Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

hroska
22. júl 2013

@jajkamia neboj sa NEZBLAZNIS SA!!! Clovek vydrzi strasne vela. 40mg nie je najviac,pozri si pribalovy letak,mozes ist az na 60mg. Ale v prvom rade sa musis upokojit,prosim ta ,ak to aspon trosku ide,tak posluchni tu mamku a chod aspon na tu pohotovost,nech ti tam pichnu nejaky diazepam alebo co,to ta trochu skludni. A uvidis aky lekar tam bude,niektori obvodaci maju skusenosti aj ordinuju AD,tak sa pripadne popytaj,ze ci mozes zvysit na tych 60 mg. Urcite chod na tu pohotovost a napis ako si dopadla,drzime palce.

mary1995
22. júl 2013

@jajkamia Keď Ti je tak zle a plačeš / ja som expert na plakanie/ daj si aspoň 0,5 mg Xanaxu, mala by si pocítiť úľavu. Mne to dávali v nemocnici, ked som prerevala celé dni. Skús to , ak Ti nezaberie do 2 hodín, tak tiež si myslím, že by si mala ísť na pohotovosť, ale tam určite povedz, že si užila ten Xanax. Držím palce a daj nám vedieť. Pá

jajkamia
22. júl 2013

@mary1995 mamka mi stale hovori,ze ma daju do blazninca ona to berie tak. Bola som trosku pochodit po vonku a zas som v posteli. Ach,kedy sa toto skonci,teraz mi je akosi najhorsie,predtym som to nemala take aj som do prace chodila a teraz sa akosi moc opustam. Neviem ako dalej,som fakt strasne bezmocna a zufala. Mary ty si lezala v nemocnici? To si bola na tom tak zle?

mary1995
22. júl 2013

@jajkamia bola som 2x, prvýkrát v r.1995 potom minulý rok. Prvýkrát som bola na tom špatnejšie ale ma z toho dostali asi po 8 týždňoch a minulý rok ma tam strčila dr. lebo nechcela som mnou mať opletačky/ manžel jej pohrozil , že ju udá na úrad, lebo ma špatne liečila, resp. mi zobrala AD, ktoré mi pomáhalo 16 rokov /a od tých čias sa neviem dostať do normálu. Neboj v dnešnej dobe Ťa len tak do špitálu nedostanú a nemysli si, že je to "blázninec" ako sa opisuje. Ja som bola v BA a tam som bola so ženami s depresiou, mali sme vychádzky, cez víkendy sme chodili domov. Po 4 týždňoch ma pustili, naladili ma na Zoloft a ambulantne sa to dolaďovalo.

jajkamia
22. júl 2013

Hroska a myslis,keby ze si dam toho citalecu viac,ze to zaberie? A mate tu niektora s nim skusenosti,ze ake to je ad. Aj ked mi to zdvihol,tak som nepocitila zlepsenie,myslim ze mi asi nesadol,ked mi je horsie. Mali ste niektora pri uzkosti stipanie ruk a chrbta?

jajkamia
22. júl 2013

Mary tak ty sa liecis uz dlho. Ja som tie prve mala take slabsie s to som sa rychlo z toho dostala,ale aj som si sama vysadila a teraz sa to asi nakopilo a preto to akosi nechce prejst. Dala som si ten xanax a je mi trosku lepsie,mamka je somna taka nestastna,len place. Stale mi hovori nerozmyslaj a to mi robi este horsie. Priatel ten sa uz somnou ani poriadne nerozprava,uz sa pomaly bojim ze ho dyratim koli tej chorobr. A to sme uz spolu 10 rokov. Aj to ma trapi,lebo on chida je uz somna na nervy. A ako to prebiehalo v nemocnoci?

hroska
22. júl 2013

@jajkamia s citalecom osobne skusenosti nemam, viem ze patri medzi ssri,takze nemusis sa bat,ze by si sa predavkovala. Co som pocula,je to dost "slabe" AD.Preto by som vyskusala este tu 60mg,mozno ti to zberie a ak nie, no tak treba zmenit.

jajkamia
22. júl 2013

Mery a preco ti zobrala ad,ktore ti pomahali? A teraz mas ake ad? A ty mas uz deticky urcie starsie,vsak?

