Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sandra2308
6. aug 2013

@hroska ach,tak to si ma potesila,super,dufam,ze to bude aj moj pripad

hroska
6. aug 2013

@maticap. Ono by sa to malo tak do roka vsetko vystabilizovat,teda aj zdravotny stav aj ten PMS.Ja som s PMS mala tiez strasne problemy 😝 ,ale ked som uzivala AD rok a viac,uz som nemala absol.ziadny problem,dokonca som ani poriadne nevedela,kedy idem dostat,lebo ziadny PMS. A do toho roka som to na radu mojej dr. robila tak,ze tak 3dni pred MS som zvysila AD a potom ked MS koncil,tak som sa zas vratila na povodnu davku a fungovalo to 😨 😉

simka1111
6. aug 2013

@hroska no tak to neni take zle, vsak dakto berie stokrat vyssie davky a neriesi a ty sa trapis kvoli tomu .. este ten mesiac ber 3mg a potom sa poradis s dr. 😉

hroska
6. aug 2013

@simka1111 no ved hej,len my depresivnouzkostlive typy sa bojime vsetkeho,aj tych benzosov 😉 😀

simka1111
6. aug 2013

@hroska nemusis mi o tom hovorit :P poznam to na sebe tiez... co uz no ... 😉

lucinka0921
6. aug 2013

tak na chvilku som sa dostala na internet,ale az teraz,dnes som stravila skoro cely den s malou vonku,takze nejake pokroky su 😉 Mam otazku,dnes mi sestra poslala lieky,ale neviem ci mi pridu do pondelka,ze cca 5 dni to bude trvat,ale neviem ci sa pocita aj vikend a ja mam lieky len do nedele.Teda sertralin uz nemam,ale mam serlift,ale ked mi nepridu lieky v pondelok,tak neviem co urobim,nemozem ostat bez liekkov,hoci aj len jeden den.Neviete mi poradit,keby som znizila davku na 50mg,len na 2-3 dni,nezhorsil by sa mi stav alebo nieco?Neviete mi poradit,co mam robit?Dost kvoli tomu panikarim,skoda,ze tu si nemozem kupit lieky 😖 @hroska

hroska
6. aug 2013

@lucinka0921 juuuuj to neznizuj,to urcite nie,kebyze uz beries dlhsie,nejake 2 roky,nepoviem....proste tie lieky musis zohnat a chod zhanat hned zajtra,,nech nemas cely vikend nervy,alebo vysli maminu,priatela...skus v lekarni poprosit,ukaz im krabicku,ze to beries a ze recept im neskor dolozis.a posta v sobotu nedelu nechodi,to ti mohla poslat segra kurierom alebo cez sofera nejakym busovym spojom.

lucinka0921
6. aug 2013

@hroska nemyslim tak,ci cez vikend mi dorucia,to viem,ze nie,len ze to bude trvat cca 5 dni,tak ci to pride do pondelka...No ja som v CZ a nie som tu poistena,lebo som na slovensku,tak si vsetko platim a aj dr. tam mam...A tu mi nedaju v Cechach,bez receptu urcite nie a recept im nemam ako dolozit.... ☹ Neviem co sestra robila,ze neposlala 1.triedou,do piatku by som ich tu mala a tak ked boli obycajne odoslane,tak neviem a neviem co budem robit,ked mi nepridu do pondelka.... ☹ Nemam si odkial zohnat aspon 2-3 tabletky....Neviem co budem robit.... ☹

barborkark
7. aug 2013

@maticap. ahoj, s pms mám aj ja veľké skúsenosti. Ja už týžden pred menzesom mám stavy, kedy si myslím že je všetko na.ovno, to, o čom som bola presvedčená, sa mi zrazu zdá nanič a zlé, všade vidím chyby, všetko mi ide na nervy, neviem sa ovládnuť.. Môj frajer povedal že vtedy by ma najradšej vystrelil na mesiac, že som úplne niekto iný.. Niekedy sa až bojím, aby som neurobila nejakú kravinu (napr. ked ma chytia nervy v práci, tak premýšľam nad výpoveďou, alebo ked sa pohadame s frajerom, tak hned by som sa rozchádzala) a potom aby som to neľutovala..
Pýtala som sa aj gynekologa, povedal mi že sa mám s tým naučiť žiť aj ja aj môj frajer, no ale to je podla mna kravina..

