no aspon si peisla aj na ine mysliwnky v cakarni, a je divne, ze ti tie lieky nezmenila, ale mpzno este pocka, ako ti zaberie ten novy liek a potom ho zrejme budes postupne vysadzovat...drz sa, dufam, ze ti lieky zaberu rychlo a bude lepsie, neboj🙂

ja1980
24. apr 2014

@danielagabriela ja asi dr. zavolám, na kontrou mám ísť až po dovolenke v júli 😒

ja1980
24. apr 2014

@darkabarka23 ja som mala presne tieto príznaky a stále som si myslela že to príde až jedného dňa som si uvedomila že som sa v nákupnom centre nechcela stretnúť s mojou dlhoročnou priateľkou, jednoducho som už dlhšie nepotrebovala žiadnu spoločnosť. V robote som bola podráždená, plačlivá, nič ma nebavilo. Chodila som len do práce a z práce 😖 teraz je to úplne iné, žiaľ s tbl. ale čo už ...

darkabarka23
24. apr 2014

@ja1980
@danielagabriela ,baby ´dakujem vám pekne,už som začala hľadať kontakt na jednu psychiatričku,objednám sa,lebo naozaj takto žiť je veľmi ťažké,už aj dnes ma zas začína z toho bolieť hlava,nikdy som neverila,že ma to takto začne pohlcovať 😖

ja1980
24. apr 2014

@darkabarka23 nikto z nás si to nechce pripustiť, ale ak si máš opäť zabezpečiť plnohodnotný život, vyhľadaj pomoc, nie je to hanba 😉 to len ľudia ktorí nevedia čo je to bojovať s depresiou, úzkosťou ... majú predsunky, aj keď nikde nie je napísané, že raz sa aj oni môžu ocitnúť v takejto situácii a v dnešnej uponáhľanej dobe sa to môže stať raz-dva.

timea179
24. apr 2014

zienky aj na vas pri tych nasich problemoch obcas pride zimnica??

kk77
24. apr 2014

@darkabarka23 Ahoj! Ak to trva dlhsie ako dva tyzdne vkuse, tak je to problem na riesenie... Hlavne si nic nevycitaj, nikto si choroby nevybera, jednoducho to ber tak - stalo sa a ide sa to vyriesit. Zaciatky liecby su tazke, ale daju sa zvladnut, mne velmi naozaj velmi pomohlo toto forum, kludne si ho mozes citat od zaciatku. Budes potrebovat velku podporu rodiny, dobre by bolo, keby si aj oni nieco nastudovali co a ako. Vsetko pojde neboj sa, tu sme si vsetky vselicim presli a prechadzame, ze kocky?? Drzkaj sa a kludne nam napis ako sa Ti dari!

sikea
24. apr 2014

Ahojte babenky mne je stale volako zvlastne uz fakt neviem,cim to je ale ide mi to na nervi ....ze by to bolo tym ze som bola na preruseni tehu ......

esselte
24. apr 2014

@babetkomoje dík krásne za povzbudenie, ale dúfam, že mi to už vydrží

esselte
24. apr 2014

@anina63 dík za podporu, už som sa celkom ukľudnila, lebo 1.mája je voľno 2. nám dal riaditeľ riaditeľské, takže mám dva celé dni a niečo už viem, ale musím si to stále opakovať

esselte
24. apr 2014

@darkabarka23 určite navštív lekára a to čím skôr, tým lepšie, ja som išla už dosť neskoro a potom som marodovala 4 mesiace, kým som sa ako tak mohla vrátiť do práce

esselte
24. apr 2014

@timea179 áno, mne často príde zimnica, ak to na mňa ide, manžel , že je horúco a mne zima strašná

esselte
24. apr 2014

@sikea áno, je to určite preto, ja som po prerušení tehu dostala paniku, síce trocha neskôr, ale to bolo spúšťačom

esselte
24. apr 2014

@sikea máš už deti?

darkabarka23
24. apr 2014

@kk77
@esselte
ďakujem za odpoveď,už som práve hovorila o tom s manželom,že sa idem objednať zajtra,súhlasí,lebo aj on veľmi ťažko znáša tieto moje stavy,inak som naozaj vďačná za toto fórum,veľmi mi dnes pomohlo ,ďakujem

3009
24. apr 2014

@darkabarka23 uvidíš, že čoskoro bude lepšie. Držím ti palce.

babetkomoje
24. apr 2014

@sikea ahoj a bola si na interupcii lebo si babo nechcela alebo bol plod nejak poskodeny? Inak je to samozrejme zlozity krok v zivote zeny a podvedomie to stale riesi a chce to skratka len cas...mozno proste kopu casu. V hlave sa ti to rozlezi a uprace ... Aj ked to mozno bude trvat mesiace...

