Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

tamarik82
9. máj 2013

@tajik
presne toto mam aj ja

lilinka111
10. máj 2013

kočky tie zavraty a tie stavy su hrozne,,,,,pol roka som trpela kym som sa tu vdaka babam neodhodlala na ad,,,,,,uplne sa mi to zmenilo,,,,,,,aj ked este obcas sa to vrati ale uz nie tak rozsiahle,,,,,,,

maria43
11. máj 2013

ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niekto skusenosti s liekom Solatcit. Uzivam ho uz 2 mesiace a zatial nepocitujem ziadnu zmenu k zlepseniu. Skor sa citim malatna a stale by som spala. Dakujem.

janielka1
13. máj 2013

Ahojte, chcela by som sa opýtať či niektorá nepoznáte nejakého dobrého psychiatra v okolí Čadce alebo Žiliny.Myslím že by som už asi potrebovala odbornú pomoc,len sa hrozne hanbím, že práve ja som taká slabá a nedokážem zvládať vlastný život. S nikým z rodiny som o tom ešte nehovorila. Mám strach že proste v ich očiach klesnem. Ako to brala vaša rodina, keď sa dozvedeli, že sa liečite na psychiatrii? Ja už ale sama ďalej nevládzem ☹

janka1012
14. máj 2013

Ahojte 🙂 tak kde zacat...dlhsie som sa odhodlavala ci napisat alebo nie ale nakoniec som sa rozhodla ze preco nie mozno mi to nieco da.aspon vidim ze niesom sama.takze aj ja trpim uzkostnou poruchov od malicka ale nedavala som tomu nieky vecsii zmysel kedze som si myslela ze ide len o tremu.aj ked cudesnu kedze to bolo fakt silne ale vzdy som to predichala a vravim si tak mam tremu a co..lenze v 20 rokoch ked som mala dost zle obdobie asi rok som mala priatela ktory ma prenasledoval ziarlil na mna vyhrazal sa mi atd tak to stacilo na to aby sa moje slabe mierne uzkosti poriadne zosilneli vtedy som vedela ze nieco nieje v poriadku tak som sla k psychiatricke dala mi serlift a ten som brala asi rok a myslela som ze som vyliecena sama som ich vysadila a fungovala som bez liekov asi rok a pol len sem tam s malickymi zanedbatelnymi uskostami ktore som pocitovala len pri niecom co bolo nove ako nova praca atd ale brala som to ok a zila som plnohodnotne....lenze pred 5 mesiacmi som zazila jeden sok ktory ma dost vyviedol z miery a na to dalsi o tri mesiace schudla som asi 4 kg mala som stresi strasne som zacala tiesit co so mnou bude ako to dalej dopadne proste celkovo som stratila istotu do buducna a zacala som pochybovat co so mnou bude titoneustale myslienky ma nutili rozmyslat stale do kola a kedze som nevedela najst riesenie a vychodisko tak prave ten stres a obavy to bol spustac toho ze sa mi stavy uzkosti vratili...panika v spolocnosti predstavovala som si tie najhorsie mozne scenare co sa mi v danej situacii moze prihodit a tak poznate to isto 🙂 takze mi nic ine neostavalo len zase navstivit psychyatra a lieky ktore som dva krat splachla do zachodu pretoze som si povedala ze ja to zvladnem aj bez nich ale stale sa to stupnovalo tak som si kupila B komplex horcik 3 omega aminokyseliny rozne caje na uzkosti zaradila som tam aj psychoterapiu ale zatial len 2 krat som bola no nepomohlo lebo moja mysel stale riesila dokola to iste a tak moja snaha liecit to po svojom bola marna tak nakoniec som si dala znovu predpisat lieky serlift ale nebolo mi z nich dobre ani som neobsedila zrenice som mala ako naspidovana tak mi dala citalopram teva ktory teraz uzivam asi 8 dni...zatial je to asi trosku lebsie ale zaciatky boli katastrofalne uzkost bola aj 3 krat do dna co je u mna uz dost 🙂 vela citam o uzkosti depresii snazim sa pochopit ludske zmyslanie a pochod myslienok dokonca ked som bola u psychologicky tak sa pytala odkial tolko viem ze dost jej konkurujem v podtate chapem v com je moj problem ale zatial sa mi neporadilo sa s toho dostat ale mozno raz...niekedy mam pocit ze cim clovek viacej vie o tejto chorobe tym sa viac zamysla lovek nad tym...inak som aj domyslava a paranoidna takze to je vrazebna kombinacia 😀 ja to zatial beriem z humorom pretoze napriek tomu sa snazim zachovat humor a nechcem upadat do depresii proste si asi treba povedat ze ja mam uzkost druhy ma rakoviny atd proste kazdy mame nieco a treba to tak brat je to moja sucast a zvyknut si.tiez sa obavam ci to neprerastie