barborkark
7. aug 2013

@hroska Ja beriem Magrilan 20mg denne a od úzkosti, ked ma chytia vacsie nervy tak Rudotel 10mg - moja psychiatricka povedala ze vraj je to síce starší liek ale vraj má menej nežiadúcich účinkov, tak neviem 😒
Ja mám tiež úzkosti, trpela som aj nespavosťou, som často nervózna a k tomu sa pridružila aj depresia

hroska
7. aug 2013

@lucinka0921 no rozmyslam.......a keby som ti ja poslala? Mam Sertralin Actavis,to je to iste a sla by som na postu sa spytat,ako najrychlejsie vedia dodat....a v cechach,kde byvas?

lucinka0921
7. aug 2013

@hroska to by si bola zlata,ja byvam na Morave v Kopřivnici.Ked mi posielali z Blavy 1.triedou,tak som to mala na druhy den tu a ked zo Sniny,tak 1.Tr. za 3-4 dni maximalne.Ja by som ti peniaze poslala.Ak mas sporitelnu,tak by som ti poslala peniaze aj za postu,to by si mala aj hned na ucte a ak inu banku,tak sestra by ti poslala peniaze.Ja beriem sertralin actavis,len uz som dobrala vcera a uz mi ostalo len 10 tabliet serliftu 50mg,ale beriem 100mg,takze len na 5 dni,teda uz len na 4.Preto to beriem,lebo viem,ze je to iste,ale viac uz nemam....

hroska
7. aug 2013

@lucinka0921 O.K. Luci,tak mi napis do IP presnu adresu a poslem ti teda 5 tabletiek 100mg? Ja som na zapad. slovensku,takze to by mohlo rychlo prist.na prachy sa vyp@dni,to ma nevytrhne z depky 😝 😀

lucinka0921
7. aug 2013

jej si zlata,velmi pekne ti dakujem moja 😉 Idem ti napisat adresu

peanutslm
7. aug 2013

@sandra2308 Seroxat užívaj ráno, maximálne na obed, večer už isto nie.

maria43
7. aug 2013

@simka1111
no, dufam, ale mam pocit, ze keby som si nedala ten xanax, tak mi az tak dobre nie je. mam taky divny pocit v hlave, hlavne v tvarovej oblasti, akoby som ju mala napuchnutu🙂 ja sa velmi bojim, ze mi tie AD nepomozu, ked ani tie prve mi nezabrali, tak som taka skepticka. ani neviem vlastne aky je medzi nimi rozdiel. ten solatcit bol o nicom a to som brala najprv 10 mg, potom 20 mg a potom zase 10 mg a nic. idem na dovolenku, tak dufam, ze tam bude vsetko v norme, lebo ma porazi. a tebe tiez zelam hlavne pozitivne myslenie, to sa aj ja snazim, aj ked viem, ze je to tazke a ked je cloveku blbo, tak darmo mu niekto nieco rozprava o pozitivnom mysleni. ake uzivas ty AD? aj sedativa beries?

simka1111
7. aug 2013

@maria43 zaberu , ver mi , len to dost dlho trva , ale bude nam dobre 😉 a hej pozitivne myslenie je naprd v takom stave , treba vydrzat , kym bude nam lepsie a potom aj pozitivne myslenie ma zmysel pestovat , nie sedativa neberiem .. a ja beriem escitil 20mg rano a mirtazapin 15mg vecer...

sandra2308
7. aug 2013

@peanutslm dakujem za radu,snad sa uz vyspim

veroniiikaaa
7. aug 2013

alebo este Lexaurin pomaha na ukludnenie, ked mas psychicku zataz napriklad tak pomaha k zaspavaniu.

simka1111
8. aug 2013

Ahojte, nemate niektora skusenosti s uzivanim antibiotik a ad sucasne? Pretoze ja od vcera beriem antibiotika na anginu a urobili sa mi vyrazky na dlaniach a stupajach, palia , svrbia .. tak neviem od coho ich mam 😒

hroska
8. aug 2013

@simka1111 ja som uzivala popri AD aj antibiotika a neboli nikdy ziadne problemy.tie vyrazky to je asi z ATB,asi mas na ne alergiu.a ake ATB beries?

simka1111
8. aug 2013

@hroska tak beriem augmentin ...tak neviem.. mozno fakt z tych atb , ja som aj vcera volala prejstotu doktorke, ci mozem sucasne s ad brat antibiotika a mi povedala, ze v pohode , cize tym to byt nemoze... bud priznak choroby alebo alergia na atb .. ale zasa tieto antibiotika som brala a nic mi nebolo , tak neviem uz ... a nevies kedy by mal ten mirzaten tzacat ucinkovat ? zatial som len 3 tabletky zobrala, ale som uz netrpezliva strasne ... ty si mala aky den ?

janka1012
8. aug 2013

@maticap. ahoj kolko uz beries citalopram?a pomohol ti?