timea179
24. apr 2014

@esselte neviem preco tie priznaky uz po dvoch rokoch neprestavaju...5 idem na kontrolu tak neviem co bude dalej,neviem ci by mi nebolo vhodne zvysit to trittico...

anina63
24. apr 2014

@ruzicka32 Ahoj,včera to nebolo ktovie aké,ale dnes to ušlo....mne neprospieva byť dlhší čas doma.MM sa tiež nepýta ako sa mám,ale ja som aj rada,lebo mu nič nemusím vysvetľovať.On už veľmi dobre
vie kedy som v pohode a ked mi je horšie,tak polihávam a nič sa mi nechce.Oproti vám ml.mám asi aj výhodu,lebo deti sú dospelé..... 🙂 tak si robím čo chcem.Ja vás všetky obdivujem,že pri tých stavoch zvládate deti a manž. Kočky prajem Vám veľa sííííííííl,aby ste všetko zvládali v pohode 🙂

danielagabriela
24. apr 2014

@timea179 a ty beries len trittico? Si mala problemy so spankom? Ja ho mam tiez 2/3 vecer a rano alventu 75. A ja mam tetaz tiez horsie obdobie, neviem, ci by mi pomohlo zvusit to trittico na celu, lebo noc mam celkon ok, ale cez den to je horsie..idem v pondelok na kontrolu, tak sa opytam...

darkabarka23
24. apr 2014

@3009 ďakujem,ste tu naozaj super,takisto držim palce,keď tu tak čítam,ako neskutočne všetky bojujete s touto diagnózou,vlastne je človek sám proti tomu bezmocný,a len vďaka úspešnej terapii môže byť zas lepšie.Táto téma tu je super,tu človek nájde pochopenie,keď všetci okolo nás nechápu,čo sa s nami deje,a nechápala som ani ja,až v tejto téme som pochopila,a ujasnila si,čo sa so mnou deje,ale tu sa mi vlastne čiastočne aj uľavilo,lebo som pochopila,že sama som proti tomu bezmocná,ale môžem tento svoj stav riešiť u odborníka,a toto ma momentálne upokojuje.

lumiklumikovy
24. apr 2014

ahojte...chcem sa spytat, je tu niekto,komu bola diagnostikovana obsedantno kompulzivna porucha?? ja ju mam zrejme, ale este stale cakam na prvu navstevu psychologa,ktora ma byt v pondelok....tak dufam,ze ma v praci uz nehodia na inu zmenu a konecne sa tam dostanem..... je mi smiesne, lebo na nete pisu,ze ludia zacinaju s liecbou tak 7 az 10 rokov od zaciatku priznakov, a u mna to je desat rokov.....uvidime no, znamena to pre mna nadej, ze spoznam pricinu a tym aj liecbu mojich problemov :( dobru noc

sikea
25. apr 2014

@esselte ahoj no mojim spustacom bol priatel ktory ma fyzicky napadol .....a mam uz tri deti 18,15 a 4 roky

sikea
25. apr 2014

@babetkomoje ahoj plod som nechcela ....dieta si uz veru nemozem dovolit....od priatela odchadzam a samma by som to veeru nezvladla ....a viem ze po case bude zase lepsie

ja1980
25. apr 2014

@danielagabriela a trittico sa používa aj ako AD ? Teda myslím či to nie je iba liek na spanie ? 😒 Ja tiež beriem 2/3 a spím v pohode celú noc a ráno Citalopram (teda ráno, niekedy sa spamätám okolo obeda že som si zabudla tbl. zobrať 😝 ) 1 tbl. 🙂

3009
25. apr 2014

@ja1980 mne psych. povedala, že Trittico v dávke 1/3 je skôr na ukľudnenie, aby človek mohol v noci spať /ale nie je to tabl. len na spanie/ a vyššia dávka 2/3 alebo celá tabl. účinkuje proti úzkosti a depresii zároveň.

esselte
25. apr 2014

@sikea to je ale blbec

gretyka
25. apr 2014

@danielagabriela dakujem ti, ano asi chce este pockat a potom vysadim.
V noci som sa zobudila a premohla ma uzkost, potom som zaspala vdaka lieku a znovu zobudila a nejak to na mna dolahlo cele, ze beriem lieky a len vdaka nim aj spim ako spim a ze ako sa tohto vsetkeho zbavim, ale zas este je skoro na toto mysliet, vsak sa liecim len 3. mesiac, len...
@anina63 mas pravdu, moje deti su este male a ja sa strasne bojim, ako to budem zvladat, ved ma velmi potrebuju, je mi z toho nanic, ze som na tom takto...☹

ja1980
25. apr 2014

@3009 tak to ma nenapadlo, musím si prečítať príbalový leták 😉

Baby, aj u vás je tak škaredo, pod mrakom ?

Ja sa dnes chystám odísť z roboty o 14-tej., a trocha sa potáram po nákupnom centre 😉