do niecoho horsieho ci sa nezblaznim a tak ale to mam len z casu na cas ked je zle potom si poviem vela ludi tym trpi a ziju finguju a musia tak preco sa opustat...dalsia vec je ze sme 3 sestry a ja som najmladsia moja stredna sestra trpela silnimi uzkostami a brala vela liekov inekcie bola aj vo velkom zaluzi kde ju maly s toho dostat atd ale viete co jej pomohlo????ja viem kazdy sme iny ale funguje bez liekov uz rok a pol narodilo sa jej dieta a nema kedy riesit a zamyslat sa nad tym co sa moze stat atd...bola na tom naozaj velmi zle a par krat sa snazila aj o sebevrazdu skor taky vykrik do tmy koli chlapovi vzdy si nahadzala lieky a potom vyplach atd ale dnes som rada ze je v poriadku vtedy som ju nechapala co jej je ale dnes ju chapem nechcem sa sice zabit alebo co ale tie pocity uz poznam 🙂 alsia sestra ktora je najstarsia tak nedavno sa mi priznala ze ako jej byva zle ze vzdy to tajila a bojovala sama ale sme sa tak zakecali ze sa mi priznala navise jej zhorseny psycicky stav zapricinil aj zdravotne problemi zapal criev atd myslim ze to vsetko suvisi so psycikov....nasa mama je uz 25 rokov rivotril a cipralex myslim ked bola mala tiez trpela uzkostami tak otazka znie je to dedicne???alebo za to moze nase zle dectvo???zili sme ako deti v neustalom strachu otec pim mamu byl a to bolo na denodenom poriadku vzdy som sa tak bala ze ma triaslo a klepalo mi aj zubami vzdy som sa bala o mamin zivot snivavali sa mi sny ze mama vyskocila z okna a tak a toto sme zazivali vsetky tri sestry dokonca sme maly aj sny rovnake...bolo to tazke ja na to vobec nemyslim zabudla som teda aspon sa k tomu nevracam ale psycika si zapamatala preto mi moje uzkosti spusta prave stresova situacia kde nemam pocit bezpecia ved ked som ho nemala doma ako ho mozem mat vo svete???vsetko z niecim suvisi a ja sa snazim prist na kamen urazu a vyriesit to najradsej bez liekov mozno meditacie psychoterapia cajiky vyzivove doplny sport prechadzky so psikom atd.vela ludi co ma pozna si mysli ako som v pohode vyrovnana sebavedoma a tak a pritom ja sa v duchu zamyslim ze bodaj by to tak bolo 🙂 ja mam rada ludi rada sa bavim rada rozpravam srandy zabavam kolektiv a tak v podstate ma zivot bavi len zaroven mam socialnu fobiu ale len niekedy hlavne ked na to myslim ze co ked to pride a tu ma napada len jedna vec treba prist na sposob ako sa tych myslienok zbavit alebo zmenit na to pohlad pretoze kym je clovek mlady snat sa to este da teda aspon ja tomu verim...este som zabudla dodat ze som velmi impulzivna a hnev radost a ine pocity prejavujem dost intenzivne uz od malicka a ked som bola na zakladnej skole terorizovala som niektorych spoluziakov aj ked neviem preco mozno prave tym ze som sa bala az niekto neublizi mne taka obrana ked budem ja ublizovat nikto si na mna nedovoli takze problem bol uz v dectve myslim si ze kazdy clovek trpi niakov formov uzkosti a kazdy z nas zazil uz depresiu len labilnejsi ludia ktory maly tazky zivot stresi zle dectvo a podobne sa tazsie vysporiadavaju s uzkostami a depresiov co casto prechadza to takejto podoby ze to neprejde a clovej sa sustavne trapi a tak prichadza bludny kruh a diagnoza je na svete 😎 ale ja si myslim ze to netreba ignorovat treba to liecit nie sa za to hanbit vela ludi sa hanbi a su v tom sami a je to este horsie ved to nieje nikoho vina je to dobou zivotom skusenostami ved v akej to dobe zijeme?????vsade stres kazdy sa bije o pracu nikdy nieje dost penazi kazdy sa stachuje co s nim bude a buducnost ako vychova deti kde bude byvat tym to aj je a preto treba zit naplno kazdy ned a nemysliet len na buducnost preto nejeden vorkoholik si prihnal infatkt...ja by som to nazvala uzkostna depresia tohto storocia treba sa naucit prerusit myslienkove pochody ja ked na nieco myslim tak si poviem duchu prestan a mysli na nieco pekne nie vzdy to ide ale treba s tym pracovat treba pracovat s tym ako treba mysliet tak asi tolko v kratkosti moj skromny prispevok 😉 vopred sa ospravedlnujem za chyby snad si najdem trochu casu a naucim sa konecne gramatiku kedze na hodine jazyka som asi zase vyrusovala prajem vam pekny den 🙂