hroska
8. aug 2013

@simka1111 ahoj,mirzaten posobi aj na noradrenalin aj na serotonin,posobi antidepresivne,aj znizuje uzkost,zlepsuje naladu,zlepsuje spanok a podporuje aj chut do jedla. No nejake prve pozitivne ucinky by si mohla pocitit tak do 14 az 21dni, chvilocku este musis byt trpezliva.a mas najnizsiu davku tych 15mg,tak mozno ti este potom zdvihne,ved uvidis,ako ti zaberie. A vedlajsie ucinky lieku nepocitujes? Ja som myslim,ze lepsie,vsak uz som sa nacakala 😝 .Sertralin mi zabral az pri najvyssej davke 200mg,takze som cakala 2 mesiace aspon na malu ulavu. Ale hadam,teraz to uz pojde. Vcera som si uz ani vobec nemusela dat Lexaurin,tak som bola na seba pysna. 😵

felixa
8. aug 2013

@simka1111 Ahoj, tie vyrazky na dlaniach a stupajach mozu byt znakom aj sarlachovej anginy. Mala by si to povedat praktickej lekarke, aby to bud vylucila alebo potvrdila. Angina, a najma sarlachova sa zasadne lieci penicilinom (iba ked je alergia na penicilin tak tetracyklinom alebo inym) a dostatocne dlho sa musi liecit, po liecbe sa robia krvne vysetrenia. Po nespravnom lieceni sa mozu prejavit rozne komplikacie napr. zapal ucha, prinosovych dutin, ale aj srdcoveho svalu, obliciek, klbov, chory moze dostat 2-3 tyzdne po chorobe reumaticku horucku...

simka1111
9. aug 2013

@hroska ahoj, tak to som velmi rada, ze si tto zvladla uz aj bez lexiku ,gratulujem 😉 len tak dalej..........tak zatial som si akurut tak vsimla na sebe, ze som pazrava, stale by som jedla, cize musim si teraz aj tooto ustriehnut 🙂 a v mojompripade to bude este dlhe cakanie 😒

hroska
9. aug 2013

@simka1111 dakujem.no mas to teraz skomplikovane aj tou anginou. Inak felixa ti dobre pisala,ze na tu anginu klasicky,stary penicilin zabera najlepsie a ja to mozem potvrdit,lebo som mavala casto ako decko anginy a uzivala som vzdy len penicilin a krasne zabral. Neboj,aj ty sa dockas zlepsenia, urcite,len teraz musis byt trpezliva. A dobre,ze ti chuti jest,to ja sa do jedla musim skor nutit,jedine cokolada a nanuky,to by som jedla od rana do vecera 😉

martina1305
9. aug 2013

dievcence, ak budete chciet poradit ucinne a prirodne, aj na depresie aj na anginy, rada poradim, cez IP 😉 . majte pekny slnecny dnik

simka1111
9. aug 2013

@hroska ahoj, tak ten augmentin je tiez penicilinove antibiotikum .. ale reakciu na antibiotikum som uz vylucila. Pravdepodobne mam nieco virusoveho povodu infekcne, mama vcera volala na infekcne znamej, opisala , ake mam problemy a dnes rano mi aj zobrala krv na vysetrenie.... cize z atb to urcite neni ..... A hej uz tak chcem to zlepsenie , ze az ☹ ale musim cakat trpezlivo ... A co ja viem, radsej by som mala mensiu chut do jedla 🙂 Ale ja sa vies coho bojim , ze sa mi tieto stavy budu stale cyklicky vracat.... ja ani nemam problem vydrzat , kym zaberu ad,, to je v pohode , ale ked sa ta depresia stale nejako vrati .. tak ma to uz unavuje ... chapes ma? som z toho nanervy... Ja by som tak strasne chcela zit normalne, bez strachu , ze sa mi tato zakerna choroba vrati , bez neustaleho sledovania svojich nalad... proste zit zivot ...

hroska
9. aug 2013

@simka1111 jasne, uplne ta chapem, ja som mala to stastie,ze sice rok som si to tazko oddrela,ale potom uz bolo dobre,proste sa mi to nevracalo a na depresiu mi zostala uz len neprijemna spomienka. Neviem, preco sa to u Teba vracia, ale teraz mas novu liecbu,tak ta ti moze vyborne zabrat a depresia sa uz vracat nebude. Dolezite je aby aj o tom vedela tv. Dr., ze to je hlavny problem u teba,ze napriek tomu,ze si zaliecena,depka sa vrati aj pod liekmi.treba najst take AD,co Ta udrzi v remisii,urcite take najdes. 😉