jajkamia
22. júl 2013

Hroska ako som videla a ja sa rozpravala s ludmi ten moj dr predpisuje ten citelc skoro kazdemu. Tak asi to nebude dobry dr. A neviem pochopit to,ze ma posiela k psychologovi,ked som v takomto stave,neviem ci mi to v niecom pomoze. Prepacte za chyby pisem to na telefone.

mary1995
22. júl 2013

@jajkamia to fakt máš jedno z najslabších ad, takže možno preto nezaberá. Bolo by asi vhodné vymeniť za iné AD. No ja už mám 18 ročného syna.
Brala som Anafranil a to je staré tricyklické AD a ona chcela aby som brala " modernejší " , len my zabudla vysvetliť s čím to chodí. Dala mi Alventu , že to je to isté a že prechod ani nepocítim. Potom ma vrátila po roku na Anafranil ale ten som brala len 3 -4 týždne, takže mi nemohol zabrať a potom ma strčila do špitálu. Tam ma nasadili na Zoloft , tiež patrí medzi ssri ako tvoj liek, len účinná látka je tam sertralín.
Akože ja fungujem bez problémov, chodím do roboty , doma tiež stíham, do spoločnosti moc nemusím ale ináč OK. Problém je v tom, že mám strašnú úzkosť, celý den zaťaté zuby, nervozita a pod. Snažím sa to riešiť , len mi to ide veľmi pomaly lebo sa neviem rozhodnúť. Konečne som sa rozhodla, že pôjdem na konzultáciu k inej dr. ale má termín až v septembri a uvidím, čo mi povie. Tak asi toľko o mne...
Čo sa týka toho psychológa mne to nepomáha aj keď viem, že niekomu to veľmi prospieva.
Vidíš tak sa Ti polepšilo od Xanaxu . Ale mala by si sa čím skôr ukázať dr, aby si sa toľko netrápila, čím skôr pôjdeš, tým skôr Ti bude lepšie.

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jajkamia
22. júl 2013

Babule a ten xanax0,5 si mozem dat aj tri krat za den?

hroska
22. júl 2013

@jajkamia ano,mozes si ho dat aj 3x denne, ale pozor je navykovy,takze sa musis sustredit najma na tie AD.teraz kym nepojdes k doktorovi a neporiesis tie AD si davaj ten xanax,aby si nebola taka rozhadzana. Ja som brala tiez Lexaurin,podobne ako Xanax a zda sa ze AD zaberaju,tak uz ani nemam nejaku potrebu si davat ten Lexaurin

jajkamia
22. júl 2013

Mary a hroska,myslite ze tie myslienky co mam teraz v hlave tak na ne zabudnem,ked bude lepsie?

jajkamia
22. júl 2013

A co ma najviac mrzi,milujem zvierata a mam ich vela a mam problem sa aj o tie postarat,ale musim tazko ale nemozem ich nechat tak.

hroska
22. júl 2013

@jajkamia neboj sa moja ked sa ti polepsi stav budes sa na veci divat inak. Mas teraz tazsie zivotne obdobie, a my co sme tu tiez. Ale bude aj lepsie a potom ti uz staranie sa o zvieratka nebude robit problem ale radost. Drz sa. A mamke povedz ze ty sa nezblaznis, ze nech ti take blbosti nevyprava. Povedz jej ze mas modernu chorobu a mali to aj kadejaki vyznamni ludia - politici, herci sportovci 😉

svija
22. júl 2013

Ahoj,
já jsem zpět z dovči a bylo to super. Počasí vyšlo nádherně, plná penze byla báječná, nemusela jsem pořád stát v kuchyni jako teď. Do toho koupání, ježdění na kánoi, aerobik každé ráno. A ke všemu se nám tam ještě Martínek naučil jezdit na kole.

Akorát mě mrzí, že tady se nějak čím dál tím víc rozrůstáme a nějak to u všech trvá, než léky zaberou a bude dobře. Už aby to bylo a já si tu se všemi z vás psala akorát o tom, jak bylo na dovče a co budem kupovat k Vánocům za dárky 😉 .

ruzicka32
22. júl 2013

@hroska derealizacia je ked sa ti všetko zda akoby bolo vymyslene, akoby tento svet proste nebol realny ☹ necitim si vtedy ani svoje telo je to hnustný pocit ale nastastie mi zacinaju zaberat lieky a je mi lepsieee 🙂

svija
22. júl 2013

@ruzicka32 - já mám zase zkušenost s depersonalizací a to bylo taky hnusné 😝 .

mariemmka
23. júl 2013

Baby, myslite, že AD môžu znižovať tlak? zda sa mi, že od kedy ich beriem, mám stale nízky tlak len 90/60 😝

jajkamia
23. júl 2013

Babule je mi otrasne,ja sa citim tak ako by som sa z toho nedostala,tie myslienky ma strasne ubijaju. Ja sa bijim,ze fakt nebudem moct mat to babenko,ze neschopna,stale su tie myslienky len negativne,ziadna pekna. Ja uz to nechcem,chcem aby mi ti zmizlo z tej hlavy,ked som bola zdrava tak som vzdy chcela mat deti a teraz ma nicia tie myslienky,to je nieco hrozne. Toto ste nezazili asi nikto z vas. Som asi ojedinely pripad. Preco musia taketo choroby existovat?

jajkamia
23. júl 2013

Nikto tu neni taky na popisanie?

kuzelna
23. júl 2013

@jajkamia myslim,ze ist k psychologovi je rozumna vec.tiez ma vlani v lete chytili depresie,iba som lezala v posteli a revala,nic som nejedla ,schudla som 5kg.bolo mi hrozne.asi po 10 dnoch trapenia ma vzal manzel do nemocnice,nic nezistili,len mi dali infuzku,poradili,aby som navstivila psychiatricku...ta mi predpisala lieky,odporucila ma k psychologicke.tu som navstevovala pravidelne kazdy mesiac.musim povedat,ze mi to velmi pomohlo.buduci tyzden idem znovu k nej,po 3 mesiacoch.iba tak preventivne...ze ako sa mam🙂 naozaj odporucam navstevu psychologa.a drzim palce.

jajkamia
23. júl 2013

@kuzelna vsak mam ist tam zajtra,tak uvidim ci mi to pomoze. Len ako mu nieco porozptavam,ked sa mi uz nechcr ani rozpravat. ☹

mariemmka
23. júl 2013

@kuzelna ahoj, a ake lieky ti nasadili a za kolko zabrali? berieš ich stále?

mary1995
23. júl 2013

@jajkamia keď budeš mať lepšiu chvíľku napíš všetko na papier čo . chceš povedať. ja som si robila denník ú pokým som vládala / aby som správne informovala aby mohol ušiť na mňa terapiu. A musíš povedať aj myšlienky aké máš, nesmieš nič zamlčať, oni sú na takéto stavy zvyknutí, nemáš sa za čo hanbiť. Drž sa a pá.M.

kuzelna
23. júl 2013

@mariemmka brala som frontin zacinaju zaberat tak do 2 tyzdnov,neboli to vsak ziadne oblbovaky,len som prestala byt taka nervozna a neplakala som vobec....dokonca som si bez jedinej slzy mohla pozriet aj modre z neba 🙂 .a sama som si ich vysadila asi po 5 mesiacoch,pomaly som znizovala davku.takze ich uz neberiem.

kuzelna
23. júl 2013

@jajkamia presne ako pise mary1995 .tym,ze sa vyrozpravas u psychol. sa ti ulavi,a rada odbornika stoji zato.pomoze ti to.

jajkamia
23. júl 2013

Vsade sa tu pisalo,ze je lepsie ist k psychologovi,ked uz lieky trosku pomahaju a ja neciti ulavu a ani zlepsenie po tich liekoch. Uzivam ich dva mesiace a nic,je to horsie a uz nevledzem 😠

mary1995
23. júl 2013

@jajkamia posielajú aj v takýchto stavoch lekári k psychologovi, mne to nepomáhalo. Môžno to pomôže takému človeku, ktorý sa nevie s kým porozprávať a vyrozprávať všetky svoje bolesti. Ja som chodila do BA platila som 30 €/hod. a vôbec mi to nepomohlo. Viac mi pomáhalo podebatovať si každý deň s manželom, alebo si myslím, že keď chodíš aj sem a rozprávaš sa s ľudmi, ktorí to prežili alebo prežívajú viac Ti vedia v tomto okamihu pomôcť, vieš sa im viac zdôveriť.Prečítaj si, čo som Ti napísala do IP aké som mala tráble, nechcela som to tu vypisovať aby som tým nezaťažila ostatných. Drž sa, pá.