mexico_16
14. máj 2013

@janka1012 Ahoj Janka 😉
Teoriu ovladas skvele ako ja a dalsi lusia,len prax je trosku ina 😀 Presne ako pises,je velmi tazke v danej chvily nemysliet na nieco,len hlava ovlada 😅
A prameni to vsetko samozrejme aj z detstva ako pises..
to je skvele ako pozitivne pises a myslis,drzim Ti palce aby si sa z toho dostala 😉 😉

janka1012
14. máj 2013

Janielka1 v žiline vedla nemocnice je taka budova je tam napisane odvykanie od fajcenia je tam super doktorka je velmi mila....vola sa Andrea Vaňková.

mexico_16
14. máj 2013

@janielka1 Ahoj..Skus pozriet na nete niejake recenzie na lekarov v tvojom meste a dolezite aby si mu potom doverovala..Mne to vela dava..Nemusis sa za to hambit,je skvele ze si chces pomoct..A ked mas pocit,ze by si mohla klesnut v ociach svojej rodiny,tak im nic nehovor a zajdi za lekarom a nasadi lieky..Popripade terapie u psychologa,cajiky,sport..A tiez nie je to dobre v sebe dusit a tazko Ta pochopi zdravy clovek,ale sme tu my baby na fore tak sa mozme kedykolvek porozpravat..
A ako sa citis a co prezivas ? 🙂
Pekny den

mexico_16
14. máj 2013

@janka1012 musis kliknut na odpovedz,aby si to clovek ktoremu pises vedel precitat..Bude mu to svietit v upozorneniach aby mohol reagovat 🙂

janka1012
14. máj 2013

mexiko 16 hej snazim sa ucit vsetko nove 😉 no treba mysliet pozitivne ako mna humor neopusta dokonca svoje zachvaty ci ako to mam nazvat opisujem velmi humorne priatelom samozrejme nevedia ze ja to tak prezivam ale ked pride rec na vtipne prihody tak im sem tam poviem niaky pribeh ako som reagovala na nieku blbost a tak vypravam to ako najvecsia sranda pod slnkom 😀 pritom vtedy to vobec nebolo vtipne ale mne to pomaha ked sa smejem koniec koncom uzkost je tak trochu vtipna pretoze reagujeme prehnane a tak ked viem niekoho pobavit a hlavne seba 🙂 k tomu ze hlava ovlada tak ma napadlo ze niektory ludia su mozno zavisli na niektorych pocitoch tak ako clovek dokaze byt zavisli na sexe jedle smiechu su ludia co sa radi utapaju a lutuju dokonca aj ja som si vsimla ze ked mam nieky problem na just si pustim smutnu pesnicku len nech je to este horsie 😀 takze niekedy si to ludia robia sami ale nie vsetci to samozrejme nechcem tvrdit ja ked mam uzkost tak rozmyslam ze boze tam nejdem pride mi zle atd a ked ma niekto vyrusi tak hned ako mam moznost sa pristihnem ako rozmyslam ze kde som to skoncila???? 😎 tazko to vysvetlit ale je to v hlave....

mexico_16
14. máj 2013

@janka1012 zase si ma neoznacila ? 😀 musis po prispevkom kliknut na odpovedz...nie len napisat nick dotycnej 🙂
ano vsetko je v hlave a ako pises ja sa priznavam,ze si to vsugeruvavam sama 😉 ale je to tazke..Ja mam panicku poruchu a ty asi z casti ked si nahovaras ze nejdes,lebo Ti pride zle 🙂 Ty trpis na depresiu s uzkostami ?

janka1012
14. máj 2013

@mexico_16 aha 😀 ucim sa rychlo sak som tu asi 3 krat toto je super forum ani by ma nenapadlo ze tolko ludi tym trpi....ja sa za to nehanbim lebo citit emocie je ludske a sme ludia tak na co sa tu hrame??na robotov ze sme kazdy vyrovnany ze si nikto doma nepoplace???kazdy jeden z nas si to prezil len doba je taka ze moderne je akosi byt nad vecov plac smutok hanblivost je na vysmech atd a preto sa ludia hanbia za tieto vlastosti ja som sa tiez hanbila sediet u psychiatra ale ved to hned neznamena ze je clovek psycicky chory vhodny do ustavu!!!cim som starsia vidim to inak a nehanbim sa radsej si pomozem ako sa utapat sam a zit taky zivot netreba sa hanbit to povedat priatelom rodine ale samozrejme nie kazdemu cloveku ktoreho stretneme na ulici 😀 😀 luda maju akosi zakodovane ze peniaze uspech dobra praca atd to je ziaduce a boja sa ukazat svoju zranitelnost a prave to ich vycerpava hrat sa stale na dokonalych ludi bez problemov a to neustale divadielko tak vycerpava...niekedy pomoze sa vyrozpravat otvorit dusu a niekedy by ste sa divili ze kolko ludi sa zrazu prida....ja mam taku teoriu to je aj moj problem ze dajme tomu sedime pri jednom stole 10ludi kazdy hra ze ako sa ma dobre aky je vyrovnany kazdy chce zapadnut kazdy chce zaposobit nechce sa strapnit stale tu ide len o tom co si druhy pomyslia akosi nam viac zalezi na tom co si myslia druhy o nas a to je kamen urazu....za tymto podla mna stoji polka uzkosti....

janka1012
14. máj 2013

@mexico_16 uzkost urcite a depresia neviem sem tam nemam naladu ale ze by som mala pocity ze ma nic nebavi a tak niako dlhsie to nemozem povedat zatial liecime tu uzkost ties si vsugerujem ze to na mna pride a pride to 😀 boze preco si nevsugerujem radsej ze mi pride dobre???podla mna sa to da ved najprv musi prist mysliena potom pocit a reakcia ja napr verim ze sa s toho dostanem a ked nie uplne tak aspon tak aby som fungovala bez liekov na cajikoch sporte....napr moja sestra si vsugeruje ze ked zie tu a tu potravinu pride jej zle a ono to funguje tak do prdele ako zmenit myslienky z negativnych na pozitivne???da sa podla mna zmenit stil mysenia len to nejde zo dna na den niekolko rokov si myslime ze sa treba bat tej a tej situacii tak niaky cas trva ak kym presvedcime hlavicku ze uz to nebezpecne nieje tazsie to maju este tvrdohlavci 😀 inak smiech lieci mam to odskusane 😉

janka1012
14. máj 2013

@mexico_16 nie ja nepijem lebo mam pocit ze som velmi hiperaktivna je mi teplo a pripomina mi pocit uzkosti takze radsej nepijem aj ked sem tam si chlupnem ale len decentne ale zevraj by sa nemalo pit.... 😉 retoze clovek ked je nabudeny rychlejsie sa necha vyvies s rovnovahy vytocit alebo spanikarit lebo kava zvysuje krvny tlak a pri pp je tiez zvyseny a preto mi to sem tam vyvolala uz aj kava tak radsej nepijem ani energetaky 🙂

lucinka0921
14. máj 2013

@tamarik82 Ahoj.No mne v tomto si myslim,ze mi pomohli lieky.Fyzicke priznaky uz nemavam,aj ked obcas sa vyskytne nejaka ta slabost alebo tocak,ale uplne minimalne a maximalne do 5 minut je fuc...A ty beries nejake lieky?Ak ano ake a kolko mg?A ako dlho?

mexico_16
14. máj 2013

@janka1012 pitie kavy myslis ci ? 😎 😎

mexico_16
14. máj 2013

@lucinka0921 nevies kde su vsetky baby z tejto temy ? je niejaka sukromna skupina?

mexico_16
14. máj 2013

@lucinka0921 Kolko sa liecis,mas PP ? Ja 2 roky a mavam take mesacne obdobia ked mi nie je dobre a teraz som mala take dni aj s atakom 😒

janka1012
14. máj 2013

@mexico_16 ano 🙂 inak citam tak par stran do zadu ale uz radsej ani nejdem lebo to uz budem mat aj ja vsetky diagnozi 😀

janka1012
14. máj 2013

@mexico_16 ako sa u teba predsvuje ten atak???

mexico_16
14. máj 2013

@janka1012 no ja som rok nepisala kavu a cala som zase a myslis.ze aj to moze sposobovat tieto priznaky ? 😕

lucinka0921
14. máj 2013

@mexico_16 neviem kde su,ale takto to byva,ked sa niekomu polepsi,tak uz malokedy tu zavitaju...Tak snad je im uz dobre a preto tu nechodia tak casto.Ja som tiez v jednej sukromke a tam to uz tiez utichlo...Ja mam generalizovanu uzkostnu poruchu,PP a agorafobiu.Ja sa uz liecim druhykrat.Prvykrat som sa liecila cca 4 roky,ale z toho 2,5 roka som mala zlu liecbu a bola som na tom dost zle,potom po zmene psychiatra som sa dala rychlo dokopy.Minuleho roku som bola 9 mesiacov bez liekov a nakoniec koncom novembra som sa musela zase vratit k liekom.A teraz po 5 mesiacoch uzivania AD mi je uz celkom fajn.Nie je to 100%,ale uz nemavam take ataky ako predtym,fyzicke tazkosti vymizli skoro uplne,len obcas sa objavi nejaky ten tocas,slabost,uzkost,ale rychlo to odozneje.Predycham a je to zase v pohode.Ale lieky beries a aku davku?A co na to tvoj psychiater ked mavas taketo vykyvy?

janka1012
14. máj 2013

@mexico_16 no ja ked mam uzkost tak na mna pride teplo rychlo mi bije srdce a tak no a kava tiez rozprudi krvny obeh srdce viacej punpuje a ja si to spojim s uzkostou a bum je na svete s kavy 🙂 podla mna je to o tom kto si co vsegeruje ale ked tebe kava nikdy nevyvolavala taketo pocity tak je to v pohode 🙂

lucinka0921
14. máj 2013

@mexico_16 inak vidim,ze sa bavite o kave.Ja som prestala tiez pit kavu ked sa zacali moje problemy,lebo po kave mi bolo este horsie.Skusala som sa napit kavy,aj ked som mala pauzu v brani AD,ale aj tak mi nerobila dobre,hned na mna isli take stavy ako predtym,tak kavu nepijem vobec uz niekolko rokov a uz ani neskusam,nestoji mi to za to.To je moja skusenost s kavou...

mexico_16
14. máj 2013

@janka1012 napr. Ti strpne tvar,mne aj medzi lopatkami,horuco na plucach,hrca v hrdle,celkovy nedobry pocit taky na zadusenie 😒 aj ked vie,ze realne sa Ti nic nemoze stat,len Ta ovlada hlava ale v tom momente to je velmi tazke..mne od juna nic nebolo,v decembri som pocitovala uz telesne priznaky ale vedela som to ovladat,dala som si Frontin a isla robit nieco napr. piect aby som zamestnala hlavu 🙂 No a vo februari som mala atak taky do 30min. odznel..isla som v noci von s manzelom,dala som si tabletku a to predychala,zacali sme sa rozpravat a potom som zaspala..a este take 2-3 dni som bola nesvoja a preslo 🙂 no a minele som mala atak 2 tyzdne dozadu tusim,som tu aj pisala..a to bolo nieco tazsie kedze som sa 2 hod. nevedela z toho dostat a nakoniec som aj vracala co nikdy predtym pri ataku..a mna len sere preco sa to vraca v takych intervaloch ☹

mexico_16
14. máj 2013

@lucinka0921 skus kuk prispevok vyssie-teraz som pisala co mam aj 🙂
no aj ja si myslim,ze uz je babam dobre ked tu nechodia 🙂
ja berem paroxetin Arketis 20mg rano jedna a to je vsetko..liecim sa 2 roky teraz bolo v maji...no moja Dr. povedala,ze treba este tomu cas..ze 2 roky je minimalne co sa budem liecit a ja jej doverujem..ja teoriu ovladam skvele no prax je uplne ina 😖

mexico_16
14. máj 2013

@lucinka0921
@janka1012 no ja mam tep dobry aj tlak cize fakt je to asi o tom,ze ci si vsugerujes ci je to z kavy alebo nie..ale tak bolo mi dobre pol roka az som sa cudovala a pila som kavicku a nic,cize je to asi v hlave ale fakt niekomu nerobi dobre 🙂

mexico_16
14. máj 2013

@lucinka0921 a este som zabudla,ze chystam sa na terapie..chodis ku psychologovii ?

janka1012
14. máj 2013

@mexico_16 no moje ataky trvaju tak pol minuty ale tam ide skor o to ze proste som v spolocnosti mam vybranych ludi v ktorych to pocitujem teda myslim si ze ma to pri nich chyti lebo sa mi to uz dva krat stalo a zapapatala som si to preto posedeniu s nimu sa vyhybam.ja ked som nesvoja tak proste zacne mi byt teplo brucho rozboli hnd na hnacku klepu sa mi ruky najviac ma hneva ze ocerveniem co na mne je vidiet a nemam rada ked sa ma pytaju co mi je proste to chcem zakryt ale cim viac sa snazim tym viac sa cervenam a atak pokrazuje tak idem na zachod zmierim sa s tym ze lebsie to uz nebude a bavim sa akoby nic len ta minuta co som bola ako v inej dimenzii mi vzdy urobi taky sok ze sa im proste vyhybam ale vela krat sa prekonam a idem si s nimi posediet napriek vsetkemu prvych par sekund je dolezitych ked tonepride vtedy uz to vecsinou nepride na mna a kludne zabavam celu spolocnost 🙂 mojmu priatelovy som asi pred 3 dnami povedala co je vo veci nie podrobne detajly ale ze mam uzkost cosi som mu dala precitat a vysvetlila som mu preco nechcem sem tam chodit na tie jeho posedenia nie ze by mi vadili ale skor z mojich dovodov...ked je to velmi silne tak niekedy normalne nepocujem uplne na par sekund mi zalahne v usiach toto su vsetko prejavy paniky kazdy ma ine pocity ked sa boji a tie moje sa prejavuju takto ale mam lebsi pocit ked to priatel vie pretoze pochopi a nebude si mysliet nieco ine ak by nechapal nestal by za to....nechce az jem tie lieky ale tak zatial nieje ina moznost

lucinka0921
14. máj 2013

@mexico_16 no neviem ci je to normalne aby to trvalo tak dlho...Mne bolo povedane,ze do polroka by som mala byt uplne v pohode,no lieky by som mala brat potom este rok,aby sa mi to nevratila.Takto som brala aj predtym,no ked nepocitam,co ma prvy psychiater zle liecil...A takto to u mna je aj teraz,uz sa citim dobre a taka uzkost na mna pride,len ak mam niekam ist,ale nie vzdy.Presne,je to v hlave a len lieky ti nepomozu,musis si pomoct aj sama.Hlavne treba potitivne mysliet a mne osobne velmi pomohlo citanie knih na pozitivne myslenie a stale som si dookola opakovala,ze som uplne zdrava a tak,proste ako keby som si to vsugerovala a tak to proste je.Ja som chodila na uplnom zaciatku k psychologicke,to som este ani lieky nebrala a to mi vobec nepomohlo,len zhorsilo stav,lebo ma nutila vyhladavt take situacie co mi nerobili dobre a mala som to prekonavat,no dostala som sa do horsieho stavu...Ale inak ked beries lieky a najdes si dobreho psychologa,tak myslim,ze aj to velmi pomoze.Ja uz ani nevyhladavam psychologa,len beriem lieky a sama som proste presvedcena,ze som zdrava a stale myslim pozitivne.A nevravim,niekedy sa objavia aj negativne myslienky,ale tie hned nazeniem,radsej si pospominam na pekne a prijemne veci alebo si zacnem spievat nejaku oblubenu pesnicku a hned je mi dobre.A ked ma nieco pochyti vonku,neutekam domov ako som to robila predtym,ale jednoducho bud zacnem s niekym volat,to robim uz pravidelne,ked idem napriklad vencit psa,tak stale s niekym volam.Alebo jednoducho si zacnem vraviet,ze sa citim skvele a predycham to v pohode a ide sa dalej.Preto je mi cudne,ze takto dlho trpis... Ja som uz mala jednnu zlu skusenost s psychiatrom,tak asi preto...A to ako casto mavas?Mala si aj obdobie odkedy beries lieky,ze ti bolo v kuse niekolko mesiacov naozaj dobre,bez jedineho